Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mercutio_

    félisten

    Akkor írom az értékeléseket :B

    Bubanc: Valahogy épp az ellenkezőjét érzem, felülről fotózva inkább súlytalanná válik az egész, egy alsó nézőpont sokat dobott volna rajta.
    Tomate: Klasszikus megoldás, de jól érzékelteted a dolgot és az FF+ kék-kiemelés kombinációval még egy csavart is tettél bele.
    Kazimír: Morbid:DDD, bár mint fotó lehet egy szűkebb vágás jót tett volna neki.
    j.bravo: Jó kis DOF, ötletes cím.
    Cassidey: FF + jó modell + jó ötlet, és már kész is a házifeladat :K Aki szőrszálhasogatni akar majd megkérdezi miért vágtad le a tábla tetejét :DDD

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • Kazimír

    őstag

    (#592) Bubanc
    Mint ötlet, végül is nem lenne rossz. :) A fényviszonyok viszont nem kedveztek neked. Az egész kép elég kékes színezetű, ugyanakkor a hagyma (annak nézem) túlságosan piros. Más nézőpontot is el tudok képzelni, de az mondjuk még elmegy. Szóval a minőséggel gondok akadnak, de rozsda témakörben újra nevezheted a képet. :)

    (#593) Tomate
    Üdvözlet a topicban! :) Ez valóban tömeg. :K Hatásossá teszi a sok egyirányba mutató kéz és a korlátok. Nem zavaró, hogy nem ragaszkodtál a horizonthoz, vagy legalábbis a függőlegeshez. Azt nem tudom eldönteni, hogy a részleges deszaturáció így jobb e, vagy ha egyetlen pontra fókuszál (mondjuk a karszalagra).

    (#595) j.bravo
    Egy egyszerű természet-közel-képet egy elsőrangú, jópofa címmel emberközelbe hoztál. Szép mélységélesség és vágás, hasonlóan jó az átlósan futó fatörzs, és a legfőbb erény: a természetes fény és színek. Gratula! :K

    (#596) Cassidey
    Szép a hónalja, komolyan. :) A szemkörnyéki smink ellenben erős az én ízlésemnek. Egyedi helyszín fotózáshoz egy forgalmas út padkája, ehhez gratulálok. Feltehetően az arra hajtók is értékelték..

    (#598) Mercutio_
    A Római Birodalomban feltehetően nem így néztek ki a birkózók, de sebaj. Egy kicsit bővebb vágás talán jót tett volna a képnek. :D

    Be köll fizetni, azt' jólvan...

  • E-scapegoat

    tag

    Én is nevezek egy képpel:

    Sötét idők jönnek:

    "Just freedom is only a hallucination / That waits at the edge of the distant horizon / And we are all strangers in global illusion / Wanting and needing impossible heaven"

  • Bubanc

    aktív tag

    én is leadnám a nevezést:)

    AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

  • Szten Márs

    nagyúr

    A forduló ezennel lezárult! Mostantól lehet értékelni a "sötét" témára beérkezett képeket (lsd: első hsz)

    A következő forduló témája: "fény". Ezen témában a képeket október 15., csütörtök este 11-ig várjuk, ebbe a topicba.

    A heti fordulókkal párhuzamosan ismét meghírdettünk évszakos fordulót is! Részletes kiírás: [link]

  • t_a_m_a_s

    őstag

    Megnyitnám a sort a "sötét" értékeléseimmel.

    (#600) eastsider: Üdv a topikban! Figyelemmel kísérem a képeid, szemmel látható az elmúlt hónapokban, hogy sokat gyakorolsz, egyre jobbak a képeid (irigykedek is ezért:) ). A témába teljesen beleillőt alkottál, tetszik aképed. Jó a képszélek elsötétedése, rávezeti a tekintetet a fő témára. A sötét tónusok ellenére sincs túl komor hangulata a képednek, bár van egy olyan érzésem, mintha a lépcsők egy félelmetes, sötét erdőbe vezetnének.

    (#604) E-scapegoat: A te képed már sokkal borúsabb hangulatú, a téma kiírásakor én is egyből valami hasonlóra asszociáltam (aztán egész más lett belőle...). Nekem a felhők túl életlennek tűnnek, illetve az egész kép mintha zajos lenne. Technikailag lehetne szebben kivitelezett, viszont a téma nekem nagyon tetszik. Jó ötlet, hogy a horizont nem a harmadoló vonalon van, hanem sokkal lejjebb, és a legtöbb helyet a felhők töltik ki, így sokkal hangsúlyosabbak a képen.

    (#605) Szten Márs: Valószínűleg elcsépelt már a mondat, de egy újabb tipikus Szten Márs alkotás, természetesen a tőled megszokott minőségben. A kép címe lehetne mondjuk: Művház, 1980 :) Nekem legalábbis a '80-as évek hangulatát idézi a képminőség, a megfakul szinek, a lufik és fonott izék a falon. Nagyon tetszik, azon képek közé kell soroljam, amik úgy tetszenek, hogy nem tudom megindokolni, mi is tetszik rajta valójában, de mégis valami kedves, nosztalgikus érzést kelt bennem. Tudom, nincs rangsorolás, de nekem abszolút favorit ;)

    (#606) Kazimír
    : Első ránézésre baromira nem tudtam összerakni, mi is van a képen, de aztán felfedeztem a két borospoharat, és így összeállt a kép. A barnás árnyalatok és a gyertyafény kellemes színvilágot ad a képednek, kár, hogy 1-2 helyen kicsit beégett.

    (#607) Bubanc
    : Jókis minimál alkotás, jól eltalált DOF, egyszerűen csak annyi, hogy tetszik :)

    Gratulálok mindannyiótoknak, nagyon jó képeket készítettetek, és ezúttal a minőség mellett a mennyiségre sem lehet panasz :))

    Holnap majd jól beletépünk...

  • Mercutio_

    félisten

    válasz Kazimír #603 üzenetére

    Elvileg gladiátorok voltak :D

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • Kazimír

    őstag

    sötétileg:

    (#600) eastsider
    Jól sikerült kompozíció, már ami a lépcsősor által vezetett tekintetet illeti. :K A vignettálás effekt nekem nem mindig tetszik, és ezúttal is kicsit természetellenesen hat. Úgy értem, vannak valóban sötét erdők/erdőrészek, melyeket nem kell annak láttatni. Az élességért, tónusokért pirospont, csak így tovább! :)

    (#602) t_a_m_a_s
    Ha kézből tartottad ki az 1/4-t, akkor ahhoz elsősorban gratulálok. :K Az ötlet jó, a sziluettel és a naplementés háttérrel. Bár nekem jobban tetszik az ilyen téma alacsonyabb nézőpontból (ld. az "ember és természet" témájú képsoromból a megfelelőt), de az erős alulexpo így is kiemeli a tucatfelvételek közül. A színeket így dobta ki a kamera, vagy változtattál rajta valamit?

    (#604) E-scapegoat
    Szép természetkép. A felhők alakját fekete-fehérben talán könyebben ki lehet emelni, ezért az egyért fogadom el a monokróm tájképet. Továbbá, mert tőled ilyen stílusú képeket láttam korábban is. (remélem, nem tévedek :B ). Hogy a cím mennyire helytálló? Úgy tűnik a zápor csíkozásából, hogy az éppen távolodóban van.. de, hogy valóban így volt-e, majd elárulod. :)

    (#605) Szten Márs
    Érdekes, fakó színvilág, elég komoly ISO értékkel. Nem áraszt fergeteges buli-hangulatot a kép, csak a lufik utalnak arra, hogy itt valami ünneplés folyhatott. (vicces a félig leeresztett fehér példány :) ). A két ülő alak valahogy jót tesz az egész kompozíciónak, de nem tudom megmagyarázni, miért érzem ezt. Az élesség pontja biztosan szándékosan van ott ahol (hogy pontosan hol... :) ). Még mit is.. A kép kétségtelenül sötét. :) (ez utóbbi volt a kedvesem megjegyzése, amikor megmutattam neki a fotót)

    (#607) Bubanc
    Azon kívül, hogy (ez is) sötét és kicsi a mélységélesség, nem sok érdekességet tartogat számomra. Fénycsőre tippelek.

    Be köll fizetni, azt' jólvan...

  • eastsider

    nagyúr

    #602 T_a_m_a_s: tetszik a kép, bár nekem kicsit túlon-túl sötétbe bukik, talán az alsó részre kevesebb hangsúlyt kellett volna fektetni, s többet a kékes, színes égnek, (nekem is van egy hasonló sziluettes képem, ahol a modell pöttyet bemozdult, de jót is tesznek a képnek a néhány helyen picit elmosott tónusok)
    én közelebb mentem volna a modellhez(ha lehetséges, ha nem akkor alacsonyabb nézőpont,bár ez mindenképpen) és az alsó fekete részt átadnám a víznek...

    #604 E-scapegoat
    : tetszik a kép! jót tesz nagyon a kompozíciónak, hogy apró sugarakban törnek át a napsugarak a vastag felhőzeten, nagyon borongós, horrorisztikus. a sugarak pedig bohókás hangulatot adnak az egésznek (oroszlánkirály jut róluk eszembe)
    látszik, hogy mekkora az ég a kis föld fölött, uralja az egész képet, hogy itt az övé a terep az égé. az időjárásé, törhet zúzhat. Ő az úr... (bár nekem most is jobbban tetszene, ha valami sötét, mély-zöld lenne a fű, a fák lombja, a felhők pedig fekete-fehérek, de ez lehet, hogy USER error:) )

    #605 Szten Márs: beszéltünk már a képről a talin valamennyit.
    Emésztendő kép, alapból megfogott a "zajos" fal a mosódott fal... de rájöttem, hogy ez is része a képnek, annak a keserédes 80-as éveknek, ahogy T_a_m_a_s írta.. olyan nagyon sokat nem tudok írni a képhez. jók a sziluettek is. nekem abszolút ez jut róla eszembe, ezért is talán kicsit keserű ránéznem. bár tetszik a kompozíció etc etc... :) (bár akkor még enm is éltem... :) )
    grat a képhez :R ennyi :R


    #606 Kazimír
    : ez az a kép, amelyik elmehetne a fény kategóriában is, csak pont inverz a sötéthez képest :) jó lámpa, vagy mécses (nemtudom mi ez :B ) tükröződése a feketén, engem ez fogott meg a legjobban:)
    nekem egyből a két pohár fogta meg a tekintetem (igen felismertem őket:D) tetszik a jobboldali pohárban tükröződő sárgaság is :R (főleg fent, ami pont ellentétes irányú a "lámpával" az ilyen részletek miatt: kellemes képecske :) :R bár ezt viszont megnézém feketefehéren, vagy más színárnyalatokkal, annyira nem jön be a sárgaság :B

    #607 Bubanc:
    először azthittem, hogy egy tintautántöltő "fecskendő", aztán elkezdtem gondolkozni, hogy ez egy "drogos" fecskendő(je)? ezért "sötét"? most látva a 75W-s feliratot jöttem rá, hogy ez egy neoncső. sokat nem tudok róla írni, tényleg afféle minimál, ahogy T_a_m_a_s kolléga mondta :) elgondolkoztat ahogy ránézek...

    grat a képekhez :) :R

    [ Szerkesztve ]

  • Latitude

    tag

    válasz Szten Márs #608 üzenetére

    Sziasztok!

    Meaculpa, de szerintem nem lesz időm ma este az eheti fordulóra benevezni a bokros teendők miatt. De ha lehet, akkor holnap délelőtt feltenném az általam nevezett képet, persze csak ha még akkor belefér. (Ha nem akkor holnap IJ pólóban leszek egész nap :DDD )

    OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz Latitude #613 üzenetére

    Meghosszabbítom akkor egy olyan hnap délig, ha addig fel tudod rakni a képet :K
    De az ilyen jellegű kérdéseket a társtopicban szoktuk megbeszélni ;)

  • eastsider

    nagyúr

    linkelek én is egyet, nehogy már csak páran árválkodjanak itt

    tudni kell, hogy itt kb 1 hete volt DSLR-em és Horvátországban készült :D
    de talán megjárja :)

  • Ghost_Rider

    csendes tag

    Szevasztok!

    Első képem amit fórumra teszek, jó nem életem legjobb képe de ez jutott eszembe a témában. Régóta szerettem volna csinálni egy hasonló képet, és hát technikailag még van mit tanulnom. Na de elég a magyarázkodásból, ne kíméljetek az értékelésekkel.

    A jóöreg Wolfram szál:)

    [ Szerkesztve ]

  • Szten Márs

    nagyúr

    A forduló zárását és az új forduló kihírdetését elhalasztjuk a fórum stabil működésének teljes helyreállításáig!

    Addig is - ha épp be tudtok lépni - lehet képet feltölteni a mostani fordulóra, illetve az előző forduló képeit értékelni.

  • Latitude

    tag

    Sziasztok!

    Nos akkor én is neveznék. Ez sajnos nem az a kép amit szerettem volna, de a témához úgy érzem ez is jó lesz. Ez a kép, még a régi Konika-Minoltámmal készült. Sajnos a kép minősége (tekintve a gép képességeit) nem éppen a legjobb.

    Ösvény:

    OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

  • Szten Márs

    nagyúr

    Megkésett értékelés az elmúlt körről:

    eastrider:
    Ez egy rengeteget fotózott téma, ami nem is rejtene szerintem túl sok izgalmat, akkor sem, ha nem lenne sokat fotózott. De amikor megnézem ezt a képet nem érzem azt, hogy hé, ez kommersz, vagy lerágott csont, vagy akármi. Azt érzem, hogy hangulatos, jól utómunkázott, szép kép. Összességében azt mondanám, hogy nehéz helyzetben voltál a témával, de jót tudtál belőle kihozni, nagyon is jót, szóval gratula :K

    t_a_m_a_s:
    Az ötlet rendben van. Ha még kicsit több fény van, és nem hagyjátok a Napot ennyire lemenni, akkor jobb lehetett volna szerintem. Szebb színek, jobban kijön a sziluett előnye is szerintem, így nekem kicsit sok a sötét a képen. Persze, lehet pont az a lényege, mégis, soknak érzem. Amúgy tipikus példája annak, amikor a középre szerkesztéssel sincs semmi gond, sőt azt kívánja a kép :K

    E-scapegoat:
    Szép, szép, szép! Gyönyörű vágás, nagyon jól elhelyezett horizont. A felhők tónusai, illetve egyáltalán a tónusok csatája, játéka szemet gyönyörködtető. Nem is tudok mit írni, nagyon tetszik :R

    Kazimír:
    Ez leginkább optikai csalásos, vagy optikai torzításos témának ötletes :K Persze ide is abszolút illik, de ez jutott eszembe róla először. Picit azonban olyan érzésem van, mintha nem lenne semmi igazán éles a képen. Ezt csak én látom így, vagy, ha megnézed az eredetijét tényleg így van?

    Bubanc:
    Értem, hogy a képtől idegen lenne, ha nagyon világosts vennénk, de egy kis világosítás még ráfér, csak jobb lesz tőle :K Ettől eltekintve nagyon hangulatos kis kép. Semmi sallang, minimál DOF, pont olyan, amilyen képeket én kifejezetten szeretek. A monokromitás is tetszetős, illik hozzá.

    [ Szerkesztve ]

  • ra\/asz

    csendes tag

    nagyon jó játéknak tartom, amit itt csináltok...
    gondoltam én is beadok v.mit a fényre, ha már elhúzódott a lezárás kicsit

    stempelfarbe:

    addig nyújtózkodj, ameddig van bőr a képeden -- http://picasaweb.google.hu/reeveesz

  • Szten Márs

    nagyúr

    Nos, khmm... nem hiszem, hogy még egyszer be fogok tenni egy általam ennyire potenciálisan kétes fogadtatásúnak tartott képet, de egyszer ki kell próbálni :D Annyit elárulok, hogy nem, nem fekete keretbe van rakva a téma, és hogy nagyban jobban mutat, na meg úgy, hoy ha tudjuk mi is az, ami, ha nem nyomjuk fel a fényerőt az egekbe, fekete keretnek tűnik. Persze kikövetkeztethető, meg ha feltornásszuk a fényerőt, akkor láthatóvá is válik. Node a kép:

  • Szten Márs

    nagyúr

    A forduló ezennel lezárult! Mostantól lehet értékelni a "fény" témára beérkezett képeket (lsd: első hsz)

    A következő forduló témája: "klisé". Ezen témában a képeket október 28., szerda este 11-ig várjuk, ebbe a topicba.

    A heti fordulókkal párhuzamosan ismét meghírdettünk évszakos fordulót is! Részletes kiírás: [link]

    [ Módosította: Foglalt név ]

  • ra\/asz

    csendes tag

    kezdje egy újonc, aki lelkes.. íme:

    t_a_m_a_s:
    szép, kellemes színű kép. tetszik a párhuzamossága is, látszik, h szereted az épületeket fotózni. igaz a jobb oldalt kivéve a többi ferdének tűnik.. és ehhez a témához talán kicsit elveszi a figyelmet maga az épület.. a fény megbújik alul a sarokban. talán, ha sötétebb lenne (az egész kép) és jobban kiemelnéd a lámpákat. vagy ha magasabbra nyúlnának azok az oszlopok.. nekem picit zavaró az árnyék is, amint belelóg az ablakba. a sima falfelületen jobban mutatna.. egy másik témában, pl. épületek.. esélyesebb lenne. amúgy a színek és a hatás tetszik

    eastsider:
    a te képedet tartom az egyik legjobbnak ebben a témakörben, ha szabad ilyet itt írni.. a sötét témára is nagyot alkottál, az előzőeket még nem néztem. nagyon jól mutat a kis fényforrás a nagy fa "alatt". tetszik ahogy a fa alját megvilágítja és a teteje átmegy sötétbe. a víz jobb, lámpához közeli része is világosabb, hatásos kép. a hold is látszik, még egy pad-rész is helyet kapott. kicsit zavaróan hat a jobbról belógó lombkorona.. bár ha nem lenne ott, lehet, hogy hiányozna..
    összességében nagyon hangulatos kép, a szobám falára is e tudnám képzelni :C

    Ghost-Rider:
    nekem is van egy hasonló képem.. az ugrott be, hogy ez a klisé témában is megállná a helyét, simán. nem tartom előnyösnek ebben a pozícióban, inkább állítva helyezném el, lentről felfelé.. zavaró a fekete aljzat, és leginkább a színeivel nem vagyok kibrékülve.. próbáld meg hidegebbre venni, vagy ff-re... ötletnek remek, a kivitelezésen kellene javítani.. szívesen megnézném a módosítások után, ha van időd és energiád ezzel bíbelődni.. de lehet, hogy én is megpróbálom.. egy gond van csupán, itthon az összes villanykörte homályosított.. :D

    Latitude:
    igen, a kép minőségével probléma van, de maga a látvány hibátlan.. ahogy a fények keresztezik egymást lenn a talajon. talán újra elkészíthetnéd a képet, nagyon tetszik.. érdekes az a valami (kikandikáló pirosszemű űrlénytesó) ott jobboldalon a beugróban, megtöri a szimmetriát, ami miatt különlegesebb a kép.

    Szten Márs:
    először nem tetszett, amíg meg nem néztem egy másik monitoron, ami kicsit világosabb.. hallod, mint egy pszihotriller filmből egy képkocka.. "uristen, hazajött a három őrült favágó.. az egyik félszemű, a másiknak meg kampókeze van.. így ő nem vágja a fát, csak kávét főz, és megnyúzza a nyulat.. most hova bújjak?? save me Lenny" nagyon állat vagy csak sok filmet néztem mostanában? esetleg a tudatmódosí... namindegy,
    amúgy képileg meg elég sötét :DDD

    addig nyújtózkodj, ameddig van bőr a képeden -- http://picasaweb.google.hu/reeveesz

  • Mercutio_

    félisten

    Klisé témában:R

    When the sun goes down :D

    [ Szerkesztve ]

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • Latitude

    tag

    válasz ra\/asz #624 üzenetére

    A kép az írországi Hotel Radison SAS *****-ban készült. Én lennék a legboldogabb, ha újra elkészíthetném, egy jobb minőségű géppel! :DD :DD :DD !!!!!!!

    OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

  • Latitude

    tag

    Akkor én is megteszem gyorsan az értékelésemet, mert nem tudom, hogy a hét hátra lévő napjain mennyire lesz időm. Elöljáróban annyit, hogy teljesen amatőr vagyok, és az alábbiakban csupán a szubjektív véleményemet osztom meg, amit akár figyelmen kívül is hagyhattok...

    t_a_m_a_s:
    Az az igazság, hogy nem éppen ez a kedvenc képem tőled. Az a bajom evvel a képpel, hogy annyi minden van rajt, hogy elvonja a figyelmemet a lámpákról, pedig a téma miatt az lenne a fő mondani való. Ami még zavar (és ezzel természetesen nem lehet mit kezdeni) az a sok kis klíma kültéri egység, ami piszok módon belerondít a látványba. A lemenő nap fénye puha, nagyon szép színezetet és textúrát ad az épület falának, azonban a tető felett található csíknyi kék ég számomra lerontja a látványt. Vagy legyen az égből több (ha ez megoldható) vagy szerintem ne legyen belőle a képen. Az sem lett volna rossz, ha a lámpák vetette árnyékokból több jelent volna meg a fotón, ez is erősítette volna az ismétlődésből adódó dinamikát. Egyszóval én biztos, hogy megvágnám a fotót, mert az kiegyensúlyozottabbá tenné a kompozíciót.

    eastsider:
    Nagyszerű képeslap fotót sikerült összehoznod, gratulálok. Nagyon nincs is mit hozzáfűznöm, talán annyit, hogy az előtérben látható kavicságyásból én egy picit többet hagytam volna meg, ezáltal a kép előtere kicsit hangsúlyosabbá válhatna. De ez már csak ízlés dolga.

    Ghost_Rider:
    Veled leszek a legszigorúbb. Nekem ez a fotó egyáltalán nem tetszik. Kérlek ne haragúdj meg ezért. Nálam a szerkesztés nem állja meg a helyét. A kép maga inkább a klisé kategóriába illene bele, de akkor legyen erőteljesebb az átlós komponálás és az sem lenne baj, ha a fő témát (ami ugye a volfrám szál) mondjuk nem középre, hanem a harmadoló pontba helyeznéd.

    ra\ /asz:
    Nézem és csak nézem a fotót, és próbálom kitalálni, hogy mi lehet ez. Egy fényírógép!!! Benne az éppen aktuális fény(kép)papír. Az előtérben a sárga fénytinta. A színek nagyon be jövősek, van dinamizmus, Van előtér, középrész és háttér, pont mint egy jól szerkesztett fogalmazásban. És ami a legjobb az egészben, hogy elgondolkodtat. Gratulálok.

    Szten Márs:
    Ez a kép akkor készült amikor már élő ember elhagyta a földet, és már csak szegény kis Wall-E maradt a földön. Aki éppen most keveredett bele egy iszonyatos viharba, mert az ő elveszett szerelmét Eve-t kereste. Kegyetlen vihar volt, és a végén bőrig, akarom mondani a legutolsó szubprocesszoráig elázott, de aznap este nem akadt rá eltűnt szerelmére...
    Na jó feladom. Mi ez? Én esküszöm maxra felcsavartam a fényerőt és akkor sem látok egy megveszekedett favágót sem. De a legizgatóbb kérdés számomra akkor is csak az maradt: hogyan készülhetett el ez a fotó?

    OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

  • #31757056

    törölt tag

    Régebbi képeim között keresgettem, remélve, hogy találok majd valami igazán közhelyeset. Szerintem sikerült. :) Klisé témára:

    [link]

    (képre kattintva nyílik nagyban)

  • Latitude

    tag

    válasz #31757056 #629 üzenetére

    Már csak egy katicabogár hiányzik a száráról és, az isten nem mossa le róla, hogy klisé :)) . Nem tudom, hogy fogom-e tudni überelni :DDD .

    OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

  • Szten Márs

    nagyúr

    Emberek, a csevegést a csevegő topicban intézzük, de ott bátran, ami a csövön kifér :DDD
    Ez maradjon meg a képeknek és az értékeléseknek. A csevegős társtopic linkje: [link]

  • t_a_m_a_s

    őstag

    Értékeléseim "fény" témában:

    (#616) eastsider: Gratulálok a képedhez, nagyon tetszetős kompozíciót hoztál össze. Bevallom, nekem túl sok rajta a kék, ami nekem kicsit hideg tónusúvá teszi a képed, nekem a "fény"-ről kapásból ennél melegebb, barátságosabb tónusok jutnak eszembe, de az a hidegség érzet inkább különlegessé teszi a képet mint zavaróvá. A szerkesztés, arányok stb jól eltaláltak, a hold is pont jó helyen van :)

    (#617) Ghost_Rider: raVasz kollégával ellentétben engem nem zavar a színvilág, mint fentebb is említettem, nekem a fényről ezek a tónusok ugranak be. A szerkesztés tényleg lehetett volna kedvezőbb, illetve valamilyen más lámpát kellett volna választanod, aminek a foglalata (hamár belekomponálod a képbe) nem elvesz, hanem hozzáad a képhez. Az elképzelés ettől még teljesen oké.

    (#619) Latitude:
    Nem tudom eredetileg milyen képet szerettél volna (mert írtad hogy ez nem az), de igazán betehetnéd a társtopikba, mert érdekelne. Ez ugyanis az én ízlésem szerint egy igen erős kép, a mezőny legjobbja. A kép minősége sem vészes szerintem, bár kétségkívül kompaktos, de a kompozíciót nagyon eltaláltad. Mintapéldája annak, hogy lehet előnyös is a szimmetrikus kompozíció, tökéletesen ismétlődő motívumokkal. Nem is ragozom tovább, a kép agáért beszél:)

    (#621) ra\/asz:
    Hát be kell valljam, a te képeiddel mindig bajban vagyok, nagyon más irányban gondolkodsz mint én, ezért idő kell, hogy felfogjam, mit is akarsz mutatni egy-egy képpel. Így vagyok ezzel is, bár Latitude sokat segített a fényírógéppel:) Az kétségtelen, hogy nem egy tipikus képpel neveztél, amire az ember ránéz, és kapásból látja mit ábrázol. Az biztos, hogy van rajta fény, fehér is, lila is, sárga is, direkt is, meg indirekt is. Van némi hideg, nyugtalanító hatása a lila és a sötét elő- és háttér miatt. Asszem már nem vagyok messze tőle, hogy összeálljon egy egésszé, de még nézegetem kicsit :) Vagy beveszek valamit, hátha az segít :DD

    (#622) Szten Márs: Hát tornáztam én is a fényerővel, de mitsem ért. Mindenesetre az, hogy nem egy bazi vastag sötét keretet használsz, sejthető abból, hogy a világos(abb) és a sötét képrész határán nincs egy határozott vonal. Én azt érzem, mintha egy sötét dobozban lennék, és onnan egy lyukon keresztül kémlelnék ki a külvilágra. Másik megközelítésből pedig látom a fényt az alagút végén, de az nem valami bíztató.... Szerintem nagyon jó kép abból a szemszögből, hogy megmozgatja az ember fantáziáját, bár teljesen más módszerrel, mint raVasz képe. Egyébiránt pedig hordozza a tőled jól megszokott stílusjegyeket, amit még nem volt hátrány egyetlen képednél sem :)

    Holnap majd jól beletépünk...

  • ra\/asz

    csendes tag

    ez lenne az én klisém, MSZP
    (e rövidítés egy újabb talány lehet szten képe után)

    addig nyújtózkodj, ameddig van bőr a képeden -- http://picasaweb.google.hu/reeveesz

  • t_a_m_a_s

    őstag

    Klisé kategória, városfotózás alkategória ;)

    Holnap majd jól beletépünk...

  • Latitude

    tag

    Sziasztok!

    Úgy volt, hogy most kimaradok ebből a körből, gondoltam nekem nincs tipikus klisé témába vágó képem (én kis naiv) :N. De azért csak találtam egyet :DD (na jó van még, de ez most über klisé kategóriába is befér)

    A kép címe: Waterfall avagy a nyugalom percei. (valami nagyon kliséset kerestem, asszem sikerült) :DDD :DDD :DDD .

    Ui.: Légyszíves a képminőséget itt se nagyon nézzétek. Sajnos ez is még a régi bridge géppel készült.

    [ Szerkesztve ]

    OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

  • Kazimír

    őstag

    Azt hiszem naplementét is mindenki fotózott már, akinek gép akadt a kezébe.
    Ez az új masina első alkonyi kirándulásán készült, ismerkedési fázisban.

    [link]

    Be köll fizetni, azt' jólvan...

  • a_tesz

    Korrektor

    végre egy forduló, ahova nekem is sikerül képet beraknom. a kép még áprilisban készült, telefonnal még mindig :S címe? hát, adjatok neki ti :)

    600x800 - 238 kB

    [ Szerkesztve ]

    スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

  • Szten Márs

    nagyúr

    Nohh, én is beteszem az értékelésemet a fény téma második felvonására:

    t_a_m_a_s:
    Mi már régebben beszéltünk erről a képedről, akkor azt kifogásoltam, hogy dől és ahol ilyen határozott vízszintes és függőleges vonalak vannak, ott ez nagyon látszik. Hát, még azóta is dől és most is nagyon látszik :DDD Komolyan, kis vágás árán nagyon megérné egyenesbe hozni :K Az égből látszódhatna egy kicsit több, vagy egyáltalán semennyi, ez így kicsit olyan, mint a Mátyás király mesékben: gyalog jött is, meg nem is, hozott ajándékot, meg nem is, látszóik is az ég, meg nem is. A te város/épület/tájfotóid nagyon szoktak tetszeni, általában mindig sikerül kihozni a maximumot az adott helyzetből, ez most talán kissé kevésbé sikerült. A lámpaoszlopok szép egymásutánmja azért felpezsdíti a képet, de eléggé elmegy mellettük a figyelem sajnos.

    eastsider:
    Valóban sok a kék, de nem véletlen. Más fehéregyensúlyt igényelt volna a háttér és tökmásfajta fehéregyensúlyt az előtér a lámpával. Persze, szelektív munkával ezt is meg lehet oldani, de nem érzem, hogy baj, hogy nem lett megoldva, nem mindig a helyes fehéregyensúly a legmutatósabb. Így élesen kétféle szín dominál, a sárgás előtér és a kék háttér, és meg kell mondjam tetszik :K Egyébként sem lenne rossz kép, de ettől lesz igazán érdekes, szóval nekem kifejezetten naygon bejövős :C

    Ghost_Rider:
    Sokkal többet nem tudok hozzátenni, mint amennyit már írtam neked, mielőtt feltöltötted. Persze, azóta történt vágás és a kép tömegegyensúlya sokkal jobb lett, a jelenet maga érdekes, de be kell valljam, engem nem igazán fog meg, tehát ez technikailag érdekes, jé így néz ki az izzásban lévő izzószál, és ennek bemutatására jobb, de, nem mutat nekem többet, mint önmagáért való kép.

    Latitude:
    Ezt a képet hogy csináltad, mire heléyezted rá a gépet, mert nyílván valamin állt, hisz 1/3 sec az expó, de többször is megnéztem és komolyan, ez dől balra. Vagy ferdén tervezték a folyosót :DDD A becsillanások érdekesek, tetszenek, a fehéregyensúly nagyon elmászott, de nem zavaró, így is tökéletes a hangulathoz a színvilága a képnek, a szemet jól vezeti a kép. Egyszerű ötlet, de hangulatos kép lett belőle.

    ra\/asz:
    Húha, ezzel bajban leszek. Jól passzol a témába és a színek játéka is igen határozott, de nagyjából mégis azt mondaném, mint Ghost_Rider képére: nekem most ez, mint önmagáért való fotó, nem igazán, de mint a (sokszinű) jelenetet ábrázoló fotó, érdekes.

  • j.bravo

    addikt

    válasz Szten Márs #638 üzenetére

    Srácok, nagyon korrekt képeket tettetek fel a "sötét" illetve "fény" témában! Mivel nem vettem részt, kevésbé érzem helyénvalónak a jelen topikban értékelni. A másikban azért írok pár sort.

    Klisé témában:

    Városliget

    Whatever.

  • eastsider

    nagyúr

    annyi klisém van, aztán olyan igazi meg nincs is... rem még nem zártatok
    itt egy klisé:

    [ Szerkesztve ]

  • eastsider

    nagyúr

    #615 t_a_m_a_s: Nekem ez most annyira nem jön be. túl szűk, szerintem az ilyen képek nagylátón látványosabbak. nagyobbnak látszódnak a lámpák, felnőnek az épülethez stb... de midnenesetre jobb lett volna kisebb gyutávval (bár nemtudom mekkorával lőtted.
    amúgy nagyon kedveztek Neked a fények!

    #617 Ghost_Rider: nekem most ez sem jön át :( valami szokatlan nézőpont lekkett volna, esetleg valami hamis téma a háttérbe. így nekem túl klisé


    #619 Latitude
    : kedvenc képem a témában :R nagyon jó!
    bár lehet jobb lett volna állványról, jól beállítva, élesen, kicsit talán jobban kiexponálva(vagyis kevésbé zajosan) de tudom, hogy nem voltak meg a lehetőségek...
    nagyon szépek a fények :R

    #621 ra\/asz: nem bírok rájönni, hogy mi ez. direkt nem nézem meg mit írnak a többiek! a színek nagyon bejönnek, de nem egy látványos téma szvsz...
    de a színek :R

    #622 Szten Márs: én nem jöttem rá, hogy mi. jobbra talán lépcső?
    kérlek írd meg publicban, h mi ez :D

  • Szten Márs

    nagyúr

    A forduló ezennel lezárult! Mostantól lehet értékelni a "klisé" témára beérkezett képeket (lsd: első hsz)

    A következő forduló témája: "forma". Ezen témában a képeket november 4. szerda este 11-ig várjuk, ebbe a topicba.

    A heti fordulókkal párhuzamosan ismét meghírdettünk évszakos fordulót is! Részletes kiírás: [link]

    [ Módosította: I_Am ]

  • máyköl

    veterán

    Üdv!

    Egy gyors értékelés részemről:

    Mercutio_: Nagyon szép kép lett, bár megnézném egy kicsivel naggyobban is. Szép a táj felett a naplemente is, szépen világítja meg a vizet. A tájjal sincs sok gondom, csak kevésnek látom. Jobban mutatna, ha magaabb lenne, és a bal oldalig is elhúzódna. + elöl a vizet nagyon sötétnek találom. :(( Egyébként szép fotó lett, hangulatos. :)

    Ndruu: Ehhez nem igazán tudok hozzászólni. :D Nagyon szép megvilágosítások vannak, jól néz ki, el tudnám képzelni egy Sony Ericsson reklámnak. :) Hogy csináltad? :)

    Cayman: A virág jó választás volt, mutatós, lehet belőle gyönyörű képet csinálni. Viszont szemszögből már másikat választottam volna. Ennél a fajta virágnál szvsz nem túl szerencsés az "oldalról való fotózás", mivel nem túl szép a szára, mint pl. a tulipánnak vagy a rózsának. Én inkább alulról fotóztam volna, de csak úgy-hogy a szirom legyen benne, és a háttérben pl. egy naplemente. Ezekből nagyon szép fotók sülnek ki. Továbbá én még vittem volna bele egy kis kontrasztot is. :)

    ra\/asz: Na ez az a kép, amihez nem tudok hozzászólni. :) Jó lett, bár mutatósabb lenne, ha éppen naplamente lenne. :)

    t_a_m_a_s: Jó ötlet, szép fotó. Látok benne fantáziát. Szép kis városfotó, nekem abszolút tetszik. Persze szvsz jobb lenne, ha este készült volna a fotó, amikor a város ki van világítva. De így is tetszik. :)

    Latitude: Hangulatos, szép fotó ez is. A vizet jobban elmosnám, ND szűrővel, vagy hosszabb záridővel. De így is jó... :U

    a_tesz: Hogy-hogy még mindig telefonnal készült? Gépet tervezel venni? Hát nem túl előnyös a teló fényképezőjével fotózgatni, elég rossz képminőséget ad. :(( Ez a képen is látszik. Egyébként szerintem teljesen rendben lenne a kép... :)

    j.bravo: Ez nagyon tetszik. Aranyosak. :) Abszolút mindben rendben van vele.. :)

    eastsider: Na ez... :R :R :C Nagyon szép! Kitünő kép, szép a naplemente, a felhők is jól állnak a képnek, baromira tetszik! Gratulálok! :)

    Töröm a fejem a "forma" témakörre. :) Nincs túl sok ötletem, próbálok valami jó kis absztrakt-ok kitalálni, majd csak valami eszembe jut. :)

    Máyköl

  • Latitude

    tag

    Sziasztok! Íme egy gyors értékelés. Szándékosan nem olvastam még el a többiek értékelését, hogy ne befolyásoljon. Ezért lehet, hogy ismételni fogok.

    Mercutio: Ez egy nagyon dinamikus fotó lett. Ha arra gondolok, hogy elmegyek este (vagy reggel) tájat fotózni a nagyvilágba, biztos, hogy valami hasonló színű kép jelenik meg a fejembe, avval kapcsolatban, hogy milyen fotóval a tarsolyomban szeretnék hazatérni. Gyönyörű a hegy fölött elterülő ég sárgás színe ennél már csak a színátmenet az ami jobban melengeti a szívemet amikor a képre ránézek. De!!! És ami szerintem ebben az egészben a legzseniálisabb (és azt nem tudom eldönteni, hogy szándékos volt-e vagy csak a véletlen műve) az a kép szerkesztése. Ugyanis a horizont vonal a kép felénél van. Na és ETTŐL LESZ EZ A KÉP IGAZÁN KLISÉ!!! Ugyan is ezt egy magára valamit is adó profi nem csinálja meg!!! Talán csak akkor, ha klisé témára készít egy fotót...

    Cayman: Hát ez ez ez... Nem is tudom mit mondjak erre. Ez már annyira giccses, hogy tuti egy százforintos boltban árulják tegnap óta, mint konyhába kiakasztható falikép. Ehhez csak gratulálni tudok. Ebben a mostani téma kiírásban az a jó, hogy az ember azokat a képeit is megtudja mutogatni, amiket amúgy nem tenne.

    RaVasz: (az agy és két füstölgő puskacső) na most én így érzem magam. Mi a fenét jelent az az MSZP (Most Szívatsz Pajtikám) meg hogy jönnek a képen látható emberkék ahhoz, hogy így belekapaszkodnak abba a szerencsétlen láncba. Miközben azt a gyönyörűen kék vizet bámulják, szerelmesen, mintha megállt volna a világ és más dolguk sem lenne. És én már majdnem elhiszem, hogy minden rendben van ezen a világon, és van még remény az emberiség számára. De aztán észre veszem, hogy a fő téma itt is középre lett komponálva. Ti most tényleg ennyire profi klisé fotósok vagytok, vagy csak előtúrtátok a padlásról a szuper jól sikerült korai zsengéket? Gratulálok a képhez.

    t_a_m_a_s: Ezt a fotót már akkor nagyon megszerettem amikor először láttam. A színek és a kompozíció nekem nyílván valóan visszaadja Róma városának lüktetését, azt, hogy itt élet van és volt már ezred évekkel ezelőtt is. Nem zsúfolt ez a kép, illetve dehogy nem, de hát ilyen ez a város, és te elkaptad azt a hangulatot ami ezt velem, aki még soha sem járt ott első ránézésre elhiteti. Első felindultságomban azt mondanám, hogy az égből többet komponáltam volna a fotóra, de akkor meg lemarad a kép alja, ami számomra most sokkal érdekesebb, mint azok a hegyek és kék fellegek a háttérbe. Nekem ez most kellőképpen kihangsúlyozott kompozíciónak hat, talán egy kis HDR-el meg lehetne bolondítani. Nice work, congratulation.

    Kazimír: Bizonyos szempontból ezt a fotódat, szerintem nehéz a klisé kategóriába beszorítani. Ennek csupán egyetlen oka van, az pedig az, hogy egy tájképet általában határozott céllal szerkesztenek álló jellegűre, és ez a határozott cél most nem szokványos számomra, nem teszi klisé szerűvé az egész fotót. De ettől nekem a fotó még tetszik. A pillanat megörökítésének időpontja a lehető legjobban el lett találva. Ugyan is a színek pont attól olyan nagyszerűek, hogy pont akkor pont abban az idő pillanatban nyomtad le az expo gombot. t_a_m_a_s szívét is biztosan megdobogtatja ez a fotó, és ezt bizonyosan az a kis csúnyácska, rozsdás híd teszi aminek egy részét belekomponáltad a képbe. A jobb felső sarokban látható hídelem rozsdájának a színe fantasztikus, a lemenő nap narancssárgájáról nem is beszélve. De ami nekem a legjobban bejön, az a habosnak tűnő felhő visszatükröződés a folyó felületén. Egy negatívum: a hidat itt én a harmadoló pontok valamelyikébe helyeztem volna. Amúgy jó kis fotó ez.

    a_tesz: Nekem az tetszik az egészben, hogy a mobiltelefon kamerája képes volt elmosni a hátteret. Sanyi, én meg dobom ki a százezreket gépvázra, meg objektívekre! Hát most akkor rózsaszín a hajam, vagy narancssárga, vagy rózsaszín? De most komolyan meg áll az ember esze, hogy hol tart ma már a tudomány. Szerkesztés szempontjából lehetne tippeket adni, hogy ne így hanem úgy fotózz legközelebb, de neked basszus egy mobil volt a kezedbe!!! Legközelebb majd állványra tedd, úgy szebb makró fotót fogsz csinálni vele. Komolyan nem vagyok magamnál...

    [B]j.bravo:[/B] Jéééééé kacsák!!!!! De édesek!!!! Mit mondhatnék még. Klisé lett ahogy az a nagykönyvben meg vala írva... Háp-háp-háp.

    Eastsider: figyelem a fotóidat és egyre jobban érlelődik bennem az elhatározás, hogy beiratkozom hozzád egy gyorstalpaló kurzusra, város és tájkép fotózásra. Tetszik ahogy a fényekkel bánsz. Ebben a képben a kanyarfények a legtutibbak, meg az ég színe a felhőfoszlányokkal. Esetleg a keresztbe belógó távvezetékeket ki lehetne retusálni, de ez csak az én véleményem. Amúgy szerintem ez nem sima klisé, egy ilyen kép elkészítéséhez legalább level 3-as szint (advanced user) szükséges... Mondhatnám update klisé...

    Dióhéjban ennyi. Üdv mindenkinek.

    OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

  • t_a_m_a_s

    őstag

    Gyors vasárnap esti "klisé" értékelés:

    Először is grat mindenkinek aki nevezett, jó sok kép érkezett, és az jó. Bár most egy csomó okosságot leszek kénytelen leírni :DD

    (#625) Mercutio_: Első nevezőként rendesen feladtad a leckét! Én is valami naplementéssel szerettem volna nevezni, de amikor megláttam ezt, egyből letettem róla... Nagyon klisé:) Szép színvilág, középre komponált horizont. Az az egy-két bója (vagymi) kicsit zavaró, de ez csak kukacoskodás.

    (#628) Ndruu: Amikor betetted a képed, baromira nem értettem, hisz nagyon messze van a klisétől. Aztán megadtad a magyarázatot a társtopikban, de azért meg kell, hogy dicsérjem, mivel baromira tetszik:)

    (#629) Cayman:
    Nekem jobban tetszene erőteljesebb háttérmosással, de ez nem a te hibád, egyszerűen ennyire futotta a kompakttól. Ez viszont többé nem kibúvó, a D50-el működni fog a dolog:) Maga a témád tényleg elcsépelt (tehát jókis klisé), ám az alsó nézőpont fotós szemre utal.

    (#633) ra\/asz: Végre egy képed, amit értek :C Jól elkapott nyári pillanatkép, szépen komponálva. Horizont a felső harmadban, fő téma az alsóban. A lánc és a hajó, valamint a kellemes színvilág nagyon feldobja a képet. A címadásról meg majd várjuk a helyes megfejtést:)

    (#635) Latitude: A te képednél is inkább a témát érzem klisének, mint a megvalósítást. Szépen, átlósan megkomponáltad a vízesést, a választott keret képeslap külsőt kölcsönöz a képnek. Elég szűk a vágás, tán valami nagyobb látószög és egy-két belógó faág, növény (mint előtér) dobott volna rajta kicsit, de ebben az elrendezésben is tetszetős.

    (#636) Kazimír: Nekem ez most nem annyira tetszik. Túl nagy részét foglalja el a képnek a híd, holott nem az a fő téma, és inkább elvesz mint hozzáad a képhez. Pedig a háttérben nagyon kellemesek a naplemente színei, és a vízen és szépen tükröződik az ég...

    (#637) a_tesz: Szintén kellemes, meleg színekkel ellátott kép, nem is gondoltam volna, hogy telefonnal készült. Jó a nézőpont, és egész tűrhetően mosott a háttér is, így kiemelkedik a fő téma.

    (#639) j.bravo:
    Na végre, hogy a topikgazda is alkotott:) Gyermekállatok az anyjukkal, jó kis téma, biztos siker, nagyon helyénvaló a fordulóban. A Vágás tökéletes, a fő téma az alsó-jobb oldali harmadban, az anyakacsa tekintetének is hagytál teret, az éles tartományt is jó belőtted. Szép lett, na.

    (#640) eastsider: Na erre képre gyúrok én is már rég óta, nagyon tetszetős! A jobb oldali sávba intézhettél volna még pár autót, hogy a piros és a fehér fénycsíkok egyensúlyban legyenek :DD :DD Viccet félretéve, nagyon szépet alkottál, benne van a naplemente mint klisé, de az autópálya a járművek lámpáinak fényeivel nagyon feldobja. Gratula, te vagy a forduló győztese! (tudom, hogy nincs ilyen, de ha lenne, te lennél)

    Holnap majd jól beletépünk...

  • Kazimír

    őstag

    (#625) Mercutio_
    Klisé, már-már túristafotó. :) A középre szerkesztést nem bántom, szerintem a fények és színek miatt itt ez adja magát. Újszerű? Nem biztos. Szép? Igen. :K
    Van még odahaza néhány kidolgozatlan alkonyi vízparti fotóm, remélem sikerül hasonló színeket előhoznom belőlük.

    (#628) Ndruu
    Ha eltévedtél, ha nem, jó kép, nem hagyom szó nélkül. :) Egyetlen tárgyból és az érdekes kék megvilágításból kihoztad amit lehetett. Azok ott átlátszó műanyag csövek a háttérben?
    A fehér keret nekem nem, másnak bizonyára igen. :)

    (#629) Cayman
    A téma egyik győztes képe, szerintem. :) Gratula!
    A reggeli(?) Nap is jó irányból süt, szép felületet ad a szirmoknak. A ferdének tűnő nézőpont (mely amúgy lehet, hogy teljesen vízszintes géptartással lett ilyen) máskor talán zavarna, most azonban nem.

    (#633) ra\/asz
    A vízparti klisé újabb megfogalmazása. Kívánkozik mögé a naplementés háttér. :) Kissé zavarja a szememet a kép felső harmadán látható íves vonalak sora. Először azt hittem, hogy a monitor szórakozik, de letöltés és nagyítás után már csak azt állíthatom biztosan, hogy az nem.

    (#634) t_a_m_a_s
    Inkább tájkép, mint városfotó, de ez legyen a legnagyobb baj. :) Szép éles, a színek rendben vannak, a tér szimmetriája még érdekes is, de a régi épületek közelebbről többet mutatnak. Klisének nagyon jó, hiszen rengetegen fotózhatják le innen ugyanezt a látványt.

    (#635) Latitude
    Az átlósan futó víz tetszik, igazán nagyon klisé még hosszabb záridővel lehetne, gondolom a gép korlátai nem tették lehetővé. Agyonszaturálva, keret nélkül azért ez is mehet falitapétának. :D

    (#637) a_tesz
    Egy darabig lehullott falevélnek néztem, kinagyítva már viszont ez egy magonc. :K Elég sok a zavaró elem a téma körül, a nagyobb fűszálak, levelek, a háttérben a barna folt. Ezek nélkül kellemes kis kép lenne, még telefonnal készítve is. :K

    (#639) j.bravo
    Latitude remekül megfogalmazott mindent, amit erről a képről mondani kell. :D Csatlakozom. :K :D

    (#640) eastsider
    Bevallom, még sosem próbáltam ilyen autóút melletti hosszú expós dolgot, de ezt látva elgondolkodtam, hogy talán mégis megéri a fáradságot. Elég lesz ennyi dicséretnek? :)

    Be köll fizetni, azt' jólvan...

  • eastsider

    nagyúr

    (#625) Mercutio_: végülis nemrossz! klisének nagyszerű! én azért kiegyenesítettem volna, illetve korábban mentem volna ki fotózni (vagy később) :) akkor még érdekesebb az ég:) igazából ez annyira klisé (balatoni vagyok így van 999 ilyen képem), hogy már túl. de ha ettől elvonatkoztatok, és kiegyenesítem, nagyon is tetszik :) én azért picit eltoltam volna valamerre a horizontot :B (felfelé) ez jutott eszembe: Arctic Monkeys - When the sun goes down :R

    (#628) Ndruu: olvastam a másik topikba, hogy a fényre küldted volna. Ennek ellenére nagyon tetszik a fotó :) ötletes a Led, elmehetne SE reklámfotónak! le a kalappal. nagyszerű, ötletes, kreatív :R csak így továbbí!

    (#629) Cayman: Nekem Ő is nagyon tetszik! a ferde szögből eső napsugarak, ahogy áthatolják a szirom vékonyka szerkezetét, áh olyan megindító hüpp hüpp :) :D tetszik, ahogy a háttérben lévő domb? keresztezi a virág ívét! ez adja meg az igazi pluszt :) na azért kicsit kisebb DOF nem ártott volna a képnek, de így is nagyon tetszik! látszik, a fent említett kereszt :) továbbá az élfény is érdekes hatást kelt :)
    wáá alig várom, hogy lőjj fel képeket a D50-el :) zavar a zaj, meg a pici DOF (tudom, tudom F8...) szóval hatalmas grat a képhez!

    (#633) ra\/asz: amit alapból észrevettem az a zaj, meg, hogy a jómunkásemberek elcseszték a falat, mert nem párhuzamos a horizonttal :( erről nem tehetsz. ettől függetlenül jó a kép :) képeslapra való (ellenben az enyémmel, az összes közül talán csak az enyém lóg ki :D )
    igazán sokat nem tudok mondani; tetszik az árnyék a tenger? felett, hogy jön oldalról egy vitorlás, az ásványvízes üveg még hozzáad a képhez, igazi turistás :D
    összességében eszméletlen jó kép. elgondolkoztatott :) köszönöm!

    (#634) t_a_m_a_s: a szememet kiveri az élesség. elveszek a képben :) eszméletlen a szimmetria :) figyelem a tömött sorokban haladó turistacsoportot, a hangyákként bóklászó embereket :) nem tudom hogy hívják a szobrokat, amikre lenézünk, amiért szégyellem is magam (gondolom római istenek?) de mintha egyikőjük lennénk, és néznék le a népre, a csodálatos Rómára. Vatikánra :) hatalmas grat a képhez. nagyon tetszik :) és irigy vagyok, mert ilyen helyeken járhatsz :)

    (#635) Latitude: tudod mit? kénytelen vagyok elnézni a képminőséget, s akármilyen ratyi vagyok, nekem tetszik! sőt el tudom képzelni egy Natgeoban :R tetszik, hogy átlósan metszi a képet a vízesés, afféle konkrét átlót kölcsönözve a keretbe foglalt kompozíciónak. tényleg jó lett volna még kicsit hosszabb expo. de gondolom ez volt a max a bridgenél. Neked is grat a képhez :)

    (#636) Kazimír: tudod mi jutott eszembe először? komolyan a STALKER vagy úgy amblokk mondjuk egy Chernobyl. tiszta elhagyatottság, ezer éve nem járt arra senki. tetszik a rozsdás híd, a víztükör, s a naplemente. a növények sziluettje. valahogy én is így komponáltam volna meg ezt a képet :R lehet, hogy emiatt, de a sorozat egyik kedvenc képe ez :R jó a színvilág is...
    az aljáról levágtam volna a belógó hídat? de amúgy "delightful exposure" :D :R

    (#637) a_tesz
    : tényleg kicsit sok a zavaró tényező, levelek sátor? a háttérben. tetszik a horizont harmadolása. picit nagyobb DOF kellett volna a kis magonc (kazimírtől csórtam a kifejeztést :D ) teljes élességéhez, bár akkor gondolom a szép háttérmosásnak is lőttek... de tényleg eszméletlen a technika. gondolom valami hasonlót tudhat a K800-am is... minek ide DSLR :DDD végülis kellemes meleg képecske, bár én kicsit fentebbről fogtam volna meg a témát :)

    (#639) j.bravo: de kis édesek :R szép az élvény, meg a tollfény, strobist info? :DDD a pózer kacsamama hogy bevágta a legelőnyösebb oldalát (profilját) kellemes képecske :) még bokeh is van a vízen :R érdekes hatást kelt a DOF-on kívüli terület, mintha ott fölfelé menne a víz, afféle vízesés feeling :) nekem ez tetszik a képben, meg a tollfény :D

  • ra\/asz

    csendes tag

    Mercutio_

    jómagam is nagyon kedvelem az élénk színeket, a szaturált képeket.. ez is ilyen..
    eastsider fényre beadott képe mellé a te képed is menne a szobám falára..
    egyetlen hibát találok ezen a képen, ami már előző értékelésben is elhangzott, h középen van a horizont.. azt is említették, h ez nem mindig hiba
    a fotózás elején vagyok még nagyon, ezért ezt nem érzem zavarónak.
    a képeden sem érzem, hogy rossz lenne.. klassz kép, szép az átmenet. congratulacion

    t_a_m_a_s

    nagyon komoly a nézőpont, így nem mondanám klisének ezt a képet.. ha lentről fotoztad volna, akkor igen
    (bár ahogy olvasom az értékeléseket, sokan fotozhatják innen is.. akkor ez az expert klisé, mert lentről gondolom többen lőnek, mert onnan egyszerűbb?)
    ha nagyon bele akarnék kötni valamibe, az az lenne, hogy a kép alján középen belelóg egy oszlop vagy micsoda.. de nem olyan családból származok én.
    (talán elhangzott, kicsit többet hagyhattál volna az égből)
    tetszenek az ívek, különleges a nézőpont, igen hatásos képet készítettél, gratula

    Latitude

    klassz vízeséses kép (igaz egy mezítelen indiáner lányt el tudnék képzelni, amint reszelgeti a bőrkeményedést a sarkáról, vagy gyantázza a lábszárát)
    amúgy ez a kép is elférne a kecómban.. mondjuk az előszoba falra felraknám..
    a vágás lehet, hogy tényleg kicsit szűk.. a keret mindenesetre jót tesz neki.. megy a pont, nem is egy ***

    eastsider

    remek kép, jót tesz neki a naplemente.. meg az a kanyar. ügyes!

    Ndruu
    szép, jó reklámkép

    addig nyújtózkodj, ameddig van bőr a képeden -- http://picasaweb.google.hu/reeveesz

  • t_a_m_a_s

    őstag

    Sajnos nincs sok időm "alkotni", úgyhogy feltúrtam az archívot, nehogy eastsider kolléga egyedül maradjon ;)

    egyforma:

    Holnap majd jól beletépünk...

Új hozzászólás Aktív témák