Hirdetés

Aktív témák

  • Zserigta

    csendes tag

    Sziasztok.
    A következő problémával fordulnék hozzátok.

    Van egy otthoni hálózat.
    Felépítése a következő:
    Internet-->TP-LINK TL-R402M (Router DHCP kiosztással)--> PC és egy Laptop
    Évek óta így van, és sosincs semmi probléma se az internettel se a hálózattal, mindaddig, még a 2 gép közt, nem létesítek valamilyen átvitelt.
    Pl.: fájlt másolok egyikről a másikra, vagy távoli asztalon keresztül vezérlem a laptopot....
    mert ezen esetbe, kb 20 percen belül, szinte biztos, hogy megszakad a laptopon a hálózati kapcsolat. De mindig csak a laptopon. (Amely egy ASUS A6M)
    A PC-n ugyan úgy van továbbra is internet elérés, de a laptopról meg nincs. És egymást sem látja a 2 gép ez esetben.
    Viszont ha a laptopból kihúzom majd visszadugom a hálózati kábelt VAGY letiltom a hálózati adaptert, majd újra engedélyezem, utána minden megy tovább, mint az előtt.

    Próbáltam már a Router Firmware-jét frissíteni, már újratelepítettem többször is a Laptopot, meg a PC-t is, de egyik sem segített. Mind 2 gépen fel van téve az összes Windows frissítés, de az sem vezetett megoldáshoz.

    Ha bárkinek van bármiféle ötlete, azt szívesen fogadom, mert már teljesen megőrjít a dolog.

    Kérném a moderátorokat, hogy legyenek szívesek, ezt a témát ne dobják át más, már futó témába, mert akkor biztos, hogy nem fogok soha választ kapni a kérdésemre/problémámra, mint ahogy ez eddig is volt. Köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • club1

    veterán

    válasz Zserigta #1 üzenetére

    Nézd, speciel az értelmesebbje azért nem szokott önös célból létrehozott topicban válaszolni, mert tudja/belátja, hogy a válasza/segítsége egy halott topic része lesz. És ugyanazt leírni 16x nem csak időrabló, de nem is sok értelme van. Kérdésedet a topicjában szívesen megválaszoljuk egy páran.

  • Zserigta

    csendes tag

    válasz club1 #2 üzenetére

    Ezzel nem értek egyet.

    Ha valakinek van valami problémája, elsősorban úgy is a Google-ban keres, azzal meg nagy valószínűséggel ide fog jutni, hogyha ugyan ilyesmi problémája van.
    Ez esetben meg, nem kell több ezer HSZ-t végigolvasnia, hanem csak mondjuk 5-6-ot és meg is van a megoldás.

    A többi topiccal, mint amit te is ajánlottál, az a baj, ha kérdezek valamit, a kérdésem pár perc után elveszik, és több oldallal visszább kerül. (Ami miatt valószínűleg, igen erősen csökken az esélye annak, hogy valaki elolvassa.) Mert visszább meg nem igen szoktak lapozni.
    Meg ha mondjuk jön is válasz rá, azt is közel 10-20 hsz fogja elválasztani, és az még nem is biztos, hogy a megoldás.
    Szóval, ott sokkal átláthatatlanabb és összefüggéstelenebb az egész, mint itt.

    Én eddig 1 kivétellel szinte sosem kaptam ott választ legfőképp nem megoldást a problémámra.
    Ellenben ilyen személyes topicokban sokkal jobb az arány. (Legalább is más témájú fórumokon.)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák