Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • j.bravo

    addikt

    A képpel megint elmaradok, beteszem ezt is a "talán egyszer megcsináljuk" feliratú dobozba a többihez :B :F

    Értékelések: (kertelés nélkül, csak nyersen, sose akarok genya lenni, ha mégis úgy jönne ki, ne vegyétek úgy, hanem pozitívan!)

    (#232) norbre: Hümm, mint kép, csak úgy első blikkre, azt kell mondjam határeset. Másodikra azért felfedezhetők tudatos kompozíció nyomai blablabla; meg végülis a késő estébe nyúló túlóra alatt az irodában uralkodó fényviszonyok vannak a képen.. MIndenesetre a sokféle lehetséges jelentést értékelem! Kis utómunkával lehet hogy a szemnek is tetszetősebbé lehetne tenni. Mondjuk azt hiszem, szerinted sem ez életed főműve :)

    (#23) Kazimír: Ez tetszik. Nem erőltetett, nem hűdeütős (illetve de, pingpongütős), de tetszik.

    (#234) MrBean55: szépen elkaptad őket. Jó példa arra, hogy egyrészt mi minden lehet munka, másrészt erről a szóból mennyi ötlet alapján lehet képet alkotni. Grat!

    (#235) Allien: Na ez is kemény. A fényekkel (utómunkával) még kis játék lehet hogy feldobná, akár az általam nem kedvelt hádéer is, de a dőléssel együtt, így tök jó (átérzem tőle a leeséstől való félelmet). Nekem bejön.

    (#236) Cassidey: valóban, veled együtt már 3 ember ill. munka :) Ahogy más is említette, valami hasonlóra számítottunk tőled. Bejövős. (de ha már modellt fotózol, a bal szemgödrénél az árnyékkal csinálhattál volna valamit, ejnyebejnye ;] ).

    (#237) Szten Márs: én is borbélynak gondoltam elsőre :) Jó lett a szépia is, és az ötlet is. Grat neked is!

    (#240) Ndruu Az ötlet jó, de tényleg így egy elég statikus werkfotó. Ha lenne ember (vagy akár csak egy kéz) a képen, amint igazgatja akár a lámpákat, akár a szoftboxot... neadjisten fotógéppel a kezében...

    Jó téma volt, és végre újra sok jó kép lett. Köszönöm mindenkinek!

    Whatever.

  • Ndruu

    MODERÁTOR

    Értékelések múlt hétre:
    (#232) norbre: Már nem dolgozik szegény. Nagyot mosolyogtam rajta, jól eltaláltad a címet. :C
    (#233) Kazimír: Munka után jól jön a kikapcsolódás, a kép jól mutatja. Az egyetlen ami nekem fura rajta, az a háttér.
    (#234) MrBean55: Jól elkapott kép. Régen biggamer-től láttam hasonlókat.
    (#235) Allien: Nem semmi meló. 200mm-en hogy lőttél ilyet? Szintén egy jól elkapott kép.
    (#236) Cassidey: A fekete-fehér jól áll a képnek. Tetszik a hasonlat a Te (Ti) munká(d)tok és a háttérben lévő srác munkája között. Akár véletlen is lehet, de ez elsőre nem dönthető el. A modell hölgy is tetszetős.
    (#237) Szten Márs: Én is tényleg azt hittem először hogy borbély. Szerintem sikerült jól elkapni a lényegét, a hangulatát ennek a munkának. (Lehetett volna a bábu fejét szemből is fotózni, de akkor nem látszódna a mester arcán a koncentrálás.) A színvilág nagyon tetszik (sajnos nem tudom melyik régi analóg film tulajdonságaira hasonlít).
    (#238) j.bravo: Hol jártál (ciril betűs a tábla)? Az tetszik rajta, ahogy a napfény megvilágítja a szálló port. Ez is jól el van kapva.
    Elnézést a rövid értékelésekért, nem volt már túl sok időm rá (kicsit elmaradtam).

    Harrrr!!!!

  • Szten Márs

    nagyúr

    A forduló ezennel lezárult!

    Mostantól lehet a "perspektíva" témakör fordulójában feltöltött képeket értékelni, jelen topicban! (lsd: első hsz!)

    A következő ciklus témája: "apró". Ezen témában a képeket mostantól február 25. szerda délig várjuk, ebbe a topicba.

    Az azutáni ciklus február 25., szerda déltől március 4., szerda délig tart majd, témája az "optikai csalódás" lesz.

    [ Módosította: Thrawn ]

  • Kazimír

    őstag

    (#243) norbre
    Az elő- és háttérből szépen kiemelkedő téma, és valószínűleg a "perspektívát" is több szempontból teljesítené, ha érteném a címet. Vannak ötleteim, de majd a másik topicban megtudom.. :)

    (#249) MrBean55
    Szép színek, és tetszik a kondenzcsíkkal párhuzamos "ferde" szerkesztés is. A legtöbbünk, azt hiszem, az ilyen lufikat csak alulról látja.
    Megkérdeztem egy barátomat is, hogy mi a véleménye a képről. Két dolgot fogalmazott meg: "Klassz repcsi, de a Sláger Rádiót azt utálom." :)

    (#252) Ndruu
    Nagyon tetszik a kép. Első pillanatban azt sajnáltam, hogy nem az éppen elcsöppent, egyel előrébb lévő jégcsap az éles, de az ilyesmit - gondolom - nehéz kiszámítani, meg végül is nem is lényeges.
    Gratulálok! :K

    (#253) Szten Márs
    Bevallom, elkövettem azt a hibát, hogy előbb néztem meg a másik képedet, amivel ez nem azonos. Azért baj, mert az tetszik jobban.. :B (a másik topicban kifejthetem, ha érdekel, miért..) Mindenesetre ez is jó kép, a "perspektíva" témának megfelel, és.. és.. maradjunk ennyiben. :)

    Be köll fizetni, azt' jólvan...

  • MrBean55

    aktív tag

    SZV a legutóbbi képekről:

    (#243) norbre: Én a cím alapján persze gondoltam hogy itt életperspektíva van ábrázolva, ami jó ötlet, de a megvalósítás "üthetne" jobban is ... A hölgy tényleg "akárkinek" (egy irogató embernek) nézhető, legalább a tábla felirata olvasható lenne. Ilyen módon oldalról a tábla akár egy újságnak is nézhető és akkor a dolog éle már el is van véve, sőt így a kép a témakörből is "kiugrik". :( A kép szerkesztése egyébként tetszik, eléggé letisztult, az is illik ide hogy az illető "elbújt" az oszlop mögé, csak a tábla lenne olvasható ..., ennek hiánya sajnos sokat nyom a latban a kép megértésénél. A FF most is jó választás (szinte kötelező), de az élesség egy icipicit talán előrébb van a kelleténél. Összességében nem mondanám rossz képnek, az ötlet jó, a cím "megmenti", de könnyen jobb lehetett volna.
    Ja, a képméret felülről egy kicsit kilóg a normál tartományunkból (a múlt heti kép is), de abbahagyom. :)

    (#247) Kazimír: Mókás kép, a téma tényleg f.gépért "kiabál", jó hogy volt nálad egy. :) A kompozíció persze "csalás", de jól csináltad (mint Rodolfo :D), enélkül nehéz lenne behozni ebbe a témakörbe. A megvalósítás viszont egy "kissé" életlenre sikerült, de van ez így. Kicsit ferde is lett a kép, ezen utómunkával lehetett volna segíteni. Nem ismerem a helyet, de a szobor enyhén rózsaszín színe nekem nem tűnik élethűnek (rám lehet cáfolni), WB vagy utómunka miatt, nem tudom, utólag ezt is korrigálnám. Összességében a jó ötletet a kivitelezés itt is rontja egy kicsit, de az "egyenlege" nálam még pozitív. :)

    (#252) Ndruu: Ez egy "felháborítóan" jó kép (témán belül és kívül is). :R
    Nekem nagyon tetszik, gratula. :C

    Jó ideje filózok rajta hogy mibe "köthetnék bele", rájöttem: nincs rajtad sapka. :DDD

    (#253) Szten Márs: Hasonlít a másik képhez de amaz szerintem jobb. :) Ráadásul a másik a jobban megfigyelhető geometriai perspetívák miatt is jobban illene ide, de ha ez a kép akkor ez. Engem kicsit zavar hogy a nagy levélbe egy kicsit bele van vágva (ha tudatos akkor tehát ezt nem értem), egyébként konkrétabban a képről hozzám az elmúlás mint "perspektíva" jön át, azt nekem ez a kép is jól kifejezi. Csillagos 4-es. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Szten Márs

    nagyúr

    Vigyázat! Szókimondó, explicit szövegek! (Ha már írunk valamit, ne köntörfalazzunk, írjunk le mindent, ami eszünkbe jut, hátha még profitálni is lehet belőle alapon.)

    norbre:
    Az ötlet, a kép mondandója, amit a másik topicban leírtál tetszik, kifejezetten nagyon. Tulajdonképpen a kivitelezés, a fotó képi világa sem rossz, mert önmagában is élvezhető, klassz képet linkeltél nekünk. Viszont a mondanivaló és a képi megvalósítás együtt nem áll össze, és ezért igen-igen nagy kár.

    Kazimír:
    Az ötlet itt is tetszi, valóban mókás kép. Viszont nagyon fakó, kontrassztalan kép, ezeken utómunkával rengeteget lehet javítani - próbáld ki, alap dolgokba viszonylag hamar bele lehet jönni és nagyon meghálálja magát. Tudom, papírkép szkennje, de ugyanúgy lehet utómunkázni. Az élesség sajnos szerintem nem a legjobban eltalált - jobb lenne, ha a szoboron lenne, de a legjobb az lenne, ha brutális mélységélességet sikerült volna elérni, és mind az elő-, mind a háttér éles lenne. Mondjuk úgy F/32 környéki blendével. Ez nyílván az utómunkával nem javítható része a dolognak. Mindenesetre így is tetszik, megmosolyogtatott :)

    MrBean55:
    Ez most nem jön nekem át.
    Persze, szépen átlóban lóg ki ez a lufinak látszó tárgy, és teljesen párhuzamosan megy vele a repülőgép - ebből a perspektívából. Na meg az alsó nézőpont is perspektíva. Ennek ellenére ez a kép most nem ragadta meg a figyelmemet. Ha lehet ilyet mondani, nem izgalmas a téma, legalábbis számomra biztosan nem. Persze, minden témát lehet izgalmasan tálalni, de van amit könnyebben, van amit kifejezetten nehezen. Ebből így nem sikerült most kihozni olyat, ami számomra izgalmas, megragadó.

    Ndruu:
    Egy jó jégcsapos képet összehozni nehéz téma. Talán hasonlít egy jó padfotóra, azt is könnyűnek tűnik összehozni, miközben rendkívül nehéz úgy megörökíteni, hogy ne legyen menthetetlenül sallangos és sallangosságával együtt is lapos, üres - bár a jégcsap talán a padnál kissé jobb helyzetben van. Kissé. Durván jó geometria (külalak, elrendezés, stb) kell hozzá és igencsak szép színvilág, hogy valami kialakuljon belőle, és a jégcsapok legtöbbje egyszerűen nem kínálja ezt a lehetőséget. Bevallom, én is próbálkoztam nem is egyszer jégcsapfotóval, fene tudja hány jégcsapképem született, de végül mind a kukában kötött ki. Lényeg a lényeg: nem kicsit nehéz olyan jégcsapfotót csinálni, ami megragadja az embert. Az elején azt ígértem nem köntörfalazok, így azt kell mondjam, hogy ez neked most nem sikerült. Szép DOF, szép bokeh, átlóban mennek a jégcsapok, de mégsem igazán jó az elrendezés (hasonló a félig oldalról fotózott pad esetéhez), rengeteg a zavaró elem (nem túl szép, homogén a háttér, nagyon sokfelé esik szét és sokfele van ilyen-olyan határvonal, valamint kellemetlen a jobb felső saroktól húzódó fekete csík), az élesség is fura nekem (talán ha úgy fotózod, hogy a legelső a legélesebb, és utána életlenednek el, nem pedig úgy, hogy az éles jégcsap előtt és után is vannak eléletlenedő jégcsapok szerencsésebb, bár mondom, ez inkább fura, mint explicite zavaró). Talán úgy lehetne a legjobban megfogalmazni, hogy nem elég letisztult. A jégcsap pedig pont egy olyan dolog, ami nagyon igényli a letisztultságot
    Ez egy tipikus tanulmányfotó, vagy próbafotó, amikor az ember kísérletezik, hogy mit hogy lehetne - szerintem. Nem rossz, nehogy félreértsd, csupán nem ütős. De szerintem lesz még ennél sokkal jobb jégcsapfotód is, ha kitartóan próbálod vadászni őket.

    [ Szerkesztve ]

  • Szten Márs

    nagyúr

    Én is beteszem az eheti képemet akkor.
    Igen, ez is apró, csak más szemszögből értelmezve :)

  • Ndruu

    MODERÁTOR

    Rövid leszek megint, nincs már sok idő délig. (Most már el is múlt...)

    (#243) norbre: Ami tetszik, az az ahogy a lábak fedik egymást. Így olyan mintha csak egy lába lenne. Tetszik az "átló" is, ami végigfut a képen.
    Ami nem tetszik: Most nem tudok ilyet mondani. :)

    (#247) Kazimír: Tetszik ahogy a nagy szobor "benéz" a kis ablakon. Egy nagyon jó meglátás, jó helyről is lőtted.
    Ami nem tetszik: Nincs éles pont a képen, vagy a szoborra kellett volna fókuszálni vagy az épületre (szűk rekesszel, állványról). A kontrasztot valóban picit utánhúzva sokkal szebb is lehetne.

    (#249) MrBean55: "Kis tehén, naaagy kalauz." Na most ez jutott eszembe. Jól időzített a repülő hogy arra járt, vagy jól időzítettél hogy pont arra jártál és el tudtad kapni. Bár a ballon nem alkalmas személyszállításra ebben a formában, de ha valódi hőlégballon lenne, akkor jól harmonizálna a repülővel. A kék szín csúszkáját én még megtoltam volna jobbra. ;)

    (#253) Szten Márs: Ismerős kép. A színvilága is olyan Szten-es. :)
    Ami tetszik: A színvilág és a részletesség a falevélen.
    Amit másképp is lehetett volna szerintem: Picit magasabbról fotózni, úgy hogy a kamera lejjebb nézzen, így a háttér kevésbé lenne benne, jobban látszódna a járda (nagyobb szögből). Tágabb rekesszel, és akkor a többi levél valamivel jobban látszódna.

    A mostani fordulóból idő hiányában sajnos kimaradok. :((( Véleményezni viszont majd fogok. ;) Úgy sincs sok kép, sajnos.

    Harrrr!!!!

  • TexT-BoY

    addikt

    Én még beszálnék az aprós témára, mert most értem haza, ha még nem zártok ki:
    imgs hack nem volt a barátom, igy sikerült:S:
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

  • j.bravo

    addikt

    Az értékelést később pótlom, ha van rá igény.


    1000px

    [ Szerkesztve ]

    Whatever.

  • norbre

    tag

    képet már nem tudok/fogok berakni a mostanira, de a perspektívára még gyorsan idebököm az értékelésem.. (szokásosan senkit nem megbántani akarok)

    Kazimír
    jó kis játék a térbeli perspektívával :) először zavarólag hatott hogy picit életlen a szobor, de a tekintete úgyis a toronyra irányítja a figyelmet, így ez talán nem is rossz :)
    talán a színvilága miatt de kicsit "túristafotó" hatású, de ezt leszámítva nem rossz..

    MrBean55
    ez sem rossz ötlet, jól el vannak találva az arányok, talán egy picit kontrasztosabban nekem jobban hatna, de így sem rossz.. gondolom a zsinór és a kondenzcsík véletlenül majdnem párhuzamos, de jót tesz a képnek :)

    Ndruu

    mint kép nagyon tetszik, tetszik a DOF is, meg hogy csöpög a víz :) valamiért mégsem érzem igazán át a témát rajta :( sry

    Szten Márs

    szintén jó kép, tetszenek a tónusok, itt a témával kapcsolatban olyan érzésem van mintha én lennék a levél, és az ő szemszögéből látnám a világot.. határozottan tetszik :)

  • a_tesz

    Korrektor

    akkor ezek szerint beférek a héten :)

    a képem címe: apró erdő

    800x600, 200kB

    スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

  • Ndruu

    MODERÁTOR

    Fene vinné el, hogy mindig elkések... A végén még a saját esküvőmről is elkésem...
    Akár fordulón belül, akár azon kívül is vehetitek a képemet. Íme:


    Van egy kis apród?

    Felkértek, hogy válasszak témát a következő utáni hétre. Nem tudom ki mennyire örülne neki ha én választanék témát, de megpróbálok olyat kitalálni, ami talán sokaknak megfelel.
    A régi témajavaslatokat böngészve arra jutottam hogy vigyünk egy kis játékot a játékba. Így legyen arra a hétre a "JÁTÉK", mint téma.

    Harrrr!!!!

  • Szten Márs

    nagyúr

    A forduló ezennel lezárult!

    Mostantól lehet az "apró" témakör fordulójában feltöltött képeket értékelni, jelen topicban! (lsd: első hsz!)

    A következő ciklus témája: "optikai csalódás". Ezen témában a képeket mostantól március 4., szerda este 8-ig várjuk, ebbe a topicba!

    Az azutáni ciklus témája "játék". A ciklus kezdete március 4., szerda este nyolc, vége pedig március 11., szintén szerda este nyolc lesz.

    Szeretném felhívni mindenki figyelmét, hogy képet beküldeni bármikor lehet (természetesen az aktuális forduló témájában), így akinek van képe, az tegye be nyugodtan bármikor a ciklus folyamán! Szeretném, ha minél kevesebb kép maradna ki azért, mert épp kicsúszott a ciklusból és lekéste a zárást.

  • Szten Márs

    nagyúr

    Kezdeném is az értékelést :)

    Kazimír:
    Szépen kiexponált felvétel, ízlésesen elrendezett témával. Jó páldája annak, hogy néha jó ötlet a középre komponálás - akkor is, ha esetünkben csak a vízszintes tengelyen beszélhetünk pont középre komponálásról. Az ötlet is tetszik - a forint és az euró viszonya, ez az érmék darabszámában és elhelyezésében is kijön ugye :) És igen, a cím is találó. Jó kép lett, tetszik :K

    MrBean55:
    Jól vágott, jól szerkesztett, jól exponált kép, itt sem tudok mibe belekötni. Akár plakátnak is mehetne :) Itt is tetszik az ötlet és szép kis pénzgyűjteményed van a megvalósításához :) Nem tudok mást mondani, mint Kazimír esetében, szép munka, jó kép lett :K

    TexT-BoY:
    A thumbnail hiánya miatt majdnem elsiklottam a képed felett, még szerencse, hogy egyébként tudtam, hogy kell lenni valahol egy thumbnail nélküli képnek, és furcsa volt az értékelés végén, hogy nem találtam. De most be is szúrom ide a helyére a te értékelésedet is. :K
    Ez gondolom vagy a fényképező beépített fekete-fehér programjával készült, vagy sima utólagos deszaturációval. Az ilyen képek nagyon gyakran szürke-szürkék fekete-fehér helyett, igen kicsi az árnyalatterjedelmük, tónusszegények. Sajnos fekete-fehér képet digitálissan nem olyan egyszerű összehozni, kicsit bírkózni kell utólag velük, hogy ez összejöjjön - ha csak nem voltak ritka jó fények a fényképezés pillanatában, ami segíthet a problémákon.
    A fényképeknél fontos szempont, hogy vezesse a tekintetet, legyen egy pont, ami megragadja a szemet, ami a kép középpontja, na nem geometriai értelemben persze. Nyílván a keszekusza legóhalom direkt keszekusza, mégis, ebből a nézőpontból nem talál rajta fogást a szem. Kísérletezgess minnél többet, különféle előtér-háttér elrendezésekkel, különböző nézőpontokkal, és fog alakulni a dolog :)

    Cassidey:
    Ismerős kép, legalábbis nekem ;) Teljesen más fotó, mint az előző kettő, nem csak a témája, hanem a megvalósítása miatt is - ugye "real life" kép, amit én különösen nagyon szeretek. Kifejezetten sajnálom, hogy itt csak ilyen kis verziót engedtél megtekinteni, de aki akarja, ugye megtalálja nagyobban is :)
    A képről: példaszerű elrendezés, mondhatni tanítani lehetne :) Nagyon jót tesznek a képnek az átlósan haladó vonalak, és a kövek alkotta téglalapokból álló textúrája az útnak is kifejezetten hozztesz a hangulathoz. A színvilág is telitalálat, a téma is :) Mintaszerű hangulatos utcakép, hangulatos gyerekfotó, szép a szülőknek, hozzátartozóknak, de szép egy vadidegen szememlélőnek is. Grat, örülök, hogy betetted ide :K

    j.bravo:
    Tetszik a megvilágítás, a kép tónusvilága, tetszik az érmék elrendezése, a kép geometriája. Tetszik a keret is, nagyon szépen kiegészíti a fotót. Szokatlanul nagy a tömege a képen, de így helyes, így illik oda, tényleg, nagyon jól eltalált.Grat, jó kis kép lett :K (Sajnos a "kis" kitétel szó szerint is érthető a mondatban - egy kicsivel nagyobb verziót fel tudsz esetleg rakni belőle: :B )

    a_tesz:
    Hmmhmm. Szépen átlóban szeli ketté az "apró erdő" a képet, de mégsem igazán jó a kép elrendezése. A nézőpont az, ami nem az igazi. Így, felülről/félig felülről fotózni növényeket nagyon sokszor nem a legjobb ötlet. Nehéz újszerű módon bemutatni persze őket, de ha változtatsz a nézőponton, jó eséllyel találsz olyan szöget, ahonnan izgalmasabb fotót lehet készíteni. De a növények jófejek rajta :)

    Ndruu:
    Első gondolatom az volt, hogy na ez is egy jó kép, ebbe sem fogok tudni belekötni, ejj :D Nagyon szép tónusvilága van ennek a fekete-fehérnek. Fekete-fehér fotókon ez szokott lenni a legkényesebb pont, de ez itt teljesen jól összejött, kifejezetten tetszik. A kép mondandója is tetszik, bár a kis kosz ellenére is látszik, hogy egy ápolt kézről van szó, úgyhogy kilóg némileg a lóláb :) Ami viszont furcsa: jobbról az első apró bemozdult? Csörgetted a kezedben az aprót? Ha direkt van így fotózva, hogy ezt érzékeltesse, akkor okés, de elsőre furcsának hatott. Mindenesetre így is kiváló kép lett, grat :K

    Úgy érzem ez egy sikeres forduló volt, sok kép született, ráadásul igen jók. Kifejezetten örülök, ha így sikerül egy forduló, szép volt fiúk-lányok :)

  • a_tesz

    Korrektor

    kicsit elcsúsztam a véleményezésekkel mostanában, próbálok azért nem kimaradni semmiből :)

    #256 Kazimír: nagyon jó a kép, a sok félős egyforintos hogy menekül az ojrótól, és a kép címe is találó (sajnos... de ebbe ne menjünk bele). a vágás is jó, az ötlet is, minden :)

    #259 MrBean55: jó kép, el lehet merengeni a történelmünkön, tetszik az ötlet, és én se csináltam volna másképp semmit :)

    #260 Szten Márs: kicsit talán univerzális a képed, nem annyira adja magát a téma elsőre (nekem legalábbis), de nézegettem bőszen, aztán talán leesett, az apró emberek a hatalmas felhő előtt? :B azt hiszem, erre mondják hogy sejtelmes :) viszont az tetszik, hogy nem a csilingelő aprópénzt, mint kézenfekvő megoldást választottad

    #262 TexT-BoY: amit nekem is mindig elmondanak, hogy figyeljek kicsit jobban a háttérre, az szerintem ide is érvényes, meg talán szerintem a fókusznak kicsit közelebb kéne lennie, ezek amik most hirtelen szemet szúrtak. de azért ne add fel, én minden körben hasonló cipőben járok, de remélem azért már lassan meg fog látszani a képeimen a sok jó tanács, amit itt kaptam

    #263 Cassidey: amennyire nem szokott néhány képed tetszeni, ez most annyira tetszik :) jó a szög, ahogy a sok vonal odavonzza a tekintetet a témára, és úgy az egész kép összhatása is kellemes, jó ránézni :)

    #264 j.bravo: a címet hozza végülis, a technikával sincs gond, én annyit csináltam volna még, hogy az oszlopok között egy kicsi helyen látszik a háttér, na azt valahogy úgy rendeztem volna hogy ne látsszon :)

    #268 Ndruu: elég jól elkapott kép ez, és itt most csakazértis ellenkeznék Szten véleményével, pedig próbáltam kerülni a más által befolyásolást. szerintem még ha nem is tudatos, igenis jó lett, hogy az az érme kicsit bemozdult, van így némi mozgása a képnek, mintha épp most dobták volna a markába, nem tudom hogy tudatos-e vagy véletlen, de pont így jó, így kell lennie :)

    スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

  • MrBean55

    aktív tag

    SZV a legutóbbi képekről:

    (#256) Kazimír: Tetszik. Nagyon. :K Jó ötlet, kreatív kompozíció, szerintem remekül eltalált mélységélesség, középen példaértékű képélesség, szép színek. A felhőtlen örömöt csak a szerepüket itt-ott "túljátszó" becsillanások (gondolom hogy a vaku okozta), és a kevés számú de számomra "felesleges" bokehek akadályozzák meg, de mindenképpen szép munka. Látszik hogy nem kompakt géppel készült, egy piros pont jár a gépnek is. :)

    (#260) Szten Márs: Hmm,hmm... Ez a kép vajon mit ábrázol? Talán az ember kicsinységét? Erdőtűz fekete-fehérben? :) A "rejtvény" helyett egy címnek jobban örültem volna ... :P A FF szerepét "szoktam" érteni, itt most nem nagyon. Viszont a kép dinamika átfogása és kontrasztossága nagyon jó, ügyes. A világos sáv határai nagyon tetszenek, főleg a felső. A kép szemre tetszetős, de a témakörön belül nekem nem teljesen áll össze, csak tippjeim vannak (több is), biztos bennem vana hiba de emiatt nem vagyok boldog ...

    (#262) TexT-BoY: Úgy látszik ma FF "nem értő" napom van :), itt sem látom indokoltnak a fekete-fehérséget. A témakörbe tartozás itt természetesen rendben van, viszont számomra igazából semmilyen konkrétabb apropó, cél, mondanivaló nem jön át a képről. Valahogy a távolsággal sem vagyok kibékülve, vagy közelebbre kellett volna menni hogy jobban látszódjanak a tárgyak, vagy messzebbre hogy apróbbak legyenek. :) A jobboldali háttér zavaró. Mindezek ellenére érzem az ötletet a képben, csak a kivitelezésen valahogy még csiszolni kellett volna.

    (#263) Cassidey: Egy kicsit alulméretezett kép, remélem hogy nem a zaj miatt. ;) Viszont a "hibalistámnak" ezzel nagyjából vége is van. :) Nagyon jó kép, még a felül lévő "kiégett" fehérség sem árt neki, ad abszurdum "kell" hozzá. A témakörbe tartozás tökéletes. Hihi, nagyon tetszik hogy a mintázat úgy ferde hogy mégis egyenes. :D A múlt heti "perspektíva" témakörbe is tökéletes kép lett volna, de biztos ide tartogattad.
    Gratula. :C

    (#264) j.bravo: Nagyon szép kép ez is, bár a jobboldalba én nem vágtam volna bele ... Egyébként a kompozíció nagyon letisztult, minden egyszerűsége ellenére nagyon ötletesnek tartom, az én szememet nagyon vonzza ... :K A fények játéka is ötletes, bár a jobboldalon az alsó harmadnál van egy kicsike túlcsillanás, vagy mi. A keret nem rossz, de azt majd elmagyarázhatnád egyszer hogy a jobboldalon miért széles annyira.
    Az apró észrevételeim ellenére: Gratula. :R
    A múlt heti képek értékelését részedről én nem bánnám még most sem.

    (#266) a_tesz: A címet "jószándékú" túlzásnak tartom, nálam nélküle is benne lenne a témakörben. :) A jobboldalon nem kellett volna belevági amibe bele lett, bal felül azt a kis zöldet én kiretusáltam volna, és a portól a kis zöldikéket lefújkálni szintén nem lett volna hiba. Egyébként az ötlet tetszik, a portré "alanyok" szintén, a nézőponton tényleg lehetne vitatkozni, de szerintem megszokható. A színek nagyon természetesek, nézhető kép de valami icipici plusz ötlet, játékosság még nem lett volna rossz a képen.

    (#268) Ndruu: Elsőre valami "nem természetes" jön át a képről, ezt részben biztosan a kép szerintem eltúlzott sötétsétsége okozza. Az ötlet alapvetően jó, de EZ a kéz ebben a szerepben számomra túlzás, ide "jobb" alanyt kellett volna választani. :) A FF mondjuk rendben, de mint már írtam kissé el van túlozva, olyan mintha egy "bányában" kéregetne valaki ami azért minimum furcsa. ;)
    A beállítás egyébként nem lenne rossz, bár én a kéz mögötti embert is jó ötletnek tartanám a képre komponálni, ha hiteles lenne (pl. egy aluljáróban).

    ---
    Viszonylag sok kép született, a tendencia jó, csak így tovább.
    Az eheti témakör is nagyon jó szerintem :D, remélem hogy minimum a most értékelt beküldők alkotnak serényen ezen a héten is. :)

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    Na, késő van ...
    "vana" = "van a"
    "belevági" = "belevágni"
    "sötétsétsége" = "sötétsége"

    [ Szerkesztve ]

  • Kazimír

    őstag

    (#259) MrBean55
    Na igen. Az, hogy mi apró, eléggé relatív, különösen ha értékről és pénzről van szó. A kép passzol a címhez (vagy fordítva), nagyon tetszenek a színek, és úgy általában az összhatás. Sokat gondolkoztam azon a 2 filléresen, és hogy én feltenném-e a képre, de végül is igen. Jó ez így. :K

    (#260) Szten Márs
    Először, amikor megnéztem, még értetlenkedtem egy sort, hogy mi is itt az apró és mihez képest, de aztán sokadszorra már tetszett. :) A felhők formája, sötét-világos határvonala, az apró alakok, és a fekete-fehér megoldás is. Egy ötletes, vagy vicces cím még hiányzik. Nekem.
    (Valamint, legközelebb szólj a darukezelőnek, hogy lógassa máshova azt az acélelemet.. :) )

    (#262) TexT-BoY
    A kis kép hiánya miatt majdnem átugrottalak és kihagytalak az értékelésből. :)
    Gyerekként nagyon szerettem Legozni, valóban apró. Ha az egész halom a téma, akkor talán nagyobb mélységélesség, homogénebb háttér segítene. Az ötlet egyébként nem rossz. A másik topicban majd elárulod, miért választottad a fekete-fehéret?

    (#263) Cassidey
    Nagyon jó kép! :C A világos díszburkolat szépen vezeti a szemet, és a sötét ruhás "téma" meg is ragadja azt. :) Nem találok rajta kivetnivalót, szívesen látnám nagyban is.
    (Nemsokára nálunk időzik majd fél éves unokaöcsém, és szeretnék jó képeket készíteni róla. Instant tippeket, tanácsokat szívesen fogadok tőled :K )

    (#264) j.bravo
    Szép, hatásos megvilágítás, jól kitöltötted a képet, tetszik. A jobboldali oszlop kifelé dől vagy csak az én szemem fáradt már? Az asszimetrikus keret az szándékos? Egy cím jó lenne még hozzá..
    Egyébként gratulálok. :K

    (#266) a_tesz
    Jópofa cím, kicsit szokásos nézőpont és színek. (én megpróbálnám földközelből lekapni és az egyik levél alá beállítani mondjuk egy szép színes kis Lego emberkét :) ...csak egy ötlet)

    (#268) Ndruu
    A kis képen első pillantásra nem is vettem észre az érméket.. :B Jó az ötlet, a mondanivaló is átjön egyből, és értékelem, hogy mennyit dolgoztál vele :) Számomra picit sötét az egész, vagy talán csak némi kontraszt-hiányérzetem van, de nem tudom, hogy lehetne a pénzérméket hangsúlyosabbá tenni.
    Szép munka. :K

    [ Szerkesztve ]

    Be köll fizetni, azt' jólvan...

  • MrBean55

    aktív tag

    Sziasztok!

    A mostani képem: "Jaj, jaj ..." :)

    Normál méret (208 KByte)

    Minolta Z1, ISO50, kevés utómunka, a lényeget illetően semmi csalás.
    A monitor síkjától való javasolt távolság: minimum 60-80 cm :)

    [ Szerkesztve ]

  • Szten Márs

    nagyúr

    Feltöltöm én is a képem optikai csalódás témakörbe, ezúttal két méretben, a thumbnailt épp ezért nem is linkesítem most.

    1024x819 pixel @ 528KB

    1280x1024 pixel @ 947KB

    [ Szerkesztve ]

  • Szten Márs

    nagyúr

    A forduló ezennel lezárult!

    Mostantól lehet az "apró" témakör fordulójában feltöltött képeket értékelni, jelen topicban! (lsd: első hsz!)

    A következő ciklus témája: "játék". Ezen témában a képeket mostantól március 11., szerda este 8-ig várjuk, ebbe a topicba!

    Az azutáni ciklus témája: "tanulás". A ciklus kezdete március 11., szerda este nyolc, vége pedig március 18., szintén szerda este nyolc lesz.

    [ Módosította: Foglalt név ]

  • norbre

    tag

    nos akkor leszek első az optikai csalódások értékelésében..

    MrBean55: mókás a jelenet és valóban csalóka, mintha a hölgy a parton esett volna el.. nem tudom mennyire tudatos törekvés volt vagy csak inkább véletlenül elkapott fotó? :) mindenesetre az ötlet jó, az hogy nem kimerevített kép ahogy a legtöbb sportfotót szokták készíteni hanem bemozdultak a szereplők, méginkább rásegít az elcsúszás érzésére :)

    Szten Márs: ha jól sejtem ez valami tükörrel vagy tükröződő felületű tárggyal (váza?) készült, a lényeg hogy nagyon tetszik.. jó ötlet volt a szépia, a felület karcossága meg még pluszban hozzátesz ehez az absztrakt látványhoz.. grat

    Kazimír: sajnos nem értem az összefüggést a témával kapcsolatban, se címmel se a nélkül.. bocsi

  • Szten Márs

    nagyúr

    Nohh, beteszem én is az értékelésemet. Többek között azért is késlekedtem vele, mert néhol (gyakorlatilag mindenhol :D ) erősen bajban leszek/vagyok velük, de ez már legyen az én bajom :)

    MrBean55:
    Az elcsúszós poént értem és valóban nem rossz :)
    Amit viszont nem értek: Ez a két különböző hölgy, avagy ugyanaz a hölgy, és két kép van egymásba dolgozva? Mert ha az előbbi, akkor egészen az az érzésem van, hogy az "elcsúszó" hölgy egy fél másodperc múlva pont a másik fején fog landolni, ami annyira nem kellemes, bár kétségkívül látványos, de talán mégsem a legjobb módja a látványteremtésnek. Szóval maga a jelenet furcsa, legalábbis nekem így érzésre. Ha az utóbbi tippem a helyes, akkor persze nem szóltam.
    Képileg viszont (ha a poént nem számítjuk) nem nyújt sokat. Persze, nehéz a jó pillanatokat elkapni, persze, nem kis szerencse, hogy pont ebben a pillanatban kattant a gép - szóval, mint vicces felvétel, teljesen jó. De mint fénykép, nem annyira . A szerkesztése nem túl szerencsés, az elrendezés, arányok, szög, ezen kívül a DOF túl nagy (nyílván mert kompaktot használtál) Nyílván (gondolom legalábbis) nem ezért raktad be, de ha már ebben a topicban vagyunk, gondoltam ki kell térni erre is.

    Kazimír:
    Hmmhmm... van egy sejtésem, hogy miért ide került a téma, ahova, de nem több, mint halvány sejtés :) (Mint az Emesés reklámnál: Valahogy ezzel a diszkógömbbel kell összehoznom, azt már érzem :DDD)
    Nehéz értékelnem a képet, bár ez egy ilyen hét :) Ömm... Annyit tudok talán elmondani, azt is teljesen szubjetíve, hogy a részlegesen deszaturált képek egy-két kivételtől eltekintve, ahol tényleg nagyon jól muatt és a témához is kvázi kell a részleges deszaturálás, nekem kissé mesterkéltnek tűnnek, az effekt nagyon önmagáért való a legtöbbször. Mert gondolom itt is arról van szó, az egész kép át lett rakva fekete-fehérbe, csak a kis szerkentyű maradt ki, ugye? (Aligha kapni fekete-fehér térképet) Az elhelyezést értem, harmadolóvonalak mentén, legalábbis ahol érzetre jó, de mivel nekem sokat nem mond a kép, így ezt is csak látom és értem, de nem több. Tovább ennél nem tudok menni... nem mondom (pontosabban nem tudom mondani), hogy jó kép, és azt sem, hogy rossz kép, sajnos ennyit tudtam csak elmondani róla, amit elmondtam.

    norbre:
    Eléggé zajos, Nikon D80-hoz, meg ISO800-hoz képest a kép, gondolom az utómunka során is történt némi zajosodás. Be kell valljam, itt sem értem igazán a témához tartozást, úgyhogy erről az oldalról meg sem kísérlem megközelíteni a képet. Elég tónusszegény - ez nem elhanyagolható részben a fényviszonyok miatt van, de azt hiszem így is lehetne rajta javítani. A nő arckifejezése tetszik, vonzza is a szemet, bár a kép igazi súlypontjai a virágok. Egyszer már írtam neked: sok képet mutattál nekünk, ami remek mondanivalójára és egyből megfogott, ami remek, mint fekete-fehér kép, és jól hozza ezt az egyébként nehéz formát, de itt nekem az első nem jön át, a másodikat pedig nem sikerült annyira jól eltalálni.

    Tudom, úgy tűnhet, hogy sok bajom van most a képekkel, de higgyétek el, kifejezetten örülök, hogy beraktátok őket - mindig minden egyes kép tesz hozzá a topickhoz :K Szóval maradjon töretlen a lelkesedés, és hajrá most, a "játék" témakörös fordulóban :)

  • MrBean55

    aktív tag

    SZV a mostani képekről:

    Ööö..., kicsit többet és jobbat reméltem, de val.szeg a témakör kicsit nehézre sikerült. :B Talán tényleg nem könnyű a témakör, de a képek alapján tartok attól is hogy nem mindenkinek van világos fogalma van az "optikai csalódás"-ról.

    (#276) Szten Márs: A témakörbe tartozás nálam határeset, mindenesetre talán jobb mint a másik 2 képnél. A módszer a társtopikban már lelepleződött, végülis szándékosan ilyen felület "tükrében" fényképezve nagyjából ezt lehetett várni, hol van itt a "csalódás"? Tehát szerintem az "optikai" rendben, a "csalódás" nem nagyon. "Optikai torzítás" esetén teljesen rendben lenne. :) Nekem hiányzik belőle az a kettősség hogy az ábrázolt dolog minek látszik és mi valójában, ráadásul ennek oka valami spec. geometriai, nézőponti vagy optikai dolognak kellene lennie különösebb erőlködés nélkül. Pl. a "vizes" képemen ugye a víz nagyító hatása először mindenkit meglep, pedig természetes dolog, semmi erőlködés nincs benne. És mint anno megbeszéltük az "S" és "A" betű a jobb oldalon elég könnyen emberi arcnak nézhető, pedig nem az, és nem is lett "rájátszva" a dologra.
    Témakörtől eltekintve végülis tetszik a kép, ritka nézőpont, lehet rajta filózni hogy hogyan készült, van benne ötlet és érdekesség. Esetleg ez egy önkioldóval készült kép Veled a középpontban? :)

    (#267) Kazimír: Nos, ezen a képen én sem látok semmit témakörből ..., sem optikait, sem csalódást, ha vannak is akkor számomra nem derültek ki. :N Magyarázat esetleg jöhet. Maga a kép egyébként nekem kicsit uncsi, nem elég "színes" a szó semelyik értelmében. A rejtély kulcsa minden bizonnyal a tájoló, de az is lehet hogy nincs is rejtély.

    (#278) norbre: A cím kellett ahhoz hogy itt legalább "csalódást" lássak a képen, ez egyébként jól sikerült, nekem rendben van. Viszont az "optikai" a fentebb kifejtett értelmében számomra hiányzik. Egy történetet a kép mögé el tudok képzelni, mondjuk egy internetes ismerkedés során egy "úriember" fiatalabb kori képeivel próbált hódítani, de személyes találkozáskor éppen most lepleződik le. :) Az "optikai" ilyen módon esetleg nagyon nagyon nagyon határesetként, szinte átvitt értelemben azért jelen van, de a témába tartozás határait nem kellett volna ennyire feszegetni.
    A képről annyit mondanék hogy talán túlzottan sötét, de a nő arca így jól "fókuszba" kerül hiszen hangsúlyossá válik. Ez a "módszer" érdekes, de tul.képpen tetszik. Jó lett volna a másik emberkéből is látni valamit hogy lássuk az arckifejezés okát, emiatt van egy kis hiányérzetem. A FF tőled megszokott, itt sem rossz, a képminőség viszont egy icipicit talán lehetne jobb.

    [ Szerkesztve ]

  • Kazimír

    őstag

    Nos...

    MrBean55
    A témaindító kép. Az első gondolatom az volt, hogy milyen jó sportfotó lenne kisebb mélységélességgel, és a fehér kamera nélkül a háttérben. Továbbá a hölgyek is szépek.
    Ha optikai csalódást akarok belelátni és az úszót a parton akarom látni, az már nem automatikus, kissé erőltetett. A sportolónő méretéből (a parton a többiekhez képest kb 2,5m magas lehetne :) ), a vízcseppekből, stb. nyilvánvaló, hogy a levegőben van.
    Az ötlet azért nem rossz, sőt az elkapott pillanatért, arckifejezésekért elismerésem!

    Szten Márs
    A kis képet elsőre nem láttam érdekesnek, de nagyban már igencsak tetszett. (a szépia jellegű színvilág nem áll hozzám közel, illetve csak egyfajta témához találom illőnek, de ez nem érdekes). A tükröződő, "görbülő teret" szinte magam körül éreztem :) A középen ülő alak és a kontraszt teszi számomra élővé a képet.
    Aztán, hogy mennyire "optikai csalódás".. nem nyargalnék a szavakon, nekem ez belefér. :)

    norbre
    Nem akarom ugyanazt írni, amit te, inkább csépelem egy kicsit a szót.. :)
    A címmel még csak összeköthető a kép, a témával már nemigen. Ha MrBean55 ötletét veszem alapul, az is csak max. "vizuális csalódás", bár a hölgy arckifejezése nekem inkább a "te vagy az?" kérdést ábrázolja, csalódást nem. Mindegy. A figyelmemet a virágok (szimmetrikus elhelyezkedésük érdekes) és a hölgy arca vonzzák leginkább. Mondjuk ezzel nem mondtam újat. Akárcsak azzal, hogy némileg zajos. Biztos tudod, hogy segíts rajta.

    Be köll fizetni, azt' jólvan...

  • Szten Márs

    nagyúr

    Én is beteszem a képem:

    A képen Vajda Anna, a Mizo Pécs játékosa látható.

  • Ndruu

    MODERÁTOR


    Játék a lábakkal

    Az értékelések pótolva lesznek, amint lesz egy kis időm végignézni és elemezni a képeket. ;)

    Harrrr!!!!

  • Szten Márs

    nagyúr

    A forduló ezennel lezárult!

    Mostantól lehet az "játék" témakör fordulójában feltöltött képeket értékelni, jelen topicban! (lsd: első hsz!)

    A következő ciklus témája: "tanulás". Ezen témában a képeket mostantól március 18., szerda este 8-ig várjuk, ebbe a topicba!

    Az azutáni ciklus témája hamarosan meghírdetésre kerül.

    [ Módosította: Bordoi ]

  • MrBean55

    aktív tag

    SZV a mostani képekről.

    Nekem ezek a képek jobbak tetszettek mint a múlt hetiek - lehet hogy talán esetleg könnyebb témakör volt :) -, több beküldött kép is lehetett volna, de ehhez úgy tűnik mostanában hozzá kell szokni.

    (#287) Szten Márs: No, végre egy sorozat ami nekem is tetszik. :K Ugyanis van a képeknek egy könnyen dekódolható "íve" amelyre fel lettek "fűzve", egy folyamatot ábrázol, nem csak a témakörbe tartozó képek laza "halmaza" mint az eddigiek .... A témakörbe tartozás természetesen rendben van, a vágásba egy kicsit bele tudok kötni :), a téma egy kicsit mindegyik képen balra sikerült amit nem érzek indokoltnak (szerintem itt középen lenne a helyük), ráadásul az első képbe egy picit bele lett vágva balról. Az utolsó 2 kép eléggé hasonlít, viszont így "egyensúlyban" van a bal és a jobb oldal, tehát még ilyen "áron" is jobb hogy van az utolsó kép mint ha nem lenne. Az ötlet remek, a képminőség teljesen jó (bár a mélységélesség lehetne egy kicsit kisebb), a szerkesztésbe (utómunkába) aki nagyon akar az egy kicsit bele tud kötni ;], de összességében szerintem ez egyértelműen dícsérhető alkotás.
    Gratula. :C
    A fájlnév alapján úgy gondolom hogy az "alanyt" nem csak a tévéből ismered (?) :B

    (#288) Kazimír: Hmmm, hmmm ... Szerencséd hogy a kép címét értem (egyébként szerintem hétköznapi szinten ezzel nagy bajban lennél, pedig ez NAGYON lényeges), mert anélkül csak néznék ki a fejemből hogy ez a kép mit keres ebben a témakörben. Ennek ellenére ezt a címet én hamisnak érzem. Elvileg ugyan nem, de gyakorlatilag kizártnak tartom hogy a valóságban arról legyen szó mint amit a cím állít, ezt a képen sem támasztja alá semmi, csupán a ventillátorok hasonlóságával "játszol". :) No mind1, a témától függetlenítve magamat ezt egy jó kis képnek tartom, ízelítő a "formai játék" ;) világából, amire a szerintem remek vágás teremti meg az alapot, bár a kép aljából a még jobb arányok miatt én egy kicsit még vágtam volna. A képélesség jó, a színek természetesnek tűnnek, nekem csak a címmel van bajom mert nem hiszem el.

    (#289) Ndruu: Tetszik. :K :) Az 1 lábak "forrása" lehet az hogy
    1. a lábak takarják egymást, a kép ez esetben tetszik a legjobban mert remek nézőpontot vettél fel, így ugyan a fotós "játszik" de nem baj (és így akár mehetett volna a múlt heti témakörbe is)
    2. a gólyák "felhúzták" lábukat, ami nem nagy "játék", de jól van
    3. leretusáltál lábakat a képről ;], ami viszont nem jó "játék"
    Optimistán megítélem az 1. esetet, de kíváncsi vagyok a megfejtésre. Egy picit tehát gondolkodásra ösztönöz a kép, ez nagyon jó. A négyzetes vágás az "átlós" szerkesztéssel nekem bejön, a képminőség rendben van, a színvilág tökéletes, kicsit ugyan sok a "szemét" a fűben de hát ez van, a "gyászkeret" viszont lemaradhatott volna.
    Összességében ez egy nagyon jó kis pillanat ügyesen lekapva, a témába tartozáson ugyan el lehet gondolkodni, de annyira nem lóg ki a "lóláb" mint Kazimír képén. Virtuális ezüstérem. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Szten Márs

    nagyúr

    In medias res.

    MrBean55:
    Igen, játékhelikopter, és igen, formai játék az ányakkal. Az árnyék engem egy bálnára emlékeztet. Olyasmi, mintha bálna úszna a helikopter alatt és annak látnánk a körvonalait, miközben a helikopterünk suhan az óceán felett :D Azért valljuk be, kissé elrugaszkodtam a kép nyers valójától, de ennyi költői szabadságom had legyen :)
    A formai játék tehát tetszik, mint képet pedig nem tudom értékelni, mert nincs rajta mit értékelni, mint képen. Ki van expózva, ahogy kell, megfelelő a képminősége, elhelyezéssel, vágással, DOF-al, akármivel nem lehetett játszani, de nem is célja egy ilyen képnek. Szóval minden a tartalmon :)

    Kazimír:
    Szép, meleg színvilága van a képnek :K Ez az első gondolatom, amikor megnézem. Nagyon fontos ez az első gondolat, hogy mi villan át az ember agyán, félig a tudatalattiba, amikor megnéz egy képet. Ez a benyomás már azelőtt megvan, hogy tulajdonképpen felfogná, hogy mit lát. Legalábbis én így vagyok vele.
    Második gondolat... nos, ez nehezebb már. Egyrészt nagyon úgy érzem, hogy az objektív hossztengelye nem volt tökéletesen merőleges a falfelületre, magyarán a szenzor nem volt teljesen párhuzamos vele. Ahogy MrBean55 is említette előttem, itt egy formai játékot látunk, az egész képet a formavilága határozza meg. Ilyenkor viszont nagyon fontos, hogy a vízszintes vonalak vízszintesen haladjanak, ne lejtsenek, ahogy itt teszik, ne torzuljon az egész kép. Pont mivel a formavilágra, alakzatokra épít a fotó képileg, ez kifejezetten feltűnő. Lehet egy normál képen észre sem vennénk, itt viszont egyből. Na meg ne legyenek itt-ott oda nem illő dolgok, akkor is, ha csak pár pixelesek. Mint a jobb felső sarokban a ház egy darabja. Szerintem ha nagyon pontosan merőleges az objektíved a falfelületre, és pontosan vágsz, akkor az nincs benne. Na meg az előbb említett vízszintes-anomáliák sem. Tudom, kukacoskodónak hatok, és elnézést érte. De igen jó fotó lehetne, és igencsak sok lehetőség van ilyen jellegű képekben. Jó a meglátás és tényleg példásan szemet pihentető a kép színvilága. Szóval nézd el nekem, ha a legtöbbet akarom kihozni belőle és a későbbiekben más ilyen jellegű képeidből, de megérdemlik, maximálisan :K

    Ndruu:
    Alexpós, de egyébként tetszetős fotó. A lábas sztorira én is kiváncsi lennék, hogy ezt hogy :D Bár sejtésem nekem is van. Sajnos a zaj látszik, de erről ugye nem te tehetsz.
    Ja és még valami: igeeen, négyzet :C Imádom a négyzetbe vágott fotókat. Persze, tudni kell hova jó és relative elég nehéz az 1:1-el, mint oldalhosszaránnyal bánni, de ahol jó, ott bizony imádom. Itt pl jó :K Minimálisan balrább raktam volna viszont a gólyákat. Több mögöttük az üres tér, mint előttük, ez pedig, tekintve, hogy jobbra néznek, zavaró kissé. Ha az eredeti képen több volt előttük a hely, akkor helyezd át a négyzetedet kissé ennek megfelelően, és nagy eséllyel jobb, a szemnek kellemesebb végeredményhez fogsz jutni - bár így is tetszik :K

  • Kazimír

    őstag

    MrBean55
    A cím egybevág a képpel, ez fontos. Tetszik a színvilága, mint a képeidnek általában, ez is fontos. A helikopátert lehetett volna picivel feljebb elhejezni a képen, nekem ez szintén fontos. Lehet, hogy csak az én monitoromon, de az ugródeszkáról lecsúszó teknősbéka picit zajos (nem akusztikai értelemben), ennyi hibát már hadd találjak a nagy fontoskodás közepette.. :)

    Szten Márs
    Mindig azt képzelem, hogy egy sorozatképpel könnyebb elmesélni egy "történetet", mint egyetlen fotóval. Talán mert még sosem próbáltam. :B
    Tulajdonképpen MrBean55-el már jól megbeszéltetek mindent a képpel kapcsolatban, ismételgetni nagyon nem szükséges. A mélységélesség számomra még éppen nem zavaró, ahogy a sötétebb színek túlsúlya sem. A bal szélső képen a keretezés vágott le a játékos nemesebbik feléből? A mozgó alak balra rendezését értem, valahol olvastam is róla, hogy ezt így. A 2+2 kép szimmetriája szintén egyértelműnek tűnik.
    Már csak néhány alternatívát vetnék fel, hogy hogyan készítettem volna én.
    Ha 4 képből, akkor ugyanígy, de a harmadikon a levegőben szálló labda lenne.
    Ha 3-ból - ami nekem szimpatikusabb kialakítás, akkor az elsőn az éppen dobó játékos lenne, a másodikon a gyűrűben landoló labda, a harmadikon pedig vagy a vissza felé futó játékos, vagy az örülő edző/csapattársak/nézők vagy bármi más, ami kapcsolódik a játékhoz, de nem közvetlenül magához a dobáshoz..
    Nem tudom megindokolni, tudományosan, vagy fotós-szakmailag, hogy miért, csak egyszerűen így próbálkoznék a feladattal.

    Ndruu
    Az első gondolatom a képre nézve: Szép színek! :K
    A második, hogy milyen vicces a távolabb lévő gólya eldugott csőre. Mintha szakálla lenne :)
    Fókuszpont az innenső madár szemén, a megfelelő helyen.
    2 gólya, összesen 2 láb a földön. Akár játék, akár nem, a gázlómadarak már csak így "működnek"..:)

    Be köll fizetni, azt' jólvan...

  • MrBean55

    aktív tag

    Sziasztok!

    A mostani képemet megpróbálom cím nélkül, talán nem nagyon kell hozzá.
    Egyébként volna címem több is, ami nekem a legjobban tetszik az talán egy kicsit "erős", ezért inkább hagyjuk. Nem feltétlenül kell a képhez, de hátha: emlékeim szerint egy apa-fiú páros van a képen. Az alapképet egy kicsit uncsinak találtam, ezért "művészkedtem" vele egy kicsit, hátha valakinek tetszik. :)

    Normál méret (113 KByte)

    Minolta Z1, ISO200, 7x zoom, mindenféle utómunka

    [ Szerkesztve ]

  • Szten Márs

    nagyúr

    A forduló ezennel lezárult!

    Mostantól lehet a "tanulás" témakör fordulójában feltöltött képeket értékelni, jelen topicban! (lsd: első hsz!)

    A következő ciklus témája: "Örök gyermek". Ezen témában a képeket mostantól március 27., szerda este 8-ig várjuk, ebbe a topicba!

  • Szten Márs

    nagyúr

    A heti fordulókon kívül meghírdetek egy hosszú távú, fordulókon kívüli témát.
    Ez a téma, talán triviális módon:"tavasz"

    Ezen témában a képeket május utolsó hetében várjuk ebbe a topicba (azaz május 25 és 31 között), addig lehet gyűjteni a képeket. Mivel igen hosszú lefutású támáról van szó, nem csak egy darab önálló képpel, hanem maximum 4 képből álló képsorozattal is lehet jelentkezni. (A sorozatot ez esetben nem kötelező egymás után fűzni, és egy darab jpg-vé alakítani.)

  • MrBean55

    aktív tag

    SZV a mostani képekről:

    Szerintem most lesz először olyan hogy nem fogom a kötelező 3 képet értékelni, de ez ugye nem rajtam múlik, ez van. :((( Esetleg úgy lehetne meg a három ha a saját képemet is értékelném. ;)

    (#295) Kazimír: Az ötlet tetszik, a témakörbe tartozás ezúttal hibátlan. Bár a tanulóvezetők viszonylag kézenfekvő téma, nekem most mégsem jutott eszembe. Azt valószínűsítem hogy mindkét autó mozgásban van, ezért a cím egy kissé irónikus ..., de nem baj. ;) A Tőled megszokottnál most egy kicsit gyengébbnek találom a képminőséget, mintha az autók és a f.gép között lenne valahol az élesség, mögötte a téma (tehát az autók) már homályos, nem brutálisan de láthatóan. Szerintem a kompozíció sem túl erős, elkapott, elkapkodott képnek tűnik, tudatos beállításnál én a bal oldali "bódét" lehagytam volna, ráadásul az el is vágja a kék autót, hümmm... Ezen kívül kicsit zsúfoltnak érzem a képet, sok minden alkalmas a figyelem elvonására, persze benne van a témánk is de nem adja magát automatikusan, viszont a cím példaértékűen segíti a megtalálását. Észrevételeim nem a bántás szándékával születtek (most sem).

    (#296) Szten Márs: Tipikus Sztenes kép, le sem tagadhatnád. :) Olyan kis része éles a képnek hogy az már túlzás, el sem hiszem hogy "magától" ilyen, de persze lehet. ;) A témába tartozás természetesen oké, bár talán túlzottan is triviális. Nagyon tetszik hogy a fény középen még rendben van, viszont a kép a széle felé (tudatosnak tűnően) teljesen elsötétedik. A színvilág jó, ellenben a homályos részek túlzott zaja (főleg a kézen) nekem nem jön be, egy kicsit kisebb méret lehet hogy jót tett volna a képnek.

  • E-scapegoat

    tag

    Üdvözletem a kisszámú, bár kitartó csapatnak!

    Folyamatosan figyelemmel kísérem a topicot, de az utóbbi hónapokban sajnos nem volt olyan téma, amire jó ötletem lett volna. :( Viszont a mostani végre olyan, ami beindította a fantáziámat! :))

    Íme az agymenésem Örök gyermek témában:

    [ Szerkesztve ]

    "Just freedom is only a hallucination / That waits at the edge of the distant horizon / And we are all strangers in global illusion / Wanting and needing impossible heaven"

Új hozzászólás Aktív témák