Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • penge111

    addikt

    Valaki írta, hogy kíváncsi lesz a véleményemre a World of Final Fantasy kapcsán. Azt írta, hogy az ő gyomra nem veszi be, úgy mint nekem a Kingdom Hearts soroztatot. Nos, hétvégén belecsúszott 12 óra. Mint írtam, eleinte nem annyira érdekelt, de megváltozott a véleményem. Kész vége, teljesen beszippantott ez a játék is. A chibis grafika, engem csak az emberi karaktereknél, hősöknél zavar, de ott se annyira. A monstereknek, viszont baromira jól áll. A történet is kezd már szépen alakulni, rengeteg utalás van a korábbi részekhez, ez nekem nagyon bejött. Nagyon tetszik az, hogy ugyan picik a dungeonok, de nagyon változatosak grafikailag. Egyszerűek, de nagyszerűek a továbbjutáshoz szükséges fejtörők. Érdemes később visszatérni egy-egy korábbi helyszínre, mert lesznek olyan szörnyek, akiknek lesz olyan tulajdonsága, amikkel a korábban megközelíthetetlen területekre is bejuthatunk. A szörnyeknek van egy FFX-re emlékeztető skillfája, ahol szabadon oszthatjuk el a pontokat. Azzal, hogy a szörnyeket méretük alapján egymásra lehet pakolni, a harcrendszert sikerült szépen elmélyíteni, rengeteg opcióra, állítgatásra ad lehetőséget. Van itt Colusseum, ahol nagyon durva ellenfelekkel mérhetjük össze a tudásunkat, ha nyerünk nagyon ritka tárgyakat, szörnyeket zsebelhetünk be, van egy raklap sidequest, amik zöme unalmas, de azért érdemes megcsinálni, mert nagyon vicces párbeszédnéknek lehetünk a tanúi, és itt is visszatekint a játék a régebbi részekhez. Vannak még minijátékok is, kincsesládák, rengeteg titok stb... Ja, és persze itt vannak a championok és az xxl szörnyek, egytől egyik a régi széria emlékezetes karakterei, szörnyei. Akiket ha megidézünk, akkor kő kövön nem marad.

    Szóval, eleinte nekem demó alapján úgy tűnt, hogy a Square Enix meghülyült, és csinált egy rémgagyi, ahogy írta is valaki "legoszerű" játékot. A francokat, ez egy szuper játék, inkább tisztelgés az egész eddigi megjelent részek előtt. Rengeteg humorral, és sok sok nosztalgiát okozó jelenettel. Szóval én nem bántam meg a vételét a játéknak! Ajánlom minden jrpg kedvelőnek, jómagam utáltam világ életemben a pokemon minden részét, de ennek ellenére imádom a WFF-t! :))

    [ Szerkesztve ]

    PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

Új hozzászólás Aktív témák