Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Zοltta #8522 üzenetére

    Talán inkább pont az E-k a válogatottabbak, mert pl az E5450 és X5450 az utolsó paraméterig azonos, viszont az E jóval alacsonyabb fogyasztást ígér

    Viszont E-ből az 5450 a legerősebb a 9-es szorzójával, X-ből meg még ott van az 5460 9.5 és az 5470 10-es szorzóval - én végül azért vettem az X5460-ast mert a fogyasztása annyira nem érdekel - erős a lapom és a kompakt vízhűtés megoldja - viszont a magasabb szorzóval tuningban is tovább lehet nyújtózkodni (az X5470 ára meg már irreális)

    A Te esetedben lehet azért szerencsésebb az E5450-es mégis, mert 4GHz-et úgyse nagyon lehet elérni már csak a tápáramkör miatt sem, a feszemelés lehetőségének hiánya sem előnyös, ezért a kevesebbet fogyasztó/válogatottabb verzióval jobb eséllyel pályázhatsz valami 3.4-3.6GHz környéki órajelre...

    Bár papíron elvinné a 3166-on járó X5460-ast is a lapod, de lehet már alapórajelen is jelentkeznének stabilitási problémák a nem túl emberes tápáramkör miatt, de tuninngal tuti hamarabb jöhetnek a bajok. Nem tudom másnak mi a véleménye a dologról, de én így okoskodnék... :)

Új hozzászólás Aktív témák