Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • j.bravo

    addikt

    A topic szabályai a következőek:

    1) A PH!otóstopic célja, hogy egy-egy meghatározott témában fotókat készítsünk és azokat értékeljük.

    2) A játék két topicra van szedve. Jelen topic kizárólag a képeknek és a rájuk érkező véleményeknek van fenntartva. Minden más egyéb, beleértve a véleményekre való bármilyen reagálást, az aktuális vagy leendő témáról/témákról való beszélgetést, bárminemű egyéb csevegést, a társtopic témájába tartozik, az ilyen jellegű hozzászólásokat oda várjuk. A társtopic linkje: [link]

    3) A hagyományos fordulók heti ciklusokban működnek. Egy ilyen ciklus - ha csak nincs máshogy kiírva - szerda 23:00-tól következő szerda 23:00-ig tart. A forduló lezárásával egy időben kihírdetésre kerül az új téma, amelyre a következő szerda estig lehet képet feltölteni, témánként 1 db-ot.

    4) A heti ciklusokon kívül hosszabb lefutású témákat is szoktunk hírdetni, ezek szabályai általában eltérnek a heti fordulók szabályaitól. Ezekről bővebben az aktuális szolgálati közleményben lehet tájékozódni.

    5) Szétválasztjuk időben a képfeltöltést és a véleményezést. Minden fordulóban az előző fordulóra érkezett képeket lehet értékelni. Tesszük ezt azért, hogy például a Béla által szerdán feltöltött képre, Csaba által csütörtökön írt komment ne befolyásolja Dezsőt abban, hogy pénteken milyen képet töltsön fel. ( a nevek természetesen fiktívek). Ha valaki az aktuális ciklus témájára feltöltött képet kritizálja (melyre a feltöltés még nyitott), a hsz-ét töröltetjük. Bírjuk ki egy hétig!

    6) A ciklusok témájának kijelöléséért a játék mindenkori szervezői a felelősek. Ötleteket viszont bármikor örömmel látunk és várunk a társtopicba.

    7) Nincs pont- vagy hasonló verseny. A cél az agytekervényeink megtornáztatása, a látásmódunk, a kreativitásunk fejlesztése, tanulás egymástól. Ehhez azonban értékes visszacsatolásra van szükség, ezért mindenkinek, aki képet tölt fel, véleményeznie kell legalább 3 képet a többiekéből, építő jelleggel, informatív módon, amiből tanulságot lehet leszűrni. Fejtse ki, miért tetszik, vagy miért nem tetszik neki a kép, hogyan, mitől lehetne szerinte jobb, szebb, érdekesebb, elgondolkodtatóbb. Törekedni kell rá, hogy az addigi értékelésekből kimaradt vagy kevesebbet értékelt képek is figyelmet kapjanak, azokról is essen szó.
    Kerülni kell a "fikázást", a másik szándékos, vagy akaratlan megsértését, de a sértődést is: a kapott kritikát is igyekezzünk jóhiszeműen fogadni, feltételezni hogy a másik sértő szándék nélkül, pozitív szándékkal írt.

    8) A véleményben egyértelműen meg kell határozni, melyik feltöltött képekre reagálunk. (Ez általában az alkotó nevének megjelölésével történik, emellett a kép hsz-ának. sorszáma vagy linkje is szerepelhet.)

    9) Gyakorlati tudnivalók a feltöltendő képekkel kapcsolatban:
    A gyakorlatban (digitális fényképeim topik tapasztalatai) leghasználhatóbbnak bizonyult méretek alapján a képek rövidebbik oldal legyen legalább 400 pixel, hosszabbik oldala legfeljebb 1280 pixel. (extrém vágás, vagy panorámakép és hasonlók esetében lehet ettől eltérni). Legyen ez a normál méret. Mindenképpen kerüljön feltöltésre a kép normál méretben. Emellett természetesen egyéb méretekben is feltölthető, de jelölni kell, ha egy link nem a normál méretű képre mutat.

    10) A képeket link formájában helyezzük el a topikban. Thumbnail természetesen használható. Amennyiben thumbnailt használunk, annak hosszabbik oldala nem haladhatja meg a 350 pixelt.

    11) Törekedjünk arra, hogy olyan képeket küldjünk be a fordulókra, amiket még nem tettünk közzé a prohardveren. Amennyiben valaki úgy gondolja, hogy egy fordulóra pont egy olyan képe lenne tökéletes, amit már linkelt más topicban a prohardveren, fővesztés terhe nélkül beteheti, a lényeg, hogy ne csináljunk ebből rendszert, egy-két egyedi alkalommal viszont elnézhető. Ez vonatkozik a heti fordulókra és még sokkal inkább a hosszú lefutású fordulókra! Olyan képet viszont, amit jelen topicba már egyszer linkeltük, a játék későbbi fordulói során egyáltalán nem lehet felhasználni!

    [ Módosította: Viktor77 ]

    Whatever.

  • j.bravo

    addikt

    A nyitó, 0-dik ciklus témája - csak hogy elég elvontan kezdjünk, forogjanak az agyunk fogaskerekei - annyi, hogy "nincs".

    Nincs földrajzi helyhez, vagy évszakhoz kötve. Némi gondolkodás után biztosan tud mindenki olyan képet alkotni, amelynek a témája (akár egyéb téma mellett) közvetlen, gyengén közvetett vagy erősen közvetett, elvont módon az, hogy "nincs".

    Az alkotásokat 2008. november 18. kedd 23:59-ig várjuk.
    Az első, november 19-25-ig tartó ciklus témájára a javaslatokat a csevegős társtopikban még fel lehet dobni november 11. kedd estig. Kedd este vagy szerda (nov. 12.) reggel kihirdetésre kerülnek az alternatívák, melyek közül jelen topikban szavazás útján választunk november 12 és 18 között.

    Jó fényeket!

    Whatever.

  • Viszlát

    addikt

    Leszek én a bátor kezdő (meg úgy tűnik nem nagyon lesz időm a továbbiakban foglalkozni a témakörrel), kétszer is elolvastam a szabályokat, remélem nem tévesztek.

    Íme tehát a Nincs az én tálalásomban:

    [link]

    Nagy méretben (3,46 Mb)
    Eredeti (3,2 Mb)

    V

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • pisti

    őstag

    Tudom gagyi, de valahogy ez a téma nem indította be az agyam. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Szten Márs

    nagyúr

    No, akkor eheti képem:


    /1012 x 630 pixel @ 321 kB/

    Nagyobb méretben (keret nélkül):
    /1800 x 1205 pixel @ 1,41 MB/

    Igazán natúr eredeti nincs, tekintve, hogy a RAW-ból konvertálás is már aligha standard RAW előhívási paramétereket tartalmazott, de ha valakit valamiért mégis nagyon érdekelne, az szóljon mondjuk a megbeszélős társtopicban és akkor előhívom "defaultban" és felrakom.

    A témaszvazatom pedig:
    Idő.

    [ Szerkesztve ]

  • Ramius

    őstag

    Kiment a fejemből, hogy nem linkeltem még ide a képet. Íme:

    1024x768

    Eredeti méret (1,3 Mb - 2592x1944)

    [ Szerkesztve ]

    gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

  • sztyui2

    őstag

    Na csak sikerült két képet csinálnom a nincs témára, de megszívtam, mert csak egyet lehet berakni.
    Itt a végleges, amit a témára berakok:

    A másik ez lett volna, de ez sajnos nem érvényes:nincs2

    [ Szerkesztve ]

  • a_tesz

    Korrektor

    bár csak passzívan figyeltem a topicot, azért bepróbálkoznék egy képpel, bár se profi cuccom nincs, nem is mai a képem :B, és még a fotóbolthoz se értek igazán, de a sok figyelemfelkeltés a másik topicban meghozta a kedvem :)

    az én képem Nincs témában:

    800x600

    eredeti méret 1632x1224

    ha számítok, a szavazatom a következő heti témára az idő

    スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

  • tbs

    addikt


    [link]
    "idő"

    [OFF]Eredetihez képest: vízszintezés, WB a plafonra, szaturáció minuszba, kontraszt picit föl. RAWban készült, az exifet vki kinyelte (bocsánat), későbbre fixálom.

    CreatorTool K100D Ver 1.02
    ModifyDate 2006-01-01T09:57:31
    ExposureTime 1/15
    FNumber 35/10
    Expozíciós program 2
    ISOSpeedRatings 200

    [/OFF]

  • Allien

    veterán

    válasz sztyui2 #14 üzenetére

    Amikor töltöttem fel a képeimet, egyből kiszurtam, hogy valaki "közülünk" rakhatta ezt fel, mind a kettőt egyből kitaláltam, hogy ide készült. :DDD

    Sajna, a dslr nem volt épp kéznél, az ötleteimet meg nem tudtam véghez vinni, de ez mellékes. :P

    "Nincs kedved játszani egy kicsit?"
    Nincs kedved...?
    862 x 1024 pixel 804.97 KB

    normál méret 1216 x 1444 pixel (1.76 MPixels) 1.29 MB

    [ Szerkesztve ]

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • MrBean55

    aktív tag

    Témajavaslatom az 1. hétre: idő

    Az én képem a 0. hétre: "Sosemvolt-sosemlesz idő"

    Normál méret (522 KByte)

    Eredeti méret (1375 KByte)

    [ Szerkesztve ]

  • Cassidey

    senior tag

    "nincs" gól :)

    raw-jpg (Aperture)

    [link]

    + egy kicsit elszalltabb utomunka erdekessegkep (PS)

    [link]

  • gr_balu

    csendes tag

    Sziasztok!

    Csatlakoznék én is ha lehet, tetszik az ötlet :)

    A 0. hétre: nagyban

    [ Szerkesztve ]

    Work smart, not hard! :) http://www.flickr.com/photos/zbalu/

  • Bubanc

    aktív tag

    remélem nem én leszek az utolsó, bár eléggé kitoltam a beadást:)
    nem volt egyszerű téma...két kép maradt, és a vívódás, végül e mellett döntöttem:

    Eredeti méretben:[4272x2848 1,6MB]

    Szavazatom pedig: út

    AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

  • Szten Márs

    nagyúr

    Az első forduló ezennel lezárult, köszönjük a nagyszámú részvételt, részemről kifejezetten örülök, hogy ennyi embert megmozgatott a topic, és ennyi kép született :K Remélem ez a szám csak nőni fog.

    Mostantól lehet a(z előző - nulladik - ciklusban) feltöltött képeket értékelni, jelen topicban! (lsd: első hsz!)

    A következő ciklus témájára érkezett szavazatok:
    út: 1 szavazat
    idő: 6 szavazat

    Ennek értelmében a következő ciklus témája: "idő" Ezen témában a képeket november 19. szerda 00:00-tól november 25. kedd 23:59-ig várjuk.

    A rákövetkező ciklusra témajavaslatokat még várunk, részletek itt olvashatóak: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Szten Márs

    nagyúr

    No, akkor nézzünk néhány értékelést is. Fontos előljáróban megjegyezni, hogy nem érzem magam a hatalmas megmondóembernek, abszolút tévedhetetlennek és profinak a témában, ehhez mérten olvassátok a véleményeket.

    Viszlát:
    Ugye a másik topicban felhoztam, hogy általános témánál is elszabadulhat az ember képzelete és elrugaszkodhat a téma szó szerinti jelentésétől, nos, neked ezzel a képpel tökéletesen sikerült ezt megvalósítani. Kifejezetten örülök, hogy egy ilyen képpel indított a topic :K Bevallom, én is hasonló asszociációt akartam társítani a témához, máshogy kidolgozva, készült is pár "béta" kép, de technikailag nem voltak az igaziak, amikor pedig rájöttem, hogy hogy is kéne megvalósítani lemerült az aksim :W :DDD Hangulatos kis kép lett, nekem tetszik. (És igen, még példának is jó arra, hogy bizonyos képeknél igenis a főtéma középre szerkesztése a jó megoldás)

    Ndruu:
    Na, ezen a témán is gondolkodtam, de úgy döntöttem, hogy nem kezdek a metrón fényképezgetni. Mikor sikerült ilyen üres metrószerelvényt találnod? Akik esetleg ott voltak (gondolom a számunkra nem látható részén csak volt 1-2 ember, jól gondolom?) nem néztek furán? :D Egyébként baromi jól van kidolgozva a kép, a digitális fekete-fehér elég sok buktatót jelt magában, nagyon könnyű tónusszegény szürke-szürke képeket készíteni, de itt nagyon klasszak lettek a tónusok, pont kellően kemény az egész. Nagyon szép a kép geometriája is, nagyon kellemesen vezeti rengeteg féle vonal a szemet ugyanarra, az ülőhelyek vonala, a kapaszkodók vonala, az ablakok vonala, a padló vonala, a lámpák vonala. És igen, ez is egy kifejezetten hangulatos kép, szóval gratu hozzá :R

    norbre:
    Hát ez a kép kész :DDD Mit mondjak, azt hiszem a "nincs" szót a legégetőbb oldalánál fogtad meg :D Nekem kicsit olyan érzésem van, hogy túl sok az a jobb oldal, nem érzem azt, hogy fontos az a rész a képhez, lehetne onnan vágni, talán nem is keveset.

    sztyui2:
    Igggen! Jól kidolgozott fotó, tökéletesen a képhez illő minimál-kerettel, találó alapötlettel. Bár a szabályoknak megfelel a mérete, örültem volna, ha egy kicsit nagyobban teszed fel, de természetesen ez a kép értékéből nem von le semmit. A másik tényleg érvénytelen, szóval itt nem is véleményezném :) Ha ilyen történik hogy több képünk születik, akkor a többit a "Digitális Fényképeim" topicba dobjuk be, itt pedig elég egy utalás, hogy igen, csináltam másik képet is a témában, oda feltettem.

    a_tesz:
    Természetesen számít a szavazatod, hogy ne számítana :K Nagyon gyakori hiba fotózáskor, hogy az ember túl sok témát, önmagában is erős elemet helyez a képre, vagy/és ezek között nincs alá/felérendelés, kiemelés (amit általában az élességgel való játékkal lehet megejteni). Nem tud a szem megállapodni az egyiken, így cikázik a tekintet és nincs akkora hatása a témának. A te képedet rengeteget néztem, ízlelgettem, hogy mennyire esett bele ebbe a hibába vagy sem. Igazából az a nagy helyzet, hogy a rend hiánya így érzékeltethető, ezzel a szétszórtsággal, káosszal és érezhető is a hangulata, úgymond "átjön", így abszolúte nem mondhatom azt, hogy rossz lenne a megvalósítás - a témához illő. Ennek ellenére az én abszolút szubjektív ízlésvilágomnak talán egy kicsit sok ez, viszont tényleg csak kicsit - de ez már az én hibám nem a tiéd. :) Nagyon kiváncsi leszek a többiek véleményére mindenesetre a képedről.

    grabber:
    Kevésnek érzem a kontrasztot, gyengének a tónusokat. Ha visszafogottak akarunk lenni, akkor ezen lehet kicsit javítani, felpezsdíteni a képet. Ha nem vagyunk annyira visszafogottak, akkor keményen meg lehet bolondítani PS-ben a curvest, főleg negatív irányban, nem baj, ha bebuknak területek. Általában nem szeretem az olyan megoldást, hogy fekete-fehér a kép, de pár részletet meghagyunk színesnek, itt viszont jó ötlet volt a barna cseppek színesen hagyása. Arra figyelj, hogy a normál méretű képnek maximum 1024 pixel legyen a hosszabbik oldala, az első hsz szerint :R

    gr_balu:
    Szintén az a fránya digitális fekete-fehér. Nem hiába írtam fennt, hogy nehéz jó fekete-fehér képet összehozni digitális fényképezővel. Itt is tónusszegény lett a kép, a hajó alig üt el a talajtól, és egyáltalában, nincsenek igazán tónuskontrasztok. Az a helyzet, hogy most kirpróbáltam PS-ben, és ennél a képnél nehéz is ezen változtatni, valószínűleg a fények sem voltak ideálisak a kép készítésnél fekete-fehér képhez. (Valamelyest persze így is lehet rajta utómunkával javítani.) Mindenesetre ezért nagy kár. A kép felosztása tetszik, a csónak és az előtérben lévő fa elhelyezése is, viszont kifejezetten zavar a jobb alsó sarokban lévő szemétnek látszó izé a fa előtt.

    Bubanc:
    Szépen kidolgozott kép, egyetlen bajom van vele: most kénytelen leszek lemenni a boltba csokiért :O :D

    Ramius:
    Kis utómunkával itt is gatyába lehet rázni a színeket és a kontrasztot, ami azt illeti szerintem jól állna a képnek egy ilyen utómunka. A kromatikus aberrációról nyilván nem te tehetsz, és leszedni sem igazán lehetséges, ha ilyen mértékű, de ettől sajnos még feltűnik, és vonzza a szemet. Ami megzavarja a csendes, nyugodt hangulatot, amit a kép áraszt, az a villanyvezeték, ami átfut keresztben a képen. Ez is hasonló a CA-hoz: nem te tehetsz róla, és eltüntetni sem egyszerű dió, egy ilyen részletgazdag háttér előtt, de sajnos feltűnik.

    /Akinek a képéhez nem írtam semmit, az nem azt jelenti, hogy az a kép rossz lenne, csupán azt, hogy az agyam kapacitása így első körben eddig terjedt. Az esetleges helyesírási hibákért, és nyelvhelyességi borzalmakért felelősséget nem vállalok :DDD/

  • grabber

    addikt

    válasz Szten Márs #25 üzenetére

    Tudom a Ps-ben lehetett volna jobban csinálni,de remélem elnézitek nekem,mert az ötlet tegnap 8 óra körül jött.Ehhez meg kellett a PS,amit letöltöttem(ingyenesen ki lehet próbálni most)és utána nekiálltam.Most dolgoztam kb harmadjára PS-el,ezért még azt se tudom mi-hol-hogyan.Örültem,hogy sikerült a mélységélességet csökkenteni.Egy Fuji A400-al nehéz lenne.A sör helyett tea volt benne.Nem akartam kibontani a Drehert,mert vezetnem kellett.Üres bivaly viszont akadt éppen :) Eredeti kép
    A képméretezést tényleg elrontottam :U Remélem maradhat.

    Megpróbálom értékelni a képeket,hátha mások is nekiállnak majd.Még kezdő vagyok,ha esetleg olyat mondanék...,akkor nézzétek el vagy javítsatok ki.

    Viszlát:
    Leginkább a kompozíció tetszik.Bódék és a fák jól kiegyensúlyozzák a képett.Ha így lenne a kép,akkor kicsit balra dőlne a kompozíció,mivel a fa törzseknél nem lenne semmi.Viszont a falevelek és az elején a bokor(ami fekete-fehér képen már falevélnek látszik)már a tekintett újra középre vonzza.
    Kicsit elrugaszkodtál a témától,de én is hasonlón gondolkodtam,az ötletem is megvolt,csak nem sikerült megvalósítani.
    A fekete-fehér kép mindenképp jó választás és a kép is jobb(minőség).A legjobb benne,hogy a fő téma pont fehér,ami ilyen jellegű képen kitűnik.

    pisti:
    Amikor csak a kis képet néztem meg,akkor egyszerű semmi extra képként néztem rá.Teljes képet megnézve már,korántsem mondható el róla.Ekkor tűntek fel az RGB pontok,amire azt mondtam fura.De minél tovább nézzem,annál jobban gondolom,hogy ez a kép ÉL.Mintha mozogna és ez teszi érdekessé a képet.Már azt hiszem gif-be raktad fel,de nem ez jpg!

    Ndruu:
    Szokatlan.Így kezdeném.Mikor lát az ember üres metró szerelvényt?Nem sűrűn.Talán ezért tetszik annyira,más ötletem nincs.A keret is jól megy a képhez.

    Szten Márs:
    Eleinte gondolkoztam,miért kell oda a szivacs?Most már úgy gondolom,hogy miért lenne jó ha elvennénk?Kicsit elvonja a figyelmet a krétáról,így nem az lesz leginkább a középpontban.Másrészt a sötétítésben is részt vesz,így kicsit a padokra kerül a hangsúly.Ami a képben tetszik az a színvilág.Melegséget áraszt egy olyan helyről,amit nem sok ember kedvel.
    A képen a kréta nekem azt sugallja:Gyere fogj meg,még nem fejezted be!

    Ramius:
    Úgy érzem,mintha kicsit összecsaptad volna.A villanyvezeték ronda ott,talán kicsit nehéz lenne eltávolítani,de leglaább megpróbálnám eltüntetni(lehet,hogy nekem/nekem se menne).Nem tudok mit mondani róla.Nincs rajta semmi.Témánál vagyunk,de nincs semmi kiemelve vagy mondanivalója a képnek.Még azt se mondanám,hogy esetleg egy szép tájképp.

    norbre:
    Szuper.A témába illik,vicces és ötletes.A kép is jó,tetszik,hogy a téma ki van emelve egy kis fénnyel.

    sztyui2:
    Szerintem mindenkinek ez jutott először az eszébe,de rajtad kívül senki sem valósította meg.A témát jól kifejezted.Jobban nem tudtam volna megcsinálni és szerintem jó kép,bár nem tetszik.

    a_tesz:
    Te is igazából a pesszimista oldalát hoztad fel a témának.Nem is tudom,valaki tudod-e egyáltalán pozitívumot a nincs-re?talán Bubanc-é.Itt is a színes kép nem lenne jó,ha a témát akarjuk kifejezni,ha a képminőségre gondolunk.Az újság,jó hogy ott van az "ágyon"nem teszi üressé a képet.Mást nem tudok mondani.

    tbs:
    Az ötlet az tetszik.Én inkább úgy tudnám elképzelni,hogy üresek a poharak és itt au idő az indulásra.Kicsit melegebb színvilággal esetleg,nem ennyire modern helyen.

    Allien:
    Itt is nagyon jó az ötlet.A kép is tetszik.A kérdéssel kapcsolódva viszont(remélem ez lett volna az ötleted).hogy egy labdát a szájába rakni,vagy elé.Akkor már a kérdést se kéne nagyon feltenni,mert már a kép elmondaná.Mióta kaptunk egy kutyát,azóta rájuk már emberként tekintek.Nála értettem meg,hogy ugyan olyan érzéseik vannak,ugyan úgy képesek gondolkodni mint akár az ember és ugyan úgy törődni kell velük.

    Cassidey:
    Tudom milyen ha nincs gól(régóta focizom).Feszült a hangulat mindenki izgatott.Ezt sikerül visszaadni a képen is.Azzal,hogy jobbra eltoltad képet,látszik a feszültség,bal oldalt meg az izgalom.
    A 2. képen túl nagy a kontraszt különbség és egy-két helyen túl sötét.Túlságosan baloldalra vonzza a tekintetet a kép.

    gr_balu:
    hát,jó kép.Egyedi,szép környezetben van.Bennem kis hiányérzetet kell(víz),így jól illik a témához.Viszont kicsit olyan érzésem van,mintha a földet bámulnánk.Én egy picit feljebb emeltem volna a gépet.

    Bubanc:
    A kis képen nem is látszik,hogy mi ez.Viszont amikor meglátja az ember,akkor már is megkívánja.Aztán rájön,hogy nincs.Szerintem ötletes,jó az elrendezés és tetszik a fekete háttér.Talán más csokit választottam volna.

    Húú,elég sokáig tartott mire befejeztem

    [ Szerkesztve ]

  • Ndruu

    MODERÁTOR

    Profi véleményeket tőlem ne várjatok, nem vagyok még azon a szinten, de megpróbálom bővebben kifejteni a mondandóm.

    (#5) Viszlát: Elgondolkodtató, hogy vajon miért sétál lehajtott fejjel a lány. Lehet csak a leveleket nézte, ahogy összeroppannak a talpa alatt.
    A félrefújt levelek összegyűltek a jobb oldalon, ezek egy vonalat alkotnak ami szerintem jól vezeti a szemet. Valami ugyanakkor fura rajta, de aztán rájöttem hogy a nagy kocakóla felirat zavart be. Egyébként egy szép kép, ami többször is megtekinthető, lehet rajta gondolkodni is.

    (#7) pisti: Következő körben ha lesz időd, kedved és ötleted, akkor biztosan sikerül sokkal jobbat is alkotni. Ez is egy megközelítése a témának, egy makrónak meg is felel.
    CRT vagy régi laptop (XO) kijelző?

    (#10) Szten Márs: Fantasztikusan jók az árnyékok és a stílus amit ráapplikáltál. Nagyon illik a kép hangulatához, még a vignettálás is passzol. Egy picivel több krétapor is lehetett volna a kréta körül, de így is mutatja hogy használtaban volt.
    "Nincs tanítás" címet adtam magamban a képnek.

    (#11) Ramius: Láttam már korábban is a képet, akkor nem szóltam hozzá. Most megteszem. Nyilván ez valami tábor féle lehet, ahol gyerekek szoktak nyáron nyaralni. Ősz lévén ilyenkor senki nincs a táborban, ezért a "Nincs" témába elég jól belepasszol. Megvalósítás terén picit közelebb kellett volna menni, akkor a vezetéket is ki lehetett volna "kerülni". Ahogy a képen látom, az összes fa előtt meg el a vezeték, tehát ha közelebb megy az ember, akkor a vezeték vagy kiesik a látószögből, vagy ha bele is kerül a képbe, akkor egy utólagos vágással könnyen eltávolítható. Az aljából így is lehetett volna vágni.
    A téma egyébként jó.

    (#12) norbre: Az első postolt kép amin nevettem. :) A "nincs" témát a vidámabb oldaláról sikerült megközelíteni. Szerintem a jobb oldal is maradhat, nem szükséges levágni. Nem tudok mást hozzáfűzni, jó kép lett.

    (#14) sztyui2: Égető probléma, amikor az ember ilyen helyzetbe kerül, de sajnos előfordul. Nem mondom hogy jól elkapott pillanat, de jól kitaláltad a kompozíciót (még ha a háttér utólagosan is lett kiszerkesztve). Gratulálok!

    (#15) a_tesz: Kígyózik a szemem balról jobbra, fentről lefelé. Sok rajta a látnivaló.
    Viszont megvan a hangulata, átjön, ezért mondom rá azt, hogy jó kép lett. Ha esetleg újra ott jársz, akkor a bal oldali ajtókeretet is vedd bele a képbe, vagy próbáld meg valamelyik apróbb tárgyat megörökíteni.

    (#16) tbs: A képeid hangulata és színvilága mindig is nagyon tetszett.
    Hangulatos képecske. Gratulálok!
    WB-t hogy lehet utólag állítani?

    (#17) Allien: Nagyon jó helyre került a kutyus feje. Aranyos kép.
    Picit szűknek találom a vágást, de nem zavaró.

    (#18) grabber: Azt is mondhatnám tipikus, de nem mondom mert akkor a sörimádók megsértődnek. :D A pénzhez hasonlóan ez is égető probléma tud lenni, amikor nincs belőle több. Az utolsó cseppeket pedig ki kell élvezni. Ötletes az FF és színes részek együttes alkalmazása. Az árnyékok szép lágyak, mivel világítottál?

    (#19) MrBean55: A mutatók szimmetriája tetszik. Viszont még nem sikerült összekapcsolnom a fejemben a témát és a képet.

    (#20) Cassidey: Nézem, nézem és nem találok rajta semmi zavarót. Ezek szerint nem csak a babafotózáshoz, hanem a sportfotózáshoz is értesz. Szépen elkapott pillanat.
    Az utómunkás valamiért jobban bejön. ;) Vízszintezésnél én a hátsó élekhez viszonyítva igazítottam volna, de így mintha dinamikusabb lenne a kép.

    (#21) gr_balu: Nem tudok mit hozzáfűzni. Eltalát kép, tetszik a megvalósítás is. Gratulálok!

    (#22) Bubanc: Amikor elfogy a csoki, az nálam nagyobb probléma, mint amikor elfogy a sör. A csokit jobban szeretem. Minimális világosítással nálam szebb a kép, de ez lehet a monitorom beállítása miatt. Egyébként eltalált kép, gratulálok!

    ──────────────────────────────────────────────────────────
    Ezen felül gratulálok mindenkinek, örülök hogy ennyien kreatívkodtak a héten. Nagyon jó kis topik lesz ez. Tényleg nem hiányzik a versengés, így is jó a hangulat. Következő hétre is sok sikert mindenkinek.
    ──────────────────────────────────────────────────────────

    További jó kreatívkodást.;)
    Köszönöm a véleményeket. :R

    [ Szerkesztve ]

    Harrrr!!!!

  • johnjohn

    addikt

    Nekem három kép jött be igazán, nem akarnám őket külön elemezni, mert már előttem megtették, és nagyrészt azonos a tetszés oka.
    Tehát Nekem : Ndruu--Szten-- és Gr Balu képe volt az igazán befutó.Nem tudnék választani közülük. :R
    Sajnos mostanában nem voltam fotózásra hangolódva különböző gondok miatt, azt az egy sütis képet leszámítva szinte elő sem vettem a gépet. Talán a következő fordulóban.
    Minden résztvevőnek maximális elismerésem a kreativitásért. :C

  • Cassidey

    senior tag

    Ndruu: szuper kep, szerencsesen elkaptad az ures kocsit. Lehet erdemes lenne megnezni az ff-t kicsit kontrasztosabban is, lehet bebukna par reszlet, de lenne egy hangulata. :)

    Szten: jo a dof, a vignette, szeretem az ilyeneket :)

    norbre: a kedvencem!! kreativ voltal, a te keped valtotta ki a legnagyobb hatast bennem, szuper. remek pelda ez a kep arra, hogy ez a jatek nem a technikarol szol, ezt a kepet megcsinalhatod telefonnal is, akkor is ut :)

    sztyui: ez olyan stockfotos lett szerintem :) vedd boknak.

    Nem irtam minden kepre, ezert bocsi, de tenyleg van amihez nem tudok mit hozzafuzni, majd a kovetkezo forduloban igyekszem tobb ertekelest is osszehozni.:)

    [ Szerkesztve ]

  • norbre

    tag

    igyekszem őszinte véleményeket megfogalmazni és én is ezt várom el másoktól mert azt gondolom így tudunk fejlődni, remélem senkit nem bántok meg vele ha esetleg nyers vagyok, nem ez a célom.. elsősorban azt próbáltam figyelni hogy a kép cím ismerete nélkül milyen érzést váltana ki belőlem..

    Viszlát: ha nem nézném a címet nem jutna eszembe a képről a nincs fogalma, de ettől függetlenül ahogy más is mondta olyan kép, amin el lehet merengeni. A reklámoknak (is) jót tett a fekete/fehér.

    Pisti: az első gondolatom az volt hogy helykitöltésnek megfelel, de igazából ennyi :) viszont nagyban nézegettem egy ideig és innen gyakorlatilag egész jó a megközelítés.. merthogy ha távolról nézed látod a feliratot.. de közelebbről csak képpontokat látsz és a felirat gyakorlatilag nincs is :) megkockáztatom hogy nem innen indítottad a képet de én belelátom :):)

    Ndruu: szép en kivitelezett kép, de az első benyomásom itt sem a "nincs" volt hanem inkább az "üres"

    Szten Márs: tetszik a téma is a kompozíció és a kivitelezés is.. első benyomásom a "nincs óra", uh egész jól eltalált kép szerintem..

    Ramius: sajnálom de nekem ez inkább kép kategória mint fotó, nem látok benne túl sok koncepciót, az ég és a villanyvezeték is ront a dolgon.. igazából nem indít el bennem semmit :( bocsi

    Sztyui: jól kivitelezett kép, egy bank reklámplakátja is lehetne :) (a "tojásos" képet is érdemes lenne kidolgozni de a témához ez jobban passzol szerintem) :)

    a_tesz: szociofotónak mondanám ha lenne ember is a képen, de így is tetszik.. jók a fények és az ágyon heverő könyv/újság elgondolkoztatott hogy vajon ki olvasgat ilyen helyen, kik járnak ide, miért van ilyen állapotban stb.. tetszi ka kép de itt sem érzem a "nincs"-et :(

    tbs: az első gondolatom itt is inkább az "üres".. kicsit zavaró hogy a szemben ülő alak "benne van" a pohárban és belemosolyog a képünkbe, és nem tudok attól elvonatkoztatni hogy azért teszi ezt mert tudja hogy te éppen ezt a témát valósítod meg :) persze lehet hogy most Fraud ebből messzemnő következtetéseket vonna le rám nézve :)

    Allien: tetszik a kép, nagyon jól van megkomponálva, jó helyen az élesség, nincs bemozdulva a fej és külön tetszik (nem tudom tudatos volt-e) hogy a padló mintája nem elvágólag van.
    egy apró negatívum hogy elsőre nekem inkább a "gyerünk már" vagy "na mi van" érzés ugrik be :)

    grabber: "átjött" a nincs fogalma :) bár általában nem szeretem ezt a megoldást de itt tetszik a szelektív szín alkalmazása a ff képen.. talán a fény máshová helyezésével még játszanék de ettől függetlenül jó ötlet

    MrBean55: jó ötlet hiszen olyan idő amit az óra mutat nincs :) de elsőre mégis az idő jut eszembe :)

    Cassidey: sajnos itt eléggé bogarásznom kellett hogy észrevegyem a gól nem meglétét, sajnos a téma kicsit elveszik a képen.. sokminden eszembe jut róla de a "nincs" nagyon hátul van ezen a listán :( sajnálom..

    gr_balu: egyetértek egy korábbi véleménnyel, miszerint kicsit egybeolvadnak a képi elemek.. az már az én hibám hogy van egy kicsit hasonló képem aminek én a vágyódás címet adtam, és hirtelen nehezen tudok attól a benyomástól elvonatkoztatni :):)

    Bubanc: ez is egy elég jól sikerült, jól kitalált és jól megkomponált kép.. jók a fények, jó a beállítás.. és átérzem hogy nincs :):)

    részemről köszi az eddigi véleményeket is és örülök hogy vannak még gondolkodó, gondolkodni vágyó emberek :) remélem hasznos tudtam lenni, mindenkinek további jó agytekerést :)

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    válasz Ndruu #27 üzenetére

    Ndruu #27: >még nem sikerült összekapcsolnom a fejemben a témát és a képet

    Pedig a cím szerintem segít, pl. norbre is kitalálta. :)

    norbre #30: >elsőre mégis az idő jut eszembe

    Az nem baj ha másodikra odajön a "nincs" vagy a "lehetetlen" is ... :)
    Először biztos a képet nézted, nem a címet.

    ----------

    Általánosan szeretném javasolni hogy adjunk címet a képnek azért hogy segítsünk a nézőknek a kép megértésésében, abban hogy a szerző merrefelé is gondolkodik a témakörön belül. Nekem néhány cím nélküli képnél többféle elképzelésem is akadt arról hogy mi lehet "nincs" a képen, és lehet hogy ez mind különbözött az alkotó elképzelésétől, mert a nem létező cím nem vezette a gondolataimat semerre, a témakör egy kicsit bő volt ... Néhány képnél szinte semmilyen vagy csak nagyon erőltetett elképzelésem volt a "nincs" mibenlétét illetően, egy jó cím esetén valószínűleg nem lett volna ilyen problémám. Ugyanakkor nekem Allien és Cassidey képcímei valahogy nem jöttek be, számomra erőltetettnek tűnnek, de legalább vannak ... :)

    Ndruu (#8): Nagyon tetszik a kép maga így kisebb méretben (az eredeti kissé zajos de az utómunka jó lett), az ötletet jónak tartom, viszont a "nincs"-re és a "van"-ra is akad több elképzelésem, egy kreatív címmel nálam hibátlan lenne.

    Szten Márs (#10): Az ötlet és a kivitelezés is szuper, de magammal sokat "vitatkoztam" hogy az előtérnek vagy a háttérnek kellene élesnek/életlennek lennie, a kérdés eldöntését szerintem a cím itt is segítette volna.

    norbre (#12): Itt sincs cím, de könnyű neki adni és szerintem mindenki nagyjából ugyanarra gondol ... :C

    sztyui2 (#14): Nekem is ez volt kb. a második ötletem (a beküldött pedig kb. a negyedik :) ), de néhány próbakép után elvetettem az ötletet. A Te megvalósításod jobban sikerült az enyémnél :), de pl. egy hajléktalan (vagy valami hasonló) alakkal megvalósítva ütősebb lett volna a kép, én ezért nem választottam ezt. A tojásos kép (ami ugye érvénytelen) nekem nagyon tetszik. :K

    Allien (#17): Elég aranyos kép, bár a háttér lehetne más illetve a kutyus elején a színek kissé "érdekesek", a legfőbb bajom vele hogy szerintem ezt a képet ebbe a témába csupán a cím erőlteti bele, számomra címmel együtt sem hozza ezt a témakört.

    grabber (#18): Nagyon jó az ötlet, ha jól látom akkor szinte csak a cseppek élesek a képen, ráadásul a színezés is odatereli a figyelmet. Cím nélkül is elmegy. :C
    Nagy PS guru lehetsz ... :)

    ----------

    Tök jó ez a topic :D , köszi mindenkinek minden képet, egyelőre ennyi képről szerettem volna véleményt írni.

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    válasz norbre #30 üzenetére

    >elsőre mégis az idő jut eszembe

    Akkor ez a kép jó lesz erre a hétre is??? :))

  • Bubanc

    aktív tag

    Először is köszönöm mindenkinek az értékelést :R

    Nem vagyok egey nagy szakértő, így én is inkább a véleményemet, meglátásaimat mondom el..:) az elejéről kezdve:
    (#5) Viszlát: nagyon tetszik az elvont megközelítés, nekem is az elsők között volt valami hasonló, de miután feltetted elvetettem:) nagyon jó a szerkesztés, az FF-is jót tesz a hangulatának. az elfelé menő alak, a bezárt üzletek, az ősz mind mind azt sugallja, itt már nincs semmi... gratulálok!! egyedül egy dolog volt ami kicsit zavart, de ez akár szándékos is lehet, hogy nincs egy éles pont sem a képen.

    (#8) Ndruu: nagyon jól komponált és kivitelezett kép, talán egy kicsit több kontrasztot elbírt volna, de ezzel együtt is nagyon szép!

    (#10) Szten Márs: kivitelezés, képminőség, és látvány tekintetében nálam a te képed a nyerő a 0. héten! Gratulálok, látszik, hogy nem tegnap kezdtél foglalkozni a témával, majd ha lesz PS-em, én is ki akarom próbálni ezeket az effekteket, remélem fordulhatok hozzád tanácsért :B

    (#11) Ramius: alapvetően tetszik a kép, és tényleg benne van, hogy nincs, de egy kis utómunka ráfért volna, engem a pózna egyáltalán nem zavar viszont a kromatikus aberráció nagyon vonzza a tekintetet... kár érte

    (#12) norbre: ha az összhatást kell nézni, tehát kép és téma, akkor együttesen tied nálam az első hely, akkorát röhögtem mikor megláttam, stil szerűen az jutott eszembe, hogy hát ez ténylkeg szar, ha nincs papír ami elérhető:) gratulálok :R , és a megvelósítás is tetszik. Nagyon picit a jobb oldalából és talán az aljából vághattál volna, de ez nagyon szubjektív

    (#14) sztyui2: profizmus és reklámfotó ez a két szó jutott róla először eszembe :R minden elismerésem, gondolom műteremben készült:) hibátlan

    (#15) a_tesz: egy nagyon picit nekem sok ami a képen van, de ennek ellenére, vagy pont ezért nagyon jól átadja a helyhangulatát, ezért a te képed is nagyon tetszik!

    (#16) tbs: a koncepció adta magát, a kivitelezés nem a legszerencséssebb, jobban ki kellett volna emelni a témát, az üres kávés poharat (mondjuk kisebb mélység élességgel), és kár, hogy levágtad az alját. A pohár mögül arrébb tessékelhetted volna a mulató cimborát, bár így legalább jót mosolyogtam rajta, hogy miként rötyög a pohár felett:)

    (#18) grabber: nagyon jó!! a véleményemhez azomban fontos elmondani, hogy elsőre pont az ellenkezőjét gondoltam, de aztán sokat nézegettem, rágtam a képet, és megtetszett, bár ez a szembe vakuzás és az árnyékok továbbra sem tetszenek... viszont az élesség, a színkiemelés az elrendezés szuper( szvsz az eljából én még vágtam volna nem is keveset, legalább az asztalig úgy még ütőssebb lenne )

    (#20) Cassidey: hát igen ismét egy igazi fotó... gondolom te is régóta fotózol ;) egy bajom van csak vele, hogy a cím nélkül semmi köze a témához, a címmel viszont abszolúte belefér sőt meg is dolgoztat... nagyon teszik a változat amikor megcsósztattad a kezed a PS-en :C

    (#21) gr_balu: annyira, de annyira jó!!! lenne a kép. A te képedet sajnálom a legjobban, mert félelmetesen jó lenne, ha picit jobban ki lehetne emelni a témát. Ennek ellenére tied a képzeletbeli negyedik hely nálam. Gratulálok hozzá!! :R

    röviden, vagy nem is annyira röviden ennyi, remélem van némi hasznos információ is a leírtakban:)
    Még annyi, hogy én is örülök, hogy ilyen sok kép készült és így beindította a kezdeményezés sok ember fantáziáját, még úgy is, hogy ez egy elég nehéz téma volt :C
    Mégegyszer gratulálok mindenkinek!!! Köszönöm, hogy elindítottátok ezt a topikot :R

    AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

  • Allien

    veterán

    Nekem speciel norbre témamegoldása nyerte el tetszésemet. :C
    Ramius megoldása nem annyira nyerő számomra, mert túl messze van a "témától", akkor már inkább Viszlát megoldása kifejezőbb, bár, ott is zavar valami, csak nem jöttem rá, mi is. Talán-talán az alany pont középre gyaloglása, mert gondolom, "statisztát" alkalmaztál, tehát, mehetett volna kicsit balra, vagy jobbra, ugyan ilyen képkivágás melett (tehát a lényeg középszerkesztésü, csak a hamis téma egy kicsit arrébb helyezkedik). :B
    Ndruu megoldása is tetszik, annak ellenére, hogy relative, soxor láttam ezt a "képet", mégis, a perspektíva, tehát, hogy lentebb van a megszokottnál, érdekessé teszi a képet. Ráadásul, középre szerkesztett, de a fény/árnyékok miatt ez egyáltalán nem zavaró számomra, sőt!
    Szten Márs képe nem rossz, pontosabban, a maga a kép frankó, mégse jött le nekem annyira a téma. Bár, talán ha a szivacs jobban látszik, nem csak a körvonala. A hangsúlyt a krétán érzem, az meg túl aprócska, de ez lehettne akár kötözködés jellegü is (vagy, régen voltam iskolapadban). :B
    sztyui2 megoldása túl "ipari reklám" (?) jellegü, vagy stock fotós. Persze, ez nem baj, csak talán túlontúl "elcsépelt" megoldás, talán. :B
    gr_balu ez a kép is tetszik. Az FF-re alakítás kérdéses, de hangulatilag indokolt (lehet, ha az eredeti színek esettleg nem elég kifejezőek). :R
    Bubanc talán, ha inkább a belseje látszódna jobban, nem a külső rész, jobban érezhető lenne a "hiány". szerintem
    grabber mint ötlet, nem rossz, de a vaku árnyéka zavaró. Persze, nehéz megoldani fény nélkül, mégis szerencsésebb lett volna valahogy másképpen (tudom, nehéz a záridó rövidsége miatt). Viszont, a "hangsúlyozás" remekül érezhető. :R
    Tbs nem tudom. Zavarnak a színek. :B Tudom, hülyén hangzik, de valahogy nekem nagyon elvonja az agytekervényeimet a pohárról, aminek talán az alsó része mintha hiányozna érzésileg, pontosabban még egy kicsivel több, még ha nem is az egész, akkor jobban hangsúlyozottabb lenne, de lehet, hogy a narancszöld miatt van csak az érzés. :F :R

    Akkor az én képemhez is pár szó. :DDD Grabber, nem nagyon van labdája (jelenleg), rongyot rángat, az meg nem annyira tetszetős (viszont erősebb lenne a hatás, valszeg valami játékkal a szájában). :DDD Ndruu, köszi. Norbre, a megoldás nagyrészt tudatos, azaz, a mintára annyira figyeltem, hogy ne legyen "függőleges", mert a kutyus is olyan "elrendezésü". :B MrBean55, a háttér ebben az esetben nem volt nagyon variálható. A perspektívát direkt választottam ilyenre, mert jobban kihozza a tekintetet, mintha a szeme vonalából próbálkoztam volna. Ráadásul, kölyök kutya, egy kis rács mögé kellett beálnom, mert így maradt egyhelybe, és feszűlten figyelt rám egy darabig. Ha jobban megnézed, a farka nem vélettlenül elmosódott (majd leesett). ;) De, a szinekkel tényleg gond van, a laptopomon kellett megoldani, elég satnya lett, sajnos. :O Ami a témát illeti, mivel a "nincs" szó főleg negatív hangvételü, ezért nehéz mégis pozitív irányt adni neki. Ha megnézed a többi képet, egyedül Cassidey megoldása "hasonló". Márpedig, számomra ha pl idő lesz a következő téma, bizti nem egy vekkert fogok lefotózni a hagyományos értelemben, hanem keresni fogok olyan megoldást, ami lehetőleg merőben más, mégis asszociálható (valamennyire). Kérdés, mennyire fog sikerülni (kisebb a siker lehetősége, de itt nem is ez a lényeg azt hiszem). :R

    [ Szerkesztve ]

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • j.bravo

    addikt

    Azt kell mondjam, kifejezetten pozitív a topiklakók hozzáállása, mindenki kapott értékelést, még a legjkevesebbet értékelt képekkel kapcsolatban is volt kettő-három; és egyáltalán, igyekezett szinte mindenki minél több képhez hozzászólni. Csak így tovább!

    Előre szólok, senki se haragudjon rám, hallgatok tbs-re és lesz néhány kevésbé pozitív észrevétel is (ha tényleg indokoltnak látom). Nem olvastam végig az összes hsz-t, szóval ezer bocs ha valakinek a véleményét ismétlem :)

    Ja, elöljáróban: én nem látom hátránynak, ha valakinek "messzebbre szalad" a képzelete, és a kép kicsit közvetettebben kapcsolódik a témához, azaz részemről ilyen szempontból semmi gondot nem látok Cassidey, Allien vagy MrBean55 megoldásával.

    MrBean55: ez mondjuk tényleg elég elvont lett :) ezt mondjuk még tudtam követni, a társtopikban az egyenletes okfejtést már nem (pedig félig mérnök vagyok, vagy mi... biztos aludnom kéne :) ) Úgy gondolom, hogy ahhoz, hogy a címet jobban elmondja, itt jogos lett volna némi utómunka - azaz vagy leretusálhattad volna a mutatókat a képről, vagy pedig a kismutatót meghosszabbíthattad volna (azaz nem tudnánk hogy akkor hány óra is van), vagy ilyesmi. Mindazonáltal becsülöm, hogy egy szabadabb értelmezést nyújtottál be, szerintem pár apró trükkel még sokat ki lehet ebből hozni.

    Allien: nálad dettó, egyrészt :R hogy pozitív tartalmat csempésztél be, másrészt a szabad értelmezésért. Kicsit lejjebbről talán jobb lett volna, ugyanakkor be kell lássam, hogy így "életszagúbb", lévén így látnánk a kutyát ha éppen odaülne a lábunk elé, játékra invitálva.

    pisti: nincs ezzel baj :) valamiért a "nincs is kanál"-t juttatta eszembe. Minimalista, elvont, a falra nem tenném ki, de az én elfajzott ízlésemnek, mint megoldás a feladatra, abszolút bejön.

    Viszlát: no, bevallom, elsőre én sem értettem a képet, és most sem vagyok benne biztos, csak abban, hogy sejtem :) de több lehetőség, több tartalom is felötlik bennem, és valahogy mégis közük van egymáshoz. Gondolhatnék a vevők, a vendégek hiányára, hogy nincs "élet", (mert?) nincs (már) nyár, hogy a hölgynek nincs (ott) a társa(sága), hogy nincs aki rendesen eltakarítsa az avart, hogy a hölgy éhes és nincs a sokból egyetlen nyitva tartó büfé sem :) szóval nem egyértelmű, de ezek jól megférnek egymással. Elgondolkodtat. Szóval tetszik. :C

    Ndruu: király, az alulról fotózás miatt valahogy egy sor asszociációrt indít el. A mesterséges zaj nem kell, a jelenlegi kicsit komor tónusvilágnál nem kell jobb. Egyetlen apróság, hogy bár keresve nem találom, hol, miért, de simán ránézve mégis mintha dőlne egy picit jobbra, illetve nem lenne teljesen középen. Persze, nem lehet minden tökéletes... ez esetben a középre szerkesztés szerintem jó!

    Szten Márs: itt is, több, de egymáshoz közeli jelentést látok, nekem tetszik. A színvilág ehhez a feladványhoz jól eltalált, egyedül azt nem tudom, nem színtelenítetted-e (szelektíve) a falakat-ablakokat, és hogy ha igen, vajon nem lett-e volna jobb nélküle. A szivacsra talán icipici fény elfért volna, de összességében a szivacs-kréta páros nagyon a helyén van, csakúgy, mint a nézőpont. :C

    Ramius: szerintem nem rossz oda az a vezeték, bár ez lehet hogy az én hülyeségem :) Írták többen, hogy nagyon üres, lapos, de az én olvasatomban épp ez adja a témát. Valóban nem a legütősebb kép, de szerintem rendben van. Érdemes lehetne az FF konverzióval is próbálkozni.

    norbre: haláli! Komolyan, a vicces felhangtól elvonatkoztatva is, nagyon sommás, tömör megfogalmazás :) A vágásba én nem kötnék bele, nem muszáj ennyi a jobboldalt, valóban, de túl szűkre se lenne jó vágni, szvsz. Hogyan világítottál? Tetszik a vízsintes fénycsík, amivel egyúttal "reflektorfénybe" helyezted a témát.

    sztyui2: igaza van Cassidey-nek, mindkettő elférne stockfoto oldalon :) (fehér háttér, egységes fények, stb) De a heti témához a zsebes jobban passzol. Bevallom gondoltam egy hasonló megvalósításra, de/és azt hiszem jobban megvalósítottad, mint nekem sikerült volna.

    Még majd folytatom.

    Whatever.

  • j.bravo

    addikt

    válasz j.bravo #35 üzenetére

    (folytatás)

    a_tesz: a koncepció jó, alapvetően nekem tetszik, a többiek elég jól összeszedték, hogy lehetett volna "erősebb" ez a kép. Remélem mutatsz képet a mostani (és azutáni, és azutáni, stb) fordulókban is!

    tbs: hozzád illően formabontó, és a koncenciókat semmibe vevő :R (tényleg respect!) Úgy értem, az üres pohár adja magát, te pedig mintha szándpkosan közízléspukkasztó módon belevágtál a pohárból, de csak egy picit (erősebb vágás ugye más téma), az egyik embert is félbenyested (téged ismerve, ezt is szándékosan, hm?), kicsit olyan mintha a jobboldali ember a pohárból emelkedne ki könyökölve, de az se teljesen... szóval, te tesztelsz minket, illetve hogy mennyire a mindenfelé olvasott, kőbe vésett vagy vésetlen szabályok szerint gondolkodunk, avagy mennyire tudunk elszakadni tőlük. Ha nagyon bele akarnék magyarázni, akkor a képeden nemcsak ital nincs a pohárban, hanem képszerkesztési szabályok sincsenek :D Na jó, a pohár aranymetszés-közeli helyen van.
    Szóóóval, nem a legtetszetősebb képed az eddig általam látottak közül :) de határozottan elgondolkodtat, egyszerű témaválasztása ellenére. Szóval, a maga nemében, szerintem, hmm, nem rossz.

    grabber: hasonlóan a_tesz képéhez, nem akarom a többieket ismételni, jól elmondták. Te is megvalósítottad az egyik ötletem :)

    Cassidey: a szabad képzeletért neked is gratula! Nem a legerősebb kép az én ízlésem szerinti mezőnyben, de nem is a legkevésbé az. Nekem egyáltalán nem tűnik erőltetettnek, reménykedtem is ilyenekben :) az utómunkával együtt nagyon jól néz ki (a durávábbal pláne, kivételesen)

    gr_balu: a meglátás, a szemszög nekem nagyon bejön! A FF, igen... ha a fények laposak, az más tészta, nem tudom lett-e volna alkalmad máskor visszamenni. A nejlon tényleg nem kéne oda. Mindenesetre, ahogy mondtam, pöpec meglátás.

    Bubanc: az ötlet itt is ötös :) a megvalósítás se rossz, el lehet gondolkodni hogy talán más fényekkel vagy vágással jobb lett-e volna, de legalábbis ütősebb - így nem ez lett a "befutó", de közel volt :)

    Whatever.

  • Viszlát

    addikt

    No akkor én is. Igyekszem minden képhez fűzni pár szót, melyek az őszinteség jegyében íródnak, előre is elnézést ha valakit megbántok vele, természetesen nem célom.

    pisti: magad is beláttad, így nekem már csak egyet kell értenem... remélem a következő téma már megmozgat. :)

    Ndruu: tetszik az ötlet, jó az FF, de nekem egy kicsit steril. Valami hiányzik róla, nem egy ember, mert ugye az nincs, de valami...

    Szten Márs: nálam ez a kép a nyertes, hangulatos, jó színek, kifejező. Gratulálok. :)

    Ramius: számomra túlságosan elveszik a lényeg a képen.

    norbre: nagyon jó ötlet, a fények is jók, kár a kézfejért, látszik rajta, hogy nem azért van ott, mert papírra lenne szüksége, hanem azért, hogy felemelje a tetejét és látszódjon a lefosztott guriga.

    sztyui: nemrégiben láttam egy szinte tökugyanilyen reklámfotót valahol az út mellett... ezt leszámítva a megvalósítás végülis OK.

    a_tesz: egy kicsit túl sok minden van a képen ahhoz képest, hogy nincs, bár értem a szándékod, de jobb lett volna nincs ennyiféle dolog a látóteredben.

    tbs: a legkézenfekvőbb megoldás meglehetősen gyenge megvalósításban. Talán majd legközelebb.

    Allien: tetszik, hogy többnyire a nincs-ről szomorú, üres dolgok jutottak az eszünkbe, de neked sikerült valami vidámmal előrukkolni. :)

    grabber: szintén a legkézenfekvőbb téma, bár ebben már látszik némi koncepció. Szerintem nem kellett volna színezni a cseppeket.

    MrBean55: erre nem igazán tudok mit mondani... szerintem nagyon erőltetett a cím és a témát is csak nagyon izzadva lehetne ráhúzni. :U

    Cassidey: az ötlet jó, a vágás nekem nem jön be...

    gr_balu: a te ötleted is tetszik, de valahogy az FF nem az igazi, szürke az egész igazából...

    Bubanc: jópofa, bár számomra kicsit a sörös, kávés kategóriába tartozik. De ügyesen megcsináltad legalább. :)

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • sztyui2

    őstag

    Bocs gyerekek, hogy nem nyomtam témaszavazást, meg eddig nem is kommenteltem, de nagyon el voltam foglalva. Csak most érek rá, de miután átolvastam a beszélgetős topicban azt a sok hsz-t, ami íródott, már nem sok erőm van itt túl sokat gépelni. Főleg, hogy este is van már.A többiek már szinte mindent leírtak, így én csak azokról fogok írni, amik nekem a legjobban tetszettek, vagy éppen arról, ami számomra a legrosszabb volt, és írok róla kritikát.
    Szten Márs:Tetszik a kép, technikailag ötös, színek nagyon szépek, ahol élesnek kell lennie, ott nagyon éles, ahol elmosódottnak, ott elmosódott. Ahogy már más írta, lehet én is raktam volna egy kis krétaport a kréta mellé.
    Ramius:Nekem már DF-ben se tetszett ez a kép, nem tudom mi baja lehet, de egyszerűen nagyon nagy hiányérzetem van, és nem pozitív értelemben a "nincs" témára. Nagyon átlagos, elkattintott fotónak tűnik. Tisztán látszik, hogy szinte ugyanígy jött ki a gépből, semmit nem dolgoztál vele. Pedig lehet kicsit többet érne a kép, de így nem tetszik. Sokaknak a kábellel volt gondjuk. Milyen gond? Simán ki lehet venni. Ráadásul még te is írtad, hogy ott van, és téged is zavar. Nagyon egyszerűen ki lehet venni, csak időt kell szánni rá.
    norbre:Tetszik a kép, az ötlet nagyon jó, tökéletesen átérezhető, és egyből lejön a "nincs". Mindenki ismeri ezt az érzést.Nekem sincs szükségem a vágásra.
    tbs:Ez is számomra egy nagyon erőltetett fotónak tűnik. Látszik, hogy csak éppen rögtönözve van, és semmi átgondoltság nincs mögötte. És technikailag sincs sokminden rendben.
    gr_balu:Tetszik az ötlet, a kivitelezés is rendben van szerintem. A közelemben van egy ilyesmi táj, lehet azért van ez velem. Jól felismerted, hogy nem voltak elég erősek a színek, ezért meg kellett válni tőlük.
    Bubanc:Átérzem a helyzetet, nagyon útálom, ha elfogy a csoki, és még szeretnék enni, de már nincs semmi belőle. Azonban a megvalósítással vannak még gondok.
    És végül, de nem utolsó sorban, Viszlát:
    Nálam egyértelműen a te képed a nyerő. Nem tudom, hogy mit akartál vele elmondani, de nem is érdekel. Bennem megfogott egy olyan érzést, egy olyan pontot, ami számomra nagyon szép, és egyben szomorú is. Ez pedig a büfé. Az üres büfé. A coca cola felirat, ami általában a strandokon szokott lenni(gondolom ez is strand). Ezt az érzést nagyon ismerem, hiszen 10 évet vízilabdáztam(most kényszerültem rá, hogy abbahagyjam, mert az egyesületemnek anyagi gondjai voltak), és ez azt jelenti, hogy télen-nyáron, tavasszal, ősszel minden nap, járok a strandra. És egész évben, három évszakon át, látom az üres büféket, és az üres strandot. A kihaltságot.Azt a kihaltságot, amit nagyon kevesen ismernek a strandon, hisz senki sem fizet ki egy belépőt, azért, hogy télen strandra menjen. Pedig egyik legjobb élmény a gőzölgő termálvíz, a sötétben, a kivilágított víz, és mindez teljesen üresen, teljesen sima vízfelületen.És utána a hideg levegőből belecsobbanni a meleg vízbe.
    Szóval a kép számomra nagyon sokatmondó.Mindez fűszerezve az őszi hangulattal, és a magányos lánnyal, tökéletes.Továbbiakat nem nagyon tudom megfogalmazni, mert legfőképpen képek ugranak be az agyamba, nem pedig szavak, erről az érzésről. Szóval csak ennyi:"nincs" témára a legjobb kép szerintem!
    Jah, és egyébként elmondom mindenkinek, hogy a legjobb dolog, amit a strandon lehet csinálni, az termálvízben hógolyózni. Tudom, hogy ez is nagyon keveseknek adatik meg, de annál nincs jobb. Minden alkalommal, amikor egy hógolyó eltalál, és a tested visszateszed a meleg vízbe, olyan érzésed van, mikor a kinti fagyos utcáról, belépsz a meleg, fűtött szobába. És egy fürdőgatyában hógolyózni,úgy hogy közben nem fázik semmid, csak a kezed, az valami hihetetlenül jó! :DDD Egyszer próbáljátok ki, ha van alkalmatok rá.

    [ Szerkesztve ]

  • Szten Márs

    nagyúr

    Figyelem! Mostantól, november 25. kedd 23:59-ig lehet leadni a szavazatokat a következő ciklus témájára. Az alábbi három témára lehet szavazni:

    - "régen és most"
    - "csend"
    - "forma"

    Akik tervezik kép feltöltését (remélem minnél többen lesznek ilyenek) azoknak célszerű a kép feltöltésével egy időben leadni a szavazatukat, hasonlóan az előző ciklushoz.

  • E-scapegoat

    tag

    Mivel fogytán az idő, ezért megkezdem a sort. Idő témára ezt sikerült szülnöm. Nehéz szülés volt, a gyerek se lett szép. Mondhatni kicsit sárga, kicsit savanyú, de azért az enyém. :U

    Remélem holnap estig sok ötletes képpel fog gyarapodni a topic. :K

    Szerk.: szavazatom a következő témára: "forma"

    [ Szerkesztve ]

    "Just freedom is only a hallucination / That waits at the edge of the distant horizon / And we are all strangers in global illusion / Wanting and needing impossible heaven"

  • j.bravo

    addikt

    Na mivel az idő fogytán, most ennyire futotta, további magyarázkodást majd később eszközölök :D

    "Az idő pénz" ;]

    Ha esetleg kommentálnád a flikkeren is, katt ide (örülnék!)

    Én kérek elnézést :B

    Téma-szavazást illetőleg: "Forma".

    [ Szerkesztve ]

    Whatever.

  • Szten Márs

    nagyúr

    Eheti képem:

    783 x 953 @ 360 kB

    Címszerű képződmény hozzá: Csapadékos idők, homokóra tükrében. Majd, ha valakit érdekel, akkor elmagyarázom, hogy miért is ez :)
    Volt még pár képem, majd a többit lehet berakosgatom a DF topicba :)

    Szerk: oppsz, a témaszavazást meg majdnem elfelejtettem. A szavazatom:"forma".

    [ Szerkesztve ]

  • Brian_RL

    aktív tag


    [1024X754 273kb]
    Képem címe: "Idősíkok"

    Talán nem túl fantáziadús, és a kivitelezés is lehetne jobb, de nekem most ez sikerült :B

    Témajavaslatom: "forma"

  • sztyui2

    őstag

    Már úgy volt, hogy nem teszek be képet, mert nagyon nem volt ötletem, aztán eszembe jutott, hogy hétvégén mamáméknál fotóztam utoljára, és azt még nem néztem át gépen. És találtam egy ilyen gyöngyszemet, amit most beraktam :DDD
    De sok ilyen "régi idők vs modern idők" dolog van náluk. Csak poénból megmutatom ezt a szépséget is, ahol egy gyönyörű, hímzett terítőn, egy hipermodern számítógép fekszik :DDD :kép

    Na akkor a témára alkotott képem:
    Modern idők időjelzője :DDD

    Jah, következő témára szavazatom:"forma"

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    Sziasztok!

    Témajavaslatom a következő hétre: "csend"

    Erre a hétre ezt a képet választottam: "Rohan az idő"
    Jobb cím ötletek jöhetnek. :)

    Normál méret (230 KByte)

    Eredeti méret (765 KByte)

    Ja, az alapkép nem a múlt heti képem!
    Ne kíméljetek ... :D

    [ Szerkesztve ]

  • a_tesz

    Korrektor

    hát erősen gondolkoztam, hogy betegyem-e ezt a képet, mert se időm nem nagyon volt, se az ötletemet nem tudtam megvalósítani, úgyhogy csak afféle mentő ötletként... sajnos még lehetne dolgozni rajta :B

    Címet is találtam ki: Mennyi idő még? - Rengeteg...

    600x592

    eredeti - 1632x1224

    a következő témára szavazatom: csend

    スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

  • Ndruu

    MODERÁTOR


    [1024x736]

    Nagy kép (2139 x 1537 - 674kB)

    Ejj de lassan szerkesztek... Elkészült a heti kép, majd véleményezhetitek ezt is a héten.

    Témajavaslat: Forma

    [ Szerkesztve ]

    Harrrr!!!!

  • Szten Márs

    nagyúr

    A forduló ezennel lezárult!

    Mostantól lehet az új, ezen körben érkezett képeket értékelni, jelen topicban

    A következő ciklus témájára érkezett szavazatok:
    csend: 2 szavazat
    forma: 5 szavazat

    A következő ciklus témája tehát: "forma" Ezen témában a képeket november 26. szerda 00:00-tól december 2. kedd 23:59-ig várjuk.

    A következő ciklusra témajavaslatokat várunk, e topic társtopicjába, részletek itt: [link]

    Felhívnám mindenki figyelmét, hogy ezen hsz megírása után még érkezett egy kép "idő" témában (#49-es hsz), valamint holnap este fog érkezni még egy, így javaslom, az értékelésekkel várjunk, amíg az is megérkezik, és utána értékeljünk - ez természetesen csak javaslat, aki akarja most is elkezdhet értékelni, de ne felejtse majd el megnézni a holnap érkező képet is, és ha úgy gondolja, értékelni azt is.

    [ Módosította: Foglalt név ]

  • Bubanc

    aktív tag

    Talán még pont belefér a leadásom a heti témában, még szerencse, hogy stilszerűen az időről kellett képet készíteni:)

    File méret: 488,7 kByte
    Felbontás: 711x1024

    kicsit még a megvalósításon és a ps utómunkán lehetne faragni, de remélem az ötlet elnyeri tetszéseteket...

    [ Módosította: Foglalt név ]

    AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

  • johnjohn

    addikt

    Helló Mindenkinek !

    Sajnos egyéb elfoglaltságok miatt nem volt időm fotózni a héten.Gratulálok minden résztvevőnek.
    A beérkezett képek közül számomra Bubanc kolléga képe a legtetszetősebb, utána
    E-scapegoat kolléga és Brian_RL képe következik.
    Valószínű, hogy ha az időjárás kellemetlenségei, és korai sötétedés nem hátráltatta volna a csapatot, még több, és kreatívabb kép született volna ( elvégre ki mászik hidegben és sötétben óratoronyba) :C :C

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák