Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cigam

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz ricogsm #10882 üzenetére

    Nem ismerem a "FE File Explorert". Windows alól nézve a NAS megosztott mappáit, látszik a Torrentek megosztás?

    vargata
    Azt amelyik akciós ;) Ez a WD "heti akciók" oldala. Nem hetente, de gyakran változik a kínálat, és néha egész jó áron be lehet zsákolni WD termékeket. Konkrétan erre gondoltam:
    Ha kettőt veszel belőle, 30% kedvezményt kapsz.
    Ha kicsit lejjebb görgetsz a "sima" RED is akciós:

    Lehet jövő héten, lehet egy év múlva sem futsz bele jóárasított 8TB-os lemezbe náluk.
    Esetleg a használt piacon is szétnézhetsz. Ha rendesen le van papírozva(megvana számla és a gerijegy), még 1-2 évig garanciális, akár jó vétel is lehet.

    Nem számít rajta van-e a "kompatibilitási" listán. Az csak azt jelenti, hogy a Qnap-osok letesztelték az adott modellel, és rendben működött. PC esetén eszedbe se jutna megnézni a gyártó kompatibilitási listáját (ha létezik ilyen). A szabványos SATA port elég biztosíték az együttműködésre. Nem is emlékszem hogy olvastam-e arról, hogy valamelyik lemezzel ne működött volna.

    Pedig linkeltem egy elég jó ferdítést a témában. Annyi a lényege, Raid1 esetén ellenjavallt az smr és cmr keverése. Míg a cmr egyszerűen csak kiírja a az adott szektor, addig az smr-nek vigyáznia kell az átfedésekre. Így íráskor a többi átfedést is "frissíteni" kell, hogy íráskor azoknak ne módosuljanak az adatai.
    Ezért nem jó ha egy smr egy cmr-el van párban. Hibát nem okoz(se SW-es, se HW-es szinten), csak a teljesítményét (az írás sebességét) fogja vissza.

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Új hozzászólás Aktív témák