Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ttwepinefrin

    tag

    válasz Technoman #1550 üzenetére

    Üdv!
    A haverom 6-éves alsóközép kategóriás tv-én van hang,mindegy mire van állítva a lejátszó(digital,stereo)
    Mielőtt túl amatőrnek tűnnék: 6.1-es YAMAHA erősítőm van RXV-440RDS ami abban az időben igen jó kleptika volt.Kb. 12-14 éve,nincs rajt HDMI aljat.
    Ezzel azt akarom mondani,hogy nem most kezdtem az 5.1-es világot,mindig is érdekelt az audio-video .
    Tudom,hogy a tv-ből nem fog kiugrálni az 5.1,de simán le kéne,hogy tudja keverni ,nem csak a 2.0 hangot megszólaltatni.
    Erre példa a haverom 6 éves kleptikája.
    A tv. beállítás menüébe hiába van a HDMI digitálisra állítva.

    +ha,a tv nem is tudja megszólaltatni amin csodálkozok,de nem is továbbítja az 5.1-es hangot az erősítőnek optikán keresztül.
    Persze,ha külső lejátszóból viszem az optikát az erősítőbe úgy természetesen van,de az lett volna kérdés,hogy a tv. miért nem fogad ill. továbbít 5.1-et hangot HDMI.in.

  • saw1114

    tag

    válasz Technoman #1550 üzenetére

    üdv WD TV live jelenség az,hogy a wd digitális hangkimenetre van állítva hdmi-in csatlakozva a tv re olyan tartalomnál amin 5.1dd van nem ad ki hangot a tv-én és a tv ből kivezett optikai kábelen sem továbbitja 5.1dd az erősítöre de viszont olyan tartalom amin csak strereo hang van azzal nincs baj szol a tv és az erősítő is.de viszont a wd hangkimenetet átállítom stereora akkor mindenhol ad ki hangot 5.1 dd tartalomnál is de csak stereoba 5.1 dd dts stb felejtős.a wd-t digitális hangkimenetre visszaállítva optikain egyenesen aaz erősitőbe viszem a jelet a wd ből akkor az erősítön van hang 5.1 dd dts stb de a tv-én csak akkor van hang a film amit nézek stereo hanganyagot tartalmaz.olyan mint ha tv nem tudná lekeverni a hdmi-n kapott digitális hangot stereora hogy a tv hangszóroin keresztül halljam és nem is továbbitja az erősitőre se.remélem nagyából érthető amit leirtam

    Letiltott az agya. Velem is ez volt, amikor Neil Amstrongot játszottam a Hódkórban. Egy sikátorban találtak rám. Egy régi frigóba próbáltam visszatérni a Főd légkörébe.

Új hozzászólás Aktív témák