Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz opr #181 üzenetére

    Nekem az jött le a hozzászólásaidból, hogy nem tartod reálisnak egyik mai új bringa árát sem, csak ezért írtam, mert ilyen erővel bármilyen mai termék árába bele lehet kötni. Persze van igazság abban, hogy extra profitot tesznek a felső kategóriában a bringákra, a több milliós árak még a szakmabelieknek is érthetetlenek (persze értem, nagyobb az igény a csúcs bringákra mint amennyit gyártani tudnak, ezért annyit kérhetnek érte amennyit nem szégyellnek), de belépő és közepes szinten emészthető tud lenni és elérhető távolságban vannak.

    Ami a belépő, de már használható bringákat illeti. Ha valaki nem erősen túlsúlyos, mondhatni átlag testsúllyal rendelkezik, akkor a belépő kategória is ki tudja szolgálni alap szinten, tehát rövidebb városi távok, néha egy két közepesen nagyobb túra is beleférhet. Onnantól válik problémássá ha ráérez a bringázás ízére és a hétköznapi közlekedés mellett aktív sportolásra is el kezdi használni. Azt nem fogja bírni és rövid idő alatt a legtöbb alkatrésze tönkre fog menni. Illetve a terep használat tud még amortizálni, pl ha erdőkben szeretnénk sportolni, túrázni, oda mindenképpen kell a belépőnél legalább egyel jobb MTB.
    Amúgy egy trekking megfelelő tud lenni ha nem mész erdőbe.

    [link]
    Ezzel el lehet kezdeni bringázni, kifejezetten gyenge pontja a hátsó kerék, ezt érdemes idővel cserélni egy kazettás rendszerűre. Normál használat mellett, nyilván karbantartva, sokáig ki tud szolgálni.

    Amennyiben valaki terepre is vágyik, kicsit jobban zsebbe kell nyúlni.
    Itt már muszáj kicsit tartósabb alkatrészekkel megvenni a kerékpárt.
    Nagyjából ez az a szint amit már meg szabad venni kezdő terepezésre.
    [link]

    Ezek a kerékpárok konkrétan most készleten vannak, amennyiben ténylegesen tervezel kerékpárt venni, azt javaslom azt tedd meg mielőbb, jövő tavaszra már nem sok minden lesz.
    Örülök ha tudtam segíteni, érdemes benézegetni a bringás topikokba is ha tanácsra van szükséged.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák