Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    Jól teszi!
    Arról nem is beszélve, hogy az Apple nem egyszer meglépte már azt is, miszerint még kurtított is az akkumulátor kapacitásán az előző (azonos szériás) típushoz képest - szép csendben persze, mert sok specifikációs adatot nem tesz hivatalosan közzé, talán nem véletlenül... -, mivel az újabb SoC valamennyivel kevesebbet fogyaszt, így kisebb kapacitású akkumulátor is elég a korábbi, vagy hasonló üzemidőhöz, jobb meg minek a felhasználónak... :U

    [ Szerkesztve ]

  • kali

    legenda

    válasz hogabesz #89 üzenetére

    Nekem pont ellentétes tapasztalatom van, ráadásul többször, több típussal, az iPhone-jaimban hamarabb/jobban használódott az akkumulátor, mint Huawei telefonjaimban.

    joey04: Nincs még egy olyan gyártó, mint az Apple, hogy bizonyos dolgokban ennyire sunyít és teszi ezt tudatosan, mert elhallgatja az akkumulátor kapacitását, a RAM méretét...stb. - amik terén nincs partiban a konkurensekhez képest.
    Kiírja bezzeg a gyártói specifikációban például azt, hogy a Wi-Fi 2*2 MIMO - ami sokkal kevesebb embert izgat, a felhasználók töredéke tudja csak, hogy mit jelent egyáltalán, szemben a fent írt, eltitkolt dolgokkal -, mert az szinten van a többi, mérvadó gyártó telefonjaiban lévőkkel.

    [ Szerkesztve ]

  • kali

    legenda

    válasz #24831488 #123 üzenetére

    Jön még ki majd ezekből sok ilyen, de ahogy lenni szokott, más és más eredményekkel/sorrenddel, aszerint, hogy melyik tesztnek mit "kell" kimutatnia...
    Azért ha egy P20 Pro vagy Mate 10 Pro ott lett volna - ha már Huawei topik -, akkor - normális esetben - nem biztos, hogy iPhone lett volna az első.
    A magam részéről megvárom a GSM Arena tesztjét, annak tudok inkább hinni, meg ott paraméterezhető is a használati szokások alapján.

    [ Szerkesztve ]

  • kali

    legenda

    válasz joey04 #128 üzenetére

    Ez nem fanság, hanem az igazság, persze ha ésszerű és életszerű ellenok nincs, akkor jön a fanozás...
    Ha már linkelgetni szoktál, akkor ilyesmikre gondolok: Link
    A Note9 nem verte a Huawei csúcsokat sem, böngészésben például a Mate 10 Pro, de még a kicsivel gyengébb P20 Pro közelében sincs - több órás eltérések vannak, nézz rá mérvadó tesztekre -, ettől félek is kicsit, mert többségében böngészek, de ennek ellenére megrendeltem a Note9-et.
    Ennyit (is) a Huawei fanságomról. :)

    [ Szerkesztve ]

  • kali

    legenda

    válasz joey04 #134 üzenetére

    Az iPhone X is kapott nem egyszer olyan frissítést, hogy maguk a tulajok írták, nem lett olyan jó az akkumulátoros üzemidő, mint korábban. Ilyet szinte minden telefon topikjában találni, illetve ellentétest is később, ha érkeznek még frissítések, ez akár folyamatosan változó lehet.
    Én soha nem írtam olyat, hogy nagyon gyengék lennének akkumulátoros üzemidőben az iPhone-ok, pláne, mióta vannak/voltak Plus verziók.
    Az akkumulátoros üzemidő, de még a készenléti fogyasztás sem volt viszont jobb egyik iPhone akármi Plus telefonomnál sem, mint amit jelenleg a Mate 10 Pro tud, folyamatos 4G/4G+, állandó bluetooth kapcsolat az okosórával, néhány szinkron is megy, ráadásul most olyan helyen van a telefon, ahol a térerő sem a legjobb, mégis elég jól bírja, néhány perc és 38 órája megy, most ugrott le 68%-ra: [kép]
    Nem tudom, hogy honnan veszed azt a Huawei 20% alatti Titanic merülést, de arra is teszek majd fel cáfolatot, ha annyira fontos, a lényeg, én mást tapasztalok, még ha nem is sűrűn merítem a telefont 20% alá.
    Nem trollkodás, nem fröcsögés, komolyan gondolom és szemétségnek tartom, hogy az Apple csak bizonyos adatokat ad meg hivatalosan a telefonjairól, de sok fontos dolgot nem, pont csak azokat ismerteti, amikben jó, vagy jobb a konkurenciánál, ez biztos nem véletlen.
    Csinálhatnának bármilyen grafikont vagy levezetést, attól sem lenne jobb a helyzet, sok hozzászólást olvasni tulajoktól az iPhone X topikban, hogy kevés a RAM, nem tud mit kezdeni azzal iOS, újratöltöget.
    Megnézem egy Samsung, Huawei...stb. gyártói leírását és feketén-fehéren ott szerepel minden szükséges adat, Apple esetén meg ha nem lennének bizonyos tesztelős, szétszerelős...stb. csapatok, a gyártó tudatlanságban tartaná a vásárlókat...
    Lehetne ezeken napestig vitatkozni, de én így láttam akkor is, amikor épp iPhone-jaim voltak, így látom most, hogy nem az van és a későbbiekben is így fogom látni, legyen bármilyen telefonom is, mert ez attól független.
    iPhone-t is vennék majd megint, de ahogy a mostani felhozatalt nézem, újítás alig, az áremelés viszont aránytalanul nagy, ezért kimarad, marad a Huawei és a Samsung és ez továbbra sem fanság, egyszerűen csak nem vagyok hajlandó nagyobb összeget a semmire kiadni.
    A Note9 sem annyira olcsó, de azt jó ár-érték arányúnak tartom.
    A Mate 20 Pro is lehet, hogy közelíteni fog annak az árához, de ott is kapok új dolgokat az előzőhöz képest és nem irtózatos felár ellenében.

    [ Szerkesztve ]

  • kali

    legenda

    válasz joey04 #207 üzenetére

    Ironizálhatsz, dramatizálhatsz, tehetsz bármit, az igazság, a gyakorlati tapasztalat azzal nem másítható meg.
    Amikor droidos számháborúról, meg agyhalott zombik csalogatásáról írsz, akkor nézz rá az Apple oldalán a termékekre, az ott olvasható szövegekre, főként a jelzőkre...

Új hozzászólás Aktív témák