Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Victoryus94

    őstag

    válasz Fr@nkieWilde #32 üzenetére

    "Nekem továbbra is az a véleményemem, hogy ez nagy parasztvakítás"
    Azért mert A1-ed van. Vegyél kézbe egy Huawei P30-at, (de legalább egy Note 7-et), és vesd össze milyen képet lő a 2 teló -lehetőleg GCAM-mal (esetleg DNG-t is lőhetsz). Főleg gyenge fénynél. Nem lesz olyan fos a kép, mint az A1-é.

    Nekem is A1-em van. A barátnőm nemrég vett Note 7-et. (és járt a kezemben P30 is)
    Illetve van egy NX500-as MILC-em is, amivel anno jártam Tejutat fotózni (iso 3200, 20mp F2,2 22mm ekv obival egész jókat lehet lőni... én panorámát csináltam, úgy mégkevésbé tűnik zajosnak a kép, sokkal több adat van, amiből sokkal jobb zajszűrést, és több részletet lehet kihozni, mintha csak 1 képet lőnél -hasonlót csinálnak ezek a 48+MP -es kamerák is... azért kell a több pixel, hogy több adatot tudjon összevonni, és feldolgozni [így részletgazdagabb, és zajmentesebb lesza kép]. Nem mellesleg a szenzor méret is nőtt). Tejutat mondjuk nem tudnék P30 PRO-val sem (szépet legalábbis), de álvány nélkül, kézből este jobb képet lehet lőni a telóval (Note 7-tel is) GCAM-mel éjszakai módba, mint a MILC géppel. Élesebb, nem mozdul be, és nem olyan zajos.
    Gyakorlatilag egy P30 PRO-val teljesen ki tudnám váltani a MILC gépem, amíg nem professzionális munkára kéne (portré, sport, tejút, stb) - márpedig az emberek nagyrésze nem profi fotós, és nem szokott Blendét, záridőt állítgatni. A teló mindig kéznél van... akkor minek cipeljen több kilós felszerelést?

    10 éve arról ment a vita, hogy minek a 5MP-es kamera egy telefonba. Vesd össze azokkal egy P30 képét, és máris rájössz, hogy mégiscsak értelme van a fejlődésnek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák