Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Tanisz #58 üzenetére

    Én sem tartom magam nagy szakértőnek, de te a technológiára hegyezted ki a mondandódat, így pedig könnyen rá lehet mutatni az érvelés hibájára. A plazma és az LCD egy hitvita. Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai. Rá lehet sütni az LCD-re, hogy gagyi technológia, csak éppen ezzel az erővel a plazmára is.

    Nekem especiel az utánhúzás (a G20-G30 körül ez már nem volt vészes), a vibrálás (na ez egyénfüggő, kit zavar, kit nem - valahogy úgy, ahogy a fénycső vibrálása) illetve a fényes elülső rész (a plazmák elsöprő többségén egy üvegréteg volt a kijelző legkülső rétege, ez pedig piszok mód tud tükröződni - a csúcs plazmákon voltak különféle trükkök erre, de egy matt LCD kijelzőhöz sajnos egyik sem ért fel, legalábbis amit én láttam).

    A plazma technológia egy rendes házimozi szobába (vagy normálisan elsötétíthető nappaliban, lehetőleg nem fehér falakkal) nagyon jó lehetett, a Pioneer Kuro plazmák nálam is etalonok voltak az OLED technológiáig. Csak hát anno a 2006-2010 körüli időszakban, amikor én ezzel jobban foglalkoztam, azt találtam, hogy a felhasználók kb. 2-5% az, ahol ez a körülmény fennáll. Nem egy és nem két esetben találkoztam olyan felhasználóval, aki telibeszájjal átkozta a plazmaTV-jét ilyen egyszerű okra visszavezethetően. Nem a TV hibája ez, hanem a felhasználóé, aki nem ismeri ezt a tényt, én meg anno próbáltam azért erre felhívni az emberek figyelmét. Csakhogy ha ezt felhoztam egy TV topicban, kaptam hideget-meleget a plazma hívőktől. A vibrálás és az utánhúzás hasonló problémák voltak.

    Nem, nem állítottam soha, hogy a CCFL vagy LED háttérvilágítású LCD jobb képminőséget nyújthat, mint egy jobb plazma, sose állítottam ilyet. Csak azt állítom, hogy nem a technológia alapján választunk, hanem az alapján, hogy mire akarjuk (majd) használni a TV-nket.

    Valahol kár a plazmáért, valahol viszont úgy vélem, hogy ma is tud választani a felhasználó. Van OLED, CCFL és LED LCD, vagy akár projektor is...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák