Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz secretgarden #12 üzenetére

    "Igen, 1GB memoria az rohejes mar 2016-ban... Plusz nem ertem miert sporoljak ki, egy tenyleg filleres dolog, plane 1GB vs 2GB viszonylataban..."

    A fogyasztói társadalom tipikus hanyatlásának iskola értékű példája... Mikor kisiklik egy irányzat fejlődése: olyan alkalmazástérről beszélsz, ahol 256MB-os RAM mennyiséggel bíró készülékek futtatják ugyan azt a kódot, amire neked 2GB kéne és nem veszed már észre, hogy nem a mennyiség, hanem a minőség hiánya miatt. Ha nem érted, kifejtem bővebben....

    [ Szerkesztve ]

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz secretgarden #20 üzenetére

    Részben arról beszélek, amiről te is most írtál: lassan már 10 mag sem lesz szokatlan és mellé ott van 4GB ram. Ezzel párhuzamosan ezen egy Facebook alig fut el. Remélem nem hiszed el, hogy egy ilyen kódsor erőforrásai ezt a szintet akár csak közelítik is optimális esetben. Csakhogy itt már nincsenek optimális esetek. Úgyis megveszed, ha rá van írva, hogy Full HD, 4K stb,mert megmondják neked, hogy neked ez KELL!

    Ahelyett, hogy arra törekedtek volna, hogy egy kétmagos SoC-t lehetőleg lenyomjanak28nm alá, inkább toltak mellé még 8 ugyan olyan magot, hogy lassan bikakötélre kötve sem bírd feltölteni a táska méretű akkut, ami a kilós "telóban" cipelhetsz. Még patchelik a 4.4-es Android kódutat, de már a 6.0 fut. Miért? Ami nem lett elrontva, azt minek kell megjavítani folyton?! Hát persze: meg az újabb mindig csak jobb lehet... Avagy mégsem...

    Nem csak Androidnál lesz ez, pont jó példa a Windows 10,amit írtál... :U

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz helltp #28 üzenetére

    "Másfelől meg a ram az pont egy olyan dolog ami azon kívül hogy pénzbe kerül gyakorlatilag csak hozzátesz az élményhez, nem eszik sokat cserébe viszont drasztikusan tudja növelni a felhasználói élményt, úgyhogy pakolják csak nyugodtan a 4gb-ot minden eszközbe"

    Pakolják csak, persze. Lehetőleg nem csak mennyiségre, hanem minőségre is kéne azonban hajtani vele... Fújhatod a 4GB-od, ha nincs erőforrás máshol, ami ekkora adatmennyiséget hatékonyan mozgat benne...

    "Azzal meg sosem értettem hogy mi a baj hogy 8 magot tesznek a telefonba"

    Csupán annyi, hogy mind a 8-nak kezelni kel az erőforrásait kernel szinten. Csupán annyi, hogy melegszik, mint az állat. Csupán annyi, hogy nincs olyan program jelenleg, ami hajtaná azt a 8 magot hatékonyan...

    "Az android generációkon meg szintén nem értem mit kell problémázni, haladni kell a korral"

    Persze. Mintha én is ezt írtam volna. Haladni kéne. Patchelik a 4.4-et orrba-szájba... Miért? Miért ne?! Ez a haladás? WTF?

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz helltp #37 üzenetére

    Szépen kicsavartad, amit írtam. Még egyszer vegyük át: mondtam én, hogy a ram lassú? Azt írtam, hogy nincs máshol ekkora erőforrás. Hiába a 12GB/s a RAM-ba, ha közben az USB2.0 pl. max 60MB/sec és az eMMC is 250MB/s-el tud max. olvasni, 90MB/s-el írni. Ugye kicsit másképp hangzik megtölteni azt a 4GB-ot, ha ehhez kell legalább ~17mp és nem a ram-nál bukik meg a sávszélesség...

    "Kernel szinten kezelve van, sokba kerül? Nem. Akkor meg?"

    De, elég sokba. Elég sokba ahhoz, hogy szinte mindenkinek bérgyártó készítse, meg is látszik rajta...

    "Hány MT6592 -at vagy MT6753/3 -at láttál melegedni?"

    Egész pontosan most 17 db MTK teló van nálam. Mind melegszik. Nem jelentősen, de fűtenek...

    "Nem te határozod meg hogy a programod hány magot fog használni, azt majd megcsinálja az ütemező, és ha korrekt mód nyolc feldolgozóegységre sorosítható, akkor igenis kihasználja."

    Életedben nem írtál még több magra optimalizált programot ugye? Bízom benne, hogy ezután a kijelentés után nem is szeretnél belekezdeni! Nem. Normális esetben az erőforrásokat te kezeled le. Te osztod be, hogy mikor melyik magot és mire használja a kód. 8 magnál elég rémálom tud lenni... Lásd a PS3 egyik nagy hátránya volt, hogy külön csapat kellett éppen a 8 mag miatt, akik segítettek rá programozni a játékkészítőknek... Hagyhatod az ütemezőnek kiosztani a feladatokat: akkor pont oda jutunk, ahová most süllyedt ez a platform. Optimalizálatlan hulladékkal van tele...

    "De igazad van, lassítani kéne, és normálisan tesztelni mielőtt kiadnak valamit, mert rendszerint ezt felejtik le a végén meg kapkodják a fejüket hogy ez se jó meg az se jó meg a memória is szivárog stb."

    Te magad válaszolod meg ezzel azt, amit nekem írtál felette... Ezt:

    "leteszteled kiadod aztán meg bugfixelsz, mert mindenre senki sem tud odafigyelni."

    [ Szerkesztve ]

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz helltp #39 üzenetére

    Pontosan azzal kezdtem, amire az utolsó bekezdésedben te is kitértél most: inkább legyen két mag normálisan megtervezve lehetőleg minél vékonyabb csíkban és hajtson két szálat, mint hogy sorba tömködik be a már két magos kiadásban is kazánként melegítő magokat tovább, mert jól hangzik. Aztán más nem látsz, mint hogy lassan a 10Ah-s akku sem elég, mert orrba-szájba van pörgetve az optimalizálatlan SoC a sebességhez. Gondolj bele egy 10 magos, 4GB rammal megtámogatott szörnyetegnek mit kéne számítási kapacitásban elérni! Ahhoz képest... Sehol nem vagyunk azon a szinten mobilban. Persze: mindig van ügyes kibúvó, amivel lehet takarózni: hol a Dalvik, hol ez, hol az. Egyszer az akku nem elég, egyszer olyan a cucc mint a merülőforraló...Ez így nem technikai innováció, hanem parasztvakítás a nagyobb számokkal. Khm... Nem offolok én sem, de emlékezzünk az FX-re... Mit is ért a 6 optimalizálatlan mag az Intel i-szérával kapcsolatban....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák