Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz viktorhu #2691 üzenetére

    Ha visszaolvasod amit írtam, akkor nem azt mondtam, hogy nem lehet, hanem hogy nem teljesen úgy van, ahogy leírtad, mondjuk részleteket nem is írtál le, de mindegy.
    Az ARRIS-t meg hagyjuk már, mert náluk szinte mindig csak a szarkavarás megy, ha hálózatokról van szó.
    Igaz, hogy DOCSIS téren sokat tettek és komoly hálózati eszközöket gyártanak, de ha azt nézzük, hogy miből és milyen megoldásokkal, akkor már inkább szidni lehetne őket, mint dicsérni, legalább is ha szakmai szemmel nézzük.
    Egyébként meg visszatérve, a mai koax hálózatok már általában 1 GHz-esek (már ahol normálisan meg van csinálva), a DOCSIS 3.1-nek le, illetve feltöltéssel ez már elég lenne, már amennyiben nem akarunk rajta 10 Gbit/s maximálisan elérhető sebességet lehetővé tenni 2.5 Gbit/s feltöltési sebességgel, mert ekkor már kb. ~ 1800 MHz-es hálózatra (sőt, 1800 MHz esetén talán már mehet a full duplex-be a 3.1, vagyis 10/10 Gbit/s is kihozható belőle), illetve frekvencia tartományra lenne szükség és igen, ebben az esetben kellene teljesen átépíteni a hálózatot, legalább is majdnem teljesen, mert a jobb minőségű normális réz koax kábelek bírják ezt is, főleg ahol RG11-es kábelt használnak.
    Amúgy meg nem is azzal van a baj, hogy nem lehet, hanem hogy idiótaság csak a 3.1 downstream részét bevezetni, ugyanis ahhoz már kellenek végponti eszköz cserék is és nem csak a jelenlegi kábelmodemeket kellene szinte mindenhol "kidobni", hanem a CMTS-eket is át kellene konfigurálni és nem csak szoftveresen, hanem hardveresen is, már amennyiben támogatja a CMTS, ahol a leggagyibb van ott azt is cserélni kell, ezek pedig akkora plusz költségek, hogy nem éri meg, főleg hogy ha ezekre már elbasznak egy csomó pénzt, akkor utána már utána ha optikára átáll az adott szolgáltató, akkor az még nagyobb baromság, főleg hogy ennyi pénzt addig beleölt feleslegesen, de ugye az is baromság lenne, ha tovább vinné és a hálózatot átépítené, mert ugyan úgy aktív hálózat lesz egy csomó hibalehetőséggel és így tovább, szóval ez így ahogy van hülyeség, még mindig az a legjobb megoldás, amit mondtam, hogy bővíteni 3.0 esetén a le és feltöltési csatornákat minimum 24/8-ra és akkor már egész normális sebességeket lehet adni lefele és felfele egyaránt és itt a felfele sebességen van megint a hangsúly, mert abból indult ki ez a kis "vita" és végül is jött egy olyan "megoldás" felőled, ami a feltöltési sebesség problémájára abszolút de nem megoldás, a letöltés meg így is a legtöbb esetben a legtöbb felhasználónak elég, szóval a DOCSIS 3.1 "bekeverése" több szempontból is hajmeresztő sületlenség, csodálkozom is amúgy, hogy az ARRIS előjött ilyen hülyeséggel, bár mint az elején is mondtam, szeretnek szart keverni, meg hülyeséget csinálni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák