Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Fücsök007 #1815 üzenetére

    Az attól függ, ha megvan a 30 Mbit/s (jó az 25-26-nak is), akkor olyan 2-3 óra alatt jön le egy olyan 30 GB, de mostanában valami kegyetlenül szar, ugyanis 15 GB csak röpke 4 óra alatt jön le.
    Már azon gondolkozom, hogy mit írjak ennek a csodálatos társaságnak, mert nem a szép szemükért fizetjük a szolgáltatási díjat, na meg nem is a hozzáértésükért, mert akkor végkép nem kapnának semmit.

    Gus-T.: Hát én a PR-t ha lehet, akkor kerülném, főleg hogy Budakeszire nagy ívben tesznek, mert ugye a Telekom ott eléggé felejtős, így sok választás nincs, így hát minek is fejlesztenének, mi is csak azért vagyunk rájuk kényszerítve, mert a Telekom nem nagyon fejleszt itt és max 10-15 Mbit/s elérhető, de az is nagyon gyenge, pedig kínálatban és árban a T a nyerő, legalább is PR-es településeken.

    Viszont a Telekomot rákényszeríteni valamire felejtős sajnos. Itt a környéken van olyan település, ahol lenne pár olyan ember, aki előfizetne Telekomos netre, viszont a DSLAM-ban nincs több szabad port, új eszközt odavinni meg lusták, pedig lenne rá igény, szóval ennyit róluk. Ők elvannak az állami támogatással, meg a jelenlegi előfizetőkkel.
    Ha esetleg van olyan ismerős, aki valamilyen vezető pozíciót tölt be náluk, akkor lehet rá esély, vagy esetleg lehetne írni a nmhh-nak, ők talán meg tudják győzni őket, hogy ugyan már fejlesszenek és ha lehet, akkor minél hamarabb. Egy próbát szerintem megér, inkább a T mint a PR, legalább is szerintem.

    Ami a másik részét illeti, egyedül csak azért érné meg teljesen áttérni a PR-re, mert ha együtt van a TV+net+telefon, akkor jóval olcsóbb és én pl. nem fizetnék nekik többet semmiféleképpen, ha van olcsóbb megoldás, viszont az a probléma, hogy a Telekom TV kínálata sokkal jobb, mint amit a PR kínál, ugyanis több csatornát biztosít, mint a PR (bár most a különbség talán 1-2 csatorna max, meg hogy nincs benne annyi felesleges csatorna, bár kinek hogy), ráadásul a HD csatornákat is ingyen adja, a PR-nél pedig külön elő kell fizetni arra, meg talán a box, illetve a modul bérleti díja is drágább a PR-nél, legalább is ha jól tudom (PR-nél 700, Telekomnál pedig 600, bár box és box között is van különbség).
    De kinek hogy, ha az ár nem számít, akkor a PR lehet, hogy kényelmesebb megoldást biztosít, mármint a kártya miatt is, de azért a DTV-vel is van elég probléma náluk, legalább is itt.

    Ami a netet és a modemet illeti, nem kell elfogadni azt ami a csomaghoz jár (TC7200), lehet kérni külön is, én pl. Cisco-t kértem és meg is kaptam, jelenleg egy EPC3208G modem van nálam, amivel semmi bajom sincs, sőt a sima EPC3208-as modemmel se lett volna bajom, ha a tápja nem melegedett volna fel annyira, hogy az a működésére is negatív hatással lett volna, illetve ha a szoftver normális lenne rajta, de hát mit is várok ettől a szolgáltatótól.
    Természetesen modemet venni nem érdemes, mert a legtöbb szolgáltató nem enged be "idegen" modemet a hálózatára, na akkor mondhatnák azt, hogy ugye a sávszélt csak az ő modemükre garantálják, idegen modemmel nem tudnak mit kezdeni, tehát felesleges venni, kivéve ha routerre gondoltál, mert amit adnak Wifis csodát, az modem+router, viszont azzal igen sok probléma van, Cisco-ban meg nincs Wifi-s eszközük, mert ezek a nagyon okosok lekésték azokat az eszközöket (pl Cisco EPC3925, jó kis eszköz, csak már nem nagyon értékesítik, max használtan, a PR meg későn jött rá, hogy 2016-ban 60-as nettel és sima modemmel nem fogják megváltani a világot).
    Tehát a legjobb megoldás lenne egy Cisco-s modem a szolgáltatással és egy külön router, ami meg megint más kérdés, bár abból is van pár ajánlott típus (TP-Link: WR1043ND v2-3, WDR3600, WDR4300, Archer C7/C8; ASUS: RT-N18U, AC55U, ASUS RT-AC1200G; Cisco: RV130W; Linksys: E1700, RE6500).
    Ha nem hibáztam, akkor mindegyik routernek gigabites portja vannak és legalább 300 Mbit/s-t tudnak Wifin keresztül viszonylag nagyobb távolságon is, persze pontosabb információkkal (mire kell, milyenek a falak, sávszél, vételi eszköz stb.) lehet szűkíteni a körön.

    4Grider: Nem túl nehéz bevinni saját/idegen modemet, jobban mondva technikai akadálya nem nagyon van, csak ugye ők nem akarják, de ha van ismerős, akkor bármit meg lehet tenni.
    A mókolásra meg inkább nem mondok semmit :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák