Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -G-

    csendes tag

    Sziasztok!

    Adott egy TS-453Pro.

    Na már most ezen van 4 db gigás Lan port és elég sokat szoptam/szopok velük... ( lehet hülyeségeket is csináltam de alakul a dolog) :W

    1.: 4 portot bekötöttem a switch(nem menedzselhető) be minden ment is de úgy éreztem, hogy kevés a másolási sebesség ezért elkezdtem nézni a portokat, hogy ha másolok melyiket használja. Csak eggyett ez nekem annyira nem tetszett.
    (2-es port fixen egy virtuális gép van rajta Winnel.) ezért vártam volna, hogy a másik 3 on tolja az adatot...
    Ebben az esetben a Twonkyval a TV-én szagattot a 4k gondolom a sávszél miatt.

    2.: 1-3-4 portot össze trönköltem (2-es port továbbra is virtuális gép) és ezzel megoldódott a 4k-s macera, de ha másoltam a nasról valamit a gépemre eleinte 95MB tolta a cuccot majd vissza eset 30-35Mb re és megint csak a 2-es portot használta másolásnál és a trönkölteken ment a "filmnézés".

    3.: lépésként mondom hátha az nem tetszik neki, hogy mind a 4 port bevan dugva és 3 at kihúztam és hagytam a 2-es portot. Így minden folyamat azon át megy és nincsen össze akadás, de a másolás továbbra is belassul 35Mb-re.

    Ötletek? Hogyan tudom elővarázsolni az ígért másolási sebességet?

    Próbáltam leállítani a virtuálist és a kiosztott lant lecserélni a trönköltekre ezt sajnos nem tudtam megcsinálni.

    RAID 5 ben van 4 db WD red 2TB HDD és 4Gb ramom van a CPU meg ram so nem fogyott el, de most tervezem még 4 Gb ramot betolni. Minden hálózati cuccom Gigás.

    Előre is köszönöm a helpet és ötleteket

    Gábor

Új hozzászólás Aktív témák