Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz jokeph #161 üzenetére

    Mindent az igények döntenek el.

    Ha az igényeket + a pénztárca vastagságát figyelembe veszi az ember, akkor simán lehet olyan gépet építeni, ami kiszolgálja adott keretek között.

    Korábban (2015.) nálam a GTA V alatt az i5 4460-as proci megfelelő volt, de a multis részében avagy a GTA Online-ban már kevésnek bizonyult, mert mikró akadások voltak azonos grafikai beállítások mellett mint amiket az offline-single részében használtam.

    Ekkor cseréltem i5 4460-at egy i7 4790K-ra, amivel már kisimult a játék az online-multiplayer részében.

    Ezt a procit gyakorlatilag mióta megvan fixen 4400MHz-en és 1.115v-on járatom. Így az FPS minimum értékei és a korábban említett frame-rate és frame-time értékek javultak az alap állapotához képest. Simább a játék élmény, mert nem dobálja le-fel az órajelét a CPU terhelés függvényében.

    Persze így pár fokkal melegebb mint ha terhelés tükrében állítaná folyamatosan az órajelet és a feszültséget, de a hőmérséklet egy adott szintig nem gond mert így is komolyabb terhelésnél nem megy 67 max 70°C fölé a CPU 4,4GHz-en.
    Ráadásul a ház-CPU hűtő ventilátorai ekkor még mindig 1000 RPM alatt vannak. Konkrétan 800-1000 közötti tartományban mozognak terhelés közben.

    A nálam lévő 4790K tudna 5000-5100 MHz-en járni 1,35v mellett, de az már nem tudom mennyi pluszt hozna, mert sajnos rossz a szilícium és a fémkupak közötti paszta és elszáll a #0 avagy az 1. mag hőmérséklete a maradék három maghoz képest ha terhelést kap akkora feszültség mellett.
    Így nem tudtam jobban kimérni a plusz teljesítmény, csak egy korábbi CPU-Z bench-et tudtam lefuttatni 100%-on járó CPU és ház hűtéssel 5 GHz-en ami ugyan egy szintetikus teszt, de ott azért volt különbség pluszban az alacsonyabb órajelekhez képest.

    Az i7 7700K 2017Q1-ben jelent meg, a teszt amit linkeltem az 2015-ös.

    Nagyon sokat nem hozott volna a 7700K a többihez képest. Tehát nem annyit, hogy egy pár generációval azelőtti CPU-ról megérte volna váltani.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák