Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -FreaK-

    veterán

    válasz juliensorel #46148 üzenetére

    Sziasztok!
    Adott a profilom alatt lévő konfig, röviden: Giga X570 Pro, 5600x, 1080Ti, Corsair MP500 1T ssd.
    A nyáron kezdődött, úgy emlékszem, hogy a Win11 felrakása után, de egész a közelmúltig, csak ritkán jött elő, most viszont már nagyon gyakran, kb használhatatlan a gépem.
    Ez a tünet:
    Korábban csak játékok alatt, de most már egy Win update vagy netezés Közben is zöld halál, lefagy a gép. Ez még a kisebbik baj, mert utána egyszerűen nem indul. Vagy nem látja az ssd-t a bios se, vagy ha látja, akkor sem indul el rajta a rendszer. Egy idő után már majdnem elindul a Win, de lefagy. Olyan van még néha sok próbálkozás után, hogy egy full kék hátteret kapok, de semmi egyéb, restart kell.
    Másnapra szokott jó lenni (este/éjjel gépezem, ha ez elojott akkor onnantól már nem tudok).

    Nekem ez hőmérséklet problémának tűnik, mert változik, nem mindig ugyan addig jut, illetve másnap, hidegen indítva jó (amíg le nem fagy újra).
    De fura mert most csak neteztem, meg Win update volt, semmi nem terhelte meg a rendszert.

    A monitorozo szoftverek amíg működnek nem mutatnak problémát, semmi érdekeset. Esemény napló szintén semmi.

    Ma újra pasztáztam az ssd-t, mert arra gyanakodtam, de most Windows Update közben (restart után) megint fagyott. A bios már nem is látja az ssd-t.

    Mikor felraktam a Win11-et, volt egy mbr to gpt konvertálás, arra gyanakszom még, ezért holnap ha sikerül lementenem róla az adatokat, törlök minden partíciót és újra rakok egy Win10-et.
    Viszont a szoftveres probléma ellen szól, hogy már a bios nem látja az ssd-t. Bios-t is frissítettem, nem történt változás.
    Egyéb ötletem nincs.

    Másnak?

    Szerk. : most kb 15 perc aramtalanitas után elkezdett tölteni a win, majd zold halál megint: unmountable boot volume.
    Startup repair be szokott jönni ilyenkor néha, de semmit nem tud kezdeni vele.
    Sikerült lekapnom teloval:

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák