Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • v.tom

    őstag

    Ez szerintem csak látszatkeménykedés, ahogy eddig is. A Huawei renoméjára próbál negatív hatást gyakorolni az amerikai kormányzat.

    Korábban is voltak már ilyen, kifejezetten a Huawei-t szankcionáló lépések, érdekes módon egyik sem okozott túl nagy gondot. A Huawei nem értékesíti a telefonjait az egyesült államokban Huawei név alatt, viszont a Honor telefonok a piacon vannak (Honor = budget kategóriás Huawei, egy sub-brand), és érdekes módon a kormányzat ebbe bele sem szólt.

    Ha annyira probléma lenne az amerikai kormányzat számára a kémkedés gyanú, akkor már régen hoztak volna bizonyítékokat, és nem csak az amúgy sem értékesített Huawei telefonokra vonatkozó tiltásokkal próbálnának operálni.
    Az egyesült államokban egyelőre kevés helyen üzemelnek Huawei eszközökre épített hálózatok, többnyire csak vidéken és ritkán lakott környékeken. Az amerikai tiltás érvényes ezekre is, mert a fenntartásuk nehézkessé vált, amivel viszont nagyon tökönlövi magát a kormányzat, mert olyan helyeken üzemelnek a berendezések, ahogy többnyire nincs lehetőség ezek cseréjére.
    Pár napos hír egyébként, hogy pont a fenti üzemeltetési problémák miatt lazítani fog az amerikai kormányzat a korábban bevezetett, Huawei-re vonatkozó tiltásokon.
    Szerintem a jelenlegi keménykedés egy látszintézkedés, hogy elkerüljék az arcvesztést.

    Az egész felhajtás célja, hogy a Huawei hálózati üzletágára helyezzenek nyomást, mert kiszorítják az amerikai hálózati piacról az amerikai gyártókat. Ne felejtsük el, hogy a Huawei a világ egyik legfejlettebb mobilkommunikációs hálózati technológiáját árulja, ezzel nem nagyon tudnak egyelőre mit kezdeni az amerikai konkurensek, az árazás miatti versenyelőnyről nem is beszélve.

    Szerintem ez a fajta defenzív politika mindig káros, mert a verseny ilyen jellegű korlátozása végső soron kizárólag a végfelhasználóknak árt. Ha a Huawei képes ilyen minőségben, műszaki fejlettségi szinten és áron értékesíteni a berendezéseit, akkor ideje lenne a többi telekommunikációs gyártónak is a fejlesztésekbe ölni a pénzét ahelyett, hogy kormányzati szankciókért lobbiznak (ugye tisztelt Motorola, Cisco, Qualcomm meg a többiek).

Új hozzászólás Aktív témák