Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    válasz Löncsi #10947 üzenetére

    hát ez egy nagyon érdekes cikkecske. el is tudom hinni, hogy korrektek benne az infok. ezeket vettem ki belőle:

    látszik az adatokon is, hogy a GK106 egy 3/4-edelt GK104, ami némileg meglepő - eddig az volt a jellemző, hogy a 2. és a 3. tier között a GPU nagyjából feleződik. így szemben a fermi generációval, a 3. tier versenyképes tud lenni az AMD 2. tierjével.
    érdekesség az 1 SMX letiltása - ld. később.

    az eddigi GK104 tesztek alapján elég jól látszik, mi hogyan befolyásolja a Kepler GPU-k teljesítményét, úgyhogy számolgattam egy kicsit, mit lehet várni az 5 SMX / 960 ALU / 80 TEX / 24 ROP / 192-bit felépítésű kártyától. ha a GTX660-at tekintjük 100%-nak, akkor:
    GTX660Ti: 115-120%
    GTX680: 145-150%
    vagyis a GTX660 teljesítmény terén egy korrekt középkategóriás kártyának ígérkezik, valahol a 7850 felett, de a 7870 alatt.

    mi lenne, ha nem lenne letiltva az 1 SMX? érdekes lenne - akkor a különbség a 660Ti-hez képest csak 6-8% lenne. ezek alapján viszont arra számítok, hogy a 660Ti egy idő után szépen csendben átmegy GK106 alapra, esetleg kicsit magasabb órajellel. hmmmm...

    "We put all our politicians in prison as soon as they're elected." "Why?" "It saves time."

Új hozzászólás Aktív témák