Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz #16514048 #30 üzenetére

    Én mi a1-et használok. Ez két éves telefon. Itt még csak 12mp-es a kamera. De az alatti értéket a gyári applikációval nem tudok megadni, pedig nekem szükségem lenne rá, mivel pl. a hardverapróra én csak 5mp-ben tölthetek fel képet.
    Ettől nagyobb felbontású kamerával rendelkező telefon még volt a kezemben, de amit leírtam az tény. Lehet a 48as gépeknél a 12 van megjelölve alapértelmezettnek.

    Ha valaki zoomolásra akarja használni a nagy pixel felbontást jó eredményt nem fog kapni. Ez is tény. A kicsi szenzor miatt valószínűleg szoftveresen oldható csak meg a 48mp-es méret, miközben abban a releváns adat úgy lehet mindösszesen 12-16 mp körül lehet. Ez olyan mint amikor a FHD monitoron egy játékot kisebb felbontáson játszol. A képernyő még ki van töltve, csak épp egy kazal pixel másolata egy meglévő eredetinek.
    Én ezt gondolom, hogy így működik a telefonnál is. Hisz az egyszerű fizika, hogy egy olyan kis szenzor képtelen ennyi (48mp, 108mp) adatot feldolgozni.
    Ha pedig így van, és az eredmény csak "kamu", nem valós adat, akkor kinek érdeke ilyen silány képekkel kezdeni bármit is???
    Ahelyett, hogy inkább releváns problémákkal foglalkoznának a gyártók, mint pl. a hardverekhez mérten gyenge akkuk, inkább ilyen marhasagokkal csavarják el a jó nép fejét.

    A kicsi szenzorba kevés fény jut (főleg rossz fényviszonyok között), így a képek mind mind mind zajosak lesznek (akár már 12mp-en most is), ezt majd nyilván digitálisan zajszűréssel próbálják kompenzálni, ami megint a kép minőség romlásához vezet.
    A mostani szinte bármely telefon a piacon arra jó, zoom nélkül az elkészült képet a telefonon visszanézze a felhasználó, aki már monitoron teszi meg ugyanezt, csalódik. Ha pedig valaki 100%os méretben teszi ezt meg, akkor meg... És ez még csak 12mp, el sem tudom képzelni, hogy 108mp egy kis szenzorral egy értelmes monitoron milyen borzadájt produkál. Ott aztán lesz minden csak zoom nem :DDD
    Mellesleg így is nagyok már a képek helyigénye, majd akkor jönnek telefonra is 30megás használhatatlan képek. Miért, mi értelme van?

    A fényképezésnek jelentősen határt szab a fizika, ha tetszik, ha nem.
    Ugyanúgy, mint a zenehallgatásnál is. Lehet venni száz ezerért hifit, aztán lehet vele villogni, meg lehet építeni hangrendszert, ahol mondjuk csak a kábelezés 1,5-2 millió forint, és a 2 összehasonlításánál egyből hallani a különbséget.

    Nekem továbbra is az a véleményemem, hogy ez nagy parasztvakítás, csak azért, hogy dőljön a lé. Sokan felülnek erre a vonatra, aztán ha kibukik a dolog, akkor meg megy a sírás, hogy hát ez pedig 48mp-es kamera, ennek olyan képeket kéne lőnie, hogy megszólal... Mint ahogy egy kedves nő kollégám is gondolja :)

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

Új hozzászólás Aktív témák