Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • a_tesz

    Korrektor

    bár csak passzívan figyeltem a topicot, azért bepróbálkoznék egy képpel, bár se profi cuccom nincs, nem is mai a képem :B, és még a fotóbolthoz se értek igazán, de a sok figyelemfelkeltés a másik topicban meghozta a kedvem :)

    az én képem Nincs témában:

    800x600

    eredeti méret 1632x1224

    ha számítok, a szavazatom a következő heti témára az idő

    スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

  • a_tesz

    Korrektor

    hát erősen gondolkoztam, hogy betegyem-e ezt a képet, mert se időm nem nagyon volt, se az ötletemet nem tudtam megvalósítani, úgyhogy csak afféle mentő ötletként... sajnos még lehetne dolgozni rajta :B

    Címet is találtam ki: Mennyi idő még? - Rengeteg...

    600x592

    eredeti - 1632x1224

    a következő témára szavazatom: csend

    スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

  • a_tesz

    Korrektor

    bocsánat, a múlt héten a véleményezésre már végképp nem volt időm :B a technikai oldalához nem annyira értek

    #40 E-scapegoat: tetszik a kép, jó ez a beállítás hogy egy pontból jön minden, meg a régies hatás sem lett túlzott szerintem.

    #41 j.bravo: ebben az tetszik, hogy elvonatkoztattál az általános sablondolgoktól, úgyértem ami mindenkinek eszébejutna az időről, hogy koros dolgok meg akármi.

    #42 Szten Márs: hát ez jó gondolkozós kép lett,magyarázattal együtt elég jól működik, de talán egy kicsit tényleg túl sokat kell gondolkozni rajta.

    #43 Brian_RL: a hangulata jó a képnek, én legalábbis elmerengtem rajta kicsit. esetleg még talán annyit lehetett volna vele csinálni, hogy a két oldalsó órának az a része, ami mögött csak a fekete háttér van, lehetett volna talán egy árnyalatnyival jobban látható, de ez szigorúan magánvélemény :)

    #44 sztyui2: ez a régi-modern párhuzam jó, az elrendezés se rossz, én is hasonló témában gondolkoztam először, de még annyira se sikerült témát találni, mint ahhoz amit végül beküldtem.

    #45 MrBean55: hú, kicsit megszédültem a kép nézése közben :) gondolom van még pár variációd erre az órára :) nem tudom, esetleg ha kicsit ps irányba indulsz el az utómunkálatoknál, és a mutatókat kicsit jobban megtekered, a számlapot meg kicsit kevésbé... de azért így se rossz

    #47 Ndruu: tetszik a hangulata, az idő vasfoga rendesen megrágta a házat, meg a régies tábla, az ezeréves villanyvezetéktartók, összeáll egy egésszé.

    #49 Bubanc: a te képed is tetszik, jó ötlet volt összehozni az évgyűrűket meg az óra számlapját, csak egy picit nekem a szöge fura, mintha nem lenne azonos a két perspektíva :B

    スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

  • a_tesz

    Korrektor

    látszik, hogy én nem erre a témára szavaztam :D de azért megpróbáltam valamit alkotni. a kép címe: elfeledett forma... asszem ez az első kép, ami tudatosan lett beállítva, gondolom sugárzik is róla a sok amatőr hiba :D én nem tudom mi van velem, még eddig egy képem se sugárzott vidámságot...

    800x600, 95 kB

    eredeti: 1632x1224, 325 kB

    szavazatom a jövő heti témára: fény

    [ Szerkesztve ]

    スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

  • a_tesz

    Korrektor

    nézzük a benyomásaimat:

    (#60) MrBean55: szerintem jó az ötlet, és a formákkal sincsen gond, sőt :) nekem tetszik. a gépet meg már szerencse, hogy lecserélted :)

    (#61) priusz: a kép címét nem értem, maga a kép viszont tetszik, talán csak a már említett zajos bal oldal nem kéne.

    (#62) E-scapegoat: amennyire tetszett a múltkori kép, annyira nem tetszik ez, de sajnos nem tudom megmagyarázni, miért. talán ugyanez egy női árnyékkal, mondjuk nyaktól térdig :)

    (#63) norbre: nagyon jól eltaláltad, hogy épp csak sejlik a körvonal, és hogy ilyen elgondolkozós, hogy mi is lehet ez. nekem ez is tetszik

    (#64) Cassidey: ránézésre süt róla a profizmus, de nekem talán egy kicsit túl steril az egész...

    (#66) j.bravo: mindig olyan jó ötleteid vannak, nekem ez most is nagyon tetszik, megvalósítással együtt.

    (#68) sztyui2: elég lassan állt össze nálam ez a kép, mostanra viszont tetszik, annak ellenére, hogy elég minimál és mondhatni hétköznapi a téma, valahogy mégis olyan gondolkodós, a szín meg még csak ráerősít

    (#69) Bubanc: na, ha sztyui2-é gondolkozós kép, akkor erre nem is tudok mit mondani :) viszont nagyon tetszik, kicsit elvont és össze nem illő színvilág, meg homály, az embernek fogalma sincs hogy mi ez, csak azt tudja hogy betyár jól néz ki

    (#70) Szten Márs: ez is egy jól megmunkált kép, és ráadásul fogalmam sincs, mit ábrázolhat, de nincs olyan része, amibe bele tudnék kötni laikus szemmel.

    (#72) Batka72: az ötlet jó, hogy ilyen belelátós képet akartál csinálni, de ahogy már a többiek is mondták, kár hogy nem tudtad kicsit elforgatni, hogy a világos víz kiemelte volna, ez sajnos nehézzé teszi felfogni a képet. szerintem lesz még jobb is, szóval fel ne add :)

    (#73) grabber: maga a kép tetszik, egy aprócska bajom van vele, hogy a forma kb rengetegedjére jutna eszembe róla, ezer másra hamarabb gondolnék belőle. persze ebben az is benne van, hogy máshogy működünk, nem egyformán asszociálnak az emberek dolgokra.

    (#74) Ndruu: a képed, ha a pohat szántad volna a témának, az egekig felmagasztalnám :) így, hogy elárultad, hogy az üveg lett volna az, valahogy nem értem. és egyetértek MrBean55-tel, a jobb felső tényleg jobb lett volna a hatosból, azon rajta van az egész üveg, és így hangsúlyosabb, hiába van előtte a pohár.

    persze ezekkel a véleményekkel nem kötelező egyetérteni, de én így gondolom ahogy leírtam :)

    スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

  • a_tesz

    Korrektor

    ez lenne a heti képem, nem akartam címmel elrontani, kicsit talán sablonos, de:

    640x480 - 137kB

    eredetit most nem linkelek, mert ez a kép maga az eredeti :B mint látszik az exifből, bő három éves kép, de utolsó hét van a suliból, hajtás ezerrel, örülök hogy ezt a képet megleltem a vinyómon, nem hogy most még fotózgassak :( . jövő héttől máshogy lesz!

    jövő heti témaszavazatom: "régen és most"

    スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

  • a_tesz

    Korrektor

    véleményeim:

    (#93) Batka72: tetszik az ötleted, meg a kép is jól sikerült, egy pici bajom lenne vele, hogy a bal oldalán talán nagyon sok az üresség, vághattál volna le belőle.

    (#94) Szten Márs: egy jó kis elmerengős kép, átjön a hangulata, és jól kapcsolódik a témához is.

    (#95) Allien: jó a fények játéka, és nem tudom eldönteni, hogy lenne a jobb, így vagy középre rendezve, szóval nekem mindenképpen tetszik

    (#96) Ndruu: asszem ez az a kép, amivel nem lehetett mellélőni :) így aztán én sem találok fogást rajta, minden egyszerűsége ellenére bejön.

    (#97) MrBean55: asszem előttem már elmondták amit én is gondolok, az alagút sötétítve jobb, ezen kívül viszont jó kép ez is

    (#98) Bubanc: szeretem az ilyen fényírós képeket, nyáron mi is sok hasonlót csináltunk, talán csak az a kis bónuszfénycsík nem kellene a jobb szélére :)

    (#100) zsiga667: én másokkal ellentétben már láttam így a Lánchidat :DDD de félretéve a tréfát, jó az ötlet, és tetszik a képen, hogy csak így "körülírja" a konkrét témát, a fény témakörbe viszont abszolút belevág.

    (#102) j.bravo: a szokásos kettősség (most épp az izzó vs gyertya) itt is megvan, lassan már ez lesz a védjegyed :) érdekes a technika amivel csináltad, és jó is lett.

    スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

  • a_tesz

    Korrektor

    a heti képem csend témában, cím nélkül

    600x800 - 103kB

    eredeti kép - 1632x1224 - 336kB

    jövő heti témára a szavazatom: út

    スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

  • a_tesz

    Korrektor

    véleményezek :)

    #111 E-scapegoat: hát, ez így elsőre elég kemény kép (meg másodikra is:) ), és durván rá is erősít a fekete-fehér képen a piros vér. elég egyedi kép, de rosszat igazából nem tudok mondani róla, még akár tetszik is, bár azért a szobám falára nem tenném ki :D

    #114 Ndruu: nekem bejön az ötlet és a kivitelezés is, főleg a recés fekete széle, de a kép többi része is hozza a témát.

    #115 Batka72: ez egyszerűen zseniális, a fények, az üres lemez, a toll mint lemezjátszótű, nagyon ott van, gratula :)

    #117 priusz: az ötletbe itt se lehet belekötni, a házakat meg elég nagy munka lett volna utólag lephotoshopolni :)

    #120 Bubanc: elég kifejező kép, azt hiszem elsőre nekem is valami hasonló ugrott be, és ezért is gondolkoztam még, mert gondoltam hogy lesz még ilyen témájú kép (bár többre számítottam)

    #121 Allien: szinte akkora a csend, hogy hallom, ahogy megrezzen egy száraz falevél, de a szelektív fekete-fehéret nem értem hogy mért pont így csináltad, ettől függetlenül jó ránézni a képre.

    #122 MrBean55: bevallom, amíg a magyarázatot nem olvastam hozzá, nem nagyon jutott eszembe erről a csend, úgy azonban már érthető és még tetszik is, még ha kicsit egyszerű is a téma :)

    #125 j.bravo: ezen a képen jó sokat gondolkoztam, bele is magyaráztam jól, hogy "csend volt (ugye behegedt szájjal macerás hangoskodni), csend van (épp nem sült még el a pisztoly), csend lesz (mert már emberünk több zajt ha akarna se tudna csinálni)". ezért aztán végül meg is tetszett

    és még hozzátennék általánosságban annyit, hogy ez már ha jól számoltam, a negyedik téma volt, és szerencsére még csak hasonló képek sem születtek, szerintem ez nagyon jól mutatja, mennyire sokféleképpen gondolkozunk és mennyi olyan dolog van, ami az egyikőnknek tök természetes, a másiknak meg sosem jutna eszébe. szóval csak így tovább, és örülök hogy én is részt vehetek benne :)

    [ Szerkesztve ]

    スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

  • a_tesz

    Korrektor

    két hét kihagyás után ismét jelentkezem.

    most úgy érzem, címet is kell adjak a képnek: "Csúszik az út"

    800x600, 68kB

    eredeti, 1632x1224, 429kB

    szavazatom: kapcsolat

    スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

  • a_tesz

    Korrektor

    no akkor a véleményem:

    #172 Szten Márs: bejön a kép hangulata, először egy kicsit soknak éreztem az autók homályosságát, majdnem azt mondtam volna hogy egy eleve rossz fotó, elrontott fókusszal, de ahogy nézegettem, úgy alakult ki bennem a vélemény, hogy ez így pont jó.

    #173 johnjohn: nagyon jól elkapott pillanat, én az ilyen fotókat szeretem igazán, a kisautó meg fokozza a témát, esetleg a széléből lehetett volna valamennyit levágni.

    #174 Cassidey: nagyon szépek a színek, és a kép is beleillik a témába, egy hosszú út során készülhetett a kép, legalábbis nekem ezt sugallja.

    #175 Ndruu: tőled színes képet sose fogunk látni? :) mondjuk ehhez a törött kilométerkőhöz passzol, nagyon jó a hangulata a képnek, annak ellenére, hogy nem vonatkoztattál el, mégis egy nem hagyományos képet lőttél. nekem nagyon bejön az elhelyezés is, de azért megnézném színesben is :)

    #176 MrBean55: először nem is tudtam, mit látok a képen, mondtam is magamban, milyen üstökös az, ami maga előtt tolja a füstjét, aztán nagy sokára leesett, hogy ez egy csillagszóró :) biztos sokat próbálkoztál vele, szerintem egy kicsit rövidebb záridő jobb lett volna, de nem tudom, lehetett-e volna egyáltalán rövidebbet választani, meg akkor gondolom nem látszanának ennyire szépen a reszelékek nyomai

    #177 Batka72: nagyon szép kép, valahogy az autókat kellett volna kiszerkeszteni, mondjuk a kerítésen végigfutó bozótot továbbvinni, szerintem ennyi ps belefért volna. máskülönben kellemes a szemnek nagyon

    #179 grabber: kár, hogy nem volt időd megdolgozni a képet, de olyan szempontból viszont jó, hogy nagyon jól mutatja, hogy az ötlet sokszor többet ér mint a legdrágább technika :)

    #180 Bubanc: szép képek, de ahogy láttam, nem én voltam az egyetlen, akiben kérdés fogalmazódott meg velük kapcsolatban :)

    #182 Allien: nem tudok mibe belekötni, tetszik az elrendezés, ahogy az út végén ott a templom, nagyon jó.

    スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

  • a_tesz

    Korrektor

    nem maradok ki :) erre a hétre egy régebbi képet választottam, bár az időjárás lehetővé tette volna a fotózást, de ezt nem sikerült felülmúlnom. címen gondolkoztam, talán a "kék Tisza" lehetne, és akkor egyből egy szép nagy képzavarral rontom a megítélését...

    800x600, 91kB

    és halkan csak ideteszem, hogy miből is készült, bár látom ez a hagyomány rajtam kívül már nem jellemző, 1632x1224,365 kB

    スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

  • a_tesz

    Korrektor

    akkor még ha beleférek, az én képemet idetenném. címe is lenne, A gyarló ember (és itt az ember mint emberiség értendő)

    600x800, 239kB

    tegnapelőtt kivételesen gyönyörű idő volt, de egész nap nem értem rá fényképezni, tegnap lett volna időm, hát szakadt az eső. ma kicsit jobb idő lett, hát felkerekedtem, de akkora sár volt mindenhol ahol nincs épített út, hogy az eredetileg kiszemelt helyet meg se tudtam közelíteni, úgyhogy csak ennyire futotta sajnos

    スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

  • a_tesz

    Korrektor

    akkor ezek szerint beférek a héten :)

    a képem címe: apró erdő

    800x600, 200kB

    スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

  • a_tesz

    Korrektor

    kicsit elcsúsztam a véleményezésekkel mostanában, próbálok azért nem kimaradni semmiből :)

    #256 Kazimír: nagyon jó a kép, a sok félős egyforintos hogy menekül az ojrótól, és a kép címe is találó (sajnos... de ebbe ne menjünk bele). a vágás is jó, az ötlet is, minden :)

    #259 MrBean55: jó kép, el lehet merengeni a történelmünkön, tetszik az ötlet, és én se csináltam volna másképp semmit :)

    #260 Szten Márs: kicsit talán univerzális a képed, nem annyira adja magát a téma elsőre (nekem legalábbis), de nézegettem bőszen, aztán talán leesett, az apró emberek a hatalmas felhő előtt? :B azt hiszem, erre mondják hogy sejtelmes :) viszont az tetszik, hogy nem a csilingelő aprópénzt, mint kézenfekvő megoldást választottad

    #262 TexT-BoY: amit nekem is mindig elmondanak, hogy figyeljek kicsit jobban a háttérre, az szerintem ide is érvényes, meg talán szerintem a fókusznak kicsit közelebb kéne lennie, ezek amik most hirtelen szemet szúrtak. de azért ne add fel, én minden körben hasonló cipőben járok, de remélem azért már lassan meg fog látszani a képeimen a sok jó tanács, amit itt kaptam

    #263 Cassidey: amennyire nem szokott néhány képed tetszeni, ez most annyira tetszik :) jó a szög, ahogy a sok vonal odavonzza a tekintetet a témára, és úgy az egész kép összhatása is kellemes, jó ránézni :)

    #264 j.bravo: a címet hozza végülis, a technikával sincs gond, én annyit csináltam volna még, hogy az oszlopok között egy kicsi helyen látszik a háttér, na azt valahogy úgy rendeztem volna hogy ne látsszon :)

    #268 Ndruu: elég jól elkapott kép ez, és itt most csakazértis ellenkeznék Szten véleményével, pedig próbáltam kerülni a más által befolyásolást. szerintem még ha nem is tudatos, igenis jó lett, hogy az az érme kicsit bemozdult, van így némi mozgása a képnek, mintha épp most dobták volna a markába, nem tudom hogy tudatos-e vagy véletlen, de pont így jó, így kell lennie :)

    スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

  • a_tesz

    Korrektor

    végre egy téma amiben megint sikerült alkotnom :)

    ez lenne a képem:

    800x600, 118kB

    スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

  • a_tesz

    Korrektor

    csak sikerült elkészülni a fordulóra, íme a képeim, még mindig mobillal sajnos...

    [link]

    [link]

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

  • a_tesz

    Korrektor

    ezen a héten csak sikerült egy képpel előállnom. sajnos tavalyi alkotás, továbbra is telefon (már komolyan szégyellem magam miatta :D ), és az utómunkával is meggyűlt a bajom, de azért hátha nem lett annyira rossz :)

    スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

  • a_tesz

    Korrektor

    végre egy forduló, ahova nekem is sikerül képet beraknom. a kép még áprilisban készült, telefonnal még mindig :S címe? hát, adjatok neki ti :)

    600x800 - 238 kB

    [ Szerkesztve ]

    スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

Új hozzászólás Aktív témák