Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Dany007 #8855 üzenetére

    Ebben megint nem látok semmi mást, csak hogy szép hosszan, érthetően, érvekkel és élettapasztalatból merített példákkal alátámasztva megmagyaráztad azt, hogy mivel a legtöbb ember szarik rá, ezért az a helyes, ha mindenki követendő példának tűzi ki, hogy ő szarjon rá.

    Kicsit olyasmi ez, mint az utcai szemetelés. Ahol divat, ott kevesebben botránkoznak meg rajta és többen "járulnak hozzá", mint ott, ahol nem divat, hanem mondjuk agresszíven büntetik és lenéznek érte.

    Aki ért hozzá és meg tudná csinálni, az nem példamutató magatartással él, hanem ő is tudatosan hanyag és trehány, mert úgy érzi kevesen értékelnék, amit csinál.

    Ezt bárhogy magyarázod, és hiába támasztod alá (és amúgy sem mondtál újat), engem olyanról nem győzöl meg, hogy a hanyagság és a nemtörődömség a helyes út, és hogy kötelezően legyek én is ilyen, mert a többség is ilyen. Ettől ez még nem lesz jó. Ha 100-ból 98 ember a kútba ugrik, attól még el kell gondolkozni, és ha úgy érzed hülyeség, akkor nem kell beleugrani.

    Az S1-em AMOLED-je amúgy extrém zöld volt. Tudom, hogy nem egészen stabil, de sokkal jobban húzott zöldbe, mint amekkora szórása volt. De amúgy nem olyan rossz a stabilitásuk, mint amilyennek most lefestetted. A telefonos IPS panel sem tökéletes, és ez sem borzalmas ilyen szempontból (a jövőre nézve szerencsére).

    Az után-gyártott tintás dolgot szerintem te is erősen félreérted.

    Minél szarabb a tintád, és minél kevésbé való a nyomtatóba, annál többet használ a színprofil, ugyanis az épp a pontatlanságokat hivatott korrigálni a lehetőségekhez mérten.

    Jobb tintával és színprofillal jobb eredményt érsz el, de a rosszabb tintával látványosabb a korrekciók eredménye. A jóból picit jobb lesz, a szarból néha szinte ég és föld, még ha a korrigált sem olyan jó, mint az előbbi eset.

    A saját nyomtatómat egyébként ilyen szempontból én is leszarom. Ezt leginkább demonstratív célokból és tesztelés gyanánt méricskéltem. Amúgy nemigen nyomtatok vele semmi színeset, amire nem elég, ha különböző, de gyak. bármilyen színek különíthetőek el.

    Viszont, ha nyomtatnék itthon fotókat, akkor szerintem igenis megérné.
    Természetesen nem érné meg csak ezért műszert venni. De ha már megvan a műszer, akkor nem olyan nagy munka megcsinálni vele (ha már tudod mit csinálsz). És egy bizonyos összeget is biztos megérne, hogy megcsináltassam valakivel (túl sokat nem, de némi aprópénzt biztos, hisz jobb lesz, én pedig nem a létező legolcsóbb nyomtatót vettem, tehát valahol mégis csak érdekel, hogy milyen jól működik).

    És nem, egy 2x ennyibe kerülő nyomtató még nem lenne jobb, mint ez profilozva, lényegesen drágábbat kéne ahhoz venni. Épp ebben látom a fantáziát az olcsó eszközök kalibrálásakor, pont ezeket tud aránylag legtöbbet dobni!

    Illetve jó, hogy mondod a TN panelt is, mert a monitoroknál is a legszarabbakkal lehet arányaiban a legtöbb javulást elérni!
    Mikor már olyan halál sárga a legtöbb szürke, és túl van húzva gyárilag a kontraszt, hogy beég a fekete és leszakad a hideg fehér, akkor egy műszeres kalibrálás csodákat tesz.
    Persze nem lesz olyan jó, mint egy EIZO gyárilag, de magához képest szinte egy 2x drágább szintű monitort kapsz vissza. Egész tűrhető lesz ahhoz képest, hogy szinte nézhetetlen volt. Ha az említett példát, az EIZO monitort kalibrálod, akkor már a maximalistának is nehéz észrevennie bármit, hogy tényleg jobb lett-e.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák