Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sir Gunar

    aktív tag

    válasz batai15 #41 üzenetére

    Ugyan hagyd már, nem látod, hogy pislákolt a fejében talán régen az értelemnek picinyke lángocskája, azonban jött a találó közmondásból az a bizonyos szél és elfújta a kicsinyke lángot is és azóta csak ami a helyén maradt az honol odabent. De esetleg az is előfordulhat, hogy én tévedek és amit ő hord a fejében annak kutatására szentelte a fél életét egy méltán híres elméleti fizikus, aki sajna tolókocsiban kénytelen élni. :)

  • Sir Gunar

    aktív tag

    válasz 7Heads Drago #36 üzenetére

    Azért érdemes utána nézni milyenek voltak az okostelók az első iphone előtt és utána hogyan alakultak, a google dobja majd a sok fórumot bejárt képet, ha már keressük mi volt előbb a tyúk v a tojás.
    A 4"-os kijelző pedig csak Steve okossága volt, de azért a lassan tablet méretű okosteló is egy marhaság.

  • Sir Gunar

    aktív tag

    A baj az hogy ugye nincsen mihez hasonlítani a 3D faceID-t aki kihoz mint gyártó egyet evidens, hogy az iphone X-hez fogják hasonlítani, de már a cikkíró is fikázós hangvétellel említi. hát így mit várunk a droid fanoktól!???
    Amugy meg fentebb emlegetve lett másik arcfelismerős teló amit az apple másolt, hát amit egy fotóval is lehet feloldani, azt nem annyira kellene azonos könyvben sem emlegetni az X olvasójával!
    Most jöhetne hogy én meg apple fan vagyok, de nem, mert mindkét OS-t használom, csak más célokra, nálam nem egy db a nagyképernyős okosteló és akkor nosza mindent annak kell tudnia, mivel sem egérmozizni nem óhajtok (10" alatt sztem az) ezért a videó nézés nem mobilon hanem tableten valósulna meg ha éppen ahhoz van kedvem, de tudjak vele dolgozni is ha kell, meg navigálni ha hosszabb útra megyek, ezért tartok egy okostelót ami méretben nálam pont az iphone SE, s ha lesz vmi ütősebb utódja akkor váltok, tablet navigálni 7"-os android tab, ami éppen jó méretben és olyan navit kreálok rá amilyent akarok, dolgozni és szórakozásra meg ott figyel a 14"-os subnoti fullhd és ezekkel teljes sztem egy mobilizált mindenre jó egység. (láttam 10"-os tabot hatalmas terepjáróban, de még abban is groteszkül mutatott, hát valóban nagy navigálásra)
    De nem is értem én sem, hogy miért is jellemző szinte minden almás topikra, hogy beesnek a droidosok és fikáznak, holott viszont ez nem annyira jellemző, mert évek óta olvasom mindkettőét bőven, több helyen is, ezért van hasonlítási alapom.

  • Sir Gunar

    aktív tag

    válasz kali #54 üzenetére

    Nem tudom mennyit használtad azt a problémás FaceID-t (ha csak elbeszélésekre hagyatkozol akkor azok koránt sem feltétlenül teljesek), de sokkal biztonságosabb mint az ujjlenyomat olvasó, vagy a retina scanner, csak el kellene gondolkozni azon, melyiket hogyan lehet feloldani ha a tulaj alszik v pl be van rúgva, stb, szóval az esszerű logikát követve a legbiztonságosabb a FaceID a 3-ból.
    palacento!
    Az apple meg nem csinált semmit az ujjlenyomat olvasójával évek óta, ergo nem vmi nagy eredmény ha a 3 éves hüvely olvasója jobb , v talán csak gyorsabb kicsit, ami jobb is, mert ha alszol és az ujjaddal feloldják a telódat, rövidebb ideig kell hozzáérinteni. :K

    [ Szerkesztve ]

  • Sir Gunar

    aktív tag

    válasz palacento #57 üzenetére

    Nem vágom az említett kávézás közben ha az ember társaságban van, minek is kellene állandóan a telóval foglalkoznia???
    Igaz látom a mostani 20 körülieket, mikor egy asztalhoz ülnek, vagy állnak a haverok (párok is!) a megállókban és nem egymással hanem a telefonjaikkal vannak elfoglalva, hát az igazi bunkó IQ mentes szitu mind! Vagy társaságban van az ember, vagy vmi okoskütyüvel szöszöl, a kettőt vegyíteni ahogyan csinálják tiszteletlenség a másikkal szemben. Persze ha jön hívás akkor azt gyorsan röviden ha lehet, amennyiben nem akkor felállok és arrébb megyek ne zavarjam a társaságot, hiszen nem azért ültünk össze. Ergo ilyenkor az okosteló csak teló legyen, akkor meg nem is kell semmi feloldás.

  • Sir Gunar

    aktív tag

    válasz kali #58 üzenetére

    Pedig pont a biztonság a fontos, hiszen lehet Te nem, de sokan igen fontos és másra nem tartozó dolgokat tartanak rajta, ezért igen necces ha alszik a tulaja és egy pillanatra elég az ujjához érinteni, s a titok már nem is az többé, volt egy eset egy repülőn az asszonya alvó urának így tudta meg, hogy szeretője van :W
    Hát és lehet még 1000 féle olyan amit nem tereget ki senki, de lehet más kíváncsi rá vmiért.
    Amugy az X szerintem is lehetett volna kijelző alatti ujjlenyomat olvasóval bővebb és én választhassam ki mit is akarok használni.

    [ Szerkesztve ]

  • Sir Gunar

    aktív tag

    válasz palacento #61 üzenetére

    Én is életszerű szitut írtam le, bár az a "szórakozás" és nem a munka frontja volt.
    De ezt a melós résznél is meg máskor is tök 1xűen megoldom, mert ezért van a kezemen az óra, ne kelljen a telóhoz nyúlni ha nem fontos. De ugye a szokások mindenhol mások. A személyeskedést meg nem tudom mire értetted. Nálam a teló az főleg mindennemű kapcsolattartásra van szóban ha lehet, mert mindenhova nem juthatok el személyesen és a válaszom itt fentebb, az iwatch amit megnézek és ha droidom lenne akkor is a hozzá legjobban passzoló okosóra, mert megkönnyít mindent, elő sem kell venni a telót többnyire, hiszen lediktálom a választ és küldöm róla ha írásban megy, dumára meg ott a füles és az órán látom ki is hív, meg be is mondja a fülre is hogy ki hív, ami vezetés közben kiváló. Sőt még a teendő listáimat is tudom arról intézni, ha jó appot használok, meg a bevásárló lista is azon fut ami szinkronban van a pároméval s látja amikor kihúzom ami már megvan, ergo így nekem 8 hogy mivel kell feloldani a telót. :K

  • Sir Gunar

    aktív tag

    válasz NandorHUN #62 üzenetére

    Én itt a föld nevű bolygón és kihasználom a technika adta lehetőségeket, amennyiben lehet a legnagyobb biztonsággal, s nem kell filmekből merített ujjlevágós jeleneteket falra festeni, csak teszteld le nyugodtan a most futó feloldásokból melyik amit a hétköznapi életben nem rákészülve nagyon komolyan, nem könnyű kikerülni! S ez a faceID jelenleg, mert a többit pici okossággal kerülhető, ha meg vki kikapja a feloldottat a kézből akkor onnan már csak rajta múlik meddig jut el.

  • Sir Gunar

    aktív tag

    válasz NandorHUN #71 üzenetére

    Te konkrétan egy hülye vagy! Ezt a legjobb értelemben de a legbiztosabban állíthatom! Ja és el kellene menned orvoshoz, hogy megnézesd nem vagy-e dislexiás, már ha ezt tudod értelmezni.

  • Sir Gunar

    aktív tag

    válasz palacento #70 üzenetére

    Az iphone-t ugyan hogyan tudod használni ha csak a lefikázott ujjlenyomat olvasóval is van védve? Ergo ameddig azt ujjal ki nem nyitja aki rögzített, nem lehet használni a tartalmat, max a bejövő hívást fogahatja meg ha úgy van beállítva akkor a bejövő különféle a zárképernyőn is megjelenő infókat olvashatja vmeddig el és kész. Avagy Te másképpen tudod? A FaceID meg ízlés kérdése, sokaknak tetszik és sokaknak nem, eléggé megosztó dolog.
    De szted ha nem jó akkor miért is akar minden gyártó ilyent beletenni az új csúcs vasaikba? Vmit vagy ők vagy Te tudsz rosszul nem? Bár nándor feljebb megaszondta, hogy a huawei is megcsinálja csak az "biztosan jobb lesz mint az apple féle" ő ugye nem fan csak nem is 100.
    Ja és írod hogy gesztusok, akkor azokat ha vki párszor látja nem tudja utánozni? Csak kérdem mint aki nem használ hasonlót.

  • Sir Gunar

    aktív tag

    válasz palacento #75 üzenetére

    Akkor most hogyan is van? Te konkrétan Picasso-t rajzolsz a képernyőre, az eredetihez meglepő hasonlatosságban? Viszont azt az általad említett traccspartin is el kell követni, s akkor ha az asztalon teszed bárki láthatja akár fel is veheti videóra, csak mert volt eset a barátom autójával, neki mint riasztó szerelőnek, született egy "balga" ötlete és az indításhoz a be volt kapcsolva a ketyere szinte modern magyar vándort kellett csinálni a vezetőülésben és mégis lábon vitte a tolvaj kb 2 perc alatt a beülés után, mivel a szomszédja látta a hajnali sötét utcán (csak közvilágítás) és mivel hasonlított a barátomra aki benne ült és akkor kelt a szomszéd, hát nem tűnt fel a dolog, pláne hogy néha a tulaj is hajnalban ment el. Azt is vhogyan lekopizták mert máshogyan nem ment volna.A tolvajok sokszor igen leleményesek, ha pedig nem akkor szerzik a tudást és az ötleteket. 30 évig kb, mozogtam napi szinten az éjszakában (nem éjjeliőr voltam) sok mindent láttam, néha valóban igencsak furmányos dolgokat is, hát bármit elvisznek ha azt akarják.
    De mindegy is.
    Boldog Karácsonyt Mindenkinek! itt a fórumon!

  • Sir Gunar

    aktív tag

    válasz palacento #77 üzenetére

    Vágom amiről beszélsz, de van akinek a telóján keresztül pl nagyobb összegeket is lehet mozgatni, vagy olyan üzleti titkok is vannak amik pénzt érhetnek, ha nem is pont rajta de közvetlenül elérhető helyen pl NAS-on és nem akar minden alkalommal mikor oda belép pötyögni meg itt húzom ott tolomot csinálni, csak feloldani vmi biztonságossal. Van ügyvédi irodánk (ügyfelünk és csak üzleti perekkel foglalkoznak) ahol üzemeltetünk szerver+ gépekett és ott figyel a NAS-uk a mi szerverünknél, mert kellett mindenhonnan elérhető biztonságos tároló ami saját, de ha vki illetéktelen bejut akkor nem tudja felmarkolni és elvinni, na ott fontos a biztonság és a gyors elérés sok esetben pl. De lehetne még sorolni ahol kell a nem agyon bonyolított ugyanakkor mégis megbízható lockolás.
    Volt titkosszolga ismerős mondta, a legbiztonságosabb ha okostelót használ vki akkor legyen iphone és azon is mindig a legfrissebb IOS, ha beta akkor még jobb és ő is azt használt vmiért, csak tudja mit beszél, s nem beépített ügynöke az apple-nak :)
    De most kb egy órája beszélgettem a smartlock-ról egy droidos fejlesztő ügyfelünkkel és direkt rákérdeztem, szerinte melyik biztonságosabb hát erre az volt a válasz, mindkettő, de a faceID-t 1xűbb használni, mert nem kellenek faxnink hogy feloldjad. Én ezt tőle elfogadom, mivel ismerem.

  • Sir Gunar

    aktív tag

    válasz palacento #79 üzenetére

    Nem TEK hanem feljebb. :U
    Használok droidot de mint írtam csak navigálni, mert arra az felel meg és azért nem kell zár, meg gesztus, azt valóban nem használom, az autómban meg mikrotik figyeli a lopás és egyéb a tulajdonom ellen irányuló tevékenységeket, azt pedig egyedi módon programozva végzi, jobb mint bármely lopásgátló amit kapni lehet, pedig még csak most fejlesztjük (a programozása nem az én reszortom) teszteljük, milyen lehetőségek vannak benne még.
    Az meg hogy eddig két malomban őröltünk, írd az ünnepi túlhajszoltságomra, mert valóban pár választ sokadjára írtam le újraszedve a gondolataimat, amennyire sikerült. :)
    Igen így már jogos a pont, a feloldott vasat nálunk nem védi csak ha az app éppen tudja, de szerencsére ami fontosat tárol az újra kéri a használt azonosítást.
    Na meg nekem eszembe sem jutna bonyolultabb hozzáférést beállítani, mert kifejezetten idegesítő ha mindenhez kell vmi t tegyek hogy továbbjussak. Megint csak az autót tudom felhozni, míg az enyém múltkor a szervízben figyelt a barátom szekerét használtam és abban még nincsen ami nálam, s minden indulás előtt, majd utána is kellett dolgokat kapcsolgatni /érinteni hogy továbbmenjen, alig vártam hogy a sajátom visszakerüljön, mert ott automatikusan mennek a dolgok az okosteló és az autó között, ergo biztosan nem hagyom véletlenül sehol a telómat, mert sajna igen az iwatch-iphone közötti kontakt meglétét az apple idióta módon kizárólag egy picike ikonnal jelzi pl ha megszűnik és még van pár hülyeségük ezen a téren.

Új hozzászólás Aktív témák