Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    Topikgazda

    válasz libus #58507 üzenetére

    Az a baj, hogy nem értem, hogy hogyan tennél be még egy antennát. Ezeknek az eszközöknek szerintem nincs további antennacsatlakozási lehetőségük.

    A CPE-k eleve gyári antennákkal jönnek, de ha a WBE-re felteszek bármilyen hozzá való antennapárost, azzal is kimerítem a lehetőségeit. Ezekben az eszközökben egyetlen rádiós egység működik, azért átemelőnek csak repeaterként tudnak működni, nem átfolyatják magukon a jelfolyamot (amihez ugye két rádió kell), hanem vesznek-pufferelnek -- a pufferből adnak. Még ha tudnék is rájuk extra antennát illeszteni, ezt a funkcionalitást az nem befolyásolná.

    Azt, hogy a CPE710-esek közbenső egység nélkül hogyan működnek párban, sajnos nem tudom. Az Általad felvázolt Kliens-AP párosítás logikusnak tűnik, de lehet, hogy legalább egy switch is kell közéjük a PoE miatt. De ez csak okoskodás.

    A Reggie által felvázolt reflektor simán lehet jó megoldás. Nálam működött ilyen -- történetesen egy kenyérszállító Barkas volt a sarokelem egy 30 és egy 15 méteres szakasz találkozásánál. A végpontok beltéri routerek voltak. Viberen beszélgetni lehetett vele.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák