Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Sawyer-

    tag

    Sziasztok!

    Pár napja történt egy kis baleset az asztali gépemmel:
    internetezés közben egyszer csak egy sistergő hangra lettem figyelmes, a gépházból jött, majd egy hatalmas pukkanás, illetve szikrákat is láttam, majd teljes sötétség lett, leverte a biztosítékot a gépem. A HP Omen AIO vízhűtésem egyik csöve leugrott, egyenesen belelocsolt a felette lévő tápegységbe, valószínűleg abban pukkant el egy kondenzátor, pár kisebb csepp ment az alaplapra és a videokártyára (ez utóbbit valamennyire megvédte a backplate).
    Azóta vettem bele egy vadonat új tápegységet, alaplapot (ugyanaz a típus mint a régi volt) és egy új AIO vízhűtést is. Gyakorlatilag teljesen újraépíttettem a gépet az új alkatrészekkel, de továbbra sem ad semmilyen életjelet. Semmi sem világít, semmi sem indul be még egy pillanatra sem, abszolút semmilyen életjelet nem mutat továbbra sem. Mi lehet a probléma? :F

    Specifikáció: (az aláhúzottak az új alkatrészek)

    Intel Core I5 8600T
    Alaplap: ASUS PRIME H310M-R R2.0 (cserélve lett ugyan erre a típusra)
    Videokártya: Nvidia Geforce GTX 1080Ti
    RAM: Corsair vengeance led 2x8Gb DDR4
    Táp: GIGABYTE P850GM 850W (ez már az új)
    Hűtés: Thermaltake CL-W232-PL12SW-A AIO vízhűtés (ez már az új)
    Gépház: Kolink INSPIRE K1
    3Tb HDD
    480Gb Kingston SSD

  • -Sawyer-

    tag

    válasz C4mp3r #45488 üzenetére

    Valószínű, legalábbis én erre gondoltam, amikor az új táppal, de még a régi alaplappal raktam össze, akkor sem adott semmilyen életjelet. De sajnos a vadi új alaplappal is ugyanaz. :(
    Minek a tönkremenetele okozhat még ilyet, hogy a gép abszolút semmilyen életjelet nem mutat? Én az alaplapra gondoltam eddig, most a következő gyanúsítottam a processzor.
    Amikor megnyomom a bekapcs gombot a tápból egy halk, kettős kapcsolás szerű hangot hallok, ennyi az egész. Sajnos nincs másig gépem, amiben ki tudnám próbálni az alkatrészeket. A bekapcs gombon kívül más módon is be lehet kapcsolni? Ezen az egyszerű alaplapon nem találtam gombot.

  • -Sawyer-

    tag

    válasz C4mp3r #45490 üzenetére

    Kipróbáltam, kivettem csak a processzort, de így sem csinál semmit, majd kivettem a videokártyát is, úgy sem, majd visszatettem a processzort, utána a memóriákkal is próbálkoztam, se sehogy sem mutatott semmilyen életjelet. Érdekes.
    Csak ezt a kettős kapcsolás hangot hallani a tápból, kb 1 tized másodperces időközzel van a két halk kapcsolás hang amikor megnyomom a bekapcs gombot. Tényleg olyan mintha zárlat lenne valahol, de nem tudom, hogy hol lehet, amikor a táp új, az alaplap új, processzor nélkül sem jó, videokártya nélkül sem jó, RAM nélkül sem jó..

  • -Sawyer-

    tag

    Sziasztok!

    Mostanában arra lettem figyelmes, hogy a gépem hetente 1-2 alkalommal azt csinálja, hogy amikor bekapcsolom, felpörög a gép kb 4-5 másodpercre, majd magától lekapcsol, és 1-2 másodperc múlva magától újra elindul, ilyenkor már rendesen. Ilyenkor még azt figyeltem meg, hogy a lekapcsolás előtt az USB eszközök nem is indulnak el, se az egér se az billentyűzet nem világít, illetve a monitor sem kapcsolt be, holott bekapcs után 2-3 másodpercre ezek meg szoktak történni.
    Illetve még annyi, hogy a második indulás után amikor már rendesen elindult a gép, egyes beállítások visszaálltak, pl a billentyűzetem világítása sem úgy volt ahogy utoljára hagytam, meg az asztalom háttere is az előző háttér volt ilyenkor.
    Hardveres, vagy szoftveres hiba lehet ez?
    A biost frissítettem a legfrissebbre.
    Én a tápra (bár ennek a kapacitása bőven elégnek kellene lennie) tippelnék, itt olyasmire tudok gondolni, hogy bekapcsoláskor nagy áramlöketet kap a táp, vagy esetleg még a RAM-ra, mert kb. 1 hónapja cseréltem RAM-okat előtte talán nem volt ilyen indítási probléma, legalábbis nem emlékszem, de az előző RAM-ok sem voltak sokáig a gépben, pár hétig, mert sajnos túl magasak voltak, és a vízhűtésem ventilátorai nem fértek el rendesen.
    Mit gondoltok, mi lehet a probléma?
    Tuning nincs, minden alapon van, XMP profil sincs beállítva!

    Specifikációk:

    Processzor: intel core i7 8700k
    GPU: Nvidia GTX 1080Ti
    Alaplap: Asus Prime Z390P
    RAM: HyperX 4X8Gb DDR4 3200MHz CL16 RGB FURY Series
    Táp: GIGABYTE P850GM 850W tápegység
    Hűtő: Thermaltake ARGB Sync Edition Water 3.0 240
    Windows 10 Pro eredeti aktivált
    Kingston Sata SSD 480Gb (ezen van a Win.)
    3TB HDD
    Számítógépház: Kolink VOID X ARGB ATX

    [ Szerkesztve ]

  • -Sawyer-

    tag

    válasz KROK640 #45775 üzenetére

    Látszólag rendben leáll, általában egész gyorsan, 4-5 másodperc után, néha van, hogy kicsit többet jár leállás előtt, de nem igazán tapasztaltam ezen kívül semmit.
    Én is gondoltam még a Windowsra, már régen volt újrarakva, mindenképpen az lesz az első, hogy újrarakom, úgyis át akarom tenni az M.2-es NVMe SSD-re.

    És köszönöm! Van benne erő, igazából a VR headsetek miatt szükséges, de kívülről sem kell szégyenkeznie. :D

  • -Sawyer-

    tag

    Sziasztok!

    Már egy ideje fennálló hiba, hogy a gépem hetente 1-2 alkalommal azt csinálja, hogy amikor bekapcsolom, elindul a gép kb 4-5 másodpercre, majd magától lekapcsol, és 1-2 másodperc múlva magától újra elindul, ilyenkor már rendesen. Gyakorlatilag ugyanaz mint amikor először indítasz el egy frissen összerakott gépet, vagy amikor a BIOS-ban átállítasz valamit. Ilyenkor még azt figyeltem meg, hogy a lekapcsolás előtt az USB eszközök nem is indulnak el, se az egér se az billentyűzet nem világít, illetve a monitor sem kapcsol be, holott indítás után 2-3 másodpercre ezek meg szoktak történni.
    Illetve még annyi, hogy a második indulás után amikor már rendesen elindult a gép, egyes beállítások visszaálltak, pl a billentyűzetem világítása sem úgy volt ahogy utoljára hagytam, meg egyszer az asztalom háttere is egy előző háttér volt.
    Azt is észrevettem, hogy időnként lassabban áll le a windows és ha egy ilyen lassabb leállás után kapcsolom be pár óra múlva, akkor általában jelentkezik ez a jelenség.
    Ezért gondoltam, hogy összefüggésben lehet vele a win, ezért először még amikor win 10 volt a gépen csináltam win 10 újratelepítést, azonban nem oldotta meg a problémát.
    Ezután az akkori RAM-okra gondoltam, mert azokat cseréltem kb 2-3 héttel azután, hogy új gépházzal, alaplappal és processzorral újjáépítettem a gépet, az eredeti Corsair RAM-ok ha bár be tudtam őket tenni, de nem fértek el rendesen, így cseréltem őket ezekre a RAMokra: [link]
    Az újjáépített géppel a Corsair RAM -ok kb 2-3 hetet mentek, akkor még egyáltalán nem volt ilyen hiba. Gyakorlatilag ezután jelent meg nemsokkal a hiba először hogy belekerült a FURY memória. Megnéztem az alaplap kompatibilitási listájában nincs benne ez a típus, ezért gyanakodtam arra, hogy esetleg a RAM okozza ezért ismét cseréltem, jelenleg ezek vannak benne: [link]
    Ez a Predator már benne van a kompatibilitási listában és azután hogy bekerültek a gépbe, 2 hónap alatt csak 1 ilyen újraindulás volt, tehát biztosan hatással volt a hibára. kb 1 hete Frissítettem win 11-re azóta megint sűrűbben jelentkezik a hiba, heti 2-3 alkalommal is, tehát valószínűleg szoftveres dolog is van benne.
    Mit gondoltok, mi lehet a probléma?
    Mit lehetne tenni?

    A biost frissítettem a legfrissebbre.
    Tuning nincs, minden alapon van, XMP profil sincs beállítva!

    Specifikációk:
    Processzor: intel core i7 8700k
    GPU: Nvidia GTX 1080Ti
    Alaplap: Asus Prime Z390P
    RAM: KINGSTON HYPERX DDR4 16GB 3200MHz CL16 DIMM XMP (Kit of 2) Predator RGB Memória (HX432C16PB3AK2/16)
    Táp: GIGABYTE P850GM 850W tápegység
    Hűtő: Thermaltake ARGB Sync Edition Water 3.0 240
    Windows 11 eredeti aktivált
    Kingston Sata SSD 480Gb (ezen van a Win.)
    3TB HDD
    Számítógépház: Kolink VOID X ARGB ATX

  • -Sawyer-

    tag

    válasz #12516608 #46475 üzenetére

    Most már én is bánom, valószínűleg tisztán visszarakom a 10-et.
    Lefuttattam a windows RAM tesztet, nem talált hibát.
    Még megpróbálok egy külső tesztelőt is futtatni ami kicsit alaposabb.

    A Corsair RAM-ok tényleg jók voltak csak sajnos túl magasak, a vízhűtésem radiátorán lévő ventilátor belelógott, nem lehetett felcsavarozni a RAM-tól

  • -Sawyer-

    tag

    Sziasztok!

    Nemrég átépítettem a gépemet, kapott egy új alaplapot, processzort és gépházat.
    Egyúttal tisztán újratelepítettem a Windows 11-et a hivatalos Microsoft oldalról, licenckulccsal aktiválva. Windows telepítés után feltűnt hogy néhány program első próbálkozásra hibaüzenettel nem tudott települni, pl az Nvidia videokártya driver sem ment fel elsőre, talán 2 alkalommal is előjött a hiba.
    Egy Steam játék sem akart elsőre települni, lemez írási hibával.
    Illetve tegnap egy online film nézése közben egy beletekerés után csak egy hangos fehérzaj hang volt hallható a film hangjai helyett, ma pedig egy Windows hang lejátszása helyett megint csak egy hangos fehérzajt hallottam. A Windows egy samsung 970Evo 512Gb SSD-n van, ami 132Tb írt adatnál jár.

    Mi lehet a probléma?
    A win újratelepítés előtt nem voltak ilyen jelenségek.

    [ Szerkesztve ]

  • -Sawyer-

    tag

    válasz FlashR #47688 üzenetére

    Igen, nekem is ez volt az első gondolatom, ezek a jelenségek adat írási/olvasási hibára is utalhatnak így már megnézetem Sentinelben, 83%-os, szektorhiba nem volt:

    Ma 54 fok volt a csúcs, előéletét nem igazán ismerem, használtan vettem kb 1 éve. Már akkor több mint 120Tb volt benne.
    Magician sem mutatott semmi extrát:

    Elképzelhető, hogy mégis gyengélkedik és ez okozta ezeket a problémákat?

    [ Szerkesztve ]

  • -Sawyer-

    tag

    válasz FlashR #47690 üzenetére

    A max hőmérséklet teljes élettartam alattra 42 fokot ír most, ami nem lehet valós, mert tegnap volt 54 fok is :U
    Felület tesztet is csináltam nem volt hibás/gyenge szektor.
    Igen az előző tulaj nyomta bele ezeknek az adatoknak a 95%-át, bányászgépben lehetett, vagy nem tudom :))
    Tehát a programok alapján nagyjából rendben van az SSD, de én mindig csak erre tudok gondolni, hogy valahol itt van a gond.

  • -Sawyer-

    tag

    válasz FlashR #47700 üzenetére

    Igen, valószínűleg többet izzadt nála, de ez már úgysem derül ki. :U
    Ha már gen 4-es az új lapom akkor upgradelek egy komolyabb SSD-re, meglátjuk azzal mit produkál. Ez meg jó lesz a Steam/Origin könyvtáramnak :B
    És köszi a segítséget! :R

Új hozzászólás Aktív témák