Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16514048

    törölt tag

    válasz Fr@nkieWilde #32 üzenetére

    "A mostani szinte bármely telefon a piacon arra jó, zoom nélkül az elkészült képet a telefonon visszanézze a felhasználó, aki már monitoron teszi meg ugyanezt, csalódik."

    Már belinkeltem egyszer: [link]
    Valahogy ő nem tűnik csalódottnak...

    Ez meg a P30 pro tesztből a zoom demonstrálása: [link]
    A második kép a főkamera, a hatodik az 5x zoom lencse, a kettő között meg a nagyfelbontású kamera miatt megoldható hybrid zoom-ot látod.
    Nem tökéletes minőségű, de még mindig sokkal jobb, mintha egy 10-12 megapixeles képbe kellett volna belenagyítania.

    Szóval lehet itt elmélkedni, hogy a fizika határt szab, meg kicsi pixelméret így, diffrakciós torzítás úgy. Csak a gyakorlat meg azt mutatja, hogy nem hülyeség a dolog és csak előnye van a hagyományos szenzorokhoz képest...

    Ha ezután is azt gondolod, hogy parasztvakítás, akkor arra nem tudok mit mondani.

    "Mellesleg így is nagyok már a képek helyigénye, majd akkor jönnek telefonra is 30megás használhatatlan képek. Miért, mi értelme van?"

    Nem arra van kitalálva, hogy teljes felbontáson fotózz vele és alapértelmezetten nem is arra vannak beállítva. De ezt sem először írom már le ide.

    "Ez olyan mint amikor a FHD monitoron egy játékot kisebb felbontáson játszol. A képernyő még ki van töltve, csak épp egy kazal pixel másolata egy meglévő eredetinek.
    Én ezt gondolom, hogy így működik a telefonnál is."

    Nagyon rosszul gondolod, mert ezek fizikailag 40 (48, 64, 108, stb) megapixelesek, annyi a különbség a normál szenzorokhoz képest, hogy 4 pixelt fed le 1 színszűrő. Negyed felbontáson a legideálisabb a minőség, de teljes méretben is van azért bőven extra részlet, nem szoftveres trükk.

    De ha nem vágod ezeket és feltételezéseken alapul csak az érvelésed, akkor nem tudom mi értelme vitatkoznod.

    [ Szerkesztve ]

  • Victoryus94

    őstag

    válasz Fr@nkieWilde #32 üzenetére

    "Nekem továbbra is az a véleményemem, hogy ez nagy parasztvakítás"
    Azért mert A1-ed van. Vegyél kézbe egy Huawei P30-at, (de legalább egy Note 7-et), és vesd össze milyen képet lő a 2 teló -lehetőleg GCAM-mal (esetleg DNG-t is lőhetsz). Főleg gyenge fénynél. Nem lesz olyan fos a kép, mint az A1-é.

    Nekem is A1-em van. A barátnőm nemrég vett Note 7-et. (és járt a kezemben P30 is)
    Illetve van egy NX500-as MILC-em is, amivel anno jártam Tejutat fotózni (iso 3200, 20mp F2,2 22mm ekv obival egész jókat lehet lőni... én panorámát csináltam, úgy mégkevésbé tűnik zajosnak a kép, sokkal több adat van, amiből sokkal jobb zajszűrést, és több részletet lehet kihozni, mintha csak 1 képet lőnél -hasonlót csinálnak ezek a 48+MP -es kamerák is... azért kell a több pixel, hogy több adatot tudjon összevonni, és feldolgozni [így részletgazdagabb, és zajmentesebb lesza kép]. Nem mellesleg a szenzor méret is nőtt). Tejutat mondjuk nem tudnék P30 PRO-val sem (szépet legalábbis), de álvány nélkül, kézből este jobb képet lehet lőni a telóval (Note 7-tel is) GCAM-mel éjszakai módba, mint a MILC géppel. Élesebb, nem mozdul be, és nem olyan zajos.
    Gyakorlatilag egy P30 PRO-val teljesen ki tudnám váltani a MILC gépem, amíg nem professzionális munkára kéne (portré, sport, tejút, stb) - márpedig az emberek nagyrésze nem profi fotós, és nem szokott Blendét, záridőt állítgatni. A teló mindig kéznél van... akkor minek cipeljen több kilós felszerelést?

    10 éve arról ment a vita, hogy minek a 5MP-es kamera egy telefonba. Vesd össze azokkal egy P30 képét, és máris rájössz, hogy mégiscsak értelme van a fejlődésnek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák