Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • munnergep

    senior tag

    válasz s3nsitivity #41 üzenetére

    Nekem a droidos multitask annyiban merül ki, hogy valami a háttérben szívja az akksit.
    (Hozzáteszem, hogy a lollipop 'concurrent activities' megoldása viszont nagyon jó kitaláció, simán csillagos ötös.)

    Más:
    Nem lehetne egy ilyen topikot azzal kezdeni, hogy az iphone a legfos@bb de legalább a legdrágább telefon? Ennek örülnének a héterek, lájkolhatnák, így nem kell leírni a nagyszerű véleményüket és maradnának a trollkodás nélküli hozzászólások.

    "I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

  • mazsi1911

    aktív tag

    válasz s3nsitivity #41 üzenetére

    Hú, jól feldobtad a napomat, sokat mosolyogtam.

    Nincs multitasking. Oké, tényleg nincs. És akkor mi van? Ugyanazt tudom csinálni mint az androidos keszulekeken? Igen.

    Mindent elmondtam.

    A technologia meg mi ki hogyan csinalja, SEMMIT SEM SZAMIT az userek 99%-nak. Mukodjon, és NE LEHESSEN ESZREVENNI! Nem erdekel, hogy az i8-as BMW-be hova folyik a benzin, meg hova megy az áram, ha teljesiti azt, amit a konkurencia nem tud. Itt, ez, azt jelenti, hogy androidon zabálja az akksit, iOS-en nem. Ugyanazt tudja? A felhasznalo szemszogebol igen.

    szk: (a pelda rossz, mert vannak jobban teljesito autok, de a lenyeg ertheto)

    [ Szerkesztve ]

  • Just_Reboot

    addikt

    válasz s3nsitivity #52 üzenetére

    " Szomszédom férjének a haverjának a munkatársának az apósának a főnökének Androidja van és szar. "

    Biztosan Samsung...;]

  • mazsi1911

    aktív tag

    válasz s3nsitivity #49 üzenetére

    Hogy is értenék, elvakult vagyok, megyek és megveszem amit meg nem is lattam.

    Jot mosolyogtam, tenyleg. Szerintem itt be is fejezem a veled valo tarsalgast ebben a temaban.

  • Koda #1

    tag

    válasz s3nsitivity #49 üzenetére

    Kedves s3nsitivity!

    Nem feszültséget akarok szítani és az "ebet sem kötöm a karóhoz" :D ,de azért nem sok igazságtartalma van annak, hogy a doridon jobb lenne a "multitasking", mint iOS-en elég. Sokáig használtam droidot, WP-t is, IT enterprise IT & engineer Business to business területen melózok, és meglehetősen sok kollégám foglalkozik munka szintjén droid-dal is iOS-el. A droidban használt megoldás több energiát zabbál fel, mint iOS-ben. iOS-ben nem is érdemes berázogatni az alkalmazásokat, sok embernél még a mai napig látom, akik doridos környezetből másznak át, hogy ez a "jó szokás" megmarad. :D Nem is beszélve a "kedves" memory leak jelenségről, melyet a szomszédomba üllő kollégám Samu S6-osán napi szinten tapasztalunk. :F a kamera tényleg jó, mint ahogy korrábban említetted is, de nem mondanám, hogy jobb mint az i6 plus-é, inkább pariban vannak. De mindig jókat derülők mikor eszember jut mennyien sziták itt a forúmom, hogy az iPhonok kamerája kidudorodik, mint egy pattanás. Kérdem Én, akkor a Samu S6-é mi furunkulus, vagy elrákosodott apajegy? :DD
    Nem a doriddal van Önmagával baj, mint rendszer jó lenne az is nagyon, lévén mind a kettő ugyan úgy linux kernelen alapul, csak a droid nyitottsága és "töredezettsége" magában hordozza annak rákfenéjét is. A legtöbb gebaszt pedig a gyártók "kítűnő" IT mérnők csapata varázsolja bele a rendszerbe mikor ráhúzzák a saját UI-t Az alkalmazás fejlesztőknek kismillió egy SoC-ra GPU-ra, felbontásra, kell optimalizálni, mindezt úgy melozni, hogy kevesebb pénz folyik be a Google-től és mellette szinte mindenki APK-zik. Kutya sem fizet semmiért, inkább a tört verziókat dobja fel a telóra.
    Nem beszélve a Cisco, crestron, LifeSize különböző megoldásaira, melyek iOS-en működnek normálisan.
    A rendszerek közötti átjárass is nagyon kényelemes az iCloud lehetőségeit kihasználva. (persze ez kicsit elrugaszkodott példa, mert ismerősi, családi körömben és barátnőmnek is iOS-es eszközei vannak túlnyomó többségben, de MS-nél is jön majd a feature Win 10-el amit már nagyon várok, és remélem érdemben használható is lesz. Mint ahogy a Google OS-ben is bizakodok, mert a chromebox-ok alapötlete számomra nagyon szimpatikus és üdvözölendő.)
    Nem is beszélve az audio path többszörös ms csuszásával doridon.
    Nekem eddig még nem volt olyan problémám, felmerülő igényem melyet iOS-en nem tudtam megoldani.
    Félre értés nem essék, nem azt állítom, hogy a droid minden téren rosszabb lenne, mint az iOS, mert ez egyáltalán nem igaz, mert a Nexus 5 egy olyan készülék volt amiről másodtelefonként használva nagyon jó emlékek maradtak meg és nem csak a stock droid miatt, ami kincs volt. Sőt még a gyártói UI-k sem feltétlenül vacakok. Az utobbi Sami TW volt az első az előző förmedvények óta, amire azt mondtam, hogy végre vannak benne már úgy jó feature-ök, hogy mind e mellett stabil is. (Bár azért egy olyan hardverrel amivel egy kis város energiaellátását is lehetne koordinálni már azért ez eléggé alap elvárás volt.)
    Egy szó, mint 100 jó a droid is nagyon és az iOS is, kérdés az, hogy ki milyen felhasználó, mert 1.0-ás átlagfelhasználónak, nem ajánlgatnék nexus az is biztos, mint ahogy éjt-nappallá tevően softvert mokolgató embernek sem iOS-es készüléket.

    Az S verziósra még annyit, hogy az 5-nek tényleg nagyos sok széria hibája volt, IC szalagkábel, on-off goms, hangszóró stb, amiket az 5C- ben javitottak. Talán az egyettlen modell ami nagyon jól össze lett rakva. Az 5-ösömet is lecserélem egy 32GB-s 5C-re. :K

    [ Szerkesztve ]

  • BulletBill27

    aktív tag

    válasz s3nsitivity #57 üzenetére

    Ez igaz, de a dizájnváltás a normál verziónál van. Azt gondolná az ember, hogy az újdonságból több fog fogyni. Ugye első évben dizájnváltás, második évben sofware and hardware update. Persze mostanában felröppent az a hír is, hogy szakít ezzel az Apple és most augusztusban mutatja be az iPhone 7-et.

    Az iOS 9 most leginkább a stabilitásról és a sebességről fog szólni. Nem lehet tudni, hogy pontosan milyen új funkciók lesznek, a Home kit, amit pletykálgatnak, nameg, hogy frissül az iPhone 4s, iPad mini, iPad 2 és 5.gen iPod Touch is, ezáltal +1 évet kapnának az A5 procival felszerelt eszközök.

  • kortic

    tag

    válasz s3nsitivity #49 üzenetére

    Ebben az OS csatában jól visszaküldted a kollégát az ISI-be :DDD
    ma ajándék volt ezeket a sorokat olvasni ;)
    Azért az egyéni preferenciák mellett el kell ismerni hogy nem az iOS egy nagyon is jól használható rendszer

    [ Szerkesztve ]

    Local phone smartass, exMobiltudós, szerviztechnikus - kijelzőcsere nélkül nem telefon a telefon

  • Touch-ko

    őstag

    válasz s3nsitivity #52 üzenetére

    "" mert az Apple mar akkor mobil eszkozoket gyartott amikor az Android platform meg nem is letezett.. "

    "The first commercially available smartphone running Android was the HTC Dream, released on October 22, 2008.[35]" -wikipedia

    Az iPhone elso generacioja ha jol emlekszem 2007 juni29-en volt kaphato. Ekkora az andorid meg nem
    Etezett elerheto eszkozon.
    A korai beta Android kb semmire sem hasonlitott az iPhone-ra. Az iPhone-t bemutatva rajottek, hogya BB szintu Andorid mai nem is tamogatta a touch screent anno, kb az iPhone nyomba sem er. Ezt ha jol emlekszem a Google egyik vezetoje nyilaktkozta.

  • Touch-ko

    őstag

    válasz s3nsitivity #49 üzenetére

    Irnek egy liastat:
    Bar nem ertem miert vannak mar megint trollok, fikazok az Apple hirnel?

    -Nem nagyon botlassz bele malware-be az AppStore-ban.
    Epp ma olvastam egy cikket arrol, hogy a Play-bol letoltott jatek epp 3 millio embernek okozott kart eddig..

    -Continuity: Szerintem tudod mit jelent.. Ez mukodik az asztali OS-sel is. Google ChromeBook-on vajon hogyan oldod ezt meg egy Nexus telefonnal?
    -Health alkalmazas olyan szinten amit az Apple ajanl

    -Do not disturbe mo
    -iMessage
    -iTnues Match
    -iStudiez
    -AppStore szintu alkalmazas bolt
    -iTunes szintu es meretu tartalmakkal teli Store
    -Van PhotoStream-hez hasonlo iCloud megoldasa az Androidnak?
    -Egyseges backup system?
    -Esetleg tudsz kuldeni, fogadni text es hangnivasokat olyan eszkozzel amiben nincs SIM es GSM modul?
    -Allitolag az iOS9 futni fog az iPad2 szintu HW-n is. Mutass kerlek olyan eszkozoket amit 2011 ev elejen mutattak be es az Lollipop fut rajta.
    -Find my iPhone szintu softwara,
    -nincs fragmentacio
    -SW update lehetoseg azonnal, amikor elerheto
    -A fejlesztok csinalnak penzt iOS-re megirt alkalmazasaikbol, Andoridonal inkabb megszerzik ingyen,

    Igy most kb ennyi.

    [ Szerkesztve ]

  • irgum

    addikt

    válasz s3nsitivity #83 üzenetére

    Senki nem állít hülyeséget. Attól mert nem értesz egyet vele még tiszteletben kéne tartani mások véleményét.

  • Touch-ko

    őstag

    válasz s3nsitivity #81 üzenetére

    `Jól átbasztak.. gondolom egy almás oldalon olvastad.. vagy 3 éves cikk volt. 1 éve aktív ellenőrzésen esnek át az appok.`

    [link]

    Az ellenorzes vegett lehetett par honapja kamu iWorks alkalmazasokat talalni, ugye? Ime:

    Gondolom real time mukodik.. Pont ugy, ahogy az Apple eseten :) Hogyne..

    ` Szűk réteg használja csak, erről nem tudok nyilatkozni de a Samusng féle elég fejeltt.`
    -Igen, en peldaul hasznalom, nekem fontos. Samsung nemtudom mennyire hasznalja jol, iHealth viszont nagyon fejlett. Nalunk pl az Apple tamogatja az itteni orvosi ellatast, szoval nem hinnem, hogy a Samsung fel tudna venni a versenyt.

    `-iMessage
    -> Minek?`
    -LOL Amikor mi jovunk azzal, hogy valami felesleges, akkor az felhaborit titeket es nem nevezitek ervnek..

    iMessage minek? Mert pl ingyen tudok uzenetet, videot, hangot, barmit elkuldeni mondjuk a Mac-rol a vilag tulso oldalan talalhato iPhone-ra, mindenfele kulso app nelkul. Raadasul ez az egyik legbiztonsagosabb modja ennek.

    `-AppStore szintu alkalmazas bolt
    -> El kell szomorítsalak, jóval több app van PlayStore-ban. És igen, ha szűkítünk a működőkre akkor is.`
    -En kell, hogy elszomoritsalak, de ne sirj. Pont, hogy AppStore-ba jelennek meg a nagyobb nevek appjai, mert ott van fizetokepes kereslet. Linkeld be az `EPIC ZEN GARDEN` nevu app Andoridos valtozatat.
    Esetleg Nike FuelBand? Lehet, hogy mennyisegre tobb van, mert sok a fingos app, de valakinek a minoseg sokkal fontosabb mint a mennyiseg. Erre majd egy szep napon ra fogsz jonni.

    `-iTunes szintu es meretu tartalmakkal teli Store
    -> Play Zene`
    -Gondolom te sem hiszed el :) iTunes Store cirka 12 eve letezik...

    `-Van PhotoStream-hez hasonlo iCloud megoldasa az Androidnak?
    -> Google Photos`
    -Gondolom foto keszitesekor a ChromeBook azonnal letolti a cloud-bol es azonnal tudod akar editalni is iPhoto, vagy Photos alkalmazassal. Esetleg Apreture-rel.

    `Van PhotoStream-hez hasonlo iCloud megoldasa az Androidnak?
    -> Google Photos`

    -Oke, tehat ha van egy Alcatel Androidos `csodamasinad` amit megunsz, es veszel helyette egy Nexus 6-ot akkor az osszes kontakt, email, fenykep, beallitasok, jelszavak, naptar bejegyzesek, az Alcateleden hasznalt alkalmazasok egybol atkerulnek a Nexus6-ra igy azon semmit sem kell allitanod. Kompatibilitasi gondok nem lepnek fel... Szolj ha megoldottad ezt :)

    `-Esetleg tudsz kuldeni, fogadni text es hangnivasokat olyan eszkozzel amiben nincs SIM es GSM modul?
    -> Igen`
    -Megneznem, hogy egy Samsung Tab-bal hogyan inditasz telefonhivast. Esetleg a ChromeBook mit tudna felmutatni ezen a teren..

    `-Allitolag az iOS9 futni fog az iPad2 szintu HW-n is. Mutass kerlek olyan eszkozoket amit 2011 ev elejen mutattak be es az Lollipop fut rajta.`

    -Oke, maradjunk a Nexus vonalnal (bar te tobb gyarto termekevel hasonlitottad ossze az egyetlen telefont).
    Gaxaly Nexus. 2011-ben jelent meg, kicsit kesobb mint a 4S. A Nexus ezen modellje a 4.3-ig volt upgrade-elheto (szinten wikipedia, mielott linket kernel)
    Amugy a Google jelentese szerint is (hivatalos) az eszkozeik 1.5 evig lesznek tamogatva. Ez szep.

    `-> Már aki. Ne magadból indulj ki, hogy te úgyis lopnál.`
    -Ouch :) Ez fajt.
    Raadasul baromsag. Tobb ok vegett is:
    1.,Nem hasznalok Androidot,
    2.,Az iPhone-ra nem tudsz warez-t letolteni legalis uton,
    3.,Nincs JB-zve a telefonom
    4.,Az osszes SW-m legalis uton van a telefonomon, a tabletemen, valamint a szamitogepemen.
    Epp par honapja neztem, meg, hogy mennyit koltottem zenere, filmre, alkalmazasokra CSAK az iOS-re keszult alkalmazasokbol. Hogy mennyit? Nem reszleteznem, de a magyar atlagfizetes tobbszoroset.
    Szoval EN pont nem az vagyok aki lopkod, meg letolt ingyen ahelyett, hogy megvasarolna dolgokat.

    `-Find my iPhone szintu softwara,
    -> Van`
    -Find My iPhone szintu? LOL Epp errol volt egy cikk nemreg az oldalon. A kozeleben nincs az az alkalmazas..

    `-nincs fragmentacio
    -> Ez nem feltétlen jó dolog. Sőt..`
    -Igen, igazad van, valoban jo dolog, amikor megvasarolsz egy termeket 2015-ben es 2-3 eves sotware verzioval vasarolod meg, amire eletedben nem kapsz frissitest. Esetleg a mar megvasarolt eszkozodre (akar csucs droid) honapokat varsz, mire letoltheto lesz a 3 honappal ezelotti aktualis verzio. A gyartok nem kepesek lepest tartani ezert sokszor vsak atugornak bizonyos verziokat. Ez aztan tenyleg jo dolog :)

    `Today, Android 5.0 Lollipop takes up to 3.3 per cent of the market share.`
    2015 marcius, tehat viszonylag friss adat.
    A lassan 1 eve bemutatott SW verzio 3.3%-on all.

    `-jobb mail app,
    -> "jobb" ? :F Azért egy inbox-tól kétlem. Na meg kinek mi a jobb. .:U`
    -Egy inbox? Nekem 3 van beallitva, szoval ez is baromsag. Latszik, hogy halvany gozod sincs a dolgokrol..

    Nem ertem, hogy mit akarsz bizonygatni Apple forumon, hogy az Apple milyen sz.r. Bar mindig van egy ugyeletes hulye aki ezt megteszi, de ezt a bohoc szerepet most Neked kell eljatszani?

Új hozzászólás Aktív témák