Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shadowbull

    addikt

    A BMW nem a Teslát másolja. Sajat fejlesztésű kémia, saját fejlesztésű geometria (kétféle magasság, egyik sem Tesla) saját struktúrájú akkupakk, saját hűtés, és így tovább.
    Hogy a Tesla hol fog járni az majd kiderül, de igazából irreleváns, a BMW nem a Teslával versenyez.
    Meg aztán már ma sincs lemaradva a Teslától technológiában, valószínűleg 3 év múlva sem lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Pazarol a világ, én meg segítek neki.

  • Shadowbull

    addikt

    válasz Füleske #7 üzenetére

    "Még egy elektromos padlólemezt se hoztak össze"

    Már kettőt is összehoztak.

    "2025 - re se terveznek ilyet."

    De igen, az NCAR BEV only platform lesz.
    Amúgy is komplexebb feladat vegyes platformot gyártani mint dedikáltat, úgyhogy nem igazán értem mit akartál mondani.

    "BMW nem csak a Tesla - val versenyez, hanem minden más elektromos autót gyártóval is (kínaiakkal is"

    Nem, a BMW a saját piaci szegmensében versenyez, azaz a prémiumgyártók szegmensében. Hogy a kommersz gyártók mit csinálnak az a BMWt nem nagyon érinti.

    "Technológiailag nem alkalmaznak dedikáltan elektromos autó alkatrészeket"

    Hát ez ebben a formában elég nagy butaság.

    "Amit eddig kifejlesztettek, és jó az elektromos autóba is, azt beleteszik (futómű, fék), a többi meg majd lesz valahogy."

    Valójában meg az elektromos hajtáslánc teljes spektrumát lefedik saját fejlesztésekkel, villanymotorokat, cellákat, vezérlő elektronikát beleértve.

    Pazarol a világ, én meg segítek neki.

Új hozzászólás Aktív témák