Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Freddy76

    addikt

    Philoxenia, nyiss egy topikot Eperkutyusnak és Spanyollnak, szerintem :DDD ...

    Az ilyen okoskodó könyvekről pláne nem írom le a véleményem, bölcsészkörökben ezen meg szoktak botránkozni... Maradjunk annyiban, hogy szerintem az élet igazságait és bölcsességeit nem lehet direktben leírni, és nem lehet megérteni úgy, hogy valaki ezt simán elolvassa. Vettem kézbe az általatok írt szerzők könyveit, de számomra semmit nem mondanak és semmit nem jelentenek. Egy Kundera, Marquez kenterbe veri őket. De manapság divat leegyszerűzni pl. Gárdonyit, vagy Rejtőt, holott Rejtő regényeiben, vagy Gárdonyi Láthatatlan Emberében félelmetes tartalmak vannak...

    Olyan ez, mint a gimis filozófusok bölcselkedései, szerintük Arany János szar, amit nem értenek ők sem az a jó... Brrr...

    Madgie, erről beszéltem. Te röviden és frappánsan leírtad azt, amit én itt próbálok körülírva megfogalmazni... Ilyenkor mindig Ford Fairlane egy klasszikusa jut eszembe: Vele beszélgetni olyan, mint sajtreszelővel rejszolni...

    [ Szerkesztve ]

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Új hozzászólás Aktív témák