Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Lord Myn #41 üzenetére

    Ehhez hasonló történet nálunk is volt, iskolában és ismerősi körben is -- pár éves történetek:

    1. Posztgraduáli képzés: Amikor meghirdették az évfolyamcsoportot a Facebookon, az egyik évfolyamtárs közölte, hogy, ő elvből nem Facebookozik. Semmi gond, majd beszerzed az anyagokat máshonnan... Egy idő után a többieknek elege lett abból, hogy neki külön küldözgessenek anyagokat, őt külön értesítsék az eseményekről. Miután lemaradt két konzultációról, lett Facebook-profilja.

    2. Ugyanez gimnáziumban, friss történet. A kedves szülő az első szülői értekezleten bejelentette, hogy a családban tabu a mobiltelefon és a Facebook. Az osztályfőnök erre megmondta, hogy ő generál egy levelezőlistát az osztálynak, és ő azon fog hirdetni, de hogy a gyerekek mit csinálnak, abba ő nem szól bele. A gyerekek Facebookoztak -- tanulásra és szabadidőre is. Szegény gyerek meg egy csomó dologból kimaradt -- próbálták nem kihagyni, de óhatatlanul is előfordult, hogy kifelejtették, vagy egyszerűen nem érte utol időben az információ. Volt pár elszalasztott mozi, közös tanulás, és meg nem kapott dolgozati segítség -- és főként az, hogy szegény gyerkőc egyszerűen nem volt képben az osztályban körülötte folyó témákban, ami komoly hátrányt jelentett a közösségben, teljesen a perifériára került és elesett egy csomó tanulást segítő lehetőségtől is.
    A kedve szülő balhézott, a helyi újságot is megkereste, de finoman felhívták a figyelmét arra, hogy amikor 25 gyerekre akarja ráerőltetni a saját mániáját, akkor nem a többi 25 a hülye.

    3. Sima tágabb baráti társaság, felnőttekből. A nem facebookozó tag lemaradt egy komoly utazásról, mert nem jutott el hozzá egy utolsó pillanatos információ. Lett is balhé, de eztán tisztázták: ha mindenki más képes arra, hogy másfél perc alatt létrehozzon egy profilt, akkor ő ne várja el azt másik tíz embertől, hogy rá külön figyeljenek és ennek az időnek havi szinten a többszörösét áldozzák rá. Nem azért, mert ne lenne bárkinek ennyi ideje, hanem azért, mert még ennyi időt is rohadt nagy önzés a többiektől elvenni, gyakorlatilag nulla erőfeszítés megspórolásáért.

    Tetszik, nem tetszik, a Facebook része lett az életünknek, és egyre többször konkrétan hátrány ér minket, vagy alkalmasint az akaratunk alá kényszerített gyerekünket a mellőzése miatt.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • janeszgol

    félisten

    válasz Lord Myn #41 üzenetére

    Ez meg már a ló túloldala. Alattad van Macs három története, tanulságos. Igen sok mindenről lemarad az ember. Az a baj, hogy a mennyiséggel nincsenek tisztában az emberek, állandó frusztráció van bennük, hogy jó-e az, amit csinálnak.
    Miért ne lehetne a gyereknek FB profilja az iskola miatt? Nem kell azt állandóan lesegetni, jön értesítés is, ha van valami akció. A te írásod és Macsét is belinkelem az öcsémnek, akinek szintén van gyereke, 8 éves. Egyiket sem elrettentésként, hanem ez a két példa nagyon jó gondolkodási alapot ad azoknak, akik szintén nem tudják, mi a bánat van, mit kell csinálni, hogy kell helyesen csinálni.

    [ Szerkesztve ]

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • mekka_kola

    tag

    válasz Lord Myn #41 üzenetére

    Nálunk is FB csoportban értesítenek az iskolai eseményekről, nincs ebben semmi különleges ma már. A 8 éves gyermekemnek is van FB profilja, mert a buta kis játékai elsősorban azt használják a játékállások automatikus elmentésére. Persze kívülről nem megkereshető, ez volt az első dolog, amit letiltottam nála, csak ő vehet fel ismerősöket. Nem igazán izgatja a FB, szerintem fogalma sincs egyébként róla, hogy mi az, max. a Messengert szokta használni, ha anya még nincs itthon és üzenni akar neki.

    [ Szerkesztve ]

  • zseko

    veterán

    válasz Lord Myn #41 üzenetére

    No offense, csak aztán úgy ne járj a büszke tiltásokkal - láttam rá példát ismeretségi körben - hogy nagykorúvá válva a gyerek azt mondta, hogy szevasztok és lelépett, aztán durván kiélte magát, a szülők meg csak pislogtak és nem értették. Ők is büszkék voltak arra, hogy mit meg hogyan tiltanak és engednek meg, csak hát a gyerek nem tolerálta. Másik, szintén látott példa, mikor a tiltások miatt a gyerek kapcsolatokra, kommunikációra, ha nem is képtelen, de nagyon visszahúzódó, és gyakorlatilag szinte mindenhez negatív hozzáállású lett. Vagy másabb példa, mikor egy esetben gyakorlatilag már majdnem rendőr haverokkal kerestette a gyereket, mert nem ért haza időben a suliból, mert leállt beszélgetni osztálytársnővel (fél órát ha késhetett, de max egyet).

    Arra meg, hogy tudnál arról ha csinált volna saját profilt, mert ellenőrzöd: az osztálytársai gépét is aktívan ellenőrizni majd, hogy ott nem-e csináltak mikor ott van? Vagy eltiltod tőlük, hogy még véletlenül se? NYILVÁN blőd példa, sőt több szempontból is (pl. még nem az az életkor, vagy nem tudná megállni, hogy el ne szólja magát, stb.), de remélem érted mire gondoltam. Az egyik saját példám :), cd-s magnót akartam, nem vettek. Én viszont vettem cd-t, ami addig az ismerősnél volt, ott hallgattuk. Attól még hogy anyumék nem engedték, és nem vettek, még volt...

    Nyilván akinek nem inge, ne vegye magára, és nagyon sok múlik azon, hogyan van mindez kommunikálva a gyerek felé, ám én is azon vagyok mint a többiek, hogy ez a fajta hozzáállás, amire még büszke is vagy, nem biztos, hogy tényleg anyira megfelelő. Ha majd neadjisten pár dologról valóban lemarad emiatt, jó esetben te gondolod át, rossz esetben ő...

    Egyébként van a Facebooknak olyan opciója, hogy a szülő hozza létre a gyerek fiókját, teljes jogú hozzáféréssel és felügyelettel. Azaz a szülő koordinálja a barátkérelmeket is, és lát minden üzenetet.

    Hozzáteszem, rühellem az FB-t és gondolkozom egy feljelentésben, mivel nem teszi lehetővé a még 2011-ben a telefonomról lelopott (kezdőként hol tudtuk még akkor mi az a hozzáféréskérelem) telefonszámok nem hogy törlését, hanem még a megtekintését sem, a tavalyi ügyészségi (vagy mi van kint usában) per ellenére sem. Én is csak a biztonsági másolat lekéréskor lejött adatokat átnézve tudtam meg, hogy ezek is ott vannak.

    Hmm, jó sok hsz született azóta, én még leragadtam a hetvenedik környékén... Szóval mindegy, de az ellen például nem tudsz tenni, hiába nem engedsz FB-t, fotót feltenni róluk, az osztálytársai úgyis fognak. És ugyan úgy be lehet jelölni, talán még nevet is megadni, csak sajnos nem a saját kontrollált módján :/

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

Új hozzászólás Aktív témák