Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Everman

    addikt

    "pár éve azt mondták, hogy lehetetetlen egy ennyi cég által fejlesztett rendszert egységessé és stabillá tenni; hát, marhára nem lett igazuk."

    Mert ugyebár az Android az egységességről és stabilitásról híres, nem a fragmentációról és a hektikus működésről (virágzanak a romfőző megoldások és nem azért, mert a vásárlók olyan elégedettek lennének a gyári rendszer megoldásaival, sebességével és stabilitásával).

    "Meg persze ott van a felhasználói felület kérdése, az Androidra azért ráfért már egy kis vérfrissítés, ugyanúgy, mint az iOS-re, de ezt az Apple valamiért nem hajlandó meglépni ; azaz elképzelhető, hogy az Android most előnyhöz juthat, ugyanis egy 2011-ben is frissnek ható dizájnnal tud előrukkolni, ami a többéve ugyanúgy kinézető iOS-szel szemben komoly fegyvertény lehet."

    Tekintve, hogy az iPad alkalmazások UI-ja a kezdetektől tablet használathoz igazodik, így kérdéses ennek a mondatnak a valóságtartalma. Mindenesetre nem örülnék, ha az Apple is ostoba widgeteket pakolna ki a home screenre, aminek sok haszna nincs, de legalább kellemesen zabálja az eszköz erőforrásait.

    [ Szerkesztve ]

  • Everman

    addikt

    "ez az iPaddel szemben is komoly előnyt jelenthet, ha ugyanis valakit nem érdekel az alkalmazásbolt mérete és nem márkapreferencia alapján választ gépet, elképzelhető, hogy megnyerőbbnek fogja találni a 3.0-s Androidot, mint az aktuális iOS rendszert."

    Ha valakit nem érdekelnek az alkalmazások és az, hogy melyik platform a jobban támogatott és vonultat fel minőségibb alkalmazásokat, az nem vásárol tabletet, max képkeretnek az asztal sarkára. Az ilyen vásárlónak valóban mindegy, hogy milyen rendszer van a gépén, mert nem használni akarja.

  • Everman

    addikt

    válasz Brutális eb #27 üzenetére

    "Ó minden rendszeren menne a rom főzöcske ha lehetséges lenne."

    iOS alatt már két éve létezik a Custom Firmware fogalma és elvileg alkalmas lenne ilyesmire, de senkit nem érdekelt ez annyira, hogy belekezdjen.

  • Everman

    addikt

    válasz johny dragon #30 üzenetére

    Mármint mire gondolsz?

    Szerinted egységes az Android? Szerinted stabil?
    Az elsőt maga a Google cáfolja, mert szerintük is a fragmentáció és a gyártók ötletszerű frissítési politikája a legnagyobb problémája a platformnak. A stabilitást meg nem hangsúlyoznám annyira, 4 csúcskategóriásnak tartott Androidos készülék használata után én más tapasztalatokat szereztem, de ha nem is lett volna már pár ilyen készülékem, akkor is érdekes olvasmányt nyújtanak az ilyen rendszerű mobilokkal foglalkozó topicok.

    Szóval számodra baromság, vagy sem, de igaz.

    [ Szerkesztve ]

  • Everman

    addikt

    válasz babosmiki #34 üzenetére

    "Látszik, hogy még nem használtál androidot...
    A widgetek egyáltalán nem lassítják a rendszert."

    Persze, hisz a widgetek futásához nem kell CPU idő, nem töltenek le adatokat netről és nem fogyasztják az akkut.

    Értem...

  • Everman

    addikt

    Az Android szépen fejlődik, de nem ártana, ha a Google végre a sarkára állna.

    - Nem ártana, ha megkövetelnének egy minimális hardvert, amin a rendszer kifogástalanul működik és nem lehetne minden filléres gagyira rápakolni. A gyártó felfele eltérhet, de lefele nem. A renitens gyártótól megvonnák a rendszer használati jogát.

    - Kiterjesztenék a teljes Marketet világméretűre, egységesen elérhetővé téve az ingyenes és fizetős alkalmazásokat.

    - Lezárnák a Marketet és csak előzetes átvizsgálás és engedélyezés után kerülhetnének fel alkalmazások (és csak azok, a csengőhangok, háttérképek, widgetek menjenek külön területre). Elkerülve az egyre jobban előtérbe kerülő biztonsági problémákat.

    - A gyártó ne módosíthassa a rendszert (csak optimalizálás szintjén). Készíthessenek hozzá saját felületet, launchert, de ezeket a gyártó saját Market területéről utólag lehessen csak telepíteni, maga a rendszer alapból legyen egységes és adott frissítés, vagy új rendszerverzió minden készülékre azonnal telepíthető legyen.

    Jelenleg az Android nem más mint az új WinMo és ha nem változtatnak, akkor ugyanolyan sorsra is fog jutni.

  • Everman

    addikt

    válasz babosmiki #38 üzenetére

    "Én legalább is nem veszek észre semmit sem, ha több vagy kevesebb a widget az asztalon!"

    Kapcsold ki két napra az összes widgeted és csak a legfontosabb szinkronizálásokat hagyd aktívan, aztán csodálkozz rá, hogy mennyit nőtt az készüléked rendelkezésre állási ideje...
    Nem a készülék sebességén és reakcióidején látszik a widgetek erőforrás zabálása (bár néha ott is), hanem a készülék fogyasztásán.

    [ Szerkesztve ]

  • Everman

    addikt

    válasz ForRedGlory #53 üzenetére

    Személyeskedés nélkül te képtelen vagy hozzászólni egy vitához?

    "Egy normálisan megírt program widgete rohadtul nem zabálja az akksit drasztikusan."

    Mit jelent számodra a drasztikus?
    Nálam az általatok már kiválónak tartott 1-2%/óra merülés készenléti módban már drasztikus fogyasztásnak számit.

    "max ha egy szarul megírt widgetet teszel fel, az meg user error nem android és tablet hiba"

    Nem, nem a fejlesztő hibája, nem a rendszer hibája, a user a hibás..
    No persze, hülye volt, hogy ilyen vackot vett...

  • Everman

    addikt

    válasz bigrock #57 üzenetére

    A Google-nek kéne legalább a legelterjedtebb hardvereken tesztelni az alkalmazásokat és csak akkor kirakni, ha problémamentesek.
    Nem hinném, hogy bárkit megnyugtat, hogy miután "leégett a ház" és több százezer készüléket megfertőzött egy rosszindulatú alkalmazás, akkor a távolból le tudják utólag törölni...

  • Everman

    addikt

    válasz ForRedGlory #60 üzenetére

    "Ezt írtad... Ebből arra lehet következtetni, hogy a widget szerinted rendesen szívja az akksit..."

    Tekintve, hogy DHD-n és SGS-en is az éjjeli (8-9 óra) fogyasztást így 11-13%-ról 5-6%-ra tudtam csökkenteni (bekapcsolt GSM és Wifi rádiókkal) eléggé biztos vagyok benne, hogy igazam van. De nyugodtan szajkózd a butaságod, hisz egy widget, ami a háttérben aktívan fut és időközönként frissíti a tartalmát a netről egész biztos nem fogyaszt semmit. Gondolhatod, hogy nem a passzív widgetekre gondoltam, hanem a twitter, facebook, RSS, időjárás, cpu/akku figyelő stb. cuccokra.

  • Everman

    addikt

    válasz Gengi #62 üzenetére

    "Főleg akkor jön majd a pofonja ,ha netán az iOS 5-ben lehetne egy két widgetet használni... Persze az úgy már zseniális."

    Már most használhatsz widgeteket iOS-en, ha akarsz.

  • Everman

    addikt

    válasz endruboy1 #68 üzenetére

    "Ez az igény egyébként onnan eredhet, hogy mindenki az iOseből indul ki ahol mindent a sokszor hozzá nem értő userek segge alá pakolnak."

    Tekintve, hogy a legtöbb komolyabb alkalmazás mind iOS átirat Androidon, persze, hogy abból indulunk ki, az meg, hogy ugyanazon fejlesztő ugyanazon alkalmazása Androidon jóval butább, bugossabb az megint más tészta.

    "Igen, Androidon ez nincs meg, néha utána kell olvasni a dolgoknak és néha érteni kell hozzá."

    No igen, hisz az aki egy mobilkészüléket vásárol, az fórumokat akar bújni, főzött romokkal kísérletezni és napokat a készülék lelkivilágával foglalkozni. Jó elképzelés, a Microsoft is sikerre vitte ezt a filozófiát a Windows Mobile-al :D

    [ Szerkesztve ]

  • Everman

    addikt

    válasz ForRedGlory #78 üzenetére

    "Kérlek linkeld már hogy mikor írtam ezt:"

    Már megbocsáss, de feltételeztem annyi hozzáértést felőled, hogy magadtól is rájöjj, hogy nem a passzív widgetekről írok.

    De te sem részletezted, hanem ezt írtad:
    "Ebből arra lehet következtetni, hogy a widget szerinted rendesen szívja az akksit... erre írtam, amit, mert egy baromság."

    Most akkor hogy is van? Baromság, de mégis előfordulhat, hogy egy widget többletfogyasztást okoz, pedig jól is van megírva? Lehet, hogy nem indulatból, személyeskedve kéne vagdalkoznod és akkor nem lenne annyi flame?

    Mellesleg én csupán bírálom az Androidot, de ettől még kicsit kedvelem is. Nincsenek mazochista hajlamaim, hogy időről időre olyan készülékekre pazarolnám az időmet és pénzemet, amit utálok.
    Vannak benne olyan dolgok, amit iOS alatt is szívesen látnék (pl. az olvasott szöveg újratördelése képernyőméretre), de a widgetek speciel nincsenek köztük, ha kicsit is hiányoznának, akkor iOS alatt is meg lehetne oldani, hogy legyenek.

  • Everman

    addikt

    válasz ForRedGlory #83 üzenetére

    "Meséld már el, itt hol is írtad azt, hogy aktív vagy passzív widget?"

    Lehet, hogy rosszul tudom, hisz csak 6-7 hónapot használtam e nemes mobilrendszert, de mindegyik típust widgetnek hívják. Ha nem írtam, akkor egyrészt azért tettem, mert alapból feltételeztem némi intelligenciát a vitapartnerről, másrészt meg eléggé evidens volt a szövegből, hogy mire gondolok.
    Sorry, 80 alatti IQ-val rendelkező emberre nem számítottam, legközelebb mindent aprólékosan el fogok magyarázni, hogy te is megértsed.

    "Egyébként nem tudom mit nem tudsz megérteni azon hogy a widget nem szívja "annyira" az akksit, hogy szignifikáns különbség legyen az üzemidőben."

    Saját tapasztalataim szerint felére csökkent a fogyasztás készenléti módban (persze lényeges, hogy milyen widgeteket használsz, én fentebb leírtam mikről volt szó), de azt is megírtam, hogy próbáld ki. Ha erre nem veszed a fáradtságot, akkor sajnálom, nincs miről beszélnünk.

    "Na de részemről lezárva, van jobb dolgom is."

    Csak nem megint összerogyott a főzött romos SGS-ed és azt kell ismételten bűvölnöd, hogy működésre bírd? :DDD

  • Everman

    addikt

    válasz endruboy1 #84 üzenetére

    "Arról van szó, hogy az Apple egy nagy hatalmú cég aki a rendszerét teljes mértékben az uralma alatt óhajtja tartani, beleértve a rá készülő appokat is. "

    És ezt jól is teszi, vannak ugyan kivételek, mikor hülyeséget csinálnak emiatt, de többségében a felhasználó érdeke, hogy ne kerüljön szemét és rosszindulatú alkalmazás az App Store-ba, ha ennek ez a szigor az ára, akkor részemről rendben.

    "Ott arról van szó, hogy amikor irreálisan magas áron megveszed azájfónt"

    Amikor kedvenc Androidos készüléked ugyanannyiba kerül, akkor az ugye nem irreális?
    Ja bocsi, az csak 1-2 hónapig annyi, aztán a felére csökken, mert elértéktelenedik.
    Mennyibe is került a Galaxy S, Desire HD amikor megjelent? Mennyibe fog kerülni a Galaxy S II?

    "Mert most szólok nem olcsó fenntartani egy csapatot ami folyamatosan figyeli az Appstoreba felkerülő appokat."

    A dühös felhasználókat sem olcsó elcsendesíteni, mikor esetleg egy emelt díjas SMS küldözgető trójai szabadul el több százezres letöltés mellett a Marketben. Gyanítom te is másként gondolnád, egy ilyen apróság és a kézhez kapott mobilszámla után.

    "Most komolyan azt várod, hogy egy alig több mint 1 éve hypeolt rendszerre egyből tökéletes appok jelenjenek meg? "

    Ezt elmagyarázhatnád.
    A fejlesztő, aki fogja az iOS-es alkalmazását és elkezdi portolni Androidra, azért vesz ki funkciókat és ezért nem figyel a hibamentességre jobban, mert az nem annyira hype-olt?
    Ezt most viccnek szántad??? Én inkább arra tippelnék, hogy azért ilyenek az alkalmazások, mert a fejlesztő kevesebb munkát fordít egy olyan rendszeren futó alkalmazásra, ahol azt nem tudja globálisan elérhetővé tenni (eleve kisebb bevételre számíthat) és ahol a legmagasabb az illegális szoftverhasználat az összes mobil OS közül.

    "Ráadásul a droid jót fog tenni az iOS-nek is, valószínűleg az immár elég rég óta álló rendszert fejleszteni lesznek kénytelenek a verseny miatt."

    Nem az Apple kapaszkodik kétségbeesve, hanem a versenytársak (lásd a Samsung felhördülését az iPad 2 bemutató után). Az iOS meg nem igazán "álló" rendszer, ha az Android legalább ilyen "álló" lenne, akkor azt használnék napi szinten és nem iOS-t.

  • Everman

    addikt

    válasz telya #86 üzenetére

    "az "ev legelvakultabb apple fan" es egyben a "tudatlan android troll" dijat en a reszemrol elore is megitelem neked "

    Köszönöm. A te értelmi és hozzáértési szinteden ez a hozzászólás komoly erőfeszítést igényelhetett. Már az dicséretes, hogy a billentyűzeten eltaláltad a betűket, no de, hogy még valami értelmezhető is kijött belőle... Le a kalappal! :DD

    ---

    -103: Bocsi, részemről befejezve...

    [ Szerkesztve ]

  • Everman

    addikt

    válasz hohoo #112 üzenetére

    Vagy csak jobbak az alapok, nincs szükség "főzőcskézésre", elég telepíteni a szükséges appokat, az igény szerinti store-ból.

  • Everman

    addikt

    válasz endruboy1 #114 üzenetére

    "Nem, nem teszi jól, a usereknek igenis TUDATOSNAK kell lenniük"

    A vásárlók 99,9%-a NEM INFORMATIKUS, tehát nem várható el tőle, hogy ilyesmihez értsen, ilyesmivel foglalkozzon. Ha a gyártó erre nem figyel, akkor lehet, hogy egy tucat geek kedvence lesz, de a tömegek idővel elpártolnak tőle. Nem véletlenül hoztam fel párhuzamként a Microsoftot és a Windows Mobile-t.

    "Teljesen el vagy tévedve, nézz szét a piacon milyen droidos telefont vehetsz az ájfón árából."

    Például egy Galaxy S II-t már nem, mert az drágább lesz, de a többi hasonló kategóriás készülék is azonos, vagy magasabb árról startolt. Az más kérdés, hogy az Android dömping miatt 1-2 havonta kijövő újabb készülékek miatti gyors ütemű elértéktelenedés miatt gyorsan veszítenek az értékükből. Ez a későbbi vásárlónak jó, a korábbinak rossz, mert sokat veszít rajta, ha el akarja adni, míg én 1 évvel a vásárlás után is majdhogynem haszonnal tudnám továbbadni az iPhone 4-em. Én speciel fillérre ugyanannyit fizettem megjelenésükkor az iPhone 4-ért és a Galaxy S-ért is.

    "Nem látok dühös tömegeket az Android háza táján csak azt, hogy egyre nagyobb tért nyer a rendszer nyilván nem véletlenül."

    Dühös tömegeket nem látsz, mert a csalódott, kiábrándult tulajdonosokat nem egy tech fórumon fogod meglelni (bár itt is van azért pár), elég sok embert ismerek, akik 1-2 hónap Android használat után gyorsan passzolták tovább a készüléküket.

    A nagyobb tömeg meg számomra vicc kategória, mert kb. fej-fej mellett van a két platform, ami azért mulatságos, mert egy gyártó 2-3 modellje versenyez 10-15 gyártó több tucatnyi modelljével. Ez persze idővel változni fog az Android javára, de ez semmit nem jelent a platform szempontjából, mert ez a térnyerés az olcsó belépő szintű smartphone-ok szintjén történik, ezek a vásárlók meg nem nagyon vásárolnak alkalmazásokat és nem nagyon használnak mobil netet, ergo nem is generálnak fejlődést. A felső kategóriás Android eladások meg meg sem közelítik azt amit az Apple csinál és ezért még jó ideig az iOS lesz a mobil fejlesztők elsődleges platformja és Androidra jó esetben az ide készült alkalmazásokat portolják.

    "Azért veszik ki a funkciókat mert szinte teljesen előrről kell kezdeniük megírni az alkalmazásukat, így nyilván néhány fícsőrrel csak a stabil alapok után, később foglalkoznak."

    Persze és ezt évek alatt sem sikerül pótolniuk. A vicc az, hogy az Androidot magát egy évvel korábban kezdték fejleszteni, mint az iPhone OS-t és a Market kemény két hónappal később nyitott, mint az App Store.

    "Nincs ilyen hogy ki kapkod ki után. Ha nem lennének vetélytársak az Apple nem sietett volna ennyire piacra dobni az iPad utódját."

    ???
    Az Apple nem sietett, megy a saját menetrendje után, adott modellt évente egyszer frissíti. Egy évvel az iPad megjelenése után jött a következő, pontosan lehet tudni, hogy jövő márciusban jön az iPad 3 is, mint ahogy azt is tudni, hogy az iPhone 5 április környékén lesz bejelentve és június környékén kerül a boltokba (az egyéb Apple termékeknek is megvan a frissítési ciklusuk, amitől ritkán térnek el). Ha meg kapkodást akarsz látni, akkor nézd meg mi történik a Samsung háza táján a Galaxy Tab 10.1-el, meg az árával :D

  • Everman

    addikt

    válasz endruboy1 #117 üzenetére

    "kérdem én a szőke plasztik cica mikor fog eljutni odáig hogy appot vegyen?"

    Ha ismerősöm idős édesapja eligazodik a készüléken és tud letölteni magának alkalmazásokat, akkor a plasztik cicának sem okoz ez problémát.

    "Lehet hogy eljut odáig, de nem hamarabb mint egy laposabb pénztárcájú user."

    A lapos pénztárcájú user hamarabb eljut a BlackMarketig, meg az Apktor-ig és eszébe nem jut vásárolni, főként, ha legálisan akkor sem tudna, ha akarna.

    "Az meg hogy széles körben megismerkednek az emberek az okos telefonokkal potenciálisan azt fogja okozni hogy kinövik az olcsó készüléket és jó eséllyel beruháznak egy jobba."

    Attól, hogy valaki megismer egy rendszert, még nem fog jobb anyagi körülmények közé kerülni, jó esetben vesz egy jobb készüléket használtan, de valószínűbb, hogy azt az olcsó megoldást használja még 2-3 évig.

    "Az iPhone árából jelenleg szinte bármilyen mobil eszközt megvehetsz"

    Már, ha elfogadsz egy kis kompromisszumot az iPhone-hoz képest.
    Gyengébb kijelző, gyengébb alkalmazások, gyengébb kivitel, lassabb, lagolósabb működés stb.
    Ha ezekkel nem egyezel ki, akkor vehetsz gyors Androidos készüléket, ami annyiba kerül, mint az iPhone és megint nincs miről vitázni :D

    Egy ügyfelünk mondta, mikor rákérdeztem, hogy mi történt a Desire-ével (ő egy N8-at vett utána), akkor azt mondta, hogy neki mobiltelefon kell, amivel pár plusz dolgot meg tud oldani, nem tamagotchi, amivel folyton foglalkozni kell, hogy működjön. Ez nagyjából jellemzi a jelenlegi Android platformot. Ha hobbiként tekintesz a mobilodra és szeretsz fórumozni, kísérletezni, új romokat kipróbálgatni, barkácsolni a szoftverekkel, akkor az Android a te rendszered. De ha dolgozol és elsődleges a megbízható működés és nem érdekel a mobil lelkivilága, csak azt akarod, hogy minden elsőre működjön és azt csinálja, amit elvársz tőle, akkor messze kerüld el, mert csalódni fogsz.

    " Az iOS-nek és az Androidnak is megvannak a maga előnyei, nincs olyan hogy én ennek szurkolok te meg annak. "

    Minden rendszernek vannak előnyei és hátrányai, a vásárló dönti el, hogy nála a mérleg két oldalára mit pakol és merre fog végül billenni. Én többször megpróbálkoztam már az Androiddal, mert érdekel a dolog, de mindig csalódás volt a vége (igazából legtöbbször pont a rendszerrel van a legkevesebb gondom, inkább a gagyi alkalmazások miatt lépek vissza iOS-re, mert akkor inkább használom az eredetit, mint a lobotómiás portolt utánzatokat).

  • Everman

    addikt

    válasz hohoo #118 üzenetére

    "Az alapok egyáltalán nem jók, nem véletlen hogy az android terjed jobban. "

    A jobban terjedést nem kell annyira komolyan venni, nagyjából fej-fej mellett van a két platform, ami igen beszédes, ha a gyártók és modellek számát nézzük.

    "Én is azért nem veszek epl telefont mert az ios korlátoltsága zavaró"

    Engem meg az Android "nyíltsága" zavar, nem szeretnék vírus- és spyware irtót, meg tűzfalat a mobilomra, ezt a huncutságot meghagyom nektek.

    "(na meg mert nem éri meg az árát)."

    Kinek mi fontos, neked a testre szabhatóság és a widgetek (amiket én is elérek, ha akarok), nekem meg a nagyobb és jobb programválaszték.
    Van akinek megéri az árát, hogy olyan készüléket kap, ami gyors, megbízható és megfelelően támogatott és 2-3 évig új rendszer is biztosítva van hozzá, nem fél évvel a kiadás után, hanem azonnal és nem máshonnan portolt alkalmazásokat kap, hanem a készülékére fejlesztetteket.

    "Főzőcskézés lényege 2 dolog lehet: újabb os telepítése"

    Legtöbbször a meglévő verziót főzik, mert kell a gyorsabb működés, lagolás megszüntetése, kernel optimalizálás, CPU órajel növelés stb. A gond az, hogy mindezen bűvészkedés után sem lesz olyan kiegyensúlyozott működésű készüléked, mint egy iPhone a dobozából kivéve.

    "És olyan dolgok engedélyezése ami alapból nincs. (ios-nél meg csak az van engedve neked amit munkákpityu a próféta, a nagy testvér megenged )"

    Tudod, ahhoz, hogy főzőcskézz, rootolnod kell, iOS alatt meg jailbreakelsz és bármit meg tudsz oldani, amit akarsz. Szóval 0 előnye van ilyen téren az Androidnak.

  • Everman

    addikt

    válasz hohoo #119 üzenetére

    "Ráadásul a mobilnet előfizetést milyen fejlődést is eredményez az android vonalon?"

    Visszakérdeznék, az iPhone megjelenése és az, hogy csak mobilnettel lehetett vásárolni, mit is eredményezett a webes területen?

    "Aztán ha az egyik platformra több fizetős appot vesznek az mit is fejleszt? "

    Mondjuk komolyabb fejlesztéseket, mivel senki nem szeret ingyen dolgozni, így a fejlesztők is oda dolgoznak és oda fordítanak nagyobb figyelmet, ahonnan több pénzt várhatnak. Nem véletlen, hogy Androidra főként csak portolások zajlanak, nem sok olyan nagyobb alkalmazás van, ami oda készülne elsősorban, viszont rengeteget tudok, ami oda jó ideig nem fog elkészülni, vagy egyszeri próbálkozás után jegelték (pl. iGO).

    "Winen tuti sokkal nagyobb a warez mint mondjuk macen, még is mire készül el minden? Bizony winre mert elterjedtebb."

    Válaszoltál is magadnak, a Windows elterjedtebb, mint az OSX. Az Androidnál nincs ekkora különbség és a fizetőképes kereslet meg az iOS oldalán az elsöprő méretű az Androidhoz képest.

    "Nem azt írta hogy informatikus, hanem az hogy tudatos, értsd ésszel vásárol. "

    Olvass vissza, akkor megérted miről volt szó.

    "És még milyen sok van akik epl-vel teszik ugyanezt, csak ugye ezt az epl fanok nem reklámozzák"

    Biztosan van sok olyan is, akinek az iOS nem felelt meg, ez nem is vita tárgya, de ezekből van a kevesebb, egészen egyszerűen azért, mert maga a készülék inkább a tömegeknek készül, nem a geekeknek.

    "de pl a htc készülékek nem igazán akarnak veszíteni az árukból, pl egy desire most sem olcsó..."

    No igen, a Desire HD a 200 ezres indulási árából már 90 ezernél tart.

    ----

    hohoo, ha gondolod vitázhatunk még, de privátban, nem igen illik a topicba a dolog, még akkor sem, ha a topicindító cikkben volt némi összevetése a két platformnak.

  • Everman

    addikt

    válasz johny dragon #120 üzenetére

    "Egyébként csak nekem tűnt fel, hogy az Apple termékek feltűnése velehogy a konkurenciával egy időben történik?"

    Inkább fordítva. Az iPad megjelenése után jöttek elő a gyártók az Androidos tabletekkel, ami az én szememben eléggé szánalmas dolognak hat, mert egyrészt az Apple sikerét próbálták meglovagolni, másrészt ezt úgy akarták megtenni, hogy nem igazán fordítottak nagy erőket a fejlesztésre. Összedobtak egy vasat, ami ránézésre is "érdekes" volt legtöbbször, majd fogtak egy ingyenes OS-t, ami a készítője szerint sem volt ilyen célra alkalmas, és piacra dobtak egy terméket, ami alapból több sebből vérzett.

    Az Apple-nek nem a zsibvásári hangulatú Androidtól kell tartani, ott a gyártók által generált fragmentáció és a Google impotens Market politikája hosszabb távon, helyettük elintézi a piszkos munkát.
    A terület többi szereplője izgalmasabb, pl. HP WebOS-e érdekesebb jószág lesz.
    Az mindazon tulajdonságokkal rendelkezik, mint az iOS, ráadásul a HP most teljes fronton támad vele, mivel minden termékével kompatibilissé tette, a smartphone-tól a notebookig minden termékére fel akarja rakni és ha jó marketinget tesznek alá, akkor tarolhatnak vele.

    A Microsoft is okozhat meglepetést, egyrészt az ARM-osított Windowssal, másrészt lassan elkészülnek a normál Windowshoz is a tablet felhasználásra szánt layerrel. Onnantól meg csak alkalmazások kellenek, amik kihasználják ezeket a lehetőségeket, Windowsos fejlesztőkből meg nincs hiány. Smartphone területen meg a Nokia beszippantásával megvan a lehetőségük, hogy picit átrendezzék a piaci arányokat.

    Ha megnézzük adott platformok elterjedtségének változását, akkor az iOS lendülete visszaesett, de nem kezdett csökkenni, az Android térnyerése a többi platform (Symbian, RIM, WinMo stb.) kárára történt. Ha a WP7, WebOS és esetleg még pár újabb szereplő (pl. MeeGo) megerősödik, akkor ennek az Android fogja legjobban kárát látni, mert a vásárlói kevésbé "hűségesek" és elégedettek, mint azok akik iOS-t használnak.

    [ Szerkesztve ]

  • Everman

    addikt

    válasz ForRedGlory #131 üzenetére

    Szeretnéd kisajátítani az Androiddal foglalkozó topicokat, hogy csak szép és jó legyen róla írva, még ha az nem is igaz, mint ahogy te műveled a folyamatos ferdítéseiddel??
    Nem akarsz céget váltani? A Telenornál jobb helyed lenne ezzel az Android fanatizmusoddal ;)

    Ne zavarjon, hogy már a topicnyitó cikkben is volt iPades összevetés és ha ma egy tabletekkel foglalkozó topic, vagy cikk nem foglalkozik ezzel, akkor az eléggé érdekes, tekintve az Apple 90%-os piaci részesedését ebben a szegmensben.

  • Everman

    addikt

    válasz #16820480 #134 üzenetére

    Elolvastad a cikket, aminek a topikjába éppen írunk?

    "esetleg probléma lenne, ha ebben a topikban véletlenül a honeycomb-ról esne szó?"

    Mesélj, mit tudsz róla? Ja semmit. Akkor miért is probléma, hogy a háttér információkról és a platformról magáról vitázunk?

    " de zaért lehet osztani az észt, hogy így szar meg úgy szar"

    Idéznéd, hogy hol írtam ilyet?
    Más, sok területen eltér, van ahol gyengébb, van, ahol erősebb, de nem írtam, hogy szar lenne.

    (#135) Én elsősorban a cikkre reagáltam, ha visszaolvasol az elejére, a személyeskedés és offtopic csupán reakció volt pár fanatikus droidra.

    :DD

    [ Szerkesztve ]

  • Everman

    addikt

    válasz ForRedGlory #138 üzenetére

    Csak az fránya Flash ne lenne :D

    [link]

    Ez viszont még engem is meglepett: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Everman

    addikt

    válasz Menthirist #141 üzenetére

    A prepaid és független árak itthon botrányosan el vannak szállva, akinek nem kell előfizetés hozzá, vagy független készülékre van szüksége annak még utazással együtt is jóval olcsóbb külföldről meghoznia, vagy meghozatnia. Az áraknál meg igencsak előjön az, amit írtam, hogy az Android készülékek pár hónap alatt elértéktelenednek

    Pl. a Desire HD függetlenül 550 fontos áron került ki a polcokra amikor megjelent, keményen 51 fonttal drágábban, mint az iPhone 4. Ma már 300 fonttért utánad dobják.
    A Galaxy S II is 680 fontos áron előrendelhető, az iPhone 5 viszont ismerve az Apple árpolitikáját 499 fonton fog debütálni.

    De ha hazai árakból indulunk ki, amikor megjelent itthon az iPhone 4, akkor 2 év hűséggel Ikon 200-al 140 ezret fizettem ki a 32 GB-os modellért, hasonló Médiamánia S-es csomagban, szintén 2 év hűséggel megkaptam volna a Galaxy S-t 129 ezerért. Nekem a 11 ezer Ft különbséget bőven megérte a 32 GB-os iPhone 4.

    "az itteni, egyetemi ip4 bemutatón mellé tettem az én, akkor még "csak" 2.1-es GT540-esemmel, és igen, szép volt az "ájfón", gyors volt, de a 4-5x-ös árat nem lehetett köztük látni! "

    Végül is a GT540-nek csak 4-ed akkora a felbontása egy lényegesen gyengébb minőségű rezisztív panellel, fele akkora a memóriája, az iPhone-hoz képest elhanyagolható méretű háttértára van, gyengébb a Wifije és hálózati sebessége, gyengébb az akkuja, a kamerája, a procija, nincs GPU-ja. Tényleg nem értem miért jóval olcsóbb :D
    Te nem szoktál írogatni a BMW, vagy Audi fórumokra, hogy milyen drágák azok a kocsik, pedig a te Suzuki Swifted is elvisz A-ból B-be? :D

    "Nos ki kell hogy ábrándítsalak, egy átlag Android user akkor használ főzött romot, ha csak simán még többet ki akar hozni a telefonjából."

    Ezt senki nem cáfolja, pl. szeretné megszüntetni a lagolást, a néha előforduló lefagyásokat stb. ezt vehetjük úgy, hogy többet szeretne kihozni a készülékéből :D
    Mielőtt erre reagálsz, olvass bele pár fórumba, hogy mit meg nem vergődnek a tulajok a főzött romokkal...

  • Everman

    addikt

    válasz bigrock #143 üzenetére

    A Desire tavaly 165-170 ezer Ft-ról startolt, ma már 80 körül megvehető, a HD 190-200 eFt-ról indult, ma már 90-ért megvehető (hivatalos HTC forgalmazói árak). Az iPhone 4 ma is annyiba kerül amennyiért bevezették (hivatalos árak).

    Ha el akarom adni majd nyár körül a közel 1 éves készülékemet, mert vennék egy 5-öst, akkor lehet, hogy 1 Ft veszteség nélkül meg tudom ezt tenni. Én erről beszélek.

  • Everman

    addikt

    válasz ForRedGlory #145 üzenetére

    "Amennyiben ugyanannyiert eladod a hasznalt i4ed mint amennyibe most hivatalosan kerulene, akkor a vevo hulye... "

    Amennyibe nekem került, annyiért tudom 1 évesen eladni.

    "e kitakarittatom innen a szennyet. Igen, megyek arulkodni, mert latszik, nem erted meg amit itt paran mar irtak hogy fejezd be az offot..."

    Amiben ugye te is igen aktívan részt vettél, ugye ezt sem felejted el megemlíteni? :D

Új hozzászólás Aktív témák