Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eastsider

    nagyúr

    (#891) MrBean55: nagyon jó! nekem teljesen átjön az egyiptomi feeling, s állatiak a fények is! nagyon tetszik!! kicsit közelebb hajoltam a monitorhoz, s tényleg látszik az iso 800.. kis zajszűréssel eltüntethetted volna.. normális távolságból, ekkora méretben amúgy nem zavaró!

    (#892) t_a_m_a_s én nem szeretem az ilyen fekete-szürkéket :B akkor vagy legyen kontrasztos fekete-fehér (erős kontrasztok, de azért maradjon középtónus is!!!!) vagy legyen kontrasztos színes..
    nekem így annyira nem gyere be, hogy szürke a nagy Ő arca :B illetve az arcán lévő, keze által ejtett (grr sic!) ráncok nem annyira előnyösek szerintem :B ha van alanyod nyugodtan portrézz többet szerintem! rengeteget lehet belőle tanulni:)

    (#894) Kazimír: megmondom az őszintét! nekem a másik topikban linkelt jobban tetszett :B hmmm... jó kép! de én megspékeltem volna valami extrával! vagy elmostam volna a hátteret jobban (tudom, tudom, technika) vagy közelebb megyek, s úgy lövök egy képet.. szerintem úgy érdekesebb lenne a kompozíció!

    (#895) Hyperion: hmm nem teljesen értem a képet.. homályos stb... meg a szelektív szín sem jön át..

  • t_a_m_a_s

    őstag

    Perspektíva témakörben, egy félig-meddig self:

    Bocs, de nekem csak így megy a linkelés... Majd megtanulom a tumbnailezést is egyszer :(

    Holnap majd jól beletépünk...

  • MrBean55

    aktív tag

    Sziasztok!

    A "perspektíva" (2) témakörbe ezzel a képpel jelentkezem: "10 emelet"

    Kb. 1 éve készült, az első képeim egyike a 70-300 VR-rel.

  • Kazimír

    őstag

    Egy órán át turkáltam a semmibe vesző utakat ábrázoló képek és a panorámák között, aztán ráleltem erre. Az első tesztfotók között volt, amiket az új géppel készítettem.

    felhasítva

    felhasítva

    Be köll fizetni, azt' jólvan...

  • Szten Márs

    nagyúr

    A "perspektíva" témájú forduló ezennel lezárult! A fordulóra érkezett képeket mostantól lehet értékelni - lsd első hsz!

    A következő forduló témája: "pár". A témában a képeket április 15, csütörtök este 11-ig várjuk, ebbe a topicba.

    Éves fordulónk rendületlenül tart! Részletek: [link]

  • Brumi

    senior tag

    Akkor rögtön be is tennék egy képet pár témában:

    http://www.flickr.com/photos/brumi/

  • Brumi

    senior tag

    És akkor értékelném is az előző forduló képeit:

    MrBean55: nagyon jó szögből készült a kép, először azt hittem valami futópálya van lefényképezve, ez a bordós érdes felület nagyon hasonlít rá.

    Kazimír: ez nagyon klassz! Hatalmasnak tűnik a fa, olyan mintha lenne vagy 100 méter magas :)

    eastsider: jó ég, mi volt itt? :) A háttérben a kéményekkel elég zord és indusztriális a hatás, bár bevallom őszintén, mint perspektíva, nem igazán fog meg.

    http://www.flickr.com/photos/brumi/

  • Kazimír

    őstag

    (#902) t_a_m_a_s
    Sose bánd, hogy azt oda, emezt meg ide. :N Teljesen elfogadható a választásod alapjául szolgáló indok Részletgazdag, a vágás is megfelelő, és te is jó helyen állsz. :K Mindig tetszenek azok a képek, ahol egy apró részletben jelenik meg az egész, és ez itt szó szerint igaz. :) Egyedi színvilágot ad ez a réz (utánzatú?) felület, és ehhez a piros dzsekid(?) is illik. A lényeg, a görbült tér pedig magáért beszél. Minden egy középpont felé irányul, a másik topicban linkelt kép emellett még megfejelve azzal, hogy a diszgombok/gömbök sora is egyre életlenedve a egyenesen mutat a távolba. Ezen a képen beégett a tükröződő ég is, azon talán kevéssé. De a legfőbb ok mégis a rövid és méteráru bolt. A másikon sokkal szebb ívben magasodik föléd és az egész tér fölé. Vsz.
    Gratulálok! :K

    (#904) MrBean55
    Visszakerestem az egy évvel ezelőtti "város" fordulós képedet. ;) Már azt is remek darabnak találtam, és ez sem múlja alul. Majdnem tökéletes szimmetria, és ugye a mániád: a vízszintesek és függőlegesek is a helyükön vannak. :K Cím nélkül is egyből kitalálható, mit látunk a képen, a színösszeállítást is csak dicsérni tudom, akárcsak 1 éve. A témába tartozás megkérdőjelezhetetlen (de szép szó :) ). Hiba? Talán a jobb oldali piros panelre kent fuga rontja az összképet minimálisan, de nem a te számládra írom.
    Ügyes!

    (#906) forceberg
    A rendkívül élénk színekkel nem hazudtoltad meg magad, de bejön, hogy naplemente és alapvetően mégis a hideg színek dominálnak, a szögletes betonkockához ez passzol jobban. :) Továbbá nem lehet nem észrevenni, hogy mihez igazítottad a függőlegest. Egyedi húzás volt mindenképpen, és én is kíváncsi vagyok, hogy ez hány embernek tetszik majd. Nem tudom.. figyelem a vonalakat, és amikor azt hiszem, hogy ráéreztem a kép hangulatára, a perspektívára, akkor az az épület túlsó felén mindig véget ér, onnan hiányzik nekem a folytatás, a Lágymányosi híd pillérei nem görbülnek eléggé.. vagy éppen túlságosan..

    (#907) eastsider
    Ha forceberg képére azt mondtam, hogy egyedi elgondolás, akkor erre (főleg ebben a témában) aztán különösen igaz! :) Sok képed van, amit inkább lehetett volna erre a témára nevezni, mint ezt. Bátor. Értem az elképzelést (legalábbis azt hiszem :B ), de a szemem folyton rendszert keres a kuszaságban. És a témát. Azt hiszem bennem és a túl racionális gondolkodásomban van a hiba..
    Minek méltassam a színeket, a lepusztult parthoz illő szürke felhőket, majd megteszi más, én ennek a képnek az értékelésénél kudarcot vallottam... :(

    Be köll fizetni, azt' jólvan...

  • MrBean55

    aktív tag

    SZV a "perspektíva" (2) témakör képeiről:

    (#902) t_a_m_a_s: Nekem az itteni kép egyértelműen jobban tetszik. A másik picit talán sokat "akar", valamint a gömbök életlenedése számomra furcsa, nehezen hihető, mesterségesnek tűnő(?), van egy hirtelen váltás az élességben ami aztán meg is marad onnantól nagyjából ugyanolyannak, vagyis hiányolom a fokozatosságot.
    Az itteni kép viszont lehet mondani hogy elnyerte a tetszésemet, érthető, érdekes, nem akar túl sokat de az jól meg van valósítva, letisztult. :K Kreatív! (persze a másik kép is nyilván ugyanerre az ötletre épül, de ...) Picit fakók a színek, nem tekintem nagy hibának de nekem valamennyit sikerült javítani rajta. :) A témába tartozás jó, az önarckép középre komponálása "kötelező", a (majdnem) négyzetes vágás szintén. Értem a "majdnem" okát, de azt a 16 pixelnyi távolságot szerintem meg lehet oldani, pl. a nyújtást (átméretezést) kipróbáltam IrfanView-val, szerintem tökéletes. Nagyon szép a háttér is.
    Gratulálok az alkotáshoz!

    (#905) Kazimír: Szerintem Te is jól döntöttél, ezt a képet jobbnak találom ebben a témakörben mint a "melléknevezett" :) képeidet. A témába tartozásért nagy piros pont :), a szerkesztésért meg egy másik :), bár én a vastag rész "felső" részét szívesebben látnám pontosan a kép közepén. Ha nem lennének azok a CA-szerű elszíneződések akkor a képminőségért is lehet hogy kapnál egy harmadik piros pontocskát is, de így sajnos nem. Ha esetleg ez az elszínezés szándékos volt akkor meg feketét kapsz tőlem, de jogodban áll letagadni. :DDD Az ötlet itt is nagyon kreatív, jó érzékkel komponáltad meg a képet, gratulálok. :K

    (#906) forceberg: Jó kis kép, de a témakörbe tartozása adhat okot a vitára. Persze belefér, maradjunk ennyiben. A képminőség tetszik, a színek is, a keret már határeset, de láttam már rosszabbakat is ... :) Ha a téma az "exhibicionista" tükröződő naplemente lenne az tetszene nekem, bár ebben az esetben a jobboldali híd (és kisebb mértékben az oszlopos-lépcsős rész) felesleges, szerintem megtöri a harmóniát. A jobb oldal kicsit zavaróan dől balra, az alsó-felső vágást a bal oldali rész szemszögéből el tudnám képzelni kicsit jobban is. Kb. ennyi észrevételem van az egyébként első látásra "hű de jó" képről. ;)

    (#907) eastsider: Nos, ez számomra nincs a valóságon túl, bár nem vagyok szakértő a szürrealizmusban :), az eredeti (flickr-es) cím viszont jó! A címe(ke)n kívül a témakörbe tartozástól sem vagyok elájulva, bár ha jó kedvemben találsz és elég kreatívan csinálod akkor biztos meg tudod védeni. ;) Maga a kép végülis tök jó, a képminőség és színek nálam rendben, a "horizont" is jó helyen van, a vágás pedig remek :K Esetleg fekete-fehérben megpróbálnám még, hogy az ide picit élénknek ható piros és sárga szín ne legyen. Összesített véleményem az hogy jó kis kép, de SZVSZ tartalékolni kellet volna egy "jobb" témakörre.

  • forceberg

    veterán

    Értékelés holnap, nevezés a határidő előtt másodpercekkel...
    A két vezérlő tárcsás Certo KN35 :)

    [Kontroll pár - nagyban]

    http://www.flickr.com/photos/4ceberg

  • Szten Márs

    nagyúr

    A "pár" témájú forduló ezennel lezárult! A fordulóra érkezett képeket mostantól lehet értékelni - lsd első hsz!

    A következő forduló témája: "gyors". A témában a képeket április 22, csütörtök este 11-ig várjuk, ebbe a topicba.

    A heti fordulókon kívül fut éves fordulónk is, részletek itt: [link]

  • eastsider

    nagyúr

    huuuh sorry mindenkitől. full nem volt időm tegnap idejönni.. pedig talán még neveztem is volna.. (bár nem nagyon megy mostanában a témába találás... szóval lehet, jobb is)

    (#902) t_a_m_a_s: húúh, annyival, de annyival jobb a másik kép! de ezt írtuk a totyikban is, viszont talán ez a klisécske jobban illik a témába.. különösen tetszik az épületek torzsága:) nagyon átjön:) nekem ettől igazi perspektíva ez a kép :R

    (#904) MrBean55: perspektíva... ha elgondolkozom a képen.. végülis... összefutó párhuzamosok, sűrűsödő "panelek". viszont én a CA-s tetejét levágtam volna.. nem kell az.. úgy elgondolkodtatóbb lenne a kép SZVSZ (WTF feeling):)

    (#905) Kazimír: WTF :Y :R
    nézegettem a képet, s perspektívához leginkább a kép kuszaságát tudom kapcsolni (jóó, végülis az is perspektíva "béka", hogy lenti perspektívából nézed a fát), ahogy a kép alján megjelennek a fák szerinintem rohadt jó! a kompozíción, színeken valamit faraghatnál, az elélg lapos, de mint írtad első képek egyike.. érdemes kicsit újragondolni ezt a koncepciót :)

    (#906) forceberg: hű! a naplemente színei!!! viszont a kép többi része lapos. bár tetszenek a geometriai alakzatok "itt-ott", vlaahogy máshogy használtam volna fel ezt a látványt.. mondjuk full beleépítve a MüPa-ba! (bár úgy meg már nemtom mennyire illene a témába..) amúgy nem szeretem az ilyen extrém nézőpontokat, de ez egyéni szoc probléma...

  • forceberg

    veterán

    válasz forceberg #921 üzenetére

    Néhány gondolat a perspektíva indulóihoz...

    T_a_m_a_s: a nekem jobban tetszik a másikba linkelt. Többet ad az által, hogy több gömb van. Múltkor én egy régi alma formájú dísszel próbálkoztam ilyet lőni, de az mégsem volt elég fényes, sima felületű. Szóval tetszik, max. úgy vágtam volna, hogy a képen belülről induljon a gömbsor. Esetleg állványról időzítővel, hogy a gép ne takarjon ki? Igaz a méretes frontlencse is jó!

    Rowan Atkinson55: kár az anyaghibáért az egyik rózsaszín elemben és talán egy kicsit kékes ég kellett volna, de jó kis kép, jó szimmetria.

    Kazimír: nekem fejjel lefelé fordítva jobban tetszik, de ez már ízlés kérdése. REmek meglátás, jól kivitelezve.

    Eastsider: Csendélet?! Végülis az, vihar utáni csend. A jó kis borús ég is ezt igézi, de a csónak meg a hordó(PS-ban vmi rozsdásodóvá tenni esetleg?) a legjobb a képen.

    http://www.flickr.com/photos/4ceberg

  • MrBean55

    aktív tag

    SZV a "pár" témakör képeiről:

    No, ilyen nagy sokára is én vagyok az első? Értékelésre fel, hajrá! ;]

    A témakörbe tartozást egyenként nem említeném meg, az most mindenkinek elég jól sikerült. :)

    (#909) Brumi: Én szeretem az egyszerűséget, ez pedig egyszerű, letisztult és tul.képpen nem rossz. A "téma" pontosan középen van, de szerintem itt most ez nem baj. A képminőség elfogadható, tetszik hogy a kép 3 alkotó "eleme" jól szétválik. Van benne valami féle rejtélyesség, kíváncsivá válik a néző hogy vajon mit csinálnak azok ottan, milyen jó lett volna ezt a túloldalról nézni. :)

    (#911) Cassidey: IKERpár? A vágáson kívül minden tetszik a képen így a képminőség is, talán nem volna baj ha nem csak a 2 fej lenne éles hanem minden, de azért így sem rossz. A vágás kicsit egyedinek tűnik, ami önmagába nem probléma, de én főleg a baloldali hölgy vágásával egy hét alatt sem tudtam megbarátkozni, főleg az a felső éppenhogy belevágás nem tetszik, de igazából a baloldali sem. A jobboldali hölgy vágása is "érdekes", de így ebben a formában az azért lényegesen jobban bejön nekem.

    (#912) Ndruu: A képélesség alapján lehetne téma az a 3 bácsi is a baloldalon. ;) Nyilván lekapott pillanat, de néhány aprósággal nem volt szerencséd ... A busz, a szemetes, a piros pad a kép ellen hat, szerintem rontják a pillanat varázsát, és az a 3 bácsi is vonzza a tekintetet. Ha jobban megnézem akkor úgy látom hogy a "pár" nem is a kép legélesebb része. Az ötlet egyébként tetszik, de az említett apróságok miatt a kép nálam mégsem "üt" túl nagyot.

    (#913) Cayman: Idill??? Az nekem nem jön át, sajnos nem valami pozitív kisugárzású pár, talán éppen vitatkoznak vagy ilyesmi, és ez nem túl jó, de ez van. Minden elmosottságuk ellenére is a háttérben a piros ruhás alakok és a "lány fejéből kinövő" fa nem szerencsések. A pár helyzete a kompozícióban se nem jó, se nem rossz. A kicsit magas ISO ellenére a képminőség jó, bár több kontraszttal SZVSZ jobb lenne, kipróbáltam. A kompozíció egyébként viszonylag letisztult, ez nagyon jó. És minden jó ha jó a vége. ;)

    (#914) johnjohn: Elhagyott? Talán éppen most hagyta el valaki? :) Inkább odahelyezettnek tűnik, egy elhagyott pár gumicsizma lehetne (sokkal) porosabb is ... ;] Cím nélkül viszont maga a kép szinte hibátlan, középre komponáltság rendben, vágás rendben, képminőség rendben, a fokozatos életlenedés különösen tetszik. Kis hamiskás érzetem így is van de lehet hogy csak a cím okozta és nem akar elmúlni. ;)

    (#915) t_a_m_a_s: Bölcsen nem adtál neki címet nehogy lerontsd a képet? :D Lenne mit lerontani ugyanis tök jó kép, tetszik. :K SZVSZ kicsit több kontraszt itt sem ártana, 3 oldalon jó a vágás de talán felül az a "fehér" égboltos rész már levágandó, nem tesz hozzá a képhez, sőt ..., mondjuk egy négyzetes vágás jól is állna neki.
    Egy címre tényleg kíváncsi lennék. :DD

    (#917) inzsellér: Kicsit "fátyolos" :) de jó. De komolyan, nem rossz a képminőség, ám pl. egy kis kontrasztosítás ide sem lenne haszontalan, így kicsit "régi kép" érzésem van. A téma jó, sokunk számára talán ritka a látvány de a címbéli "furcsa" szót nem érzem találónak. Jobb oldalon az a tereptárgy kicsit peches dolog, nem igazán lehetne kivágni. A fekete-fehér "kötelező", a pár ruhája indikálja, piros pont jár érte. :)

    (#919) Kazimír: A cím itt is vitatható, olyan idősek lennének ezek a gombák? Vagy miért? De nem értek a gombákhoz. ;) Az ötlet jó, ám SZVSZ a téma jobban is elkülönülhetne a (kicsit kusza) háttértől, pl. f7.1-nél tágabb rekesz talán megoldotta volna a "problémámat". A középre komponáltság nálam itt is rendben, a vágás is, a színvilág remek, a képélesség viszont csak határeset. Olyan "jó, jó, de lehetne jobb is" érzésem van.

    (#921) forceberg: Úgy látszik hogy ma nagyon kötekedős kedvemben vagyok, de itt semmibe nem tudok belekötni. :D :R
    Egyszerű, nagyszerű, tul.képpen kreatív is, akármennyire is itt van a téma az "orrunk előtt". A kivitelezés is kiváló, a mélységélesség pazar, ráadásul még a keret sem zavar ami ritkán szokott így lenni.
    Gratulálok. :C

    [ Szerkesztve ]

  • t_a_m_a_s

    őstag

    ooops, kicsit el vagyok maradva az értékelésekkel :(

    Először is "perspektíva" témában:

    (#904) MrBean55: Számomra tetszetős kép, nincs felesleges képi elem, nem ferde, és még a párhuzamosok is találkoznak valahol a monitorom felett kicsivel:) Ami ugye a perspektív ábrázolásnál szükséges feltétel:)

    (#905) Kazimír: Merész az ilyenkor "megszokotthoz" képesti 180 fokos elforgatás. Az én szemem arra a verzióra jobban rááll. A másik topikban már részleteztem hogy miért, engem a soproni perspektívád sokkal jobban megfogott mint az itt linkelt.

    (#906) forceberg: A képed színvilága nagyon tetszik, viszont a kompozíció valahogy nem. Tudom, hogy nem egyszerű a MÜPA-t megörökíteni, mert próbáltam már én is. Itt, a témába illesztés miatt jó ötlet, hogy a függőleges osztóbordákat igazítottad a képszélhez, és jól vezetik is a tekintetet a kép túlvégéig, de mire odaér a szem, már zavaró a Lágymányosi híd "lejtése". De mégegyszer mondom, a fordulóban jól megállja a helyét a kép.

    (#907) eastsider: A színvilág és a feldolgozás egyértelműen a tiéd, de tőled valahogy letisztultabb képeket szoktunk meg. Kicsit sok minden van a képen egymás hegyén-hátán, előtt-mögött, felett-alatt. Nem is tudom milyen fordulóba nevezném, de nem ide. Nekem nem a perspektíva jön át, hanem az emberi nemtörődömség, a természeti értékekkel való nemtörődömség, ami Rockenbauer Pál emlegetett anno a Másfélmillióban minden faluszéli szemétkupac mellett.

    Holnap majd jól beletépünk...

  • Kazimír

    őstag

    Egy régebbi absztraktnak mondható kísérletem..

    gyors

    Be köll fizetni, azt' jólvan...

  • Szten Márs

    nagyúr

    A következő forduló témája: "táj". A témában a képeket május 5., szerda este 11-ig várjuk, ebbe a topicba.

    Éves fordulónk lassan az ötödik felvonásához ér, részletek itt: [link]

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Szten Márs #928 üzenetére

    Már rég be akartam szállni ebbe a kis játékba, most láttam meg a topikot a toplistán:)

    A "táj" témára igen széles választékban lehet beküldeni képeket, igen népszerű lesz szvsz.
    Mindenesetre itt az egyik képem a kedvenceim közül:
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Kazimír

    őstag

    Ahogy MrBean-nek is ígértem, íme:

    (#909) Brumi
    Idén télen jártam a Nagy-Szénáson (a "set"-nél miért látható egybeírva, ha a "Tags"-nél külön?), így tudom milyen szép a környék a hegycsúcsról. Jó, nem az a téma, de valamit azért így is megpróbálhattál volna bemutatni belőle. Igen, a szél tényleg ennyire fúj. :) A táska nekem egy picit bezavar az idilli páros képébe, de alapvetően az összhatást mégis jónak értékelem. Még annyit, hogy ha már ennyire közel ülnek egymáshoz (miért ne tennék? :) ), és ennyire jobbra néznek, akkor nem helyeztem volna őket ennyire a kép közepére.

    (#911) Cassidey
    Egyetértek MrBean-el, a vágás az, ami fura. A felső még mondjuk OK, de a bal oldali sehogy se talál be. Rendben, hogy a feje csaknem egésze a képen belülre került, de a törzséből túl sok maradt a szélén kívül. És nem (csak) azért említettem, mert igen figyelemre méltó a dekoltázsa. :)
    A sárgás színezet nyilván szándékos, de a kék atlétás hölgy arckifejezése.. na jó, hagyjuk. :)

    (#912) Ndruu
    Ha jól emlékszem, ez már a fotóstalálkozós topicban is szerepelt, és ott is nagyon tetszett, de erre a témára egyenesen telitalálat! :) A szerkesztés/vágás rendben van, a színek kicsit fakók, de a Nap nem csettintésre bújik elő. :) Néhány zavaró háttérelem, melyekről nem tehetsz: Sétáló öregek, busz és piros pad. Ez utóbbi talán orvosolható lenne.
    A címmel együtt, a témába tartozás miatt az egyik legjobban tetsző kép a fordulóban. :K

    (#913) Cayman
    Gondolom a srác kezében lévő fotómasina miatt került fel ez ide. :) A hátteret jól leválasztottad, a piros ruhás alakok kevéssé zavarnak (egy picit azért igen). A vágás érdekes oldalarányára biztos megvan a magyarázatod, nekem kifejezetten tetszik. Ha a cím az elképzelt-megvalósult eszményt jelenti, akkor én sem nagyon értem, ha csak „szűken” értelmezett életkép, akkor igen. A lány, aki megértő társ a fiú hobbijához.. :)

    (#914) johnjohn
    Elhagyott? Ahhoz a környezetet is bővebben kellene bemutatni, hogy ez az érzésem támadjon, Neked, mivel ott voltál, egyértelmű. Szép éles, és a színekkel sem vitatkozom, mégsem vonz annyira látvány, hogy pár pillanatnál tovább nézzem, mindenféle apró, érdekes részletek után kutatva. Szóval szép munka, de a téma mégsem az a megragadó fajta..

    (#915) t_a_m_a_s
    Az álló formátum előnyös, és általam is nagyon kedvelt, különösen ennyi függőlegeshez, mint itt. :) A színek a felhős időnek megfelelőek, rendben. Az ég, melyen nem lehet segíteni, csak vágással, de a bal oldali fából minden centiért kár lenne, így inkább maradjon. Mivel tudom, hogy nem teszed meg, bátran javasolhatom ( ;] ) a hátsó, fehér felsős alak kiretusálását. A címadásról ejtettél már szót „odaát”, így az tárgytalan.

    (#917) inzsellér
    Törökország? Kifejezetten tetszik, hogy nem nyomtál rá még kontrasztot és a környezet, a háttér, a szürke különböző árnyalataiban tetszeleg. Ezáltal sokkal erősebb, hatásosabb lett a két alak, pedig a képen elfoglalt nagyságuk miatt amúgy sem kerülheti ki őket a szemlélő, és a háttér még így is felismerhető. A jobb oldalon, a part szélén az a „valami” lehetne máshol, a képen kívül. Nagyon jó ötlet volt a fekete-fehér. :K
    Mennyire tolerálják arrafelé, ha nőket fotózol? :)

    (#920) MrBean55
    Látom, Te mostanában képes vagy mindent a kiállításon gyűjtött élményeidhez kapcsolni. :) Félreértés ne essék, nem kárhoztatlak érte, biztosan nagyon érdekes volt, és szép képeket is készítettél.
    Élesség, színek, kontraszt.. na, mondjam? ;) Hogy „hibát” is: Vagy az egyiptomi bútorszövetkezet dolgozott hozzávetőleges szemmérték alapján, vagy neked nem sikerült ezt annyira középről fotóznod, hogy a szimmetriaérzéket ne zavarja (mivel - gondolom - a vízszintesre ügyeltél, csak ez lehet a "ferdeség-érzet" forrása). Továbbá a cím sem a tőled megszokott „ötletes” fajta. Mellesleg, mit ábrázol a díszítés?

    (#921) forceberg
    Kár lett volna, ha ez a kép lemarad. Remek minimál alkotás. Egyszerűségében és átlós szerkesztésében az ereje. Hmm.. mit lehet ezen ragozni? Nagyon tetszik. :K

    Be köll fizetni, azt' jólvan...

  • priusz

    aktív tag

    Táj témakörébe: "zikszpé"
    [link]

    Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

  • t_a_m_a_s

    őstag

    "pár" értékelés

    (#909) Brumi: Érdekes kompozíció, középre komponált horizonttal és fő témával. Nem tudom, jobban állna-e a képnek ha a harmadolások szerint komponáltad illetve vágtad volna, de nekem így is tetszik. A pár beállítása (illetve inkább az elkapott pillanat), ahogy néznek a számunkra ismeretlenbe, nagyon ötletes.

    (#911) Cassidey: Érdemben nem tudok hozzászólni, mert én nagyon nem vagyok portréfotós. Így nem tudom, hogy ez-e a legelőnyösebb beállítás és/vagy vágás, az meg ugye, hogy nekem ez a képed is baromira tetszik, ebben a topikban nem állja meg a helyét :DD

    (#912) Ndruu: A képed kb 50 méterre az enyémtől készült, úgy látszik, hogy a Margitszigeti tali mindenkit megihletett:) Aranyos pillanatképet kaptál el, jól vágtad, és a jupiter is szépen teljesített. Kár, hogy a 3 öreg mókus nem sétált ki a képből, úgy sokkal idillibb lenne. A többit Kazimír leírta ;)

    (#913) Cayman: Feldolgozás oldaláról hoztad az elvártat, a címadást szvsz is jobban át kellett volna gondolni, mert ez tényleg nem éppen idilli pillanat... Én éppen ezért csak a legritkább esetben adok címet, úgyis mindig mellényúlok:) A kompozíció nekem bejön, főleg tudva, hogy alig láttál ki keresőn ;] :D

    (#914) johnjohn: Az elhagyottság érzéséhez, érzékeltetéséhez talán kicsit szűk a vágás, egyebekben, technikailag teljesen rendben van.

    (#917) inzsellér: Nekem nagyon tetszik, talán a fordulóból a legjobban. Nagy kár azért a belógó reflektorért, ha az nem lenne ott, még jobban átjönne a távolba révedés érzése.

    (#919) Kazimír: Bocs, de nekem ez a tőled megszokottakhoz képest kicsit túl turistafotónak hat. Tetszik a színvilág, meg aranyos a fotó, de kicsit túl felülről van, kicsit életlennek is látom. Nem tudom, más szögből hozzáfértél-e, én talán megpróbáltam volna kicsit lentebbről...

    (#920) MrBean55: Ja, sajna az ISO800 itt is látszik kicsit, de ezt már az előző szériánál kitárgyaltuk:) Csak az ott leírtakat tudom ismételni, szép színvilágú kép ez is, jól kiemelkedik a pengeéles fő téma. Nem tudom eldönteni, hogy ez tetszik-e jobban, vagy a másik topikban lévő, ott talán ötletesebb a kompozíció, ez viszont többet mutat a trónszékből, mint fő témából.

    (#921) forceberg: A tiéd a másik nagyon ötletes kompozíció. Nagyon rá vagy kattanva mostanság a makrózásra, meg a minimál témákra:) Talán az egyetlen dolog, amivel tudnék szőrszálhasogatni, az a keret, mert az nekem nem tatszik annyira.

    Holnap majd jól beletépünk...

  • BEE

    addikt

    Kis nosztalgia, egy téli tájkép.

    BEE

    Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

  • #31757056

    törölt tag

    Értékeléseim a pár témára: (Az értékelések megírását még a többiekének alapos elolvasása előtt követtem el, inkább csak átfutottam őket, direkt, hogy ne befolyásoljanak a korábbi nyilatkozatok, ezért ha egyezést tapasztaltok az alábbiakhoz képest, akkor az csupán a véletlen műve :B )

    Brumi: Pro és kontra jellemezném a fotódat. Pro: Klasszikusan közelítetted meg a témát, kedves pillanat, ahogyan ott ücsörögnek, és a választott nézőpont is érdekes volt, gondolom lesifotó lehetett mert eléggé messze voltál. Kontra: Annyi gondom van a képpel, hogy a témához képest a környezet túl sok helyet foglal el benne, ami ráadásul egyhangú is, és a középre szerkesztést sem tartom indokoltnak. Színek is kissé fakók.

    Cassidey: A minőség, és a lányok megjelenése a szokásos magas színvonalat képviselik. Maga a fotó egyszerű, talán arra támaszkodik, hogy két szép lány sokkal érdekesebb mint egy, legfőképp a férfiak számára. Vágással kapcsolatban az az érzésem, hogy talán bal oldalról mintha erőteljesebben belenyírtál volna a lányba. Persze lehetséges, hogy erre valami komolyabb okod volt, de így mivel nem tudom mi volt ott eredetileg, ezért nem tudja az agyam sem behelyettesíteni, csak találgat. :) A jobb oldali lány arca kicsit vadabb a megszokottól, ez direkt a koncepció része volt, vagy csak egyszerűen éppen ilyen arcot vágott?

    Ndruu: Biciklin ülő egymás kezét fogó párocska itt Magyarországon eléggé ritka látvány, a bringázás inkább Hollandiában divat. Persze sokan nem bánnánk itthon sem, ha a hitelre halomra vásárolt autók helyett nagyobb teret nyerne a kerékpáros közlekedés. Komponálásra nyilván egy ilyen helyzetben nem sok idő volt, ráadásul ha jól emlékszem manuális obi volt a gépeden, ennek ellenére csak néhány kicsit zavaró elem van a képen, amikről lényegében nem tehetsz, a "lehetett volna" jellegű kritikákból meg sokszor nem élünk meg... :) Szerintem jó döntés volt benne hagyni az öregurakat oldalt, mert a járda mindenképpen fontos volt, hogy vezesse a szemet.

    johnjohn: Nekem tetszik a megoldásod, ezen kívül inkább kicsit vicces mint esztétikus, viszont jól le van fényképezve, azt kell mondanom, hogy kihoztad a lehetőségekből a maximumot. :) A címválasztást nálad említem először, valami humorosabb címet lehetett volna választani, az kicsit dobott volna még a képen. Mondjuk szerintem se lett volna könnyű ez, mert nekem sincsen semmi jobb címötletem. :N

    Tamás: A margitszigeti képek kapcsán többször felmerültek a hozzászólásokban a háttérben zavaró elemek. Úgy látom, hogy ezekből a te fotódon van a legkevesebb, kivétel az éppen fa mögé eltűnő fehér inges ürgét. Egy retust megérne a dolog, mert sokat tisztítana a kompozíción. Egy hosszabb gyújtótávval is jobban mutatna az egész tér (nem tudom mennyire járhattál az adott helyzetben a 105mm közelében?), illetve úgy érzem, hogy a fotó felső kétharmadában túl nagy hangsúlyt kaptak a fák lombjai, a relatív kicsi főtéma ellenében. Összességében jó kép, kis hibákkal. Ami pedig a lényeg lenne, hogy a mondanivalóhoz is valamit szóljak, tiszteletreméltó, hogy ebben a korban, így összeölelkezve sétálgatnak párok, ennek ellenére én jobban szeretném vagy nem-megérni az öregkort, vagy inkább szívesebben maradnék örökre fiatal.

    inzsellér: Ők valóban nem olyan formák, akikkel naponta összefuthat az ember. A te fotód alatt a cím abszolút találó, furcsa, de lehet érdekes is. Az, hogy ezeket a fogalmakat milyen értelemben gondoljuk ideillőnek, azt mindenki döntse el inkább vallási hovatartozása, vagy egyéb nézetei alapján.
    Kivitelezés oldaláról nézve igazából egy zavaró elem van a képen, a jobb szélen belógó szerkezet nem kéne oda. Más kritikát most nem tudok rá mondani.

    Kazimír: Nekem általában tetszenek a képeid, illetve volt már a fórumon olyan eset is a közelmúltban, hogy szinte én voltam az egyetlen aki kiállt a megvalósításod helyessége mellett, de most sajnos nem ez a helyzet. Szerintem ezen a fotón most alapvető hibák vannak, ami rád abszolút nem jellemző. A középre szerkesztés szabályának megszegése még indokolt is lehet, de a nézőpont választás az nagyon nincsen rendben, olyan odahajoltál és lefényképezted érzésem van. Az élesség is sántít, a háttér pedig nagyon kusza. A színvilágot sem tartom természetesnek, ha pedig nem a természetes volt a cél, akkor pedig nem hatásos a szürreális színválasztás, a zöldek már kicsit permetzöldek, a barnák meg inkább sárgák. Te szerintem sokkal sokkal jobbat tudsz ennél, amit már többször is bizonyítottál! Remélem nem tartasz majd kíméletlennek, de szükségesnek éreztem.

    MrBean55: Ez az a fotó, amit egy művészet-történet vagy történelem könyvben, mint képi illusztrációt egy egyiptomi téma mellé bármikor el tudnék képzelni. Örülök neki, hogy szokatlan, de mégis hatásos módon közelítetted meg a heti témát. Van a fotón egy leheletnyi asszimetrikusság, a bal széle tágabb. Szerintem full-szimmetrikusban lett volna a leghatásosabb, de igazából ez csak apró hiba. Ezt leszámítva tényleg nagyon jó!

    forceberg: Én nagyon kedvelem a tech-minimál jellegű cuccokat, talán ezt már korábbi képek kapcsán is kifejtettem a fórum különböző topikjainak hasábjain, illetve más oldalakon is. A címadás kicsit rámagyarázós, de lényegében szükség lehet rá, azok számára akik inkább más stílusokat értenek jobban. Egyetlen komolyabb bajom van, valahogy a kerettel nem tudok kibékülni, és ez a legtöbb képedre igaz nálam. Noha a keret az nem maga a kép, de szerves része a kép hangulatának alakításában. Szerintem hatásosabb lett volna ahelyett azt átmenetes cucc helyett egy sima 1 pixel vastag, fehér, átlátszatlan csík, ami erősítette volna a minimál hatást. Ehelyett ez a vastag formáció valami régebbi falikép hangulatot ad neki. Viszont a kereten belül tényleg nagyon jó az anyag!

    [ Szerkesztve ]

  • #31757056

    törölt tag

    És most következzen a nevezésem a táj témára, ami szerintem kicsit megint meg fogja osztani a közönséget, a különféle ízlések alapján.

    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Szten Márs

    nagyúr

    Most, erre a fordulóra én is neveznék. Elnyújtott, majdnem másfél hetes forduló volt, a szerdai zárások visszaállítására, szóval volt időm válogatni, és valóban, több kép is volt, ami esélyes lett volna, de mégis egy olyat választottam, ami - ha nem tévedek - már szerepelt a DF topickban, de ezt az egy alkalmas kilengést bocsássátok meg most nekem :B Kíváncsi vagyok a véleményeitekre :K

  • Szten Márs

    nagyúr

    A következő forduló témája: "épület/építészet". A témában a képeket május 12., szerda este 11-ig várjuk, ebbe a topicba.

    Emellett fut éves fordulónk is! Részletes kiírás itt: [link]

  • johnjohn

    addikt

    Na akkor most kezdeném Én.
    inzsellér-Ez nekem nem igazán táj,amúgy érdekes a kép, inkább dokumentarista látásmódot tükröz.
    Priusz- Érdekes kép, kár, hogy nem nagyobb. Így nehéz "áttekinteni."
    Bee- Oszlopok nélkül szép lenne, kiszedtem volna belőle.Még húznék a fényeken.
    forceberg- Ez nekem nem jön be, érdektelen még így túlszínezve is.
    tamas- Hmmm.. BLED. Laktam ebben a szállodában ami a kép jobb felén van, az ott fent egy remek uszoda ablaka.Keresztülautóztam azokon a hegyeken a háttérben, gyönyörű hely ! Lehet, hogy elfogult vagyok, nekem tetszik így ahogy van !
    Cayman- Itt még az oszlopok sem zavaróak, jól néz ki az egész.
    Szten- Szép lenne, de nekem hiányzik az aljáról a Duna !

  • Ijk

    nagyúr

    931#inzsellér:Jó kép, bár nem igazán ehhez a témához való. Mindenesetre jó elképzelés volt, hogy a kopár sivatag közepén egyedül állja a szárasságot magányában az a növény (talán valami kutyatejféle lehet)

    932#priusz:: Tetszetős, tényleg eléggé XP-sre sikeredett. Ha nagyon bele akarnék kötni, talán egy kicsit több eget vettem volna bele a vetéssel szemben. De nagyon jó.

    933#johnjohn: Jó lett a kép vágása, találó, ahogyan az út a falu felé vezeti az ember tekintetét. Összegészében jó, csak mintha a zöld túlszaturált lenne.

    935#BEE: Hát... Ezt a képet a legnehezebb értékelnem, megmondom őszintén. Annyi bizonyos, hogy nem a szépsége a magával ragadó. Inkább olyan téli világvége hangulatot kölcsönöz az alsó szürke hófedte rét, a villanyoszlopok, és az felhők között eltűnő lenyugvó nap.

    936#forceberg: Az alapötlet jó, a kivitelezés sajnos kevésbé. A horizont alatt még kis méretben is részlettelenül elmosódott a maxra csavart utólagos erősítés miatt, miközben a színek túlszaturáltak. A nap miatti beégést is erőltetetten kezelted, inkább hagyni kellett volna eredetiben, így egy szürke folt lett. A bokor belógása kissé zavaró. Talán jobb lett volna ha 60°-al jobbra fordulsz és úgy lövöd a képet. Nem azért, mert teljesen le akarom húzni a képedet, csak látom benne a fantáziát, és próbálok tanácsot adni, mire figyelj oda legközelebb a kivitelezésben. Mert ezek leginkább csak technikai hibák.

    937#t_a_m_a_s: Nem is tudom mit írhatnék. Tipikusan albumba is beillő kép. Mindig jól mutat a zöld táj és a havas hegycsúcsok találkozása.

    939#t_a_m_a_s: Talán ez a kép tetszik a legjobban, főleg az igényes utómunkának köszönhetően. Ha BEE képe a világvége közeli hangulatú, ez akkor a világvége utáni. A magasfeszültség, a természetellenes színű, nappal itt-ott áttört sötét felhőzet már-már mátrixos hangulatot kölcsönöz a képnek.

    940#Szten Márs: A téma önmagáért beszél, habár nem igazán lett jó vágása a képnek. Az ember szeme önkénytelenül is keresi a hegy jobb oldalát, a Dunából pedig jobb lett volna a vagy semmi, vagy egy jelentősebb rész, de ezt a ferde elfogyó csíkot lehet hogy levágnám.

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • BEE

    addikt

    Épület témában egy számomra újdonsággal nevezek.
    Fából faragott csigalépcső...

    BEE

    Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

  • priusz

    aktív tag

    Értékelésem táj témakörében:
    Ijk: Gyönyörű fények, jó szerkesztés, szép színek. Nálam a hét képe! :C

    inzsellér: Kicsi hiányérzetem van a képpel kapcsolatban. Mégpedig a sivatagi tájról nekem az jut eszembe, hogy mindeütt csak homok van és esetleg egy-egy növény tarkítja a látképet. Tulajdonképpen az üres tér hiányzik. Az ötlet egyébként tetszik.

    johnjohn: Kellemes kép a klasszikus fajtából. Szépen tagolt, jól szerkesztett fotó. Nem találok benne különösebb hibát.

    BEE: Érdekes, ritka pillanatot örökítettél meg. Téli tájképen ritkák az ilyen fények. Hangulatos fotó.

    forceberg: Ez a kép a jó kép lehetett volna ha kategória nálam. Ha a fő téma a repce(?)föld akkor abból mindenképpen többet mutatnék, esetleg felemelt géppel vagy kisebb magaslatról kattintanék. A belógó faág és a nap is vonza a tekintetet, szerintem ez sem szerencsés.

    t_a_m_a_s: Gyönyörű kép jó vágással. Nekem ritkán jut eszembe hasonló képet állóra komponálni, pedig így sokkal lényegretörőbb. Grat!

    Cayman: Klassz fények szép utómunka. Ugye jól gondolom hogy nem ilyen színei voltak a felhőknek amikor arra jártál?

    Szten Márs: Klasszikus kép, jó szerkesztéssel. Hibának a többiek által már szóba hozott Dunából vagy többet vagy semmit :)

    Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

  • priusz

    aktív tag

    Épület, építészet:
    [link]

    Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

  • t_a_m_a_s

    őstag

    "táj" témakörben:

    Először is mindenkinek gratulálok, jó látni, ahogy fel-felpörög a topik, és 6-8 nevezés érkezik fordulónként. Minden kép egyértelműen hozza az itt megszokott szintet.

    (#929) Ijk: A szerkesztés tetszik, jó fényeket kaptál el. Végülis a színekbe sem tudnék belekötni, csak a felhők alján a pirosas-vöröses árnyalatot nem tudom hova tenni. Megnézném az utómunka mentes, nyers verziót is.

    (#931) inzsellér: Nem szeretném a többieket ismételni, szerintem is többet kellett volna láttatnod a "semmiből", akkor jobban kiemelnéd a növény jelentőségét.

    (#932) priusz: Magad is leírtad, ami először beugrott a képről: XP:) Szépek a zöldek, szép az ég kékje, feldobja a pár felhő. Szép lett, na.

    (#933) johnjohn: Nagyon tetszetős kép. Tetszik a kompozíció és a vágás, a kis út jól vezeti a tekintetet a háttérben lévő településig és a hegyekig.

    (#935) BEE: A középre komponált horizont ezúttal nem rossz megoldás, a felhőkből és az égboltból pont elég, viszont így többet mutat a hófödte téli tájból, mintha levágtad volna az alját. Nekem a másik topikban johnjohn által átdolgozott verzió dinamikusabb színei is bejönnek.

    (#936) forceberg: Én ha a repcét választottam volna fő témának, kicsit feljebbről fotóztam volna, hogy több látszódjon belőle, hangsúlyosabb legyen.

    (#939) Cayman: Szerintem már beszélgettünk erről a képedről, rosszat most sem tudok mondani rá:) Van egyfajta hátborzongató hangulata...

    (#940) Szten Márs: Én is hiányolom a Dunát, de egyebekbe nem tudnék belekötni. Priuszéhoz hasonlóan nálad is szép kék a kék, szép zöld a zöld, jól mutatnak a képen a felhők. Nomeg a vár a hegy tetején:)

    Holnap majd jól beletépünk...

  • Kazimír

    őstag

    Habár „táj” fordulóra nem tettem fel képet, azért most mégis jól beleszólok mások alkotásaiba.

    (#929) Ijk
    Remek kép, jó szerkesztés, hatásos színek, kell-e több? Még a keret is passzol, pedig az általában nem jön be. Mennyire segítettél rá az alkonyati(?) fényekre?
    Gratulálok! Mehet a falra az orvosi rendelő/okmányiroda/akármi várójában.

    (#931) inzsellér
    A téma jó. Tényleg. Hogy ezt megláttad, már fél siker. De a valódi, igazi sivatagi hatás többnyire vízszintesen érvényesül igazán, a végtelennek tetsző horizonttal, sziklákkal, kövekkel, homokkal (mondom ezt én, aki sosem jártam még sivatagban :B ). Ha függőleges, akkor az égbolt és a tűző Nap is több szerephez juthatna. Ez a képkivágás így szerintem szűk, és – bár sokat elmond a tájról a körbebástyázott gyökérzóna, mert a víz nagy kincs – mégsem elég, hiányérzetem van.

    (#932) priusz
    Nemrég telepíthettem újra az irodai gépemen, tényleg hasonló. :D
    Jó magyar szokás szerint a művelt terület szélén bozót és dudva (MP rajongóknak: rekettyés :) ), az nem nyújt kellemes látványt. Az ég kékje egy picit fakó a valódi „xp-hatáshoz”, de a háttérrel együtt így válik természetessé, ami a fotográfiából/ban gyakran hiányzik/hiánycikk. A vetés sorai szépen vezetik a tekintetet, jó lenne tudni, mi található a lejtő alján, de még inkább a dombtetőn.. :)

    (#933) johnjohn
    Igazi „tájképformátum” :)
    A táj nem valami barátságos (ahhoz több lombhullató növényzetre lenne szükség), vagy szemet gyönyörködtető, mondhatnám rideg, akárcsak az égbolt, de a szerkesztés kiváló, az árnyékba borult dombok között ereszkedő széles dózer/szekérút vezeti a szemlélőt a völgyben a település és a napsütés felé.

    (#935) BEE
    Egyszerű kis kép. A feles horizont ellenére a téma harmadoló pontban. Az ég és a táj szürkesége nem zavar, így természetes, örülök, hogy nem „húztad” még a kontrasztot s a többit. A villanyoszlopok többnyire akkor sem tetszenek, ha tudatos volt a bemutatásuk. Az emberi jelenlétre nem utalnak eléggé, hiszen ma már szinte minden tájat elcsúfítanak, a környezetbe viszont továbbra sem illenek.

    (#936) forceberg
    Felismerhető a stílusod az erősen szaturált megoldás miatt, de, mint azt már említették előttem páran, ezt most nem találtad el. A Napot hagyni kellett volna, így beszürkítve nagyon ronda, természetellenes, akárcsak az ég nagy része, mely szintén megsínylette az utómunkát. A lila úttal bizonyára van, aki meg tud barátkozni. Ez tudatos volt egyébként? A repcéről mindenkinek szép, élénk citromsárga szín jut eszébe, érdemes olyan fényviszonyok közt fotózni, amikor ez érvényesül is. Megtehető, hisz' nem szalad el. :)

    (#937) t_a_m_a_s
    Szeretem a függőleges orientáltságú képeket. :) Szokatlan megoldás tájképnél, itt mégis sikeres. Nem megy az összkép rovására, mindent bemutatsz a környékből, ami érdekes lehet. A színek szépek, külön beavatkozás nélkül is. Minek az árnyéka nyúlik keresztben ott elől? A nélkül ez a kép is mehetne a várótermek falára. :)

    (#939) Cayman
    A lila színezettel, a vonuló felhőkön áttörő fénysugarakkal tényleg egészen különleges hatást értél el, mely többnyire borzongató, baljós, ritkábban reményt keltő és „pozitív”. Érdekes módon a távvezetékek csak erősítik a(z amúgy sem gyenge) hatást (Lám, a kivétel tényleg erősíti a szabályt!). Fekete keret, az kellett hozzá. Kíváncsi vagyok, hogy te mit gondoltál a képről, amikor a monitorodon végül ezt láttad.

    (#940) Szten Márs
    Lassan el is felejtem, milyen stílusban, színekkel fotózol, oly régen.. :) (ne vedd szemrehányásnak… pedig az :DDD Persze csak viccelek. :) ) A Dunát nem hiányolom. Szép előtér lenne, de ha az ég ezúttal érdekesebb volt, egyet kell hogy értsek, inkább azt mutasd meg. Viszont Ijk fórumtárs által említett jobb oldalt az én szemem is keresi. Annak ellenére is, hogy a vár így van szabály szerint a helyén, és úgy is, hogy nem jártam még ott, nem tudom hogyan „folytatódik” a sziklaorom.

    Be köll fizetni, azt' jólvan...

  • válasz Szten Márs #941 üzenetére

    Teljesen kezdőként szeretnék indulni most. Ez az első feltöltött képem. Eddig nem használtam retusáló programokat, nem készítettem kereteket, nem fotóztam RAW-ba. Ez egy a gép által mentett JPG. Ennek fejében kéretik értékelni/véleményezni. Köszönettel!
    EXIF adatokat meghagytam, hogy tudjatok okulni, vagy okítani.
    Kép címe.... hmmm legyen Skandulat. :))

    épület

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Új hozzászólás Aktív témák