Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tibitabi

    tag

    Sziasztok!
    - Tegnap óta 3 alkalommal produkálta a gépem azt, hogy bekapcsoltam Fekete maradt a képernyő, tehát semmi sem jelent meg rajta, a winyó LED pedig folyamatosan világított, (de hangot nem adott, a winyó sem azalatt). Reset gombra ugyanezt csinálta, majd kikapcsolás után már gond nélkül működött.
    - Ma ismét nem indult, fekete volt a monitor piros LED világított, ki-be kapcsolás után már működött, viszont 10 perc múlva csak úgy hirtelen egyszer újraindult. Azóta megint működik.
    Mi lehet a baja? Esetleg hideg lehet neki a 17C fok-ról induló szobahőmérséklet?
    (Sajnos már ment teljesen tönkre háttértáram 20-30 újraindulástól.)
    A rendszer HDD-met nem tudja megvizsgálni a Sentinel! Állítólag gyártottak ilyeneket amikkel képtelen megbirkózni. Tudtok ajánlani valami normális vizsgáló programot?
    Egy XP reinstall mindenképp tervbe volt. Megoldhatja?

    [ Szerkesztve ]

  • Tibitabi

    tag

    válasz CoolMan #12557 üzenetére

    A második Link-ed nem sikerült, pedig az érdekelne.
    Alaplap: PCChips M848A V2.1, Proci: (socket:462) AMD Athlon XP 2800+, 1Gb RAM/400Mhz, Radeon 9600 Pro 256Mb.
    Az egyik 512-es DDR memória nemrég lett berakva bővítésként, ami nem teljesen 100%-os, azaz önmagában nem működik vele a gép! De az eredetivel együtt már üzemel, viszont az Everest nem látja a Modul nevét (amúgy Samsung), a sorozatszámát és a gyártási idejét, ezen kívül minden adatot megjelenít róla és a Feladatkezelőben is 1048048K memóriám van. Azt mondták, ha ott felismeri akkor nyugodtan benne hagyhatom.
    Ekkor kb.: 4 hónapja lett újra telepítve a rendszer és rá pár hétre nem működtek az USB portjaim. Jelenleg az egyetlen dolog az egerem ami USB-vel csatlakozik és azt elfogadja a gép, de semmi mást nem.
    Konkrétan az a probléma, hogy bármilyen USB-s cuccot beledugok akár az alaplapba, akár az előlapi csatlakozóba, a gép abban a pillanatban fogja magát és újra indul. Pendrive, bluetooth stb; fényképezőgépnél pedig felajánlja - csatlakozhatok a PC-hez, amint Igen-t nyomok azonnal kikapcsol és újraindul. ( Így aztán nem használom az USB-ét )
    Bedugott Pendrive esetén az XP felállásáig nincs gond, amikor megjelennek az ikonok és a tálcánál kiírja, hogy USB meghajtót talált, akkor kapcsol ki.
    Időközben kipróbáltam a gyanús memória modul nélkül, de úgy sem működnek a portok, hibát pedig semmi sem jelez.
    - Emlékszem, hogy a Net-ről letöltött alaplapi USB drivereket a telepítéskor nem fogadta el, hibát írt ki, nem is kellene telepítenem azok? Bekavarhatott az is?

    [ Szerkesztve ]

  • Tibitabi

    tag

    válasz CoolMan #12559 üzenetére

    Megnéztem a Seatools for Windows-al.
    -SMART - FAIL ( konkrét problémát nem fedeztem fel a riport-ból )
    -Short Drive Self Test - FAIL
    Model: Maxtor 6E030L0
    Serial Number: E10XS7VE
    Firmware Revision: NAR61590
    SMART - FAIL 2012.02.09. 16:45:39
    SeaTools Test Code: CAA76748

    - Short generic - Pass
    - Long generic - Pass
    ( A másik winyó jó eredményeket hozott )
    Az Eszközkezelőben, mint ahogy eddig sem mutat semmilyen hibát.
    A többi is dolgot átnézem.

  • Tibitabi

    tag

    válasz CoolMan #12563 üzenetére

    - Nem igazán vágom ezek közül melyik a gyors teszt. (Az első két dolog Fail, a másik kettő Pass.)
    Az a helyzet, a FAIL-os winyó 7200-as, a másodlagos pedig csak 5400-as és nagyon lassúcska a tesztekben. Ráadásul annak ellenére, hogy 99%-os elég hangos kerregő féle hangja van amikor használom, persze lehet hogy ez normális, de zavaró a hangereje.
    - Sajnos a MemTest nem működik, pedig utána is olvastam a témának. A v4.10 -es ISO-t szedtem le. Mit kell a CD-RW-re kiírni? A "BOOT könyvtárat és a readme.txt -t" vagy a Boot tartalmát (ami két fájl= boot.cat és memtest.img)?
    Mindenesetre próbáltam mindkét lehetőséget, de egyszerűen továbblép az XP-re, annak ellenére, hogy 1st=CD-ROM 2st=Disable 3st=Floppy.
    (Vagy az lehetett a baj, hogy az iso-ban lévő fájlokat másoltam és nem képként írtam rá? De gondolom nem is az *.iso-t kellett, mert szerintem azt nem tudja használni...)
    Tudtok egy tutira működő Memtest verziót, CD vagy még Floppy is szóba jöhet...?
    Meg, hogy akkor pontosan mit rakjak a lemezre? (Könyvtár nem is kell ugye?)

    Tiger.huhhhh: Mit szólsz ahhoz az USB-ék kapcsán, hogy az egér működik. És kifejezetten az XP alatt történik a kikapcsolás ( tehát amíg betöltődik addig nem ). Pendrive-nál, memóriakártyánál felismeri, kiírja annak a típusát pár másodpercre elgondolkodik rajta, majd újraindul. Nem lehet szoftveres dolog?

    [ Szerkesztve ]

  • Tibitabi

    tag

    válasz FrozenThrone #12586 üzenetére

    Tulajdonképpen ugyanaz történt, mint a leírt esetben. Ismét felkerült a CD-RW-re egy readme.txt, egy Boot mappa és abban BOOT.cat, MEMTEST.img. / Tényleg képes könyvtárban turkálni az induláskor a gép? Nem csak a fájloknak kellene rajt lenni?
    Szóval ez nem volt válasz kérdésemre... :(((
    Így is simán továbblép az XP-re, nem is foglalkozik azzal, hogy benn a CD a meghajtóban.

    [ Szerkesztve ]

  • Tibitabi

    tag

    válasz CoolMan #12590 üzenetére

    Azóta nem történt gép nem indulás ( ami végülis csak "hidegen" fordult elő ), igaz csak pár alkalommal volt bekapcsolva a hétvégén.
    - A tápom: A Open FSP250-60GTA. Komolyabbnak tűnik egy 300W-os Codegen-hez képest. Sajnos találtam rajta egy púpos elektrolit kondit. (Az alaplap rendben). A kábelkötegtől nem láttam az értékét, de van mellette 2db ua. magasabb 3300uF 10V-os, szóval az 1000 vagy 2200uF-os lehet. Majd kicserélem, elvégre hobbiszinten elektronikával szoktam foglalkozni.
    - Floppyról indult el a Memtest86+ v4.20. Az önmagában nem induló 512/400-as modult a társával együtt ellenőriztettem, ahogy használom a gépet. Teljesen hibamentes!!! :F
    - Nemrég hozzájutottam (Intel-es gépből) 2db 256/400-as modul kit-hez. Az egyikkel ki akartuk egészíteni egyik ismerősöm szintén INTEL-es gépét 768Mb RAM-ra, de nem működött stabilan, pár nap alatt 8-szor újraindult/lefagyott. Lefuttattam ezekkel is külön-külön a Memtest86 -ot és ezeknél sem írt semmiféle hibát.
    Most ezt a Kit-et raktam a gépembe a működő 512-esem mellé, így ismét 1Gb RAM-om van. Remélem az AMD-émbe jól "muzsikálnak" majd.
    Ha újra nem indul vagy bármi furcsaság történik jelentkezni fogok.

    [ Szerkesztve ]

  • Tibitabi

    tag

    Sziasztok!
    Hozzájutottam egy régebbi finom kis masinához. Szeretném életre kelteni.
    A gép elindul, állítgatok a Biosban, majd eljut addig, hogy megkérdi csökkentett vagy normál módban akarom-e indítani a Windows-t? És utána fekete marad a képernyő mivel lefagy (Num Lock égve marad). Egyszer ezek után egy pillanatra bedobott egy kb.: 8 soros szöveget, majd azonnal újraindult.
    Mi lehetett az a szöveg szerintetek? Mi a tapasztalat?
    Alaplap: MX36LE [link]
    CPU: Celeron 1100MHz (Socket 370, van másik procim is bele)
    RAM: PC-100 256MB SDRAM (Melléje nem is tehetek PC-133 -as SDRAM-ot?)
    Winchester: több IDE winyóval is próbáltam.
    VGA: alaplapi.
    Lehet, hogy az alaplap csak a 100-as cuccokat kezeli és ha valami 133-as akkor megáll a tudomány? Mindegyik winyómon /133 szerepel.
    - Valami jumper-t kell átrakni a lapon, a winyón vagy mi okozhatja a lefagyást?

  • Tibitabi

    tag

    válasz #10726912 #19189 üzenetére

    Szia!
    A CPU pasztázás és takarítás már az előző hsz előtt megvolt. Púpos kondit nem találtam és kifolyást sem. Kipróbáltam másik memóriákkal és másik slotban, másik IDE kábellel, másik winyóval, másik táppal, usb billentyűzettel és egérrel mindezeket variálva. Az elem 2,86V-os. ( Egyedül a procit nem cseréltem, de nem hiszem, hogy az lenne a baja. ) Ahogy már írtam, ebben nincs külön VGA kari.
    A végeredmény változatlan...
    Tehát a gép elindul és megkérdi, hogy az XP-ét normál vagy csökkentett módban futtassa, majd 1-2 perc múlva újraindul. Az újraindulás előtt bedob egy pillanatra egy kék képernyőt amin van nyolc sor szöveg, de ez olyan hirtelen és gyorsan történik, hogy nem tudom elolvasni és a Pause gomb időbeni lenyomása is lehetetlen.
    - Mit írhat arra a kék képernyőre? Most erre vadászok. ( Az egyik vinyó XP-je keveset használt, a másik XP-je pedig viszonylag újan telepített. )

  • Tibitabi

    tag

    válasz sketchifun #19260 üzenetére

    Szia!
    Tényleg nincs vírusirtó a gépeden? Akkor ezt figyeld! :K
    Egyszer régebben már eléggé akadozott a gépem és újra feltettem az XP-ét, tényleg elég nyűgös volt kivárni amire a végére ért, de meglett. Elkezdtem szépen mindent bekapcsolgatni ahogy megszoktam. Valami drivert feltelepítettem ami elindította a böngészőmet, majd megnéztem pár dolgot a böngészőmben és azt vettem észre, hogy 100%-on pörög a proci, szinte semmit sem tudtam csinálni olyan lassú lett. Egy "svchost.exe" nyomult keményen. Párszor újraindítottam a gépet és 100%-on ment az az svchost.exe. Sejtettem, hogy vírus, de akkor már hiába raktam fel irtót, nem segített. Újra kellett telepítenem az XP-t, 3 órán belül kétszer (tök jó móka.....)
    Másodszor már az első dolog amit feltelepítettem az avast vírusirtó volt, és nem is jelentkezett az előzőleg kikapcsolhatatlan svchost.exe. (És egyel kevesebb is volt belőle a feladatkezelőben.)
    - Szóval beszippanthat a gép friss 20 perc -es XP-vel is vírust!
    Amúgy, ha sűrűn újraindul a géped, akkor szerintem a táp haldoklik, mindenesetre nem tesz jót főleg a winyónak. Esetleg minden alkatrészt vegyél ki és rakd vissza. Ha nem javul, akkor tápos (,mint a csibe). :B

  • Tibitabi

    tag

    Sziasztok! Tegnap a gépem reset után nem idult el. Pontosabban elkezdi betölteni a Win xp-ét, és amikor elérné az üdvözöljük képernyőt, magától újraindul, Csökkentett módban is. Betettem egy másik winyót (amin szintén xp van de furcsa módon ennél is felajánlja a csökkentett módot, pedig ennek nem volt baja, csak sokáig félre volt rakva. ) Ezzel is újraindul, pedig nem kéne, elvileg ezzel működnie kellene!!! Egyszer jutott el az xp-be csökkentve, de lefagyott. Egyszer pedig a chdisk javitott volna, de megállt az elején, mondhatni ott is lefagyott. :(
    Mi lehet a megoldás? DC Chips M848A rev.: 2.1 , Amd xp 2800+, 512mb, 2*256mb ram, radeon 9600.

Új hozzászólás Aktív témák