Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Quinine911 #26358 üzenetére

    Ez egy jó kérdés. A switch maga tud több profilt is kezelni gond nélkül, sőt hasznos is lehet, ha többen játszanak egy gépen a játékmentések miatt, de több profilt én még nem próbáltam egy acchoz kötni. Szerintem nem lehet, de nem próbáltam.
    Egyébként amit kérdeztél a MK11 az még akciós több shopban is. Megnéztem a UK shopban is, dél afrikaiban is ma még akciós. Furcsa, hogy a magyarban azt mondod, már nem az.
    Na és egy hátrányát most találtam a dél afrikainak. A witcher3-t nem lehet megvenni online ott. Hm érdekes. Mert egyébként az is akciós még ma pl a UK shopban. Ez az első játék aminél találtam ilyen gondot.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Quinine911 #26373 üzenetére

    Van oka annak, hogy ragaszkodsz a magyar webshophoz? A norvégot mondják még olcsónak, de ha jól tudom, akkor az nem állítható át emberi nyelve :), mondjuk ki lehet rajta igazodni. Sokan meg UK-t használnak. Régen nagyon durván olcsó volt a dél-afrikai, de rájött a N és konszolidálta a helyzetet (természetesen árat emelt és nem máshol csökkentett). Azért játékonként még így is lehet fogni az olcsóbb webshopokban pár száz ft-ot, néha még többet is.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz draco31 #29847 üzenetére

    Gyerekek felváltva tolják xbox-on meg switchen ugyanazzal a karakterrel. Tudom, mert folyamatosan rágják a fülem, hogy vegyek nekik ilyen tokent vagy mi a bánat a neve, cserébe jó drága pénzbe kerül és valami idiótaságra költik, mint utoljára a banános karakter cuccaira. Bevezettem nekik a kuponrendszert, kapnak 2 kupont 1 hónapra, osszák be, mert kezdett kicsit sokba kerülni a fortnite.
    Switchen jobban szeretnek játszani, nem tudom miért, de itt már többször győztek és az xboxon meg még nem. A kontroller is jobb, azt mondják.
    Nem kell hozzá előfizetés sem a switchen, nekünk nincs és megy a játék.
    Ez azért buli a nintendonak, mert rajta keresztül kell vásárolni a switchen ezeket a játékbeli pénzeket és leveszi a sápot gondolom, sőt biztos vagyok benne, ahogy az xboxon az MS is, ha ott vásárol valaki.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz draco31 #29860 üzenetére

    Nekem üvegfólia van rajta, mert paráztam attól, hogy megkarcolja a dokkoló, de ismerek olyant, aki simát rakott rá és neki sincs semmi baja vele.
    Ha sokat dokkolod meg kiveszed, akkor inkább üveget vennék, bár az meg tükröződik.
    Igazság szerint, ha van rá pénzed, a Media Marktnak van egy nagyon király fóliája, ami kevésbé tükröződik és valamennyire hibajavító a zselés anyag miatt. Gyereknek a tabletjén ez van és bírja.
    Nem tudom biztosan, hogy raknak-e switchre is, de egy próbát megér, ha nem sajnálod rá a pénzt. 10,5-es tabletre 7e forint volt, csak a kb árak miatt írom ezt. Ott helyben fóliázzák, ki kell előre fizetni, de tényleg nem tudom, hogy switchre is felteszik-e, mert elfelejtettem rákérdezni.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Wesder #30204 üzenetére

    "Switchre csak ex címeket veszek"
    Tedd hozzá, hogy kizárólag fizikai példányban, amit kijátszás után jó áron el lehet adni :D Ez egyenes következmény az N ökoszisztémának, ahol csak mérsékelt akciók vannak és az árak örökre kőbe vésődnek. Amilyen áron egy játék bekerült a shopba, gyakorlatilag örökre annyi marad, pár centes csökkenés lehet csak :)

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Szilágyi84 #30224 üzenetére

    Figyelgesd Alzákokat, ott néha beakciózzák. Egyébként 17e körül kapható újonnan és kijátsztás után eladod 12-13e forintért, kis szerencsével 13-14e. 2 hónap alatt kijátszod és feldobod apróra, csak arra figyelj, hogy ne éppen akkor, amikor akciózzák valahol :)
    Nézheted úgy is, ha tetszik a játék és nem akarsz vele újra meg újra játszani, akkor kb 5e forintért (szerencsével meg 3e) meg tudod oldani az alapos kijátszást, ami nem olyan rossz azért. Persze, jobb lenne még olcsóbban kijátszani, de ha nincs használtan, akkor vagy vársz vagy ennyit beleraksz.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Silεncε #30446 üzenetére

    "Ha jól tudom, a Tegrának van egy bugja, ami miatt nem használható a 8 mag egyszerre, ezt a Ninti nem kérte hogy kijavitsa az nV (gondolom így olcsóbb volt.."
    Én olvastam olyant is, hogy az Nvidián rajta r.hadt nagy mennyiségű eladatlan készlet a Tegra1ből, amit jóáron felvásárolt a Nintendo az induláshoz.
    Ugye a Ninti nyereséggel adja a vasat day1-től, ők nem vállalnak ráfizetést, emiatt minden költségcsökkentés jó nekik és ezt a procit kapták olcsón. Ez a tegra régi, de ár/teljesítményben még most is jónak számít, a Nintendo meg gondolom még kedvezőbb áron szerzi be.
    Ennél mondjuk nagyobb gáz, hogy mostanra a gyártási költségeik hol lehetnek és a gép ára meg se röccen, még úgy sem, hogy a játékok pedig jól hoznak nekik. Tehát beleférne egy-egy masszív gép leárazás most már nekik, hogy utána meg vegyék a játékokat a népek.
    Ők tudják.
    Igazából ez a következő generációra se jelent sok jót. Vagy méregdrága lesz vagy már 1-2 évvel elavult soc, ami már kellően olcsó lesz. Akik esetleg a csodát várják majd egy következő Switchtől, azoknak lehet, hogy olyan szempontból igaza lesz, hogy biztos húz majd valami váratlant a Ninti, de a teljesítmény el fog maradni az akkori csúcs telefon/tablet vonaltól. Várok valami váratlant a Nintendótol, mindig próbálkoznak valami új dologgal. Egy hibrid gépnél adná magát a dokkolós mód átdolgozása, a perifériák kezelése.
    A Wii-nél nagyon rámentek erre fitnessz és mozgassuk meg a családot, a lépőpad, ezeket a mai napig használjuk. Jó lenne, ha a következő switch nyitna ilyen irányba is.
    A mai napig nem értem, hogy miért kukázták ezt a vonalat. A wii fit a mai napig az egyik legnagyobb példányszámban eladott játék és használták az emberek, nem csak a géphez kapták. Na talán a következő gen. újraéleszt valamit a Wii családot megmozgató társasjátékaiból.
    A ring fit jó kezdeményezés, de ennél több kéne.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz ayo #33189 üzenetére

    A Wiin volt / van egy csomó jó party játék. Kedvencünk az a vulkánra spirálban felmenő dobókockás a wii partyn belül, de a többi is nagyon jó és ötletes. Azokat simán áthozhatnák switchre, akár emulátorban, azt se bánnám. Most csak azért tartok egy Wiit TV-re kötve, hogy ha jön egy csapat, ismerősök, rokonok, akkor a Wii party játékok a slágerek a mai napig. A switch party is van és van akinek tetszik, de a a többség azt mondja, hogy nekik már túl bonyolult a sörözés után vagy a kisgyerekek is a régi egyszerűbbet szeretik. A wiis zeldákat is áthozhatnák, nekem mindegyik kimaradt eddig, de a switchet azért csak előkapom néha még én is.
    10-14 éves játékok ezek. Gyakorlatilag felnőtt egy generáció azóta, akik vagy azért játszanának velük, mert nosztalgia és szerették régen vagy azért mert nem ismerik. A wii játékok közül sokat át lehetne hozni switchre szerintem. Talán a kinézetet kicsit polírozni vagy mostanában nagy divat mesterséges intelligenciával feljavítani a képminőséget, az lenne a legolcsóbb.
    Amennyi szemét semmit érő indie játék van a store-ban, jöhetne hozzá pár minőségi wii remake. Lenne egy elég hosszú listám, amit meg is vennék switchre. Ennyi eladott switch mellett szinte nem is lehetne mellényúlni, mindegyiken vastagon keresnének.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz ayo #33208 üzenetére

    A Nintendót nehéz megérteni néha, komolyan mondom. A Wii az nagyon betalált. Sokrétűen használható konzol volt. A switch is elég darabszámban kelt el, hogy gyakorlatilag át lehetne hozni a Wii játékok egy részét, amik még így 14 év után is egy más szintet képviselnének az kevés értékes címet tartalmazó indie áradathoz képest.
    Azért sok wii cím van, ami nem tűnik ma sem csúnyának. Ha nagyon köpködnék a népek, akkor kicsit feljavítani a grafikát.
    Amit meg végképpen nem értek, hogy meg sem kísérlik a wii fitet áthozni. A ballance board illesztése lehetne kérdés, de ilyen covidos, home officos időkben valami elképesztő nagyot mehetne ha a wii fithez hasonlót áthoznának switchre. Ha sok meló a régi ballance boardot illeszteni, akkor csináljanak egy újat, ami zsíros haszonnal tudnának eladni. Úgy fogyna, mint a cukor, biztos vagyok benne. A ring fitből is átmeneti hiány alakult ki és drágább volt egy ideig másodpiacon, mint az eredeti ára.
    Van a ring fit, tudom, használom is, de a wii fit egy nagyságrenddel jobb és komplexebb ökoszisztéma, mondhatni. A mai napig használom (nem elégszer), de nem tudom, mikor döglik meg a wii gépem. 8 éve van standbyban szinte folyamatosan (a kapcsolgatás, azt mondják az okosok többet ártana neki).Havi pár órát megy a wii fit miatt, ha party idő van, akkor többet is megy a gép.
    A switchre igazán átmenthetnék egy csomó játékot meg a wii fitet is. Hogy ebben miért nem látnak üzletet, én nem értem.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Crus #33242 üzenetére

    Veszel egy [link] dokkoló takarót vagy ha nagyon spórolós vagy, akkor megcsinálod magad. Veszel ilyen puha képernyőtörlő szövetet, az kerül belülre és a két oldalán összevarrod.
    Képernyővédőből én egyből [link] 2 darabot vettem, itt jó áron adják a kettőt és már cserélnem kellett, mert használjuk ilyen markolatban is, gyerekek nyúzzák. Az első be is repedt, ahogy kell.
    Egyébként ha nem vagy nagyon sporolós, a MM-ban tesznek rá ilyen gélszerű képernyővédőt. Nekem telón meg tableten az van, mert sokkal jobb minőségű és kicsit megszórja a visszavert fényt, nem bántja a szemet annyira tükröződéskor. Ezek az üvegfóliák baromira tudnak tükröződni. Főleg napsütésnél számíthat, bár írtad, hogy dokkolva használod leginkább, akkor meg mindegy igazából. Ez viszont drága, 4e vagy 7e ft, attól függően, hogy telefon méretnek veszik-e vagy tabletnek.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz tboy93 #33272 üzenetére

    Láttam a FB-on is kérdezte és hasonló válaszokat kapott, úgyhogy a te válaszod nem lesz megfelelő :)
    xboxmod: van hivatalos HW beárazós topik itt a PH-n. Kérdezd meg ott. Kíváncsi lennék, hogy az ármesterek mit mondanak erre, bár ők az account átruházást alapból nullázzák, úgyhogy a gép + fizikai játékok + kiegre mondanak majd árat.
    Látom majd 200e-t költöttél online, de ezt nagy valószínüséggel el fogod károlni, mert nem találsz vevőt rá. Még 20e forintra is azt mondják sokan, hogy nem kockáztatnak, mert annyit se szeretnének elbukni, mert sok pénz az csak úgy elégetni. Mondjuk eleve illegál, szóval a hirdetési lehetőségek is beszűkülnek olyankor és kevesebb embert érsz el.
    Inkább megveszi mindenki fizikaiban, kijátssza és eladja a játékot 1-2e forint veszteséggel a postaköltséget vagy benzinpénzt is beleszámolva.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz aujjobba #33285 üzenetére

    Vedd figyelembe, hogy xboxon hatalmas leárazások vannak folyamatosan. Az előfizetés dolgot átgondolnám a helyedben, ha specifikusan gyerekjátékokat keresel. XO-n szó szerint fillérekért is tudsz venni és komoly leárazások vannak folyamatosan. A GP előfizetés mondjuk nem drága, sőt 300ft szokott lenni egy próbahónap, de tény, hogy nem biztos, ott megtalálsz mindent (pl lego játékok).
    A nintendoval játszani drága, és drága is marad, mert nagyon ritkán vannak leárazások a jobb játékokra és egy játék amilyen árral bekerült a shopba, annyi is marad örökre. Néha kap 20-30% leárazást egy rövid időre, de azt már úgy kommunikálják, mintha a világ 8. csodája lenne :)
    A nintendo környezet úgy lehet olcsó (maradjunk a legális lehetőségeknél), hogy fizikai játékokat veszel és utána eladod, amikor a gyerekek kinövik és megunják. A fizikai játékok ára itt tartja magát a legjobban és komoly másodpiac van, eléggé pörög.
    Ha ez neked vállalható kompromisszum, hogy foglalkozol majd az eladással is, akkor ilyen kicsi gyerekek esetében én maradnék a switchnél. Ha nem, akkor meg XO inkább, mert anyagilag csődbe mész a Nintendoval :) Feljebb a fórumtárs 200e-t költött online játékokra és jó eséllyel ezt el is fogja károlni, de ha megnézed a listát, nem hosszú, nem rengeteg játékról beszélünk. XO-n 200e ből nem túlzás, hogy megveszem az össze lego játékot meg hozzá szinte minden gyerekjátékot, csak ki kell várni a gyakori leárazások egyikét. 1év alatt szinte nem marad játék, amit ne áraztak volna le komolyan.
    Nem vagyok helyedben, de én bevállalnám a programok adás-vételét, figyelembe véve a gyerekek életkorát. 5-6 évig lehetne játszani vele, amíg kinövik a switchet. Nekem már kinőtték a wii-t, switchet a gyerekek, de még mindig emlegetik a mario bros meneteket együtt, a mario kartot, amikor 4-en toltuk, az egész család, a mario partykat. Ezt az élményt egyik nagy konzolon se kapod meg.Nem olyanok a játékok. A nintendo drága ökoszisztémát épített fel, de piszkosul ért a családi szórakoztatáshoz, főleg ha kisebbek a gyerekek.
    Nekem megvan mind a 3 mostani gen konzol, tapasztalatból mondom ezt.
    Ha részben magadnak is vennéd arra hivatkozva, hogy a gyerekeknek lesz :) akkor az XO-val se jársz rosszul. Mindenki talál magának azon játékot. Brutális mértékű és folyamatos akciók vannak a játékokra, kis türemmel fel lehet építeni egy szép méretes játék listát. Lego játékok nagyon jók (egy részük megvan switchre is mondjuk), minecraft stb stb van ott is választék, de azért mégsem nintendó szintű szórakoztatás. Drágák a nintendósok, de qrva jó játékokat csinálnak.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Vebber #36041 üzenetére

    Aliról nem ajánlom a mini dokkolókat. Amit én rendeltem dobhattam is ki a kukába, mert majdnem agyf.szt kaptam, amikor a gyerekek beleerőltették a switchet úgy, hogy alig lehetett kivenni belőle utána. Meg az a reccsenő hang is elég baljós volt. Valami konstrukciós hiba, az eladó meg elfelejtett angolul, amikor reklamálni kezdtem. Az ali meg a kereskedő pártjára állt, amikor elhúzódott a vita.
    Ismerős meg úgy járt egy másik típussal, hogy nem fog be neki, ha ráteszi a switchet, lötyög, nem jó neki sem, de ő legalább kapott valamennyi kupont helyette.
    Inkább itthonról kell rendelni és ha nem jó, akkor visszaadni. Én 6e forint körül rendeltem, alzán amit koncsik linket, meg 7e. Inkább azt, mint aliról, nekem ez a tapasztalatom.

Új hozzászólás Aktív témák