Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz rii #115 üzenetére

    Ne akarj linuxon dtp-zni. A linuxos grafikus felület megoldásai miatt (hogy gyakorlatilag mindig átrohan egyfajta hálózati rétegen a protokoll) dtp-zni szerintem rosszabb linuxon, mint windowson.

    Miért is kerülne a dtp program linux alá ugyanannyiba? Például nagyon sok linux területen (kvázi) vezetővé (vezető fejlesztővé) emelkedett ember dolgozik/dolgozott internet szolgáltatóknál. Emiatt minden, ami az internet szolgáltatáshoz kell, a végletekig ki van csiszolva a linuxban. Ezzel analóg módon, ha tömegesen szoknának át a dtp-sek linuxra, 2-3 év alatt lenne rá abszolút profi dtp szoftver ingyen.

    Nem akarok kizárni senkit a linux használatából. Mindenki azt használ, amit akar. De aki a fejébe veszi, hogy linuxozni fog, az készüljön fel rá, hogy a linuxos programok jelentős része parancssorra van optimalizálva, a grafikus klikkelős dolgok másodlagosak. Nehogy az legyen, hogy mindenféle nagy elvárásokkal nekiugrik valaki a linuxnak, majd csalódik benne. Ha pár ember kisebbet fog csalódni emiatt a hsz miatt, akkor én örülni fogok.

    A te munkádhoz nem elég a paranccsor, akkor használj windowst és mindenki, de különösen te, boldog leszel. Vagy macosx-et vagy amire rááll a kezed.

    De ha pl. a dtp-sek nyomására átfaragják a grafikus felületet, mert nekik úgy jobb, én meg elveszítem azt, amit az egyik legnagyobb előnynek tartok, akkor morc leszek.

    Ha az én munkámhoz szükséges eszközök nem lennének meg rajta, akkor megírnám őket. Mint ahogy meg szoktam írni azt, ami nincs meg és helyszín specifikus. Csak nem 0-ról kezdek építkezni, hanem előre legyártott téglákat pakolok össze.

    Én akkor vagyok boldog, ha még terminál se kell. Ha én terminált indítok, akkor ott rendszerint valami baj és üzemszünet van, az pedig senkinek se jó. Mint az orvos: addig jó, amíg nem látod.

    Nem vagyok önző, nem akarok beleszólni az életedbe. Viszont ezt kölcsönösen szeretném elvárni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák