Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • addikt

    Ezt csak az olvassa el, aki szereti a statisztikákat...

    Szóval gondoltam kipróbálom, a valóságban mennyire működnek a valószínűségek ha már erre alapozom a játékom.

    Csináltam 100 all-in leosztást: AsQs vs. KhKd (papírkártyával)

    Az eredmény a következő (zárójelben a papírforma):

    KK nyert: 69 (67,68%)
    AQ nyert: 31 (31,92%)
    Split: 0 (0,39%)

    A KK egyszer sorozatban 9x nyert, az AQ max 3x tudott sorozatban nyerni , de azt többször is.

    20-szor jött fel király a boardon (19%), 29-szer jött ász (31,25%), de ebből 3-szor kapásból kettő, tehát összesen 32 ászt láttam a boardon. A duplázásra amúgy kb 2,5% esély van.
    A dámákat sajnos nem számoltam, de érzésre sokkal jobban jöttek mint az ászok.

    Az AQs-ből 8-szor lett flush (9,5%), a királypárból 2-szer lett flush (2,5%).

    Ezek alapján azt kell mondjam eléggé stimmel a dolog, szóval megnyugodtam. Végig én kevertem, elég alaposan.:)

    Ja és hogy ne mindig a csaló rng-t hibáztassátok, feljegyeztem néhány érdekesebb boardot, illetve lapütközést, ami a 100 hand alatt esett:

    Az elején az AQ fullá fejlődve verte a KK-s kéz kétpárját, aztán nem sokkal utána a flopban volt király is meg ász is, szóval egyelőre a KK örülhetett, de nem sokáig mert riverre az AQ bemákolt még egy ászt.:)
    Kicsit később a KK nem örült tulságosan a JKT flopnak mert az így lejött setjét simán verte az AQ nutsora, turn: 6, river: 6 és a királyset fullá fejlődve vitte a potot.
    Aztán volt még egy 99953 board, itt megintcsak fullja lett a királypárnak.
    Aztán megint egy sor vs full, ezúttal 88JTK boardnál. Itt mondjuk mindegy, mert az AQ végig verve volt, azzal hogy a végén behúzta a királyt csak drawing dead lett. (a valóságban sok zsét veszített volna:) ).
    Ezután Q9J flop után még a királypár örülhetett, aztán turn: A, itt fordult a kocka, de végül a river T sort adott a királynak így megintcsak leriverelte a KK az AQ-t.:)
    Most jött az amit nem hittem volna, az AQs royal flusht floppolt (!!!!). Külön érdekesség, hogy a királypárnak turnre fullja lett, szóval ez is szép ütközés lett volna.
    Volt még egy full vs kétpár. (királypár javára).
    Aztán azt hittem végre lesz egy splot ugyanis a boardra lejött egy 8 magas sor, de aztán észrevettem, hogy van 3 pikk, így flushsel nyert az AQ.
    Rögtön ezután a KK visszavágott, egyszínű Q magas flop után, turn: K majd riverre még az egylapos flush is lejött a királypárnak.
    Pár hanndel később az AQ lazán nyert egy dámapokerrel. (wow)
    3JA flop után a vert királypár runner-runner sort kapott (turn T river Q).
    53A flop után a királypár még a turnre érkező királlyal fordított, de riverre meglett az AQ flushse, pech.
    Ezután volt még egy dámadrill az AQ-nak. Utána két párt floopolt majd még a backdoor flush is lejött neki, nh.:)
    A legutolsó handben pedig hiába volt ott az ász, a királypárnak megint lejött az egylapos flush, that is poker baby.


    Hmm, ezeket csak azért írtam, hogy teljesen csalás nélkül játszva is mennyi fura lapütközés és badbeat lehet 100 hand alatt is, szóval nem kell szídni az rng-t, nincs azzal baj.
    Ezeken kívül is volt még pár fura hand, ahol sok pénzt lehetett volna veszíteni, de nem írtam le mind.
    Fura volt még, hogy nagyon gyakran jött pár az asztalra, többször kétpár is lejött.
    A dámák valahogy jobban jöttek mint az ászok szerintem, bár nem tudom biztosan mert nem számoltam, viszont az tuti, hogy gyakran együtt jártak. Tehát vagy kikapott az AQ vagy ha nyert akkor rögtön kétpárral.:)
    Volt még párszor olyan, hogy jött az ász is meg a király is a flopban, megintcsak beülővesztés az AQnak.:)

    Nah ennyi lenne, sok értelme nem volt lenyomni ezt a 100 handet de legalább jól elszórakoztam és tudtam miből regényt írni.:)


    ''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

Új hozzászólás Aktív témák