Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bossyy

    tag

    Belátható időn belül nem tudom elképzelni az elterjedését. Esetleg egyes, jól szeparált autópálya szakaszokon. Egyszerűen túl sok az ismeretlen, előre nem látható dolog vezetés közben, nagyon sok olyan dolog van, amire előre lehetetlen felkészülni. (Idióta gyalogosok, állatok, lovaskocsik, jobbkéz szabályt nem ismerő autósok, gördeszkások, motorosok, bicajosok, kátyúk, útfelújítás, a szembe jövő hülye stb.) A jogi oldalról nem is beszélve. Mi van ha az önvezető autómmal balesetet okozok, vagy pláne ha tisztázatlan az okozó személye? Én vagyok a felelős? Az autó gyártója? A szoftver beszállítója? A hardver beszállítója? A hatóság aki engedélyezte? Esetleg az út kezelője? A fentiek mind egymásra fognak mutogatni? Vagy mi van, ha szemem láttára ütök egy óvodáscsoportot a saját autómmal és nem tudok beavatkozni? Életem végéig kiható poszt traumás streszt szenvedek, tönkremegy az életem, lázálmaim lesznek, akkor ki fog nekem fizetni…és az áldozatok hozzátartozójának?
    Szerintem iszonyatos fejlesztési pénzek mennek el világszerte ebbe a feneketlen kútba és egyenlőre esélyt sem látok arra, hogy a mindennapok része legyen. (Még a vonatoknál sem merték meglépni, pedig ott zárt rendszer (sínek) vannak, nincs szembejövő és párhuzamos forgalom,nem lehet ezerfelé fordulni úton-útfélen.

    [ Szerkesztve ]

  • Bossyy

    tag

    válasz helixP #8 üzenetére

    Egyet értek Veled, nyilván ez a jövő útja, de írtam is, hogy belátható időm belül nem tudom elképzelni.
    Az első hozzászólásom mellett a legnagyobb gond ezzel, hogy egyszerre kellene az összes autónak átállni, mert az úgy, hogy a forgalom része önvezető, a fele humán, az maga az őskáosz. Nem utolsó szempont a
    sorban a kiberbiztonság. Amikor még a Facebook és Google (szinte végtelen erőforrásokkal rendelkeznek) fiókjait is feltörik hackerek, minisztériumok, bankok, hadseregek rendszereit hackelik meg, addig álmodni sem lehet arról, hogy autók százmillióit (feltörhető) számítógépes rendszerek vezérlik.
    És akkor még ott vannak az olyan vis major helyzetek, hogy pl. egy napvihar vagy űrszemét lebéníthat egy vagy akár sok kommunikációs műholdat, a GPS rendszereket már mostanában is után kell kalibrálni a mágneses pólusok mozgása miatt stb.
    Nem mellesleg irtózatos adat és energia igénye van az egész rendszernek (brutális mennyiségű adatáramlás, számítógépek százmilliói, adótornyok és átjátszó tornyok tömkelege, ezek kiépítése, üzemeltetése, áramellátása).
    Ha én nagybefektető lennék, még nem tennék pénz ilyen irányú kutatásokba, még akkor sem, ha valóban elképzelhető, hogy az unokáink már így fognak közlekedni.

Új hozzászólás Aktív témák