Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Technoman

    őstag

    válasz Tündike25 #1597 üzenetére

    Média lejátszó:
    Nos, amennyiben ragaszkodsz a TV-be épített média lejátszóhoz (én inkább külső Media Playert javasolnék) akkor mind a külső, mind a fájlba pakolt, azaz belső feliratot tudja kezelni helyesen "Grétsy László szinten"
    Érdekesség, hogyaa külső felirat "Felirat 1-nek" , a belsőt viszont "Feliratszöveg-nek" látja.
    Nem írtad le, hogy milyen formátumot akarsz vele lejátszani (én főleg csak mkv anyagokat használok, tehát a fenti leírásom is e formátumon lettek tesztelve), ha HD-t , akkor nem igazán ajánlom a WIFI-t mert lesznek egy-két olyan anyagod -nagy bitrate, 1080p-s filmek- amik biza' szaggatottan fognak menni. Ez természetesen nem a TV/Laptop hibája, hanem a WIFI karcsúbb jeláramlásának a hibája. Ajánlom a LAN-t. Ott nálam még 3D-nél sem volt röcögés, akadás a filmnél, WIFI-nél itt már valószínűbb a dolog.
    Még egy: Lesznek olyan filmek, amiket a TV-be épített lejátszó nem fog látni/lejátszani (nem hiába ajánlottam a külső lejátszót) Ilyen pld a tömörített fejléccel muxolt filmek többsége (Compressed Header 5.1)
    Lejátszási aránynak cca 80%-os értéket mondanék (NINCS 100%-os lejátszási értékkel bíró TV és nem is lesz!)
    Hang:
    Bár echte BD anyagom nincs , így nincs többcsatornás HD hangom sem, de a DD, dts hangokkal szépen elboldogul.(én hálózatról nyomom a 3D filmjeimet)
    TV:
    Ár/érték arányban én a 640-est jobbnak tartom, mert: + van feketéje, olcsóbb, viszont - aktív 3D. A 650-esnél ez pont fordított.

  • Technoman

    őstag

    válasz Tündike25 #1601 üzenetére

    Bocs, nem voltam eléggé világos. Nekem egy fizikailag is külön lejátszóm van egy ilyen[link] Erre értettem.
    Bonyolítja a dolgot, hogy ez sajnos nem képes 100%-osan fogadni a 4 TB-s vinyóimat, így kénytelen vagyok win alól nyomatni a giga vinyóimon lévő anyagaimat (így jön nálam képbe a hálózatis lejátszás, ami a fenti kompatibilitás esetén szóba sem jönne)
    Egyébként nem nagyon értelem a kérdésedet (vagy én nem vagyok ennyire kocka)
    Most te a PC-den indítod el a filmet egy ottani lejátszó progival?
    Akkor hogy jön ide a TV, csak mint egy monitorként funkcionálna? Vagy valami DLNA-ról adnád neki?.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák