Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz kikikirly #10 üzenetére

    60FPS vs 120FPS (144, 240) között én inkább két dolgot emlegetnék fel:
    1: minél magasabb az FPS, annál rövidebb ideig tartja ki a képet a monitor, a mozgó objektumot követő szemednek annál élesebb lesz a kép.
    2: minél magasabb a monitor által kezelhető FPS, annál gyorsabban tud egy pixelt átdobni egyik állapotból a másikba, így a szemed nem egy feltűnő-eltűnő objektumot követ. 60Hz-es monitorról készült lassított felvételen simán látszik, hogy mire teljesen előtűnik az új kép, már jön is a következő, és ez még homályosabbá teszi a képet, még kevésbé venni észre egy pillanatra feltűnő dolgot.
    Valamelyik nap fényképezőgépet teszteltem, hogy 60Hz-en mennyi videót tud felvenni, közben ráirányítottam a monitorra, és toltam a Quake Championst. Érzésre valamelyik játékos csak úgy a semmiből seggbelőtt rakétával. Mikor visszanéztem a felvételeket, kiderült, hogy simán elrohantam mellette, de az alatt a 2-3 képkocka alatt fel sem tűnt a figura :W Lehet, hogy 240Hz-es monitoron sem tűnt volna fel, de ezt már nem tudhatom biztosan :DDD

    Akinek nem lenne világos, hogy miről brekegek, rágja át magát az Blur Busters UFO Test oldalán.

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz kikikirly #18 üzenetére

    Single player, koca multis: Amíg nem kezdtem el Quake Championssal játszani, és nem jelentek meg a helyi terminátorok, addig engem sem nagyon izgatott a 60Hz+ képfrissítés. Egy TN paneles Acer monitoron is tökéletesen eljátszogattam, mielőtt tv-kre váltottam, pedig a mostanában elkövetett vizsgálódásaim szerint rémes a cucc képfrissítése.
    Azóta viszont utánanéztem, utánaolvastam, és már értem, hogy sok régi játék, ami kristálytiszta volt még a Voodoo kártyás időkben, az miért olyan rusnya manapság a többször nagyobb felbontás ellenére: Másképp működik a kijelző (CRT egy pillanatra megjeleníti a képet (legalábbis egy részét) vs LCD lassan megjeleníti és kitartja)

    [ Szerkesztve ]

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

  • hajbel

    addikt

    válasz kikikirly #18 üzenetére

    Azért tisztázzunk néhány dolgot:
    1. Milyen csicska néz Béturbót?
    2. Igenis látszik a különbség 144 és 60Hz között, főleg ha rászoksz a 144 Hz-re.
    3. Kompetitív játékokban, bármilyen multiban óriási előnye van annak, aki 100+ hz-es monitort használ, minél kisebb válaszidővel, annál nagyobb előnyben van a többiekkel szemben.

    Hogy ON is legyen. Mivel én is single játékos vagyok, konzollal is rendelkezem, ezért sem a VA panel, sem a magas képfrissítés nem érdekel. Vega 56-om van, 64-es biosszal, minden megy freesync tartományon belül 4K/High beállításon. Ha ez a monitor IPS lenne, érdekelne.

    [ Szerkesztve ]

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

Új hozzászólás Aktív témák