Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabail

    csendes tag

    válasz LouiS22 #38685 üzenetére

    Köszi! És tényleg, emlegettétek korábban a better thermostat-ot, néztem is akkor. Kicsit aggaszt a béta állapota. Itthon még elkísérletezek az ilyesmivel, de élesben ahol hirtelen többen rossz véleményt alkothatnak az otthonokosításról ha valami nem működik, inkább óvatos volnék. Most mégis beállítottam az irodai TRV-khez és sikerült is, működik.

    Kérdés, hogy ilyenkor hogyan működik az ablaknyitás érzékelés, ha egyelőre nincs még external nyitásszenzor, csak a TRV-k sajátja? Pl. egy szobában 2 TRV-t kapcsoltam egybe better thermostat-tal és climate_group-pal. Az Aqara E1 ablaknyitásra elvileg fél órára lezár (ez az idő egyelőre nem módosítható Z2M-ben). Vagy inkább kapcsoljam ki a TRV-k ezen funkcióját, és automatizmussal figyeljem a hőmérséklet hirtelen esését és kapcsoljam OFF-ra a climate_group-ot?

    Más, de kapcsolódó kérdés: Ha mégis HACS addon nélkül HA natívan akarnám megoldani a TRV extra hőmérőhöz kötését, látom néhány napja egy Z2M frissítésben megjelent pár új paraméter az Aqara E1-hez, többek közt a "sensor" nevű expose, ami lehet "internal" vagy "external", szóval ezzel lehet a TRV-t external hőmérőhöz állítani. OK átállítom, de mégis hol lehet megadni hogy konkrétan mi legyen az external szenzor?

Új hozzászólás Aktív témák