Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shotika

    őstag

    Na, tesztelgettem a rendszert. A CoD kb azonnal kifagyott, majd miután nagy nehezen elindult, feltűnt, hogy meglepően alacsony a VGA hőmérséklete a szokotthoz képest (eddig játék közben felment 70 fokra is, most 60-65). Volt már ilyen az előző alaplapommal (és a régi memóriákkal) is, és akkor az volt, hogy bár jól futott, egyszer csak levágott. Na itt is ez történt, nagyjából 5 perc játék után minden alkalommal levágott.
    Visszakapcsoltam az intel turbot, akkor jobb lett a teljesítmény, de ismét levágott.
    Ha bekapcsolom az XMP-t a biosban, akkor Windowsba lépés után azonnal kékhalál.

    Tehát jelenleg ott vagyok, hogy a rendszer ugyan fut, de terhelésre instabil.

    Összegezve az elmúlt fél évet, hogy átláthatóbb legyen:
    - a régi rendszerhez ősszel vettem új videokártyát (3060ti), amivel semmi problémám nem volt.

    - Februárban vettem új procit (i5 13600kf) és egy új alaplapot (Gigabyte B660 DS3H).
    A beszerelés után rögtön elszállt az alaplapi hangkártya, s bár a teljesítmény jobb volt, random fps droppok és gép újraindulások voltak, amiből az újraindulások végül megszűntek. Néha újra kellett indítanom a gépet, de utána addig jó volt az fps, amíg max 2 játékot indítottam, és utána restartolnom kellett.

    - Nagyjából másfél hónapja játék közben elszállt a gép. Először kékhalálok, majd utána a gép sem bootolt be, csak a ventik pörögtek.
    - Alaplap beküldve szervízbe (erről nemrég kaptam üzenetet, hogy visszautalják a pénzt)

    - Új alaplap (Asus B660M-D4) és új táp, amivel 2-3 napig ment a rendszer, majd ismét fagyogatott

    - új processzor hűtő (proci újrapasztázás, új rendszertelepítés)- szintén 2-3 napig jó, majd fagyás

    - Memória teszt: vmelyik modul hibás - az egyiket kivéve megszűntek a kékhalálok.

    - új memória: (2x16gb ismét, csak 2400 helyett 3200-esek), és nagyjából 3 hétig ment a rendszer, a teljesítmény fasza, a vidi kari és a proci hőfok rendben, semmi probléma nem volt, mígnem pár napja fagyás, és onnantól kezdve folyamatos kék halál.

    - és most tartunk itt.

    Én a VGA-t kizárnám. Na most vagy a CPU-val volt eredetileg is valami, és az vágta haza az előző alaplapot, vagy az alaplap volt hibás és az rongálta a CPU-t, vagy a régi tápom elöregedett és nem bírta a nagyobb terhelést, és amikor elszállt (ezt a tápot végül nem ellenőriztem), akkor kaphatott a többi alkatrészem is pár pofont. (előtte érdekes mód sose volt problémám a memóriával)

    [ Szerkesztve ]

    Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

Új hozzászólás Aktív témák