Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djozsi

    senior tag

    válasz maszekember #11250 üzenetére

    Teljes mértékben egyetértek, nekem felüdülés a Nintendo játékaival játszani. Számomra az érződik rajtuk, hogy amit megspórolnak a fejlesztési büdzséből a grafikán (mert azért kétség nem fér hozzá, hogy ezt a részt azért olcsóbban megússzák) azt bőségesen visszahozzák a játékmeneten, kreativitáson. Egyszerűen rohadt jó játszani a játékaikkal. Mondom ezt úgy, hogy amúgy én is jó sokat Battlefieldeztem, de amióta van Splatoon 2 hozzá se nyúltam. Ha pedig épp nincs kedvem Splatoonozni, de multiznék, akkor jön a Kart vagy az ARMS. Ezek egyszerűen számomra sokkal jobb játékok bármelyik szerializált, évente érkező populáris fps-nél.

    Én a cinematic adventure játékokat nem hiányolom, azokra ott a PS és őszintén bevallom, hogy egy picit szerintem már túl is tolják ott őket. A GoW szuperjó játék volt, de egyszerűen nem tudtam nem úgy érezni magam közben, hogy a szériát "elsonysították", váll mögötti kamera, folyamatos cutscene-ek, epik jelenetek, sztoriorientáltság, átlagos játékmenet, rpg elemek, crafting. Ez majdhogynem az összes Sony heavy hitter leírása a PS4 létezése óta és most a GoW széria is beállt a sorba. De a lényeg, hogy ebben a Sony a király és aki erre vágyik az ott mindig meg fogja találni és pont erre a stílusra tényleg jobb egy minél erősebb vas, amivel minél lenyűgözőbben néznek ki a cutscene-ek. Szerintem ilyen UC jellegű játékoknak nem sok keresnivalója lenne a Switchen.

    Nintendo játékoknál pont azt érzem, amit mondasz, hogy ők nem követik a trendeket, ők mintha el lennének szakadva a világpiactól és ott a saját kis világukban ilyen szamurájos tökéletességre törekedve próbálják megtalálni az ultimate játékmenet formulát és ehhez folyamatosan próbálkoznak, reformálgatnak mindenféle műfajt és állnak elő váratlanabbnál váratlanabb ötletekkel, amit szinte a tökéletességig csiszolva tárnak elénk.

    A "komoly cím" pedig a core gamer közgondolkodásban nagyjából az, amit leírsz. Óriási marketinghátszéllel kiadott ultrarealisztikus grafikájú, filmes elemeket használó futószalag franchise címek, amik közt sokszor tényleg csak a környezet/dizájn a különbség, tisztelet a kivételnek. Nincs ezekkel se semmi baj, elszórakoztatják az embert, de számomra legalábbis érdemben nem igazán növelik egy platform értékét. Ezek arra készülnek, hogy a Ubi/Acti/EA is meg tudjanak élni valamiből és az embereknek legyen mivel elütni a szabadidejüket. Csak mindig akkora a hájp körülöttük, hogy eszméletlenül felértékelődnek.

  • tuki2200

    senior tag

    válasz maszekember #11250 üzenetére

    Mint mondtam rendelkeztem elozo Nintendo konzolokkal, jatszottam a splatoon-nal, donkey konggal, marioval stb.-vel ENGEM (mint emlitettem) nem kotnek le, hiaba dobalozol itt velemenyekkel, minden ember mas, es mivel sokat utazom es nagyon tetszik a konzol koncepcioja, hiaba kituno ez a konzol nekem akkor is rossz h nincsenek ra multiplatform meg mainstream multiplayer cimek, ha 3 oldalon at sorolod, hogy milyen igenyesek es klafák az N-es cimek, engem akkor is a hideg ráz a platformer jatekoktol meg a Splatoon-tol, míg Battlefieldbe 100-150 orakat beleteszek minden evben baratokkal...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák