Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16514048

    törölt tag

    válasz forgonati #7 üzenetére

    Aki teljes felbontásban fotóz ezekkel, az meg is érdemli. Nem arra való.

    10-16 megapixelen legalább olyan jó képet csinál, mint egy hagyományos mobilos szenzor, viszont a nagy felbontás miatt kapsz használható minőségű crop zoom-ot is a klasszikus digitális nagyítás helyett.
    Márpedig ha tényleg 10x nagyítású lencse lesz a Mi Mix 4-ben, akkor nem árt ha van a normál meg tele között valami átmenet.

    Továbbra sem tudom megérteni mi a baja ezzel az embereknek.
    Valószínűleg semmi nem lenne, csak könnyebb hőbörögni, mint tájékozódni...

    [ Szerkesztve ]

  • #16514048

    törölt tag

    válasz csobi1 #15 üzenetére

    Gyenge képminőség alatt erre gondolsz? Vagy arra hogy zoomolásnál jobb lenne a 12 megapixeles képet nagyítani, mint a nagyfelbontásúból vágni?

    (#13) SkyLine3000:

    "Aki meg ért a fényképezéshez, röhögve legyint egyet és tovább lapoz."

    Igen, látom te értesz hozzá és tudod mire valóak ezek a szenzorok meg miért van szükségük ekkora felbontásra...

    [ Szerkesztve ]

  • #16514048

    törölt tag

    válasz SkyLine3000 #18 üzenetére

    "Ha annyira jó ekkora szenzorméretben a 108mpx-el, akkor áruld már el, mi a faszé nincsenek ilyen komoly dslr-ek???"

    Mondjuk mert dslr-re felraksz egy változtatható fókusztávolságú objektívet és lesz zoom-od, telefonoknál meg így lehet megoldani hogy például a 28mm ekv. és 80mm ekv. között legyen valami átmenet.

    "Normál" felbontáson nem csinál rosszabb képeket a hagyományos mobilos szenzorokhoz képest, viszont tud valami pluszt, amit azok nem. Innentől kezdve nem értem a fikázást, meg hogy miért birka az, aki ezeket veszi.

    [ Szerkesztve ]

  • #16514048

    törölt tag

    válasz Fr@nkieWilde #26 üzenetére

    Ezt nem értem, mindegyik 48 megapixeles Xiaomi-val lehet 12 megapixelen fotózni. Sőt, az a default.

    "Vicc, a sok számmal meg lehet venni 2mp alatt bárkit."

    Nem tudom hányszor írtam már le ide is, de normál felbontáson semmivel nem rosszabb minőségűek a hagyományos mobilos szenzoroknál, viszont zoomoláshoz sokkal használhatóbbak.
    Az eddigiekhez képest előnyei vannak csak, akkor miért kell hőbörögni?

    Szerintem inkább az a vicc, hogy sokan ismételgetik itt a nagyobbnál nagyobb tévedéseket, ahelyett hogy megpróbálnák megérteni ezt a technológiát.
    Divat lett panaszkodni minden újítás miatt, pedig ennek nagyon is van értelme.

    [ Szerkesztve ]

  • #16514048

    törölt tag

    válasz Fr@nkieWilde #32 üzenetére

    "A mostani szinte bármely telefon a piacon arra jó, zoom nélkül az elkészült képet a telefonon visszanézze a felhasználó, aki már monitoron teszi meg ugyanezt, csalódik."

    Már belinkeltem egyszer: [link]
    Valahogy ő nem tűnik csalódottnak...

    Ez meg a P30 pro tesztből a zoom demonstrálása: [link]
    A második kép a főkamera, a hatodik az 5x zoom lencse, a kettő között meg a nagyfelbontású kamera miatt megoldható hybrid zoom-ot látod.
    Nem tökéletes minőségű, de még mindig sokkal jobb, mintha egy 10-12 megapixeles képbe kellett volna belenagyítania.

    Szóval lehet itt elmélkedni, hogy a fizika határt szab, meg kicsi pixelméret így, diffrakciós torzítás úgy. Csak a gyakorlat meg azt mutatja, hogy nem hülyeség a dolog és csak előnye van a hagyományos szenzorokhoz képest...

    Ha ezután is azt gondolod, hogy parasztvakítás, akkor arra nem tudok mit mondani.

    "Mellesleg így is nagyok már a képek helyigénye, majd akkor jönnek telefonra is 30megás használhatatlan képek. Miért, mi értelme van?"

    Nem arra van kitalálva, hogy teljes felbontáson fotózz vele és alapértelmezetten nem is arra vannak beállítva. De ezt sem először írom már le ide.

    "Ez olyan mint amikor a FHD monitoron egy játékot kisebb felbontáson játszol. A képernyő még ki van töltve, csak épp egy kazal pixel másolata egy meglévő eredetinek.
    Én ezt gondolom, hogy így működik a telefonnál is."

    Nagyon rosszul gondolod, mert ezek fizikailag 40 (48, 64, 108, stb) megapixelesek, annyi a különbség a normál szenzorokhoz képest, hogy 4 pixelt fed le 1 színszűrő. Negyed felbontáson a legideálisabb a minőség, de teljes méretben is van azért bőven extra részlet, nem szoftveres trükk.

    De ha nem vágod ezeket és feltételezéseken alapul csak az érvelésed, akkor nem tudom mi értelme vitatkoznod.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák