Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bossyy

    tag

    Belátható időn belül nem tudom elképzelni az elterjedését. Esetleg egyes, jól szeparált autópálya szakaszokon. Egyszerűen túl sok az ismeretlen, előre nem látható dolog vezetés közben, nagyon sok olyan dolog van, amire előre lehetetlen felkészülni. (Idióta gyalogosok, állatok, lovaskocsik, jobbkéz szabályt nem ismerő autósok, gördeszkások, motorosok, bicajosok, kátyúk, útfelújítás, a szembe jövő hülye stb.) A jogi oldalról nem is beszélve. Mi van ha az önvezető autómmal balesetet okozok, vagy pláne ha tisztázatlan az okozó személye? Én vagyok a felelős? Az autó gyártója? A szoftver beszállítója? A hardver beszállítója? A hatóság aki engedélyezte? Esetleg az út kezelője? A fentiek mind egymásra fognak mutogatni? Vagy mi van, ha szemem láttára ütök egy óvodáscsoportot a saját autómmal és nem tudok beavatkozni? Életem végéig kiható poszt traumás streszt szenvedek, tönkremegy az életem, lázálmaim lesznek, akkor ki fog nekem fizetni…és az áldozatok hozzátartozójának?
    Szerintem iszonyatos fejlesztési pénzek mennek el világszerte ebbe a feneketlen kútba és egyenlőre esélyt sem látok arra, hogy a mindennapok része legyen. (Még a vonatoknál sem merték meglépni, pedig ott zárt rendszer (sínek) vannak, nincs szembejövő és párhuzamos forgalom,nem lehet ezerfelé fordulni úton-útfélen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák