Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • McLaca

    őstag

    Sziasztok,

    BW-SHP2 tulajoktól kérdeném (bár ahogy látom, nemigen van itt gyári FW-rel működő), hogy a Smart Life-ban, vagy TuyaSmart-ban (egymás klónja) a listában a kütyü mellett van-e zöld kapcsoló gomb? 2-t rendeltem, egyiknél van, másiknál nincs. Csavarok is másmilyenek, valószínűleg más revízió, vagy az egyik hamisítvány... A fura, hogy azon van az újabb firmware, ami mellett nincs gomb a listában. Ennél egyébként a fogyasztásmérésnél is furák a feliratok, nagyobbak és le vannak vágva szövegek (pl. Eletrical helyett csak Ele látszik), az eszközre bökve a nagy bekapcsoló gomb is nagyobb, az alatta lévő ikonok kinézete és elnevezésük is más. Nem igazán világos, hogy az app hogyan különböztet meg így két elvileg azonos eszközt. De mindez nem zavarna, csakhogy összesített fogyasztást nem mér. Konstans 0,00kWh. Szóval valami defekt van. Nem igazán találtam más fórumot, ahol az eszköz előfordul, úgyhogy gondoltam, bepróbálkozok itt. :) Hátha van valami megoldás, mert visszaküldeni nem éri meg (11 USD-be került darabja).

    Üdv!

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

  • McLaca

    őstag

    válasz Degeczi #6430 üzenetére

    És neked is 0 marad az összesített fogyasztás?
    Amúgy tök jó, hogy újabb, és ezért fapadosabb, butább...

    Üdv!

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

  • McLaca

    őstag

    válasz Degeczi #6433 üzenetére

    Ma jött, de megküldtem egy 2kW-os terheléssel, ahol 18mp-enként kellene a százados helyiértéknek eggyel nőnie. (A "régi" verzióba már beleküldtem 0,09kWh-t). Az is fura, hogy ha nincs terhelés alatt, akkor 0-t mutat a napi összesítettnek, ha terhelés alatt van, akkor 0,0-t. Én egyébként épp emiatt a funkciója miatt vettem, két elektromos konvektort fog mérni, és így nem kell naponta szaladgálni a fogy.mérőket leolvasni, elég az appból kilesni. Csak pont azt nem tudja így, amiért vettem. Így nem igazán akaródzik többet venni, pedig az első kettő előrendelős akciós áron volt a teszt, hogy ha beválik, jöhet még.
    Azokon a fórumokon meg szerintem azonnal flashelik valami más FW-re, amiben nem bajos ez a funkció, így lehet, észre sem veszik. :) Szerintem is szoftver hiba. Az meg, hogy klón: nem a Blitzwolf gyártja, csak rászitázza a nevét. Sok gyártó megteszi ezt. Csak most úgy tűnik, a BW kontroll nélkül veszi át a gyártótól, aki viszont beegyszerűsített (azaz az 1.0.0-s verzió is Gosund SP1 volt szerintem, csak ott még normálisan volt szoftverezve).

    Üdv!

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

  • McLaca

    őstag

    válasz Degeczi #6437 üzenetére

    Köszi, hogy megnézted!
    Fura mód most nekem is elkezdett mérni, de elég érdekesen teszi. Terhelés alatt nem folyamatosan frissíti az értékeket, csak ha jelentősen változnak, és ez is nagyságrend függő. Pl. egy hősugárzó 2050-2080 W közti változásait nem érzékeli, konstans értéket mutat (pedig folyamatosan ingadozik a valóságban), de pl. egy notebook 15-30W közti ingadozásaira reagál, ez ugye 100%-os eltérés. A fogyasztást pedig szintén nem real time mutatja, a "total"-t nem frissíti folyamatosan a terhelés alatt úgy, mint a másik, régi verzió. Később frissül ugyan, de nem jöttem rá, hány perc és mitől függ, mert van, hogy gyorsabban, van, hogy lassabban teszi. Mintha ez is a terheléstől függne. Totál kaotikus a cucc. :)
    Már csak azt lenne jó tudni, hogy a régi verzió kapható-e még valahol, ill. firmware frissítés létezik-e az újra.

    Üdv!

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

Új hozzászólás Aktív témák