Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kikikirly

    senior tag

    Én se értem mi ez a 60 hertz fika.Single Playereknek tökéletes, ha van egy legalább 4.genes i5K processzorod jó darabig csak a videokártyát és memóriát kell cserélni. 144hz-en már be jön a processzor is mint lehetséges szűk keresztmetszet,főleg ha a minimumot is akörül szeretnéd tartani.
    Másrészt minden 144hertz tulajtól azt olvasni fórumokon hogy a 60 FPS-t már nem látja folyamatosnak.Persze hogy nem,miután hozzászoktatod a szemed a 144 képkockához...Bocsánat de a 60 képkocka tényszerűen folyamatos képet jelent....
    HC Multiplayereknek(Bturbo) tényleg hasznos,elvégre az egér érzékenység is más 144 hertzen.
    Másrészt viszont ahhoz tudnám hasonlítani amikor valaki évek óta 24colos FullHD monitoron játszik,majd fél évig szintén 24 colos de 4K felbontású monitorra vált.Nyilván alacsonynak fogja érezni a pixelsűrűséget,hiába elég a FullHD is ekkora kijelzőn, szeme hozzászokik a 2x pixelsűrűséghez.
    Visszavált FullHD felbontású kijelzőre és pislogna hogy mé ilyen pixeles minden.
    Nekem is volt 144-hertes kijelzőm 290Xel, úgy hogy korábban ősrégi gépem volt Dual Core 9500GT kombóval,szóval 30képkockánál többel nem igen játszhattam.Azt mégse láttam semmi különbséget pl Dead Space 2-be.Viszont TN paneles volt amivel nem voltam megelégedve,szóval gyorsan lecseréltem 60 hertzes IPS-re,szememnek nem volt ideje hozzászokni magas FPS tartományhoz.Plusz nekem többet számit a grafikai részletesség.És mióta hozzászokott a szemem a 60 FPS-hez,azóta a 30FPS-es youtube gameplayeket valamennyire akadozónak látom,korábban max annyit láttam hogy a 60 folyamatosabb,de a 30 se volt semmi bajom.Ezért gondolom azt hogy vastagon szerepet játszik a 144hertz Hype-ba a szem hozzászoktatása a magas kép kockaszámhoz.

    [ Szerkesztve ]

  • kikikirly

    senior tag

    válasz -=RelakS=- #12 üzenetére

    100%-ig igaz amit leírtál.Láttam Youtubon ilyen belassitott videókat, mikor leülök játszani mégis tökéletesen elég a 60 FPS.Persze én szigoruan Single Player vagyok,és itt kérdőjelezem meg azt hogy valós igény-e a 144hertz,szerintem nem az.Magadnak tudod szükséggé tenni ha hozzászoktatod a szemed.
    Bturbo is mindig avval jön hogy akadozónak látja a default 60FPS-t, már leirtam hogy szerintem ez miért van.
    Pont nála szokták kérdezni a nézők hogy érdemes e 144herzes kijelzőt venni.Ő pedig non stop azzal jön hogy igen,teljesen más vele a játék,sokkal folyamatosabb,és persze mindig hozzáteszi hogy lehetőleg minél alacsonyabb, 1ms-es monitort vegyél(ami csak TN panel lehet ugyebár.).Teszi mindezt úgy hogy a hátrányokról nem beszél.Kezdjük ott hogy akinek tényleg hasznos a 144hertz, az nem kérdezi meg chaten,rég utána nézett miben nyújt többet 144hz,fórumokon utána olvasott a tapasztalatoknak(pl olyan alacsony egér érzékenységgel játszik,ami már alapból kilövi a 60 körüli képkockaszámot,összes valamire való E sportoló very alacsony sensyvel játszik).Véleményem szerint a kérdezők 99% nincs valós szüksége a 144herzre, de Turbi mindig ilyen földöntúli extázissal adja elő mennyivel folyamatosabb a mozgás vagyis az akció,de arról nem beszél se ő,se a fórumokon senki hogy ez nem úgy működik hogy a 60 hertzről át ülsz a 144hertzre és rögtön látod a különbséget. Kurvára nem látod,ha befolyásolható vagy és nincs a dolgokról önálló véleményed,placebo hatás miatt esetleg még be is magyarázod magadnak hogy, tényleg mintha valamivel folyamatosabb lenne a.Valóságba meg több hetet/hónapot kell játszani magas képfrissítésen,és ha ezután váltasz vissza normál képfrissítésre , akkor fogod látni a különbséget(és persze valamelyik játékba csak 60 FPS-ed van).
    De ezt sehol nem mondják el neked, pedig az ígéret és a valóság között ordas nagy a különbség.Mit gondolsz én miért vettem meg azt a vacak TN paneles 144 hertzes Asus monitort?
    Arról ,még nem is beszéltünk hogy mezei RX580/1060GTX-el Options menübe majd mindent le kell húznod a béka feneke alá,pedig egyik kártya sem 2 forint 20 fillérbe kerül,t9bbi komponenst ne is emlitsük.Tartom hogy Single playereknek,koca Multisoknak,teljesen felesleges a 144hertz.
    Aki meg érzékeli a különbséget 1 és 5 ms közt, forduljon orvos, vagy jelentkezzen vadászpilótának.

    "Érzésre valamelyik játékos csak úgy a semmiből seggbelőtt rakétával. Mikor visszanéztem a felvételeket, kiderült, hogy simán elrohantam mellette, de az alatt a 2-3 képkocka alatt fel sem tűnt a figura :W Lehet, hogy 240Hz-es monitoron sem tűnt volna fel, de ezt már nem tudhatom biztosan :DDD,,
    Valószínűleg 240 hertzen észrevetted volna. :R

    [ Szerkesztve ]

  • kikikirly

    senior tag

    válasz hajbel #22 üzenetére

    Milyen csicska néz Béturbót?

    PL. Én.Elég jól játszik, pl. VR Jani nagyságrendekkel bénább.
    Janinal nagyon jó a komment(sokkal jobb mint Turbo rendszeresen előkerülő egoista dumái),és nem ronda, very low grafikán játszik,de maga a gameplay akkor is eléggé uncsi.Turbinál van akció, sokszor 3-4 embert is lekaszál egyedül.Ez van. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák