Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tro777

    újonc

    válasz felipe09 #3784 üzenetére

    Nálam is hasonló probléma volt és nem volt egyszerű kinyomozni az okot.

    Röviden: Nézd meg, hogy a külső IP címed nem-e változtatja folyamatosan az internetszolgáltatód. A net tele van ezekkel a "what's my IP address" oldalakkal, nézd meg mit ír mi az IP címed, majd nézd meg megint 5-10 perc múlva (érdemes inkognitóban vagy másik böngészőből nézni másodjára, mert vannak olyan oldalak amik cache-elnek). Ha más IP címet ír mint korábban, akkor ez lesz a probléma forrása. A megoldás nálam az volt, hogy írtam egy e-mailt az internetszolgáltatómnak a problémával és térítésmentesen hozzámrendeltek egy fix IP címet - megoldotta a problémát, azóta nem láttam ezt a hibaüzenetet. Persze kérdés, hogy a te internetszolgáltatód hogy áll ehhez kéréshez. Egy másik, bár rosszabb megoldás a VPN használata (ami ugye extra delay-t fog hozzáadni a játékhoz).

    Hosszabban: Bizonyos internetszolgáltatok ún. Port Address Translation (PAT) technikát használnak, hogy effektíven gazdálkodjanak a IP tartományukkal; ez alapesetben nem is lenne gond, de az én szolgáltatóm esetemben kb. 2 percenként más külső IP-t rendelt hozzám, amit a Bethesda szerverek nem szeretnek - azt "látják", hogy ugyanazzal az accounttal rövid időn belül/egyidőben két IP-vel kapcsolódsz hozzájuk. Ezt gondolom valami visszaélésként értelmezik, és bontják a kapcsolatot ezzel a nem túl intuitív hibaüzenettel.

Új hozzászólás Aktív témák