Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gg72

    veterán

    Sziasztok! Nem tudom jó helyre írok-e, de a következő lenne a problémám: néhány napja küzdök azzal a jelenséggel, hogy az itthoni hálózaton lévő nagy gépemről (PC) egy nap többször is, teljesen randomszerűen elmegy a net (LAN), a routert sem érem el, miközben a router/switch által kiszolgált többi eszközön, legyen az vezetékes, vagy vezetéknélküli, van net és az eszközök is látják egymást, még a PC-t is látom és elérem más eszközről (pl. multimédialejátszón SMB-n keresztül elérem a PC-m megosztott mappáit), de a PC-ről kiindulva "kifelé" semmit sem látok a hálózatból, internet sincs. Ilyenkor csak az segít, ha újraíndítom a gépet, utána minden OK, a kövezkező blackout-ig...
    A gépen win10 fut, szerintem valami a hálózati beállításokkal lehet, amit már visszállítottam alapra, a hálókártyához (Qualcomm Atheros AR8161) is tettem fel új drivert , valamint a win10 proxy-beállításival is szórakoztam ("Beállítások automatikus észlelése" ki- és bekapcsolása), de hiba folyamatosan előjön és már nagyon idegesít...
    Mi lehet ez, mit próbáljak még?

Új hozzászólás Aktív témák