Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • v.tom

    őstag

    Ez szerintem csak látszatkeménykedés, ahogy eddig is. A Huawei renoméjára próbál negatív hatást gyakorolni az amerikai kormányzat.

    Korábban is voltak már ilyen, kifejezetten a Huawei-t szankcionáló lépések, érdekes módon egyik sem okozott túl nagy gondot. A Huawei nem értékesíti a telefonjait az egyesült államokban Huawei név alatt, viszont a Honor telefonok a piacon vannak (Honor = budget kategóriás Huawei, egy sub-brand), és érdekes módon a kormányzat ebbe bele sem szólt.

    Ha annyira probléma lenne az amerikai kormányzat számára a kémkedés gyanú, akkor már régen hoztak volna bizonyítékokat, és nem csak az amúgy sem értékesített Huawei telefonokra vonatkozó tiltásokkal próbálnának operálni.
    Az egyesült államokban egyelőre kevés helyen üzemelnek Huawei eszközökre épített hálózatok, többnyire csak vidéken és ritkán lakott környékeken. Az amerikai tiltás érvényes ezekre is, mert a fenntartásuk nehézkessé vált, amivel viszont nagyon tökönlövi magát a kormányzat, mert olyan helyeken üzemelnek a berendezések, ahogy többnyire nincs lehetőség ezek cseréjére.
    Pár napos hír egyébként, hogy pont a fenti üzemeltetési problémák miatt lazítani fog az amerikai kormányzat a korábban bevezetett, Huawei-re vonatkozó tiltásokon.
    Szerintem a jelenlegi keménykedés egy látszintézkedés, hogy elkerüljék az arcvesztést.

    Az egész felhajtás célja, hogy a Huawei hálózati üzletágára helyezzenek nyomást, mert kiszorítják az amerikai hálózati piacról az amerikai gyártókat. Ne felejtsük el, hogy a Huawei a világ egyik legfejlettebb mobilkommunikációs hálózati technológiáját árulja, ezzel nem nagyon tudnak egyelőre mit kezdeni az amerikai konkurensek, az árazás miatti versenyelőnyről nem is beszélve.

    Szerintem ez a fajta defenzív politika mindig káros, mert a verseny ilyen jellegű korlátozása végső soron kizárólag a végfelhasználóknak árt. Ha a Huawei képes ilyen minőségben, műszaki fejlettségi szinten és áron értékesíteni a berendezéseit, akkor ideje lenne a többi telekommunikációs gyártónak is a fejlesztésekbe ölni a pénzét ahelyett, hogy kormányzati szankciókért lobbiznak (ugye tisztelt Motorola, Cisco, Qualcomm meg a többiek).

  • v.tom

    őstag

    válasz turbulencia8 #348 üzenetére

    Azért a hálózati eszközök piaca nem pont úgy működik, mint a AliExpresszen kapható koppintás cuccok.

    Jelenleg a világon összesen 5 cég gyárt 5G képes mobilhálózati eszközöket: A Huawei, ZTE, Samsung, Nokia és Ericsson.
    Jól látod, ezek között nincs amerikai gyártó, ők nem képesek 5G hálózatot kiépíteni, amire az igény nyilván jelentős lenne, és nagyon-nagyon sok pénz is van benne. Az én véleményem szerint ez fáj a versenyből kieső amerikai gyártóknak, és azért lobbiznak, hogy a Huawei-t valahogy rúgják ki az amerikai piacról (ők a piacvezetők, és a legesélyesebb jelölt arra, hogy hálózatot építsen).

  • v.tom

    őstag

    válasz #88470784 #357 üzenetére

    Sajnos ez a nem a Google saját döntése, mert a kormányzati szankciónak meg kell felelni. A kérdés az, hogy ez a "megfelelési kényszer" tényleg ilyen súlyos intézkedésben kellett, hogy megnyilvánuljon, vagy csak kicsit megszaladt a ceruza, amikor húzták le a listáról az eddig támogatott szolgáltatásokat....

  • v.tom

    őstag

    válasz zümzümm #375 üzenetére

    A Huawei nem értékesíti a Huawei márkázott telefonokat az egyesült államokban, csak a Honort, aminek a piaci részesedése egészen elhanyagolható. Ez a mostani szabályozás egyébként az eddigiekkel ellentétben a Honor telefonokra is vonatkozik.

  • v.tom

    őstag

    válasz e-korban #379 üzenetére

    Olvastam már ezt, de ez tök független attól, ami most az amerikai kormányzat és a Huawei között történik.

    Mindenesetre jó, hogy ideraktad, mert egyébként én sem azt a látszatot akarom kelteni, hogy a Huawei a tökéletes cég. Egyáltalán nem, és nyilván olyan méretű és fontosságú hálózatok kiépítésének, mint az 5G, az egyik leglényegesebb szempont a biztonság. Teljesen pártolom azt az álláspontot, hogy amíg nincs kielégítő biztonság, addig ne legyen hálózatépítés. Az amerikai eset viszont tök más.

  • v.tom

    őstag

    válasz Agony #405 üzenetére

    Az Egyesült Államokban hivatalosan nem forgalmaz a Huawei saját brand alatt telefont, csak a Honor brand van piacon, elég marginális értékesítési adatokkal. Ott az Apple, a Samsung és az LG a menő.
    Viszont az valóban jó kérdés, hogy a Honor userek mint lépnek majd. Sok okuk elvileg nincs a perelésre, mert a már meglévő, vagy már készleten lévő telefonokat _elvileg_ nem lesznek érintettek.

Új hozzászólás Aktív témák